Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Érdemes harcolni érte? Nagy szerelem, szeretet (volt)... fórum

Érdemes harcolni érte? Nagy szerelem, szeretet (volt)... (beszélgetős fórum)


1 2
2017. dec. 11. 06:30

6 éve ismertem meg a nagy Ö-t. 3 éves kapcsolatomat dobtam el miatta. De megérte. Vagyis nagyon sokáig azt hittem hogy megérte. Sajnos 4 év után kiderült, hogy aki nekem nagy Ő, sajnos neki nem én vagyok az. Miután összejöttünk, egy hónappal később egy másik lánnyal kezdett viszony. Annyira szerelmes voltam, ők meg annyira jól titkolták, hogy 4 év mulva derült ki. Csak hogy akkor már 10 hónapos volt a kisfiunk.

Rendszeresen találkozgatnak azóta is :-(

Én meg olyankor egyedül vagyok Manókámmal. Próbáltam társkeresőn párt találni, de nem megy. Nagyon magam alatt vagyok azóta is.

58. 6b006fc769 (válaszként erre: 57. - Leuska89)
2011. márc. 9. 11:26
Tökéletesen igazad van! Szerintem nagyon jól léptél. Remélem megértett.:) Sok boldogságot kívánok nektek! Az én kislányom is igen eleven:)))
57. leuska89 (válaszként erre: 56. - 6b006fc769)
2011. márc. 9. 07:36
Bocsánat a megkésett válaszért. Kicsi lányom van, hat hónapos, igazi kis ördög. Az "urammal" meg elbeszélgettem - persze, szigorúan nyugodtan, mindenféle hiszti és számonkérés nélkül. Elmagyaráztam neki, hogy számomra az összetartozás nemcsak azt jelenti, hogy itthon a négy fal között nevelgetjük a porontyunkat, hanem az, hogy kettőnkre is szánunk elég időt, néha kimozdulunk. Az pedig, hogy nélkülem akarja a születésnapját egy szórakozóhelyen megünnepelni a haverjával, aki mellesleg mióta együtt vagyunk, arra gyúr, hogy szétválasszon minket, nekem nem fér bele. Nem tudok mindent lenyelni, és bár nekem is szükségem van arra, hogy néha-néha külön is eljárjunk, de ez a szülinap valahogy érzékenyen érint. Remélem, nem én vagyok a hülye, és más is így gondolja...
2011. márc. 7. 19:03

Nyilván nem akar elmenni, csak nem szereti a kitöréseidet. Nem biztos, hogy csak az anyukát látja benned, vagy ha mégis, lehet, hogy azért, mert folyton a "kezedben a gyerek" és nem fér hozzád:) Mekkora a baba? Kisfiú, vagy kislány?

Ha teheted bújj össze apával és beszélgessetek sokat. Némi kényeztetés is jól jönne kölcsönösen mindkettőtöknek. Nálunk ezek váltak be, de az első néhány hónapban tényleg "nem fért hozzám a gyerektől"

2011. márc. 7. 18:45
egyébként én meg nem tudok eligazodni rajta. Reggel cirkusz, délben fölhív, hogy hogy vagyok, de azért mikor megkérdeztem, mikor költözik, az volt a válasz, hogy délután, délután meg hazajön, és mintha mi sem történt volna, azt kezdi ecsetelni, mit csomagoljak neki holnap ebédre. én meg már szólni se merek, mert belefáradtam...
54. 6b006fc769 (válaszként erre: 53. - Leuska89)
2011. márc. 7. 18:45
Teljesen normális vagy!!!:)
53. leuska89 (válaszként erre: 51. - 441b7dc459)
2011. márc. 7. 18:36
azért nem vagyok én olyan rossz... többször is előfordult már, hogy elment valahova, szót se szóltam, kivittem a gyereket sétálni másnap, hogy tudjon pihenni meg ilyenek. De már bekattanok ettől, hogy én csak itthon vagyok jó, mosni vagyok jó, főzni vagyok jó, pelenkázni vagyok jó... Korábban én voltam a tiptop, ma már fodrászhoz sincs időm elmenni. Jó, oda azért elmegyek, sőt ha nagyon akarok, szakítok minden "szépészeti beavatkozásra" időt, csak a gyerekemet alig lehet itt hagyni. Ha nem lát, magán kívül ordít az esetek túlnyomó részében. Azt hiszem, ez az édes teher a terhesség után. Hogy mennék ide-oda, de én is megőrülök meg a gyerekem is, ha huzamosabb ideig nem látjuk egymást.
52. 6b006fc769 (válaszként erre: 50. - Leuska89)
2011. márc. 7. 18:19

Hasonló darabban én is szoktam szerepelni:) Főleg amikor a gyerektől nem jut időm főzni és megkérdezi, hogy mikor lesz ebéd:)

Szerintem teljesen normális:)

Arra kell vigyázni, hogy ne őrá vetítsd ki a problémádat (könnyen beszélek, én is szoktam olyant:D) és tényleg ne sugalld neki, hogy nem vagy jó nő, mert biztos nem igaz, csak a bezártságtól már kicsit megzuhant az önértékelésed.

51. 441b7dc459 (válaszként erre: 50. - Leuska89)
2011. márc. 7. 17:43

akkor mi itt a probléma?

beszuggerálod a pasidnak a saját hiányosságaidat.lehet hogy ő nem így lát vagy észre se venné azt aminek te túl nagy jelentőséget tulajdonítasz és még jó hangosan szót is adsz tehát oda orientálod a figyelmét.ahhelyett hogy anygali módon mindig sugallnád neki a szeretet a harmóniát azt hogy milyen jó nő vagy kedvesen beszélnél vele akkor nefélj nem a rossz dolgokra figyelne.

próbáld ki.

2011. márc. 7. 16:36
jó. azt azért szögezzük le: 1x fordult elő ilyen hajnali hazajövetel, akkor is veszekedtünk előtte, mert megint előadtam a "te nem nézel engem nőnek, csak egy elhízott mosónőnek" című egyfelvonásosomat.
2011. márc. 7. 16:20

Lehet, hogy rosszul látom, de mintha elég gyorsan megsértődnél, de ez lehet, hogy a személyes kontaktus hiánya miatt van, hiszen leírva sokszor mást olvas a lelki szemével az ember, mint amit írt a másik:)

Viszont általánosságokban nehéz arról írni, hogy mi normális egy együtt élős kapcsolatban és mi nem. Számomra pl. nem lenne az, ha hajnali negyed hatkor seggrészegen jönne haza a párom, bár közös megegyezéssel volt olyan:) Szóval lehet ilyen alkalom, ha elmegy néha a barátaival/kollégáival, de nem heti és még csak nem is havi szinten. Nem úgy, hogy egyszer csak nem jön a megszokott időben stb. De ez mind kommunikáció kérdése.

48. Egzotikum (válaszként erre: 47. - 2e8c028830)
2011. márc. 7. 16:15

Ezzel a hozzáállással csak akkor van baj, ha nem tudja hol van a határ. Meddig próbálkozzon? Meddig reménykedjen?


Nem ismerem személyesen, de van egy olyan érzésem, hogy ha ezt a tanácsot követi, fél év múlva megint ugyanezzel a témával látjuk viszont a fórumban.

47. 2e8c028830 (válaszként erre: 45. - 6b006fc769)
2011. márc. 7. 16:11

Igazad van,nem is akarok én ezen vitatkozni...

De,hogy válaszoljak a kérdezőnek, igen, mindenképp meg kell próbálni megmenteni a kapcsolatot.

Nem szabad feladni, legfeljebb,ha mégsem jön össze, legalább megpróbáltad...

46. 2e8c028830 (válaszként erre: 44. - Leuska89)
2011. márc. 7. 16:06

Kb.20 évvel ezelőtt még természetesnek számított,ha valaki érettségi után férjhezment,majd jött a gyerek.

Én 19 évesen mentem férjhez, 21,5 voltam, mikor a fiam, 25,mikor a lányom megszületett.

tervezett,és várt volt mid a kettő.

Nem bánom,hogy fiatalon 42-43 évesen már huszonéves a nagyobbik gyerekünk...

Viszont,nehezen tudnám elképzelni, hogy a semmire gyereket vállaljanak majd...

Bár nem tudni, hogy alakul még az életük.

Én nem ítélkezem, csupán hozzászóltam a fórumodhoz.

2011. márc. 7. 16:02

Szerintem teljesen felesleges azon nekiállni vitatkozni, hogy mikor korai, mikor késői egy gyerek, főleg ha már megvan. Leuska pl. már rég vígan eljár majd kirándulni a gyermekével, amikor a volt osztálytársa majd remegve várja, hogy végre pozitív legyen a teszt.

Nem tudnánk inkább segíteni neki abban, hogy hogyan erősíthetné az önbizalmát és hogyan érhetné el a kedvesénél a szíve vágyát?

44. leuska89 (válaszként erre: 43. - 2e8c028830)
2011. márc. 7. 15:52
Hurrá. Akkor biztosan ti sem tartottátok volna meg a babát, mert hát "korai az a gyerekvállalás", fiatal még, hadd éljen... Nem sokat tettem le az asztalra, de erre az egyre büszke vagyok, hogy - még ha nyögve-nyelve, nehézségek árán is - de fölvállaltam ezt a gyereket
43. 2e8c028830 (válaszként erre: 30. - 6b006fc769)
2011. márc. 7. 15:44

:) Igaz...

fiatalon is lehet "nyanya" az ember...

Én most érzem ,hogy élek igazán, miután a gyerekek felnőttek...

42. 2e8c028830 (válaszként erre: 21. - Leuska89)
2011. márc. 7. 15:41

Azért nem kéne a negyveneseket még "nyanyának " becézni szerintem...

A legszebb,legérettebb női korban vagyunk...

Bocs, de a fiam 90-enes születésű....

Talán egy kicsit tényleg korai volt még a gyerekvállalás...

41. Huldra
2011. márc. 7. 14:18

Semmi sincs veszve. Nem kell feltétlen édesanyéd "nyakára varrni" a gyereket, de egy-két napra biztosan szívesen fogadja, amíg Ti leületök higgadtan megbeszélni, hányadán álltok; a gondolataitokat, érzéseiteket. Ahogy a téma címében kérdezed: ha érdemes harcolni érte, és mindkét fél így gondolja, lehet rajta változtatni. Nem könnyen, de lehet.

Ha picit nagyobb lesz a gyerkőc, el tudod végezni levelezőn az egyetemet is.

2011. márc. 7. 14:18

Hogy kell csinálni? Mindent megbeszélni. Ha gondod van elmondani neki, hogy mi a bajod, megkérni, hogy segítsen rajtad. Kompromisszumokat lehet és kell is kötni.

Milyen anyai ösztönöket akarsz? Ha szereted, ragaszkodsz a gyermekedhez, azt akarod és arra is törekszel, ami jó neki, ha éhes megeteted, ha betojt tisztába teszed stb., akkor nincs hiba. Lehetsz fáradt, lehetsz türelmetlen, attól még nem vagy rossz anya. Mindenki átesik ezeken, aki nem annak vagy nagyon sok segítsége van, vagy hazudik.

39. Egzotikum (válaszként erre: 37. - Leuska89)
2011. márc. 7. 14:17
Értsd jól. Nem a gyereket kell elpasszolnod, ilyet nem mondtam. Arra céloztam, hogy anyagilag támogasson, amíg a saját életed újra sínen lesz.
38. 441b7dc459 (válaszként erre: 35. - Leuska89)
2011. márc. 7. 14:16

az hogy felmérted ésszel a gyerek fontosságát és alárendelted magad az ő kis életének a tanulmányaid helyett már felér az a anyai ösztönnel.

az amikor felkelsz hozzá éjjel ha sír,hogy eteted,hogy gondoskodsz róla,hogy tanítod és szereted ez az anyaság.

ne várd mert már itt van.:-D

és most ugy írtál mint egy igazi érett gondolkodású felnőtt.

tehát szépen alakul.

37. leuska89 (válaszként erre: 36. - Egzotikum)
2011. márc. 7. 14:14
Van, aki támogat. De nem varrhatom a gyerekemet az anyám nyakára. Ezzel nekem kell boldogulnom. Nekem kell belőle embert nevelnem. Meg az apjának.
36. Egzotikum (válaszként erre: 35. - Leuska89)
2011. márc. 7. 14:11

Na ez így már őszintén hangzik. Ha ezt sikerült leírnod, az jó jel. Ledőlt egy fal.

Én éltem együtt egy barátnőmmel, másfél évig. Akkor jártam el, amikor már nem bírtam őt elviselni. Persze nem kocsmázni, mert kicsit se szeretem az alkoholt. Éjféli után 2-3 órát sétálni.


Ezért kérdeztem először, hogy van-e valaki aki támogatni tudna. Szülő, nagyszülő, egyéb közeli rokon, nagyon jó barát... Legalább addig amíg bölcsibe kerül a gyerkőc. Onnan már van esélyed egyedül boldogulni, dolgozni, egyetemre járni.

2011. márc. 7. 14:06
na, állj. nem haragszom én itt senkire. A gondom röviden: nem éltem együtt soha a büdös életben senkivel. Fogalmam sincs, hogy a vérbe kell ezt csinálni, mi az ami normális, mi az ami nem. Az ölembe pottyant egy gyerek, mert felelőtlen voltam, nem gondoltam a következményekre. Következmények meg lettek. elég "súlyosak". Elterveztük, hogy összeköltözünk, és gyereket is akartunk. csak nem most. tanulni akartam még, elvégezni a rohadt egyetemet. nem így sikerült, na, ez az én saram. Oké, elfogadtam, a gyereket el is vetethettem volna, nem vetettem. És nem is bánom. Nevelem tisztelettel, becsülettel. De azok a rohadt anyai ösztönök se nagyon akarnak jönni, amitől minden nő úgy odavan...
34. 6b006fc769 (válaszként erre: 31. - Leuska89)
2011. márc. 7. 14:03
Na akkor itt az ideje, hogy eláruld neki, hogy márpedig benned felmerült. Csak higgadtan. Mert ha átmegy sárkánykodásba, akkor biztos nem győzöd meg, mert azt gondolja, hogy a közös szórakozás is átcsaphat közös háborúba.
33. 441b7dc459 (válaszként erre: 21. - Leuska89)
2011. márc. 7. 14:01
nekem ugy tűnsz mintha már igy huszegynéhány évesen is megkeseredett nyanya lennél.csak még az okoskodáshoz és a bölcselkedéshez hiányzik néhány eszközöd.
32. Egzotikum (válaszként erre: 31. - Leuska89)
2011. márc. 7. 14:00
Csak az merült föl benne, hogy kocsmázni meg reggel 6-kor részegen hazajönni kellene. Végül is biztos nem intő jel, csak ez is egy próbatétel "a Jóistentől".
31. leuska89 (válaszként erre: 27. - 6b006fc769)
2011. márc. 7. 13:58
azt mondja, mert eddig sem jártunk. benne föl se merült, hogy ezután kellene.
2011. márc. 7. 13:58
Lehet, hogy a negyven éves nyanyák boldogabbak, eljárnak szórakozni és örülnek a csalódásoknak is, mert legalább tudják, hogy mit rontottak el...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook