Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Hordozható infraszauna fórum

Hordozható infraszauna (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
865. c20c593f1c (válaszként erre: 838. - Pintyo577)
2009. jan. 3. 20:59
Hogy van Neked ennyi időd? :-))
2009. jan. 3. 19:05

A túlzott folyadékbevitelről is rengeteg van. Nagyjából:

Felhigítja a vért, ugyanúgy nátriumhiányt okoz, leterheli a szívet, magas vérnyomást okoz, ödémát, veseproblémákat,gyomorfájást, leterheli a szívet.És fokozza a narancsbőrt.


Csak azt nem határozza meg, mennyi a túl sok. Mert a szükséglet határozza meg: Amennyi kimegy, annál többet nem szabad. Sópótlás a szükséges inkább.

Egyébként itt ezen a portálon is van ilyen beszélgetős fórum. Innen nem tudom megtalálni, de ha a googléba begépeled: Tudásbázis folyadékbevitel, akkor kiadja.


Ez is csak összefoglalás, nem a saját tudásom, de a két véglet megvan:

-Ne igyál, csak ha szomjas vagy! A szervezeted tudja.

-Figyelj az ivásra, mert mire azt érzed, hogy szomjas vagy, addigra már vízhiányos állapotban van a szervezeted!


Na.

2009. jan. 3. 11:11

Végigolvastam egy csomó ciket. A Wikipédia egész jól összefoglalja a lényeget. Amit én most ide leírok azt egy orvosi cikkből másoltam ki, de lényegében a reform, bio, medikai és életmód cikkeknek az összefoglalása:


Napi folyadékforgalom:


Felvett folyadékmennyiség: 1500 ml

táplálék: 800 ml

oxidációs víz: 300 ml

ez a szervezetben lezajló kémiai folyamatok során létrejövő víz

Összesen: 2600 ml


Leadott folyadékmennyiség:

vizelet: 1300 ml

széklet: 300 ml

perspiratio insensibilis: 1000 ml

ez a láthatatlan folyadékvesztés. láz, meleg izzadás, légzés

Összesen: 2600 ml


Az izzadás: NaCl és víz


Folyadékszükséglet: 30 ml/ testsúlykilogramm. Ez persze függ még a hőmérséklettől, fizikai megterheléstő meg ilyesmi.


A napi 2-3 liter vízbevitelt inkább csak a víztisztítós és az ásványvizes reklámszövegben olvastam.


Közben rámentem a túlzott folyadékbevitelre is, majd jövök, ha össze tudom foglalni.

862. steinergabi (válaszként erre: 861. - Gaba23)
2009. jan. 3. 10:08

Ez érdekes, mindjárt felnézek a netre.Ha találok valamit jelentkezem.

Az én férjem is beteg most, de semmi esetre sem ülne be. Pedig tudom, hogy jót tenne neki.

861. Gaba23
2009. jan. 3. 09:50

Sziasztok!

Először is boldog új esztendőt Mindenkinek!!!


Régen szóltam már hozzá a fórumhoz, de most két témában is szeretnék:

1. Én nagyon szeretem a szaunát, használom is. A férjem az elmúlt év során kétszer-háromszor ült benne, sem jót, sem rosszat nem mondott rá. Szilveszter éjszakáját szabadtéri koncerteken töltöttük, és begyulladt az orrmandulája, és lázas is volt (szerintem, mert megmérni nem engedi - tipikus férfi, amiről nem tudunk, az nincs... :-)))

Javasoltam neki elsején reggel, amikor pocsékosul volt, hogy üljön be a szaunába. Megtette, aztán este még kérdezte, hogy nem lehetne-e még egyszer, mert sokkal jobban lett. Mondtam, ha iszik elég folyadékot, akkor igen. Szóval a két szaunázás, meg némi gyógytea két nap alatt helyre hozta.

2. Én is híve voltam-vagyok az "igyunk több folyadékot" mozgalomnak :-))) Mondjuk oda kell tényleg figyelni, és még így sem könnyű betartani.

Viszont a napokban egy érdekes megközelítést hallottam a témával kapcsolatban. Egy barátnőm jár természetgyógyászhoz (neves intézetben valóban képzett természetgyógyászok dolgoznak) és ott mondták neki, hogy csak annyit igyon, amennyit tényleg kíván a szervezete, azaz, amikor magától eszébe jut. Méghozzá azért, mert állítólag ez az "igyunk sok folyadékot" mozgalom amerikai orvosoktól (szívgyógyászoktól) indult, akiknek a modern orvoslás miatt kevesebb munkájuk volt. Így kitalálták a sok folyadékra buzdítást. Merthogy állítólag a szívünk nem annyi folyadék keringetésére és feldolgozására van alapjáraton "tervezve".

Lehet, hogy hülyeség, lehet, hogy nem.

Hallott már valaki közületek hasonló véleményt?

860. pintyo577 (válaszként erre: 859. - Steinergabi)
2009. jan. 2. 19:27

Nem feltételeztem, tudtam, hogy hány éves vagy, azért írtam, hogy 10 év múlva lehet ráncos a nyakad.Két évvel vagyok idősebb nálad, a saját bőrömön tapasztaltam a vízhiányt.

Nem is olyan régen kávén kívűl nem került folyadék a szervezetembe, ez naponta 3-4 dl volt, ráadásul a kávé igen erős vízhajtó.Jobb helyeken a kávé mellé visznek egy pohár vizet, pont a vizhajto hatása miatt.

Normális víz ivás nem megy egyik napról a másikra, ne nagyon erőltesd,szép lassan meg fogod szokni, sőt kivánni is fogod, de a 2 liter is már jó eredmény.

859. steinergabi (válaszként erre: 858. - Pintyo577)
2009. jan. 2. 18:45

Tuszkolom, számolom, de még így is csak 2,és ha visszamegyek dolgozni, akkor még nehezebb lesz.

Aranyos vagy, hogy feltételezed a koromat, ill. azt hogy még az ifjú korosztályhoz tartozom. :)

Azért majdnem 50 vagyok, tehát akár lehet ráncos magától is, de most rá fogok menni a 3 literre és megnézem van-e változás.

858. pintyo577 (válaszként erre: 857. - Steinergabi)
2009. jan. 2. 12:36

Ráhibáztál, pontosan,ráncos!!!! Ebben a korban még nem lehet ráncos, majd 10 év múlva.

Nézd meg a bőrödet amikor "rendesen" iszol, egészen másképpen néz ki, mint amikor nem kap vizet.

Próbáld meg meginni a 2,5-3 l vizet.

857. steinergabi (válaszként erre: 854. - Pintyo577)
2009. jan. 2. 09:01

Milyen a vízhiányos nyak?

Az enyém némileg ráncos, de gondolom az már a kortól van. De hátha lehet rajta segíteni egy kicsit. :)

2009. jan. 1. 08:56

Boldog , békés új esztendőt kívánok !

Jó szaunázást azt idei évben is !

És igyunk sok vizet ! De ma még mást is!

2008. dec. 30. 13:05

Én most is erőszakolom magamra az ivást, mert szinte soha nincs szomjúság érzetem.Már az is siker, hogy teából, gyümölcsléből azért összejön a 2-2.5 liter.De állandóan ott kell legyen a szemem előtt, hogy ha meglátom igyak, mert különben egész nap nem jutna eszembe.

Pedig én is hízásra hajlamos vagyok és olvastam, hogy ha az ember éhséget érez, lehet, hogy csak folyadékra lenne szüksége.

854. pintyo577 (válaszként erre: 853. - Genlips)
2008. dec. 29. 19:53

Naponta.

Reggel megiszok 3dl vizet, a kondizás alatt megiszok 6 dl és utána megyek szaunázni. További 2 l napközben, kaja előtt, kaja után 3-3 dl stb.Csináltam egy táblázatot és strigulázok amikor iszok, az a lényeg, hogy estére meglegyen 8-10 pohár víz.

Régen jó ha 3dl megittam egész nap, azt is szinte kávéból.Ez nagyon rossz.

Rengeteget változtam, ha egyik nap ( úton vagyunk ) nem iszok annyit mint amennyit kellene, észrevehető a bőrömön, látszik a nyakamon a víz hiány. Soha nem hittem, hogy mennyire fontos a víz.

853. genlips (válaszként erre: 852. - Pintyo577)
2008. dec. 29. 13:00
2,5-3 l víz közvetlen előtte, vagy naponta? :))
852. pintyo577 (válaszként erre: 850. - Steinergabi)
2008. dec. 29. 10:34

Köszönöm a válaszod.Most jöttem ki a gőzszaunából, ajánlom próbáljátok ki.

Valószinű azért nem izzadsz, mert nem iszol eleget, ezt tapasztaltam. Nagyon keveset ittam, a 90 fok-ban is 5-10 perc kellett mire megizzadtam, most meg szinte rögtön izzadok, igaz megiszom a 2,5-3 l vizet.

2008. dec. 29. 08:36
Bocsi: fok
2008. dec. 29. 07:39

Mostanában nagyon lassan kezdek el izzadni, 15-20 perc is eltelik, addig csak nyirkos vagyok. Nem tudom azért van, mert keveset iszom, vagy hozzászoktam, vagy mindig fázom és ki vagyok hűlve amikor beleülök.:) De utána nagyon megizzadok és ezt elégnek is érzem.

Tegnap bevittem magammal a hőmérőt: 38 fok volt mikor beültem és utána 45-50 fog között van átlagban. De volt amikor 60 is mértem.De megnéztem a neten, hogy mi a helyzet a hőfokokkal: azt írja: 38-tól már jó, utána 40 és 50 között kell működjön, mert nem a hőfok számít az infránál, hanem a sugárzás.

849. steinergabi (válaszként erre: 847. - Rézike 49)
2008. dec. 29. 07:31
:))
848. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 845. - Pintyo577)
2008. dec. 28. 19:47
Szia, írom itt is, 600 wattos a szaunánk, a többit olvashatod az üziben. A fokot, hát én mindig 52 fokra fűtöm fel és annyin is hagyom, amikor bennt vagyok.
2008. dec. 28. 16:42

Köszöntök Mindenkit az ünnepek után, előtt.

Ma én is fogok szaunázni, már alig várom, hogy beülhessek. Jól fog esni ebben a cudar időben.

A frizurámat én nem tudom magamnak megcsinálni, sajnos. Kedden megyek a fodrászhoz, így ma és holnap szaunázok. Addig meg sapkában megyek ki az utcára.

846. Rézike 49 (válaszként erre: 845. - Pintyo577)
2008. dec. 28. 16:35
650 wattos, de nem tudom, hány fok van benne. Férjem szerint 50 fok a maximum.
2008. dec. 28. 10:44

Hány fok van az infaszaunátokban amikor benne ültök?

Azért kérdezem , mert az enyémben üresen(amíg melegítem 60 fok, amikor beülök csak 40).Már egy szaunát visszaküldtem, azt hittem hibás, kicserélték, de ez is pont olyan. Hány wattos a szaunátok? Irjátok meg.

844. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 843. - Steinergabi)
2008. dec. 28. 10:41
Ez igaz, ezért jobb ha otthon nézel ki ilyen máshogy. Az infraszaunázás után nem mennék ki az utcára emberek közé, amíg nem tusolok és csinálom meg a hajam újra.
2008. dec. 28. 10:12
Most szálltam ki a szaunából, mint mindig most is nagyon jólesett. Mindenesetre eszembe juttatta, hogy nem csak a frizurám esne össze, de a sminkem is leolvadna, ha nem itthon szaunáznék.:)
2008. dec. 24. 05:34

Én is használom újra a szaunát pár nap leállás után. Most kevesebb hőfokon, rövidebb ideig ültem bele és így nem éreztem mellékhatást. Egyedül az zavar, hogy folyik a fejemből a verejték és tönkreteszi a frizurámat.

Kívánok Mindenkinek Kellemes ,Boldog Karácsonyi Ünnepeket!

2008. dec. 23. 21:29

Próbáljátok ki a gőzszaunát az is isteni.

Én a gőzt, infrát és a finn szaunát használom felváltva, de a legjobb a finn, az rendes 6 személyes szauna, 7kw kályhával ( csak az a baj, igen pörgeti a villanyórát), 100 c-on isteni. A kondizás után alig várom, hogy beülhessek.

2008. dec. 23. 19:44
Most jöttem ki az infrából, ma is megvolt 45 perc 52 fokon. Jelenleg a párom ül bent, ő kondizás után ugrott be. Imádjuk nagyon. Boldog karácsonyt minden kedves ismerősnek és ismeretlennek is.
2008. dec. 23. 07:04
Kellemes karácsonyt és boldog új évet kívánok mindenkinek.
2008. dec. 20. 15:02

Sziasztok!!!

Új vagyok ezen a

fórumon, de nem a szauna terén.

Imádom a gőzt, infrát és finnt, ezeket használom naponta, felváltva.

Minden nap kondizok 1,5 órát, utána beülök a szaunába, csodálatos.

837. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 836. - Steinergabi)
2008. dec. 20. 10:52
Tényleg ez is egy plusz pont az otthoni mellett.
2008. dec. 20. 08:06
Az biztos, hogy szaunázás után még egy órával is felhevültnek érzem magam, a hajam is nagyon nehezen szárad meg, még hajszárítózás után is visszaizzad. Ez itthon nem probléma, de ilyen téli időben így kimenni, nem lehet túl egészséges.
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook