Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hörcsög tulajok fórum

Hörcsög tulajok (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1756. Limetta42 (válaszként erre: 1754. - Virgilius)
2012. szept. 27. 12:42

A "rendes" bolti fogkoptatót nálunk is csak a 2-4 hetesek használják, az idősebbek már nem.

Ilyen mézes rudakat szoktatok venni Nekik? Azt sem szeretik? Ilyenre gondolok: [link]


Gömböt nem használok, de a futókereket általában szeretik. Persze mindig van 1-2 lomhább höri, aki nem él vele. :)

Én például fa hintát, libikókát, szputnyikot szoktam még betenni Hozzájuk.

Linkelnék is, csak nem tudom, hogy ezt mennyire szabad itt... Remélem az nem gond, ha a rúdról tettem ide képet.

1755. ritus870522 (válaszként erre: 1753. - Limetta42)
2012. szept. 27. 12:36

Nem tudni mi lett fülecskéjével, valószínű így született, vagy a tesói letépték neki :S

Ő most 2hónapos. De szerencsére életvidám, hall és amúgy semmi baja nincsen :) Ő volt az egyedüli az alomban akinek kis szépséghibája lett.

1754. virgilius (válaszként erre: 1751. - Limetta42)
2012. szept. 27. 12:33

Valamiért a fogkoptatót se komálják. Lehet, hogy csak elkényelmesedtek? :)

Nálatok a gömböt szeretik a hörik? És a futókereket? Milyen játékuk van még? Mi labirintust szoktunk építeni nekik wcpapír meg kéztörlő- gurigákból, azt imádják. :)

1753. Limetta42 (válaszként erre: 1752. - Ritus870522)
2012. szept. 27. 12:30

Szia ritus, köszönöm. :)

Részvétem miatta, tudom, hogy nehéz, így meg főleg, hogy a születésnapodon történt. :(

Én éjszaka épp azt álmodtam, hogy az egyik kedvencem haldoklik. :( De hál' Istennek jól van, remélem még sokáig velünk lesz (már lassan 1 év 1 hónapos).

Mennyi idős a kicsi? Csak Ő volt egyedül az alomban, vagy voltak többen is? A fülével mi lett, így született vagy később vesztette el?

2012. szept. 27. 12:04

Sziasztok, Limetta üdv itt :)

Örülök, hogy kapcsolódtál a fórumhoz.

Képzeljétek nekem kedden ( pont a szülinapomon ) pusztult el az aranyhörim, szegényke már nagyon öreg volt :,( Több mint 2éves volt.

De van 3dzsungim, a fiúcska külön akváriumban, és van az anyuci a gyerkőcével egy ketrecben ( aki kicsit különleges: egyik fülkagylója van csak ).

Én is remélem, hogy felpörög ez a fórum :)

További szép napot nektek :)

1751. Limetta42 (válaszként erre: 1747. - Virgilius)
2012. szept. 27. 11:58

Szia!

De aranyos. :) Nekem még sosem aludt el senki a kezemben / ölemben, pedig hallom egy-két helyről, hogy ilyet is szoktak ám. :) Nekem a legtöbbször nyalogatni szokták a tenyeremet, amikor simogatom Őket. Talán cserébe Ők is rendezgetik kicsit az én "szőrömet". :))

Válogatósak, igen. Zöldég / gyümölcs / fehérje terén is, van aki a répát nem eszi meg, más meg a paradicsomot, vagy van aki a lisztkukactól idegenkedik, másiknak meg a túró nem jó.

A keverékkel ugyanez a tapasztalatom nekem is, búzát, zabot, nyúltápot a legtöbben ott hagyják. Viszont van erre egy nagyon praktikus kis módszerem. Amit ott hagynak a tálkában, én gyűjtöm egy tejfölös műanyag vödörben. (Ha van a tálkában forgács, akkor azt kifújkálom belőle). Mikor összegyűlik, akkor összedolgozom pici liszttel, néhány tojással, egy kicsi mézzel, illetve lehet még beleszórni 1-2 finom magot (hámozott szotyi, köles). Formákat (gombócot, rudat, mikor mit) csinálok belőlük, és megsütöm a sütőben. Hagyom 1-2 napig, hogy hűljön, illetve száradjon. Remek fogkoptató lesz Nekik, és így legalább elfogy az is, amit amúgy nem esznek meg. :)

1750. Limetta42 (válaszként erre: 1748. - Veronika27)
2012. szept. 27. 11:49
Rendben, ha szükséged lesz rá, privátban nagyon szívesen megadom az elérhetőségeit. :)
1749. Veronika27 (válaszként erre: 1747. - Virgilius)
2012. szept. 27. 11:47
Nekem az első hörim nem volt válogatós, szinte mindent megevett, de ez a második... Akármit adtam neki, semmiért sem volt oda, csak a szotyiért! Száraz tápból van, amit megeszik, a többit elássa. Szoktam neki adni ubit, répát, mostanában szőlőt, paprikát, kóstoltattam vele körtét, nektarint, de semmire nem mar rá :/
1748. Veronika27 (válaszként erre: 1746. - Limetta42)
2012. szept. 27. 11:45
No akkor majd kereslek a tenyésztő adatai miatt, ha kellene még hörcsög:)
1747. virgilius (válaszként erre: 1743. - Limetta42)
2012. szept. 27. 09:01

Szia, üdv itt!

Nekünk jelenleg két vadas törpehörink van, igaziból a kislányom a nagy höriszelídítő a családban, volt olyan, aki a ölében elaludt. :)

A ti állatkáitok is válogatósak? Nálunk a törpék az zacskós eleségből csomó mindent otthagynak. :) Az aranyok megettek mindent. :)))

1746. Limetta42 (válaszként erre: 1745. - Veronika27)
2012. szept. 27. 08:24

Köszönöm. Valóban nem olyan pörgős, mint szeretném, de hátha az lesz majd, a többi oldalakhoz képest, ahol 2-3 havonta írnak, sokkal jobb már ez is. :)


Nem mondom, hogy nekem nem volt szelíd hörcsögöm kereskedésből. Igazából 3 hörcsögöt vettem onnan (kettő dzsungit és egy aranyhörit), ebből az egyik dzsungi alapból szelíd volt, a másikat 4 hónapba telt kézhez szoktatnom.

Egyébként valószínűleg az is sokat közrejátszik ebben, hogy milyen kereskedésből veszed. Ahonnan Te vetted, ott be tudtál nyúlni, meg tudtad fogni. Én erre hiába kértem az eladót, komoly vásárlási szándékkal, közölte, hogy én nem nyúlhatok be, csak Ő. Mondtam, hogy rendben, akkor azt a lányt vegye ki, aki kevésbé rohan el. Kivette egy dobozba, de már akkor is kerregett szegény. Erre szólt a másik eladó, hogy neki is van otthon, de Ő nem meri megfogni.

Én ismerek tenyésztőt Szegeden, nagyon kedves, jól bánik az állataival, bár nem mondom, hogy minden hörcsög szelíd, amit onnan hoztam.

1745. Veronika27 (válaszként erre: 1743. - Limetta42)
2012. szept. 27. 00:01

Először is üdv köztünk!

Sajnos nem sokan járnak ide, látod nem pörög a fórum. Facebook-on jobb...


Aztán amit írtál, 1-es pontra, nekem éppen az ellenkező a tapasztalatom.

Én az első hörcsögöm kereskedésből vettem és nagyon szelíd volt, mondjuk én külföldön élek és itt egy kör alakú, felül nyitott üveg terráriumuk volt a hörcsögöknek és így be lehetett nyúlni símogatni őket. Mondjuk nálunk 10 euróba kerül csak egy vadas hörcsög kereskedésben, tehát nem olcsó! Otthon a második hörcsögöt 800Ft-ért vettem.

Tenyésztővel nincs tapasztalatom, nem ismerek Szeged környékieket (ott éltem).

1744. Limetta42 (válaszként erre: 1741. - Pillango2004)
2012. szept. 26. 17:10
Gratulálok a kis jövevényhez, remélem legalább 2-3 évig boldogít majd Titeket. :) Milyen színűt választottatok? Vadast vagy kéket?
1743. Limetta42 (válaszként erre: 1732. - Veronika27)
2012. szept. 26. 17:06

Először is sziasztok. :) 1 éve már tag voltam itt a hoxán, csak más témában, most a hörcsögös topic miatt regisztráltam újra. :) Törpehörcsögök tenyésztésével foglalkozom, imádom Őket, abszolút hobbiból csinálom, nekem ezek a kis pöttömök adnak életerőt, Ők az én pici családtagjaim. :)

Remélem befogadtok a csapatba, jó lenne höris témában beszélgetni másokkal. Ezt az egy életképes fórumot találtam, a többi oldalon elég ritkán ír valaki...


Veronika27: Ez nagyon szépen hangzik, mi is ezt szoktuk mondani, de azt azért nem árt tudni, hogy tenyésztő és tenyésztő között is van különbség. Nem mind arany, ami fénylik.

Egyébként egyetértek Veled abban, hogy inkább tenyésztőtől vásároljon az ember hörcsögöt, de ennek több oka is van. 1, hogy a kereskedésben nem fogdossák Őket, tehát nem lesznek szelídek, félnek az embertől, így az új gazdinak hatalmas csalódást okozhat, ha egy berregő, menekülő hörcsögöt kap, és nem egy kézbebújós, kezes kis barátot.

2, A kereskedések nagy részében nem értenek a hörcsögökhöz, hamis információkat szolgáltatnak a nagyobb számú eladás érdekében (például általában nem közlik a vevőkkel azt, hogy két azonos nemű hörcsög nem jön ki egymással, így sok helyről hallom, hogy tragikus körülmények között halnak meg az új kiskedvencek :().

3, Az előzőhöz kapcsolódóan, mivel nem értenek hozzájuk, sokszor a nemüket sem tudják megállapítani, sokszor hallok olyat, hogy fiút akartak venni, és ehelyett kaptak egy babás kismamát, aki valószínűleg az apjától vagy a testvéreitől lett vemhes, így a kölykök betegen jönnek a világra.

4, Irreálisan magasak a kereskedéses árak. Van olyan tenyésztő, aki ha rajta marad néhány hörcsög, azokat beviszi kereskedésbe (sajnos...), Ő mondta, hogy pénzt sem adnak értük, maximum egy kis magot. Közben meg árulják 1000-2500 Ft között a legáltalánosabb vadast is, amit megbízható tenyészetből 500-600 Ft-ért már meg lehet kapni.

5, Ne gyarapítsuk a pénztárcájukat a szaporítóknak / kereskedéseknek, akik ilyen körülmények között tartják a kis állatokat (sokszor látok véres állatokat), és ennyire nem foglalkoznak Velük.

1742. Veronika27 (válaszként erre: 1741. - Pillango2004)
2012. szept. 1. 22:46

Igen, ez jó :))

Szóval megvan a hörcsög is? Szuper:))

2012. szept. 1. 20:08

Sziasztok!

Mi ilyen ketrecet vettünk tegnap és egy hörcsög van benne!

[link]

1740. Linella7 (válaszként erre: 1728. - Ritus870522)
2012. szept. 1. 20:03
a mi hörijeink csak akkor rágják a ketrecet amikor nincs bent valami játék. ( tekerő) :)
1739. Veronika27 (válaszként erre: 1737. - Pillango2004)
2012. aug. 31. 23:39

[link]


Az én hörcsim ilyenben van és tökéletesen érzi magát:)

A Sparban vettem 3000Ft-ért!

1738. virgilius (válaszként erre: 1735. - Pillango2004)
2012. aug. 31. 20:07

Milyen színűt választottatok?

Ketrecből ha hosszú távra terveztek, akkor vedd meg inkább a drágábbat, vagy maradj az akváriumnál. Mi is vaterán vettük, de már bánom, hogy nem egy jobban felszereltet választottam anno.

2012. aug. 31. 17:27

Nem hiszitek el, de nem találok ketrecet!

A hörik már meg vannak, vagyis Verinika27 segítségével, telefonon egyeztettünk már csak el kell értük menni!

Na de hova tegyem, nem tudok 7-8 ezer ft-ot kiadni egy új ketrecért, amit hirdetnek azok meg vagy nem válaszolnak az emailra, ha teló szám van nem veszik fel!

Kicsit szerencsétlenül indul!

1736. ritus870522 (válaszként erre: 1730. - Pillango2004)
2012. aug. 30. 21:06
Mi nekünk bennt vannak a szobában. Nem hangosak, mert nincs berakva nekik a futókerék. Az igaz, hogy szokták éjjel rágcsálni a magokat, mivel éjjeli állatok, nappal alszanak. De az annyira nem hangos, mi legalábbis tudunk aludni tőlük.
2012. aug. 30. 20:31

Ok, Köszi!

Már írtam is a csajnak!

Hátha sikerrel járok!

1734. Veronika27 (válaszként erre: 1733. - Pillango2004)
2012. aug. 30. 19:57

[link]


Ezt találtam. A többség budapesti...

1733. pillango2004 (válaszként erre: 1732. - Veronika27)
2012. aug. 30. 14:48
Mi Miskolciak vagyunk itt is tudsz segíteni? :)
1732. Veronika27 (válaszként erre: 1730. - Pillango2004)
2012. aug. 30. 13:44

Tudok pár tenyésztőt, ha esetleg érdekel majd.

Tenyésztőtől jobb venni, hisz ott nincs beltenyészet, egészségesebbek a hörik.

1731. Veronika27 (válaszként erre: 1730. - Pillango2004)
2012. aug. 30. 13:42
Mi éjszakára kitesszük a fürdőszobába, mert amúgy hangos lenne, hisz éjszakai állat jobbára, olyankor túr az alomban, eszik-iszik, kerekezik :)
2012. aug. 30. 13:15

Ok. Köszönöm mindenkinek!

Majd szétnézünk, mi lenne a jobb!

És éjszaka a szobában van? Alszanak ők is vagy esetleg rágcsálnak egész éjjel? :)

2012. aug. 30. 11:02

59x39x29-es műanyag dobozban van az enyém. Nem tudom, hány liter lehet, de elég nagy.

Van ketrec is, de az inkább csak nyáron jó, mert ha vinni kell valahova télen, akkor megfázik :(

Enyém is rágta a rácsot, de nem lett semmi baja tőle, pedig hónapokig abban lakott.

2012. aug. 30. 10:53
Nekem a törpe hörik 15 literes akváriumban, az arany hörik 40literes akváriumban vannak nagyon jól érzik magukat. Az akváriumok jóval olcsóbbak mint a ketrecek. És tapasztalatom szerint ( eleinte nekem ketrecben voltak ) a ketrec rácsát rágni fogják, ami nem jó, mert rövid időn belül bevéresedik a szájuk :( szóval én az akváriumot ajánlom több szempontból is.
1727. Veronika27 (válaszként erre: 1726. - Pillango2004)
2012. aug. 30. 10:11

Hát ez is attól függ, hogy hol veszed.

A ketrecek eléggé drágák, főleg ha valami nagyobb kereskedésben veszed. Viszont törpehörcsögnek elég a kicsi ketrec is, vagy pedig vegyél egy nagyobb műanyag tárolódobozt és abba is teheted. Enyém ilyenben van:)

Eledelt akár Tescoból is vehetsz, párszáz forintért, de pl. most legutóbb a Müllerben vettem 200Ft-ért. Almot is, az olyan 300-400Ft körül van. Én hetente cserélem az almot, szerencsére nem büdi a höri:)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook