Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Honnan tudhatom meg, hogy melyik óvodába tartozunk? fórum

Honnan tudhatom meg, hogy melyik óvodába tartozunk? (beszélgetős fórum)


8. 18ba5935e0 (válaszként erre: 7. - Bridget*)
2009. aug. 6. 00:19

Még az jutott eszembe, hogy a mi kerületünkben (V. kerület) minden évben kiad az önkormányzat egy kis tájékoztató füzetet az ovikról és az iskolákról. Ebben le van bontva utcákra, házszámokra, hogy ki, hová tartozik.


Én ezt a füzetet az okmányiroda recepcióján kaptam.

Nem biztos, hogy nálatok is így van, de szerintem egy kört megér a dolog! :-)

7. Bridget* (válaszként erre: 6. - Kata75)
2009. aug. 5. 09:33

Köszi! :D Sajnos a védőnőnk elég "béna", nem tudta megmondani sem azt, h melyik ovihoz tartozunk, sem azt, h milyenek az esélyeink szerinte a kiszemelt oviba bejutást illetően. Viszont az az ovi az állandó lakcímünkhöz van közel....

Egyelőre az oviban senki nem tudott segíteni a nyári szünet miatt, azt mondták hívjam inkább szeptemberben :D

6. Kata75 (válaszként erre: 5. - Kata75)
2009. aug. 3. 19:20

Még annyit kiegészítésként, hogy a két lakcím 2 különböző kerületben van, és csak az ideiglenesnél jött ilyen levél. Ebből gondolom, hogy van némi összefüggés a gondozás-ovi között.

Szerintem a védőnő is simán tud segíteni, de az előttem említett lehetőségek is tuti jók.


Remélem sikerül, és jó helye lesz a kisfiadnak:)

5. Kata75 (válaszként erre: 1. - Bridget*)
2009. aug. 3. 19:16

Szia!


Nekem és ezáltal a gyerekeknek is az állandó lakcíme anyumnál van, de férjemmel "közös" lakásban élünk ideiglenes lakcímen.

Ettől függetlenül, mivel a védőnő is a baba/gyermek tartózkodási helyének megfelelően van, így tavaly automatikusan az itteni ovitól kaptunk meghívót nyílt napra. Most szeptemberben kezdik a középsőt.

2009. aug. 3. 18:49
Köszi! Mindkettőt megpróbálom! :D
2009. aug. 3. 17:52
Az óvodában meg tudják mondani.Elmész és megkérdezed,vagy felhívod őket.Ők tudják, hogy melyik utcák tartoznak hozzájuk.
2009. aug. 3. 14:56

Szia!

Az állandó lakcím számít. Én azt csináltam, hogy felhívtam az önkormányzat művelődési osztályát, de ott nem tudtak segíteni (csodálkoztam is, mert elvileg az ő területük), aztán pedig a kerületi pedagógiai szolgáltató központot, ott tudtak segíteni.

De az is jó megoldás, ha megkérdezed a házban vagy a környéketeken élő anyukákat, apukákat.


Sok sikert! :-)

2009. aug. 3. 12:49

Kisfiam jövőre lesz 3 éves, elkezdenénk már mostanában óvodát keresni neki.

Hol lehet megtudni, hogy melyik ovihoz tartozunk? Úgy mint a védőnőknél a tartózkodási helyünket, vagy az állandó lakcímünket veszik figyelembe? (Mindkettő XIV.ker) Válaszokat előre is köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook