Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Hordozható infraszauna fórum

Hordozható infraszauna (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
835. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 830. - Hdkriszta)
2008. dec. 19. 08:25
Szia, én rendszeresen jártam infraszaunába, utána pedig megvettem az otthoni sajátomat, a hordozhatót. Nem hasonlítható össze a kettő, az infrában kényelmesen ülsz, talán párololgató is van kellemes illattal, olvashatsz, nem fájdul meg a lábod, és tény hogy melegebbet csinál, de ezt a több és profibb panelek miatt. Viszont az itthoni azért jó, mert visszahozza az árát, nem kell vetkőzni tusolni öltözni, nem fázol meg, és rögtön ott van bármikor akarod. Nagyon szeretjük, főleg hogy a villanyszámlán sem látszik meg.
2008. dec. 19. 06:42

Nem jártam rendes infraszaunában. Én azt tudom, hogy ebben az enyémben nagyon jól érzem magam és mióta használom egy bérlet árát már visszahozta.

Valamint egyszerű, nem kell elmenni sehová, amikor időm van beleteszem a testem. :))

833. kisstoth (válaszként erre: 830. - Hdkriszta)
2008. dec. 18. 22:12
Szerintem hosszú távon érdemesebb megvenni. Mindig kéznél van, nem kell elmenni otthonról és egy idő után behozza az árát.
2008. dec. 18. 19:37
Bocsi, szaunában.
2008. dec. 18. 19:36

Nem tudom, milyen a szalonban infraszaunázni, én csak termálfürdőben voltam a szaunába. No, ahhoz sem lehet ezt a hordozható változatot hasonlítani.De a célnak megfelel...36 ezerért vettem, kb. három hete és elégedett vagyok vele. Kis helyen elfér, bármikor használhatom.

Jól leviszi rőlam a vízet, méregtelenít. Használat után nagyon jól alszom és reggel felfrissülve, kipihenten ébredek.

2008. dec. 18. 10:24

Sziasztok!


Én tavaly nyáron jártam párszor infraszaunába, és nagyon tetszett. Láttam, hogy vannak hordozhatós, olyan beleülős változatok is 30-40.000 Ft-ért! Nagyon szeretnék egyet karácsonyra, de nem tudom, hogy érdemes-e megvenni, olyan-e, mint mondjuk h az ember elmegy egy szalonba?

Szeretném, ha segítenétek a döntésbe, és leírnátok nekem jót és rosszat is! Mivel ez elég sok pénz, nem szeretnék csak úgy beleugrani, aztán meg félredobva síratni a pénzem! Előre is köszönöm!


Kriszta

829. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 828. - Rézike 49)
2008. dec. 18. 08:58
Dehogynem, itt vagyunk és használjuk. Én nem tudok újat írni, szerencsére az enyém kitűnően működik, igaz hogy korábbi szériából való, ahol még hőfokot és időt állítok be. Így egyszerűbb számomra.
2008. dec. 17. 14:01
Mi van , lányok ?.... már senki sem szaunázik?!
2008. dec. 15. 20:17

Megkérdeztem a hugomat az izzadásról. Ugyan ő állattenyésztő és a lóval tudott példálózni, hogy a nagyon megizzadt lónál a víz és a só pótlásáról kell gondoskodni. Ezért most a neten megnéztem, az ember az izzadással folyadékot és natriumot veszít. Izzadás pótlására az ásványvizet, vizet, gyümölcslét, izotóniás italt olvastam-de ez utóbbi a mozgás és testépítés kapcsán kerültek szóba, meg reklámnak véltem.

Tehát fokozott izzadásnál fokozott vízivás. Esetleg lehet sót nyalogatni. :))

826. steinergabi (válaszként erre: 819. - Genlips)
2008. dec. 15. 07:55

vigyorogtam ma reggel, amikor a reggeli szertartásaimat végeztem a fürdőszobában és rögtön eszembe jutottál. Évek óta ásványvizet használok a hidratálókrém bedolgozásához. Amíg lehetett gyárilag készített kozmetikai ásványvíz sprayt kapni, addig azt, most meg egy pumpás üvegbe teszek buborékmentest és azzal permetezem magamra.

Isteni, ajánlom mindenkinek.

825. steinergabi (válaszként erre: 824. - Rézike 49)
2008. dec. 14. 07:53

Kösz.

Már sokkal jobb.Tegnap már szaunáztam is.

824. Rézike 49 (válaszként erre: 823. - Steinergabi)
2008. dec. 13. 18:52
Remélem, már jobban vagy. Mielőbbi teljes gyógyulást!!!!
823. steinergabi (válaszként erre: 820. - Kisstoth)
2008. dec. 13. 07:49
Bocsi, nem akartam részletezni, de hányáshasmenés volt rajtam 3 napig, inni sem tudtam,csak kortyonként egyszer-egyszer, nem tudtam volna még ezt a folyadékot is pótolni.Csak feküdtem, annyira legyengültem. Mindenesetre nem kívánkoztam bele.
822. steinergabi (válaszként erre: 819. - Genlips)
2008. dec. 13. 07:46
Teljesen igazad van, erre nem is gondoltam.
821. Rézike 49 (válaszként erre: 818. - Steinergabi)
2008. dec. 13. 07:23
Tegnap én is így döntöttem, a hálószobában találtam meg a szauna helyét. Nem szeretném minden nap elrakni. A héten csak egyszer használtam, de nagyon jó volt utána a közérzetem.
820. kisstoth (válaszként erre: 811. - Steinergabi)
2008. dec. 12. 10:03
Én víruskor használtam, hamarabb rendbe jöttem. Nyögvenyelősen, kínlódva üldögéltem benne, de ezek szerint a vírust is kiviszi. Próbáld meg. Utána persze vitamin (én a Calcium sandoz + 1000mg C vit. szoktam inni, ez pezsgőtabletta)
819. genlips (válaszként erre: 817. - Steinergabi)
2008. dec. 12. 09:02

Gondoltad volna, hogy egy nekünk láthatatlan fény behatol a testedbe és ott melegít, nem a felszínén, mint a napocska? :)

Valaminek kell lenni a gyógyfürdővizekben, ha az egyik rokonom csontfájdalmai csak úgy múlnak el, mondjuk calcium, vagy valami. Mindegy is, lehet, hogy a fejfájásomra éppen rossz lesz.

2008. dec. 12. 08:53

Nálunk a hálószobában elfér, nem kell csukogatni. Mondjuk ott sem mutat túl jól, de legfeljebb rácsukom az ajtót és senki sem látja.

Egyébként annyi mindentől fájhat a feje az embernek, nem biztos, hogy összefüggésben van a szaunával.

817. steinergabi (válaszként erre: 815. - Genlips)
2008. dec. 12. 08:50

Gondolod kívülről visszamennek az ásványok? :)

Én a szauna után használok egy tengeri algás masszázskrémet, mert úgy érzem, ahogy megpuhultam, sokkal jobban be tudom masszíozni és jobban beszívódik.

816. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 815. - Genlips)
2008. dec. 11. 18:49
Mindenki máshogy gondolja, nem vagyunk egyformák, szerintem semmi bajom tőle. 1999-ben kezdtem rendszeresen infraszaunázni, mivel a sima szaunát nem bírtam, nagyon terhelő volt a szívemnek. Azóta csak ezt használom és szerencsére csak pozitív hatásról tudok beszámolni. Soha nem volt fejfájás, bármi mellékhatás, csak jótékony hatás. Figyeljetek oda, ha bármit éreztek, ami nem kellemes, oda kell figyelni, és kideríteni, hogy mi okozza.
815. genlips (válaszként erre: 813. - Rézike 49)
2008. dec. 11. 16:36

én kerülgetem, meg a párom is.

eleinte én is kb. két hétig minden másnap használtam, talán én is besokalltam. de hozzátartozik, hogy sok volt a vizsgám és még beteg is voltam :)

és eldöntöttem, ezentúl heti kétszer fogom használni. mert igaz, hogy méregtelenít, nem lesz naribőr, de biztosan van olyan hatása is, ami nem egészséges túl gyakran használva.

kíváncsi lennék ezekre, de még sehol sem találtam olyan forrást, ami független lenne és teljeskörű.


neekm egyelőre csak az a problémám vele, ha a fejemet is beleteszem, utána úgy érzem, mintha leégtem volna. biztosan felforr az agyvizem is :) úgyhogy azt is eldöntöttem, egy egész szaunázási időt nem fogok bent lenni a fejemmel.

végülis van valami ebben az agyvizes dologban, nem? 4 cm-re hatol be a fény, a koponya alatt pedig már közvetlenül az agy van :/ gondolom emiatt is fájt a fejem másnap (mostanában már csak néha érzem, egy nap 3-4x)


holnap én is beugrok egy menetre, kipróbáljuk, ha kint van a fejem, akkor is fáj-e másnap a fejem. ha igen, akkor sem félek, mert megyek hétvégére gyógyvízbe :) az csak visszaadja az ásványokat...?

814. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 813. - Rézike 49)
2008. dec. 11. 12:46
Az a fontos, hogyha kellemetlen, tényleg hagyd abba. Meg fog várni, inkább örömed legyen benne. Egyébként alapgond hogy hova rakd, mert nem mutat túl jó a nappaliban. De ez nem nagyon zavar, én vagyok otthon és a párom lusta ahhoz hogy felállítsa, viszont használni már azért szereti. Nagyon jó, neki egy nehéz gyúrós nap után. Főleg ha eddzeni is volt.
813. Rézike 49 (válaszként erre: 812. - 94c02c5bb5)
2008. dec. 11. 12:01

Sajnos, nem tudom végleges helyre tenni a szaunát.A nappaliban nem akarom hagyni, a fürdőben sem fér el, csak a használat idejére.Így összecsuktam és a héten még rá sem néztem. Besokalltam belőle a múlt héten, fájt a szívem is.

Ötös, hatos fokozaton próbáltam, de nem tudom, ez hány fok.

Talán ma újra előszedem.....

812. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 811. - Steinergabi)
2008. dec. 11. 11:00
Igen, akkor szabad használni, ha jól esik. Ez alapszabály, viszont náthára nagyon jó. Tegnap beültem, 50 percre 52 fokra, szuper volt, mostmár véglegesen felállítottuk, így nem kell bajlódni naponta az összeszerelésével. Nagyon jót tesz a bőrnek, nem lesz narancsbőr a fogyásnál.
2008. dec. 11. 06:54

Köszi.

Most egy hete már úgysem használom, bekaptam valami vírust két napig mindent kiadtam és nagyon gyenge voltam, nem is kívánkoztam bele.

Majd a jövő héttől.

Tehát mióta megvan a szaunám csak két heti tapasztalatom van összesen és én csak kétnaponta használtam. Ilyen tüneteim nem jelentkeztek, de szerintem ez még nagyon rövid idő, hogy a hatását igazán kifejtse.

810. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 809. - Steinergabi)
2008. dec. 10. 14:48
Nem tudom, sajnos. Amikor csak vizet ittam, voltak pl úszásnál lábgörcseim, a kálciumot pl. kimossa a sok víz. Mást nem éreztem. Ahogy érzed, úgy javaslom. Jobb a megelőzés, az biztos.
2008. dec. 10. 13:22

Nem szeretem a vitaminokat külön szedni. Szerinted az ásványvíz elegendő a pótlásra?

Egyébként mondhatnám normálisan étkezem, nem tartottam soha szükségesnek a plusz vitamint. De bocsi, C vitamint azért ilyenkor be szoktam dobni.

808. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 805. - Kisstoth)
2008. dec. 10. 09:04
Pontosan igazad van, a méregtelenítési és izzadási folyamat során ásványi anyagok is távoznak, amit feltétlenül pótolni kell. Mindennap használom, 50 percet 60 fokon, de még soha nem volt semmi panaszom. Persze mindennap pótolom a kiizzadt ásványi anyagokat, egyébként ilyen panaszok lehetnek, izomgörcsök, fejfájás, stb. Egyébként ha valakinek betegsége van, akkor jobban kell figyelni, mert a szívet ez is terheli, igaz nem annyira mint a hagyományos szauna. És közben nagyon sokat kell inni, vitaminos vagy sima vizet. Pl, az ásványvízbe vitamin pezsgőtablettát feloldani és úgy inni. Alapvetően nem az infraszauna használatától fáj az ember feje, hanem mert nem adja meg a szervezetnek a szükséges folyadékot, vagy ásványi anyagokat. Általában ezért van az, hogy fáj a fejünk, ha nem ittunk eleget.
2008. dec. 10. 08:16
sziasztok eladnám helyhiány miatt az elta 100 hordozható infraszaunámat,10E-ft ért.ha valakit érdekel a maryska@citromail.hu érdeklődjön.bocsi a zavarásért sziasztok
806. Rézike 49 (válaszként erre: 805. - Kisstoth)
2008. dec. 10. 07:01

Köszönöm, van vérnyomásmérőm. Valószínűleg igazad van. Nekem biztosan nem lehet minden nap szaunázni, mert inzulinos cukorbeteg vagyok és ha felmegy a vérnyomás.....!

Gondolom, kétszer egy héten nem árthat.

Méregtelenítés pedig rám fér, van bennem elég !!!!

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook