Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Külföldön is ingyen egészségügyi ellátásra érvényes biztosítást kötnék babára. Van valakinek tapasztalat erről? fórum

Külföldön is ingyen egészségügyi ellátásra érvényes biztosítást kötnék babára. Van valakinek tapasztalat erről? (tudásbázis kérdés)


2009. okt. 8. 16:34
én most jöttem haza európából. az itthon kiváltott EU kártyát minden tagországban elfogadják gond nélkül.
2009. febr. 11. 00:27
szuper, köszi az infót:)
10. tasara
2009. febr. 10. 22:12
igen
2009. febr. 10. 10:53

jaj, ezek szuper hírek, köszönöm szépen:)


szóval, ha jól értelmezem, az EU-s kártyával minden éppúgy jár külföldön, mint itthon? baleseti és kórházi ellátás is? mentő, minden?

2009. febr. 10. 07:15
Ha van biztosított jogviszonyod (munkahely, GYES ...) az Egészségpénztár Ügyfélszolgálatán kapsz nyomtatványt és azt leadva kapsz EU minden országára érvényes egészségbiztosítási kártyát, ezzel az EU bármely országában arra vagy jogosult, mint itthon.
2009. febr. 10. 00:55

nekunk volt akor is, mikor turistakent jottunk, miota itt elunk, azota innen van az EUs TB kartya es otthon latjak oket el ingyen, ha szukseges lenne. Igen, siman bemesz a TBbe - Teve utca, ha pesti vagy, mivel GYEDen v GYESen vagy, elvileg meg munkavallaloi sem kell - nekunk anno nem kellett, es a kezedbe adjak ott rogton. Ha mar ott jarsz, akkor a sajatodat is valtsd ki, neked is ingyenes minden, ami itt jar ingyen az allampolgaroknak! Es igen, akkor is ingyen lattak el a gyerekeimet, amikor turistakent voltunk itt es szukseges volt! - Angliarol beszelek.

Hivd fel a TB-t elott, v gondolom a honlapjukon is rajtal ehet, h mi kellhet ehhez?!

6. fecbb24fe2 (válaszként erre: 5. - Andi68)
2009. febr. 10. 00:52

na, azt hiszem, hogy ez a cucc kell nekem, ez a nemzetközi bizt. kártya.

nem dolgozni mennék, meg nem is most, csak szeretném, ha lenne, és nem kéne kapkodnom, legalább a menetét tudjam a dolognak. nektek van ilyenetek?

2009. febr. 10. 00:47
Kicsit részletezni kellene a dolgot. Ha Angliáról van szó, igaz hogy ingyenes a gyerekeknek az EU ellátás, de sztem csak akkor ha itt munkaviszonyod van! Ha viszont túristaként jöttök, ki kell váltani azt a bizonyos nemzetközi biztosítási kártyát.
2009. febr. 10. 00:35
EU-s TB kártyát simán tudok neki intézni?
2009. febr. 10. 00:27
sztem ez orszagtol fugg! itt Angliaban pl minden ingyenes a gyerekeknek, meg a sima EUs TB kartyaval is!
2009. febr. 10. 00:04
van valakinek tapasztalata ezzel a témával kapcsolatban? olyat szeretnék, ami lehetővé teszi, hogy ellássák a gyerekemet külföldön is, ha történik vele valami. éves díj, szolgáltatás minősége, ilyesmik érdekelnének...
2009. febr. 10. 00:01
Külföldön is ingyen egészségügyi ellátásra érvényes biztosítást kötnék babára.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook