Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Honnan tudod, hogy szerelem még vagy "csak" szeretet? fórum

Honnan tudod, hogy szerelem még vagy "csak" szeretet? (beszélgetős fórum)


1 2
2008. dec. 1. 23:47
Mindegyik más érzés.
2008. aug. 17. 23:14
(Igazi) szerelem csak egy vki iránt lehet. Szeretetet viszont mindenkinek lehet adni", és kapni. Sztem ha szerelmes vagyok, azért szeretem is...úgy értem ilyenkor vagyok szeretetéhes :)) Remélem értitek mire gondolok :D
32. Rika1
2008. júl. 27. 05:21
A kettő jól elkülöníthető szerintem. A szerelem az olyan, hogy mindig vele lennél legszívesebben. Rá gondolsz minden percben. Szinte a fellegekben jársz. A szeretetnél meg már úgy érzed, hogy néha kell egy kis szünet. De ezt mind belülről érezni meg leginkább.:)
31. o.andi
2008. júl. 27. 03:25
érzed a szivedben!!!
30. 3aeb86a367 (válaszként erre: 4. - Rika1)
2008. júl. 26. 23:36
Istenem, de jó ilyet olvasni. Mi a párommal 10 éve vagyunk együtt, de már nincsenek ilyen érzések, legalábbis részéről. Én sülve-főve vele lennék, de hát az a munka részéről. Folyton dolgozik, és amikor itthon van, akkor jön a tv neki. Szólni persze nem lehet, mert jön részéről a duzzogás. Pedig az első 2-3 év nekünk is csodálatos volt.
2008. máj. 28. 18:25
ha azt erzed amit en irtam a cikkemben le ha azon kerdesek tobbsegere igennel valaszolsz akkor...szerelem...maskepp szeretet...azt hiszem ;))
2008. máj. 28. 18:23
syasztok képzeljétek most vagyok elsőnek szerelmes már egy fél éve és akit szeretek most jár velem másodjára és ő is szeret jobban mint eddig bármikor:Lolyan jó:)
2008. márc. 21. 06:16
A szeretetben az sem baj ha más kapja meg a szeretett személyt örülsz neki , hogy boldog!
26. 9f2f8c4285 (válaszként erre: 25. - Mestengo)
2008. márc. 16. 23:23
Akkor én szerelmes vagyok már 8 éve de király:::)))
2008. márc. 16. 23:22
egyszerű. a szeretetben nincs szexuális vágy.:)
2008. márc. 16. 23:18
Amíg mindig ő az első gondolatod és nem saját magad addig nincs gond. Utána már mindegy minek hívjuk veszett fejsze.....
2008. márc. 4. 07:06
Mind kettö más érzés. más más gondolat.
2007. okt. 21. 17:08
ha a fizikai vonzalom elmult, akkor az mar csak szeretet. vagy meg az sem. egyutterzes.
21. képzelet (válaszként erre: 18. - Rika1)
2007. aug. 16. 14:59

Köszönöm a válaszodat!

Folyamatosan dolgozom az ügyön.Hát ez az... nem mindig veszi a jeleket!

Megpróbálom én is kicsit más szemszögből nézni a dolgokat. Tudom,hogy a páromnak se könnyű,egész nap dolgozik a kánikulába,kipurcanva ér haza,én sem mindig kedvesen várom,sokszor tiszta ideg vagyok a manók miatt.

Jó lenne pár napot csak kettesben tölteni.

Egy picit én is várom már,hogy nőjenek a gyerekek!

:)

2007. aug. 12. 13:29
Érdekes, amit írtál. Szerintem a szerelem hamar átalakúl szeretetté, ami mindennél erősebb... De lehetsz újra szerelmes a párodba:) Ez az én véleményem... csak tenni kell érte:)))
19. Rika1 (válaszként erre: 16. - Képzelet)
2007. aug. 12. 13:11
Még annyit,hogy ne törődj bele abba,hogy neki jó..én meg??!!...ezt nem szabad!!!
18. Rika1 (válaszként erre: 16. - Képzelet)
2007. aug. 12. 13:08
Igen jól írtad,ahogy múlnak az évek változunk.Változik minden körülöttünk.Az izléseink is sok mindenben megváltoznak.Más zenét kedvelünk.De szerintem ha egy pár szereti egymást,most szeretettel vagy szerelemmel ez a kettő majdnem ugyanaz.Ez az érzés bennünk van,és könnyen át is adható belőle a másiknak.Itt a kérdés az,hogy hogyan veszi a jeleket a másik fél.Próbáld meg visszahódítani a párodat.Hogy hogyan itt már annyi topik nyílt róla,azt nem részletezném.Nálunk az a helyzet a gyerekek felnőttek 24,18,évesek nincs az a nagy aggodalom,mint mikor kicsik voltak.Nekem is sok erőmet elszívták a gyerek körüli teendők anno.De most felszabadultabban tudom élni és élvezni az életet.:)
2007. aug. 2. 15:40
Az utolsó sor nem tom hogy került oda. :))
2007. aug. 2. 15:38

Mi 12éve vagyunk együtt a párommal,2gyermekünk van.

Hát...a szerelem már rég a múlté,sajnos!

Nálunk teljesen átalakult szeretetté,én sokáig még harcoltam érte,próbáltam újra "meghódítani",visszacsempészni a szerelmet,sikertelenül.

Ahogy mennek az évek,változunk,változnak a körülmények,változik a kapcsolat,anyagi helyzet,semmi sem olyan mint az elején. Egyszerűen nincs idő egymásra,vagy ha az lenne,már teljesen lemerültél,és hagyjon mindenki békén állapotban vagy.

Lehet nálunk az a gond,hogy nem egy irányba változtunk?!

Neki jó így,én meg...?

Na mindegy,irigylem azokat akik sok-sok év után is érzik a szerelmet (?) a Párjuk iránt,és életük végéig hűségben élnek egymással!!!

Nálunk talán az a gond,hogy nem

15. Rika1 (válaszként erre: 11. - Panna1)
2007. júl. 26. 12:01
Biztosan változik az ember,ahogy az évek múlnak.Neked még ott van a gyermek vállalás örömei,aggodalmai.Nálunk ez már nem aktuális,a gyerekek már felnőtt korban vannak.Még itt laknak velünk.Te is másképp fogod látni a dolgokat majd később.Az érzések is megváltoznak,csak nem szabad kihülni a lángot.Írtad a vérmérsékletet is,na igen az nálam erősebb,mint a páromnál,de átsikerül adnom belőle mindig:))DD
14. Rika1 (válaszként erre: 10. - 4c35511f0b)
2007. júl. 26. 11:50
Legyél Barátnőm,legyél.Hidd el megéri:))DD
13. Rika1 (válaszként erre: 9. - Gotty)
2007. júl. 26. 11:49

Szia! Na végre valaki megérti ezt.Már nem tudtam,hogyan írjam le,mert nem hiszik el.Hát bizony mi is úgy vagyunk,hogy megismertük egymást,és onnantól el sem váltunk.Vagy ő volt nálam vagy én ott.Hamar eljegyeztük egymást,és az esküvővel sem vártunk.Mindez 1 év leforgása alatt.Esküvő előtt együttéltünk pár hónapot.Ennyi.És ha még lehet szépíteni,most sokkal jobban érzem azt,hogy jó vele,hogy ő kell nekem:))

Nagyon sok boldogságot kívánok nektek,:) És bizony úgy ahogy leírtad,ha együtt dolgoznánk,mi is az íróasztalon kötnénk ki bíztosan:))DD

12. Rika1 (válaszként erre: 7. - Panna1)
2007. júl. 26. 11:39

Ha azt mondom neked,hogy a bevásárlásnál a derekamat fogja,elhiszed? Vagy,hogy csókolózunk pl. a bevásárlóközpontba? Vagy a liftbe?Vagy a kocsiba? Na látod ezek olyan dolgok,hogy esetleg látni kell:)Igen a bizsergést nem kell előidézni,mert az vagy meg van,vagy nincs. Szerintem ez most mindkettőnkbe túl teng.És,hogy ezt minek nevezik most szerelemnek vagy szeretetnek,nekem tök mindegy mert nagyon jóóó.

Hát a főzés,az bizony nehezen is megy ha ott van,volt már palacsinta úgy sütve,hogy bizony egymással jobban elvoltunk foglalva,simogatás stb.,mint a sütéssel.Mondom ha megcsókol,vagy megérint beleremegek.Akkor mi ez??

11. Panna1
2007. júl. 25. 14:15

Hát akkor nem kételkedek tovább, tényleg biztosan létezik ilyen (Ti vagytok rá az élő példák), csak nagyon ritka lehet. Azt hiszem ez a pár tagjainak vérmérsékletétől is függhet.

Összességében azt hiszem az a fontos, hogy jól érezzük magunkat a kapcsolatban, jól érezzük magunkat a társunkkal. És az őszinte öröm a másik arcán, mikor hazaér,vagy valahol véletlenül összetalálkozunk, mindent elmond. Remélem ez mindig így is marad köztünk, (még ha a bizsergés nálunk alkalomszerű is, nem folyamatos), és sosem fogok a "megkeseredett" nők körébe tartozni!

10. 4c35511f0b (válaszként erre: 9. - Gotty)
2007. júl. 24. 17:43
VAn még ilyen? Akkor optimistább leszek ígérem:)
2007. júl. 24. 17:31
teljesen egyetértek Rika 1! Mi 22 éve vagyunk együtt, ebből 16 év házasság + 3 gyerek, megkeseredett barátnőim sem értik, hogy lehetek még mindíg szerelmes a férjembe, és valóban ott van a bizsergés minden érintésben, minden pillantásban. Rengeteget vagyunk együtt ( együtt is dolgozunk )és,megesik, hogy az irodánkban az íróasztalon szeretkezünk,mint valamikor régen, és havonta 1 hétvégén elutazunk kettesben akárhová, hogy újra és újra a mézesheteinket élhessük....
8. Panna1 (válaszként erre: 6. - 274c9996b8)
2007. júl. 24. 12:25

Ez igaz! A szeretetet nem lehet mérlegelni. Ha már ott tart a dolog, hogy mit adok-mit kapok velmerül, akkor eljön az ideje a kiadós beszélgetésnek, és az egymás felé fordulásnak. Mert akkor felborult az egyensúly, és akiben felmerült a mérlegelés nem érzi jól magát a helyzetében. De tényleg csak a gond kezdete, mert odafigyeléssel mindent vissza lehet billenteni, úgy, hogy eszébe se jusson az embernek mérlegelni.

Akkor jön megint az önzetlen szeretet.

2007. júl. 24. 12:19

És Rika1! Te sem mondod komolyan, hogy a férjed, ahányszor hozzádér, ugyanazt a bizsergést érzed?

Hogy tudsz így főzni, vagy elmenni vele bevásárolni. Ezek olyan hétköznapi dologok, amik annyira nem romantikusak, és én ilyenkor amikor kézenfogva bevásárolni megyünk egyáltalán nem az érintésével vagyok elfoglalva. Az megint más, ha este odabújok hozzá, és megsimogat, na akkor bizsrgek. De alapvetően ez egy hullámzó dolog. Mondhatni van úgy, hogy oylat tesz amitől a falra tudok mászni tőle, máskor a csillagokat is lehoznám az égről neki. Az én hangulatomtól (és az Övétől) és a körülményektől is függ, hogy épp milyen fokon ég a kapcsolatunk.

Cáfoljatok meg, ha ez nem igaz, és nálatok másképp van.

2007. júl. 24. 12:18
Szerelem, Szeretet mind a 2-tö , es 2-ttö egyutt CSODALATOS dolog ! A gond akkor kezdödik amikor elkezdunk kalkulalni , hogy MIT adok es MIT kapok ? !
2007. júl. 24. 12:11

Igen, értem én, de nekem ez nem ugyanolyan, mint tizenéves koromban volt. ÉS hát hogy is lehetne. Én is változok, én is "megkomolyodtam". Ha olyan szerelmes lennék, mint tizenévesen, egyfolytában csak vele akarnék lenni, otthon meg folyton szexelnénk. Mert akkor még erről szólt a szerelem. Most többről szól a kapcsolat, együtt élünk meg mindent, kirándulunk, szeretünk, veszekszünk. Ez mind hozzánk tartozik.

Én mylyvel egyetértek, hogy elő kell idézni a biszergést. ÉS persze oda kell figyelni a kapcsolat ápolására, mert szerintem a szürke hétköznapokban csak így tudjuk megőrizni a varázst.

Azért is tettem fel a kérdést, mert én a baráti körömben (néhány éves házasságok, pici gyerekek, vagy még azok nincsenek), boldog embereket látok, de egyikükön sem azt látom, hogy "ÚGY" szerelmesek egymásba. Persze, szeretik egymást ez látszik rajtuk, és mindent megtennének a másik felükért. ÉS a mi kapsolatunk is ilyen. Viszont itt beleolvasok egyes fórumokba, és azt látom tele van lobogó, érzelemmel túlfűtött szerelmes nyilatkozatokkal. És most nem a tinikre és az egy-két éve együttélőkre gondolok. Ilyenkor elgondolkozok azon, hogy a mi kapcsolatunkka valami baj lehet? Mert egyébként elégedett vagyok az életünkkel, szeretem a férjem, és ő is engem, és mondhatni pörgős életet élünk. És el sem tdnénk képzelni egymás nélkül.

De van ettől lángolóbb, tényleg egyfolytában szerelmes kapcsolat?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook