Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hormonproblémák kezelése után végleg elmúlhatnak a tünetek? fórum

Hormonproblémák kezelése után végleg elmúlhatnak a tünetek? (tudásbázis kérdés)


1 2
6. adry1992 (válaszként erre: 4. - Lace_wing)
2014. ápr. 28. 15:55

Nekem a fogamzásgátló is csak a pattanások egy részét tüntette el, másra nem igazán volt jó. Mellette volt állandó hüvelygombám, hüvelygyulladásom, libidóm nulla volt, szóval még egyszer semmi áron nem szedném.

De amúgy én nem szedek semmilyen gyógyszert, ami a hormonokat befolyásolná.

A kérdés viszont még mindig az, hogy a kezelés hosszú távon hozhat-e bármilyen javulást vagy minden csak addig tart, míg szedem a gyógyszert. Tapasztalatok?

2014. ápr. 28. 15:51
Nekem csináltak ultrahangot, de ott nem találtak cisztákat. Így az orvos egyelőre semmit nem mondott, de ha nincsenek ciszták, az nem is lehet már PCOS, nemde?
4. Lace_wing (válaszként erre: 2. - Adry1992)
2014. ápr. 28. 15:50
Nálam egy gyógyszer szedése okozott hormonproblémákat. Az adott gyógyszert viszont muszáj volt szednem, ezért nekem is fogamzásgátlót javasoltak. Nekem bevállt, de ha Neked nem használnak az ilyen készítmények, biztos javasolni fognak valamilyen alternatívát. (Már csak azért is, mert a hormonproblémák a későbbiekben bekavarhatnak ha babát szeretnél, stb.)
3. Zebra25 (válaszként erre: 2. - Adry1992)
2014. ápr. 28. 15:22
Nekem ezt pcos okozta. Fogyás, diéta és gyógyszerrel javítható a helyzet.
2014. ápr. 28. 15:11
Tehát a pattanásos, zsíros bőr, a túlzott szőrnövekedés pl. combon, hason, karon, mindez csökkenhet, javulhat, ha kezelik a magas tesztoszeron szintet? Egyáltalán van olyan gyógyszer, amivel tartósan lehet ezt kezelni? Azért kérdezem, mert 1 hét múlva hormonvizsgálatra megyek, de nem tudom, van-e értelme a tortúrának. Fogamzásgátlót nem szedhetek, túl sok mellékhatása van (3 évig szedtem, elviselhetetlen volt), így csak más fajta gyógyszer jöhet szóba. Van értelme az egésznek, lehet gyógyszerrel tartósan javítani a tüneteken?
2014. ápr. 28. 15:08
Hormonproblémák kezelése után végleg elmúlhatnak a tünetek?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook