Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kinek milyen tapasztalatai vannak a hormonproblémákkal? fórum

Kinek milyen tapasztalatai vannak a hormonproblémákkal? (tudásbázis kérdés)


2013. jún. 10. 17:22

Sziasztok

Akinek alacsony a progeszteron szintje azzal felvenném a kapcsolatot információcserére!


Üdv

2012. ápr. 6. 09:09

A helyzet a következő: Elmentem az általános dokihoz, és elmondtam, hogy vagy valamilyen hormonproblémám van, vagy pedig Candidára gyanakszom.

Ő a pajzsmirigyemet vélte gyanúsnak.

Csináltattam teljes vérképet és a pajzsmirigy hormonokat is megnézték. Minden tökjó! :) A vérképben 3 eredmény tér el a normáltól, de szerintem azok se vészesek.

A Candida teszt eredménye szerdán lesz meg.

A cukrom is rendben van.

Most már nem izzadok, viszont: A menstruációm most is vacakol (hétfőre vártam), ingerült, feszült, gyakran kissé depresszív vagyok, nyeléskor gombócot érzek a torkomban, folyamatos gyomorsavtúltengés (már egy csomó ételt nem eszek), ok nélkül híztam, nyákos a székletem, sűrűn van hányingerem (valószínűleg a gyomorsav miatt), extrém száraz az arcbőröm, az arcom 2 oldala (a fül előtt főleg) tele van piros pöttyökkel, amik néha égnek (voltam vele bőrgyógyásznál), állandóan álmos és fáradt vagyok, az utóbbi időben napi szinten fáj a fejem (régen sose fájt), durván csökkent a libidóm, nehezen tudok koncentrálni, tanulni, az emlékező képességemmel is gondok vannak, vagy túlzott étvágy, vagy étvágytalanság.

Bocsánat, hogy ilyen hosszan ecseteltem, de már totál elegem van! A vizsgáimra nagyon nehéz készülnöm az utóbbi időben, és a párkapcsolatomat is féltem ezek a kellemetlenségek miatt.

Van valakinek valami ötlete, hogy milyen dokihoz forduljak?

Keddre kaptam időpontot az endokrinológushoz. Érdemes elmennem így is, hogy a pajzsmirigy eredményeim rendben vannak?

22. Timó 8 (válaszként erre: 21. - 21acd87fa3)
2012. ápr. 6. 08:55

Kedves sammie!

Köszönöm a véleményezést, rendes Tőled!


Lehet, hogy az 51 már túl kevés, de tudod hogy van, amikor nem érzed jól magad a bőrödben...:/

2012. márc. 23. 14:48
Nem tudom az előzményeidet, de szerintem semmiképp nem kéne fogynod, 165 cm-hez az ideális testsúly kb 58 kg lenne. Az 52 még éppen benne van a BMI normál tartományban, de az 51 már a normális érték alatt van. Szerintem ne gyötörd magad fogyókúrával. Ha éhezteted magad, az is előidézhet falási rohamot, és a hormonháztartásra is hatással lehet. Egyébként az éjszakai izzadás és még egy-két tünet, amit leírtál, valóban a női hormon hiányára utalhat, ezek klimaxos tünetek. Endokrinológus mindenképp kellene, hogy kiderüljön, a petefészkeid megfelelően működne-e. Szerintem sok mindent át kellene gondolnod. Persze mindez csak az én véleményem, és jó szándékkal írtam le.
2012. febr. 20. 22:20
A cukrom teljesen okés. 3,4-et mért a kütyü. :)
2012. febr. 15. 17:09
Azért gondoltam hormonális problémára, mert a női dolgok terén is felborult a rendszer, plussz az utóbbi időben székelési gondjaim vannak. Ami leginkább zavar, az a brutális étvágy. Állandóan ennék, és soha nem érzem, hogy jól laktam volna.
18. Timó 8 (válaszként erre: 17. - Kingi7)
2012. febr. 15. 17:07

Pont a kevés súlyfölösleg miatt nem csinálok belőle nagy ügyet. Noh, azért egy ürítés még nem kapja le rólam a két kilót. :) Különben brutálisan hízékony vagyok. A múltkor hat nap alatt 3 kilót szedtem fel normál kajálás mellett...A lisztet tartalmazó kajától csak úgy szaladnak rám a kilók.

Sűrűn szorongok, de igyekszem kezelni. Pöttöm korom óta stresszben gazdag környezetben élek.

17. kingi7 (válaszként erre: 16. - Timó 8)
2012. febr. 15. 14:35

Na ne fárassz a 2 kilóddal, elmész wc-re és megvan, már bocsi..azért kérdeztem, mert a hormonos dolgokhoz általában súlyproblémák is társulnak...

pszihésen hogyan állsz? Stressz?

16. Timó 8 (válaszként erre: 14. - Kingi7)
2012. febr. 15. 05:44

Köszi az infót!:) Így már nem is olyan csúnya a helyzet! :)

165 cm a magasságom és 52 kilós vagyok, de le szeretnék dobni 2 kg-t. Miért?

15. Timó 8 (válaszként erre: 14. - Kingi7)
2012. febr. 15. 05:36

Köszi az infót!:) Így már nem is olyan csúnya a helyzet. :)

165 cm magas és 52 kilós vagyok, de le szeretnék dobni 2 kilót.

14. kingi7 (válaszként erre: 13. - Timó 8)
2012. febr. 14. 21:12
A szédelgés és a kar zsibbadás, lehet egy elcsúszott csigolyától is, erre egy csontkovit ajánlanék első körben :) Súly ügyileg hogy állsz?
2012. febr. 14. 20:59
Ma elég durva rosszullét tört rám. Az utóbbi időben sűrűn kihagy a szívem, de ma elkezdtem szédelegni is és zsibbadt a bal karom. Asszem, tényleg meg kell látogatnom egy dokit.
12. kingi7 (válaszként erre: 9. - Timó 8)
2012. febr. 13. 13:50
Talán... ez az inzulin sokktól van :s Ha olyan ételt eszel, ami alacsony glikémiás indexű, akkor nem igen tapasztalsz ilyen "éhséget"
2012. febr. 13. 12:06

Köszönöm a válaszaitokat! :)

Asszem, irány egy endokrinológus. :/

10. Timó 8 (válaszként erre: 4. - Ágio8405)
2012. febr. 13. 12:05
Ciklo progynova a neve. Most kezdtem el a 3. doboz szedését.
9. Timó 8 (válaszként erre: 3. - Kingi7)
2012. febr. 13. 12:04

Én is az endokrinológuson agyalok. A cukromat szombaton megméretem, ugyanis még soha nem volt megnézve. :O

A cukorbetegség tünete lehet az édesség utáni vágy is? Brutális, hogy milyen sűrűn kívánom az édeset...:/

8. kingi7 (válaszként erre: 7. - Aurora_becca)
2012. febr. 12. 21:49
Az nekem nem hatott, szerintem itt komolyabb gond lehet, keress fel egy endrokinológust-csak az tud hormonos labort kiírni-
2012. febr. 12. 21:45

Nekem azt mondta a nőgyógyászom hogy túl kevés a női hormon a szervezetemben. Erre kaptam Dianne 35-öt.

Farkaséhséget okozott, de legalább a hajhulásom megszűnt és a ragyáim is gyógyulgatnak. (bár a vállamon meg ragyás lettem pedig ott eddig nem voltam pöttyös)

6. kingi7 (válaszként erre: 5. - Ágio8405)
2012. febr. 12. 21:18
Meg cukor, mer sok más... a cukor eredhet endrokin dologból is, pl.
2012. febr. 12. 21:14
ja és ez az izzadásos dolog tudtommal pajzsmirigy problémánál szokott lenni.
2012. febr. 12. 21:13
milyen hormonbogyot kaptál? Ha nem javulsz akkor tovább kell nézni hogy mi a pontos gond.
3. kingi7 (válaszként erre: 2. - Timó 8)
2012. febr. 12. 21:13
endrokinológus látott már? Cukrod, hogy van?
2012. febr. 12. 20:52
Nyár óta rendszertelen a menstruációm, csökkent a libidóm, folyton éhes vagyok, vagy abszolút nem. Az arcomon pattanásszerű pöttyök (nem pattanások) jelentek meg. A cisztám gyógyszer nélkül eltűnt, de a nődokim szerint nem termel ösztrogént és progeszteront a szervezetem. Felírt három doboz hormonbogyót. Két dobozzal beszedtem, majd most jön a harmadik. Abszolút nem érzem jól magam. Reggelre tiszta víz a pizsama a hátamon, nyugtalan vagyok, nem tudom kikapcsolni az agyam. :/
2012. febr. 12. 20:47
Kinek milyen tapasztalatai vannak a hormonproblémákkal?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook