Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Endometriózis 2017 - tünetek, kiterjedtség, kezelések, harci stratégiák a "dög" ellen - Segítsünk egymásnak fórum

Endometriózis 2017 - tünetek, kiterjedtség, kezelések, harci stratégiák a "dög" ellen - Segítsünk egymásnak (beszélgetős fórum)


17. youlcsi (válaszként erre: 1. - Eusc)
2017. okt. 10. 13:14

szia!

nagyjából új vagyok a témában.

pénteken került rá az ambuláns lapomra az endometriózis dg. (retrocervicalis).

doki szerint még nem biztos, korábban sosem tapintotta, vette észre, hogy volna ott valami. 1 hónap múlva kell kontrollra mennem.


nem mondom, hogy ráparáztam, de elég rendesen kattog az agyam azóta rajta :o

16. maju
2017. szept. 29. 12:11
Igazából semmi tünet nem volt, műtét előtt pár hónappal kezdett mensikor fájni a holyagom. A baba nem jött az volt a fő tünet. Műtét után szurit kaptam 3 hónapig.
15. Eusc
2017. szept. 29. 08:16
Neked milyen tüneteid voltak és mivel kezelt műtét után?
14. maju
2017. szept. 28. 20:41
Engem is ő műtött és azóta 2 babát is szültem nála.
13. Eusc
2017. szept. 27. 18:30
A mosolygós nem sotés volt, hanem egy magándoki. Dr. Tömösváry fog műteni a sote II-n. Én is sokáig bírtam a fájdalmat, csak most már olyan erős, hogy csak fetrengeni tudok és kapkodom a levegőt. Egyszer már tetániás rohamot is kaptam a ventillációs alkalózistól. Na,azóta megy a zacskóba lihegés,hogy visszaszívjak némi széndioxidot. Menzeszkellék lett az is.
12. NomNom (válaszként erre: 9. - Eusc)
2017. szept. 26. 23:49

Jesszus...:/ Hasmenés nekem is szokott lenni de szinte mindig is volt ilyenkor akkor mikor görcsöltem.

Ügyeletre még nem.kellett.mennem bár fakír módon bírom a fájdalmat.

Nem tudom ha a köv vizsgálaton sem lát semmi akkor csak reménykedni tudok, hogy nincs is semmi.

11. maju (válaszként erre: 9. - Eusc)
2017. szept. 26. 20:54
Melyik soten röhögtek ki és ki fog műteni?
10. Eusc (válaszként erre: 8. - 1c2bf7d42c)
2017. szept. 26. 08:37
Csak kissé elhagyatottak...
9. Eusc
2017. szept. 26. 08:35
Nekem az első nap borzalmas, olyankor sokszor sürgősségi vagy ügyelet. Aztán jön a hasmenés. Most már a menzeszem bármelyik napján be tudok görcsölni úgy,hogy járni sem tudok, egyébként 5 napig tart. A ciklusom is csak 3 hetes. Menj el másik nőgyógyászhoz,ha a mostani nem vesz komolyan, az enyém is csak mosolygott,mikor mondtam neki,hogy nekem az apranax meg a nospa forte kb egyenlő egy tik-takkal.Sotén több nőgyógyász is hazaküldött azzal,hogy semmi bajom,holott ott voltak a ct-n és ultrahangon a csokicisztáim. Azt mondták,egészséges tüszők.
2017. szept. 26. 06:59

[link]

Ezenkivul meg vagy harom tucat kiirt forum van.

2017. szept. 25. 23:51
Elment nőgyógyászhoz ahol láttak valamit hasi ultrahangon és elkezdték vizsgálni és kiderült, hogy endometriózis. Nagyon ritkán veszik észre ultrahanggal.
6. simple (válaszként erre: 5. - NomNom)
2017. szept. 25. 23:43
És hogy derült ki neki? Az én barátnőm minden menstruációjakor elájult, olyan pokoli fájdaémai voltak, nem egyszer a kórházba vitte be a barátja, összehányt mindent, járni nem tudott szegény. :(
2017. szept. 25. 23:38
Nekem is egy barátnőmet most fogják amúgy műteni ezzel és nincsenek fájdalmai. Szinte semmi tünete nem volt. :/
4. simple (válaszként erre: 2. - Eusc)
2017. szept. 25. 23:37
Saját tapasztalatom nincsen, de a barátnőmnek is ez a baja. Őt kétszer műtötték pár hónap különbséggel, mert kiújult neki rögtön. Mostmár évek óta szedi a gyógyszert, és jól van. Nincsenek fájdalmai.
2017. szept. 25. 23:36

Szia!

A menstruációs görcs nálad mikor/hány napig észlelhető?

Nekem az elmúlt pár hónapban kissé megváltozott a ciklusom, de nem tudom miért. Egyszer mondtam a nőgyógyásznak és szerinte kis hormonváltozás lehet... de ha egyszer belül érzem, hogy nem olyanok a dolgok, akkor miért nem hisz nekem? Lehet, hogy picit hypochonder vagyok, de ha egyszer úgy érzem valami nem oké odabent....

2. Eusc
2017. szept. 25. 22:38
Sziasztok! Sok évnyi kínlódás után derült nálam fény arra, hogy endometriózisban szenvedek (bár gyanítom, a legtöbbünknél így volt). Állítólag 200ezren vagyunk, mégis lehaltak a fórumok. Itt gyűjtögethetnénk a tapasztalatokat. Nekem nem sok van, csak tünetekben(egész napos hasfájás, fáradtság, fejfájás, depi, 10-es skálán 100000-es erősségű menstruációs görcsök). Műtétre várok, 1 hónap múlva lesz. A ti tüneteitek/fájdalmaitok mennyit javultak a műtét után? Vagy csak a hormonkezelés során várjam a csodát? Úgy érzem, már nem húzom így sokáig, jó lenne pár biztató tapasztalat.
1. Eusc
2017. szept. 25. 22:30
Endometriózis 2017 - tünetek, kiterjedtség, kezelések, harci stratégiák a "dög" ellen - Segítsünk egymásnak

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook