Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Honnan tudod, hogy szerelem még vagy "csak" szeretet? fórum

Honnan tudod, hogy szerelem még vagy "csak" szeretet? (beszélgetős fórum)


1 2
4. Rika1 (válaszként erre: 1. - Panna1)
2007. júl. 24. 06:47
Hát amit kérdezel,hogy mit is jelent?Azt jelenti,amit akkor éreztem amikor még udvarolt nekem a párom.Mindig vele lenni,közös programokra járni.Egymás örömét keresni,hogy azt nézni a másiknak mi a jobb.Nem neked saját magadnak.Ha te mindig adsz,hiddel te is mindig kapsz,van mikor duplán.Most,hogy már a gyerekek is nagyok,felszabadultabban tudunk egymásnak örülni.És ha a gyerekek nem akarnak velünk jönni,nem érdekel,mi akkor is elmegyünk.Legyen az egy koncert vagy valami más.Esetleg egy nagy séta a Duna parton.Mert képesek vagyunk felmenni Pestre csak azért,hogy egymással jól érezzük magunkat,séta közben összebújni,úgy mint régebben.A szerelem ilyenkor érződik igazán,amikor így gondatalanul egymás kezét fogva nagyokat beszélgetve,nevetgélve csak sétálunk.De ezt ugyanúgy itthol is megtesszük a városban.Tehát konkrétan leírni,hogy mi a szerelem,arra nincsennek szavak külön.Ez egy életérzés,amit csak akkor tud meg az ember,ha olyan érzése van,hogy kell a másiknak,szeret vele lenni,ha egy pillantásból kitalálja,hogy most a másik vajon mire gondol.Ezek,mind a hosszabb házasság vagy együttélés során alakulnak ki.Nálunk legalábbis nálam a romantika nagyon fontos.Az esti együtt létek sem egyszerű menetekből állnak.Oda is kell a változatosság,és ha együtt vagyunk,viszünk bele tartalmat,és szánunk rá több időt,mert a párom is és én is a hosszú éjszakákat kedveljük igazán.(ami szenvedélyes és vad,)azt hiszem ez is hozzá tartozik ahhoz amit kérdeztél:))
3. Rika1 (válaszként erre: 2. - 0c97fbb607)
2007. júl. 24. 06:14
Nemtudom ki hogy van vele,de valahogy 40 fölött jobban bizsergek,mint az előtt.És nem kell előidézni,elég ha a párom megérint.És ez kölcsönös.(25 éves házasok vagyunk)
2. 0c97fbb607 (válaszként erre: 1. - Panna1)
2007. júl. 24. 00:49

Ez igazán jó kérdés!:)

Azt hiszem egy idő után ,ha együtt élünk valakivel,akkor a bizsergést elő kell idéznünk,nem jön csak úgy ,mint régen.De minden megoldható:)

2007. júl. 24. 00:27

Sziasztok!

Mindig elgondolkozok rajta, amikor azt olvasom, hogy valaki 20év után is szerelmes a párjába. Mit jelent ez tulajdonképpen? Tényleg létezik ilyen? Vagy ez már "csak" szeretet?

Mi a férjemmel csak rövid ideig éltünk lobogó szerelemben. Abban az igazi bizsergek ha rám nézel vagy megérintesz, és egész nap azt várom hogy felhívj érzésre gondolok. Ez már elmúlt. De tud úgy rám nézni még, hogy megbizserget (persze már csak ritkán), és örülök, ha napközben felhív vagy amikor hazajön. És szeretem ahogy megsimogat amikor lefekszünk aludni, vagy reggel puszit nyom az arcomra. De nincsenek mindent elsöprő érzések se részemről, se részéről.Ezért kérdezem, hogy nálatok, akik azt modjátok, hogy sok-sok év után is szerelmesek vagytok férjeitekbe, párjaitokba, mit is jelent igazán a szerelem?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook