Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Horvátországba utazunk. Kell valamilyen külön egészségügyi biztosítás? Segítsetek értelmezni! fórum

Horvátországba utazunk. Kell valamilyen külön egészségügyi biztosítás? Segítsetek értelmezni! (tudásbázis kérdés)


2010. aug. 3. 11:59
Néztem az oep honlapot, de ott sem egyértelmű....most akkor kell az Eu-s kártya? Hol lehet kiváltani Pesten?
2010. aug. 3. 11:28
köszi!
2010. aug. 3. 11:06

Szerintem a TB-nél megmondjàk. Az EU-s kàrtya ingyenes, szerintem kérd ki! Én kaptam hozzà anno egy tàjékoztatót is, hogy melyik orszàgokban lehet hasznàlni, de màr nem emlékszem.

Esetleg itt is lehet valamit talàlni, de elég béna honlap: oep.hu /itt azt írjàk, Horvàtorszàgban csak sürgôsségi ellàtàs esetén/.

2010. aug. 3. 11:03
Vajon van szerződés Horvátországgal? Hol lehet ezt megtudni?
2010. aug. 3. 10:54
Szia! Én ha utaztam otthonról, kivàltottam az EU-s TB-kàrtyàt, illetve kötöttem egy olcsó utasbiztosítàst. Az EU-s kàrtyàt elfogadtàk nekem, mikor dokihoz mentem, szàllítàsra nem volt szükségem szerencsére :)
2010. aug. 3. 10:49

Horvátországba utazunk. Kell valamilyen külön egészségügyi biztosítás?

"Külföldi turisták nem fizetnek az orvosi ellátásért, ha Horvátország és a turista országa között érvényben van szociális biztosításról szóló szerződés. A sürgősségi egészségügyi ellátás (a szállítást is beleértve) a horvát biztosítottakra érvényes módon és előírások szerint történik. Amennyiben a két ország között nincs aláírt egyezmény, a sürgősségi betegellátás felmerült költségeit a helyszínen rendezni kell. "

2010. aug. 3. 10:49
Segítsetek értelmezni!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook