Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hónap végi spórolás: nagyanyáink és saját ötleteink: fórum

Hónap végi spórolás: nagyanyáink és saját ötleteink: (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... ❯❯
93036. forrest2010 (válaszként erre: 93027. - demediná)
ápr. 11. 17:16
csak arra nagyon vigyázz !!!!! h csúszós lesz tőle a fürdővíz !!!! ha a kádba teszed fürdéshez ! mindig mondom a férjemnek h h mielőtt kimászik a kádból engedje le a feneke alól a szódabikarbónásat nehogy nekem eltaknyoljon , mert a Jóisten se tudja őt kiemelni , összeszedni onnan ! azért csak 1 mázsa :)
93035. forrest2010 (válaszként erre: 93025. - globus)
ápr. 11. 17:11

egyik kolléganőm SOHA nem volt beteg !!!! azért ez nagyon ritka / 15 évvel idősebb nálam , és nekem hajdanán hol a fejem , hol a vesém....... rengeteg fájdalomcsillapítót ettem meg :( / ezt a kolléganőmet néhány éve műtötték , csípőprotézise lett , csak dicséri , h mikor idősebb korára mégis lett ilyen problémája , megműttette :)

1 másik kolléganőm rengeteget szenvedett a csípőjével és ő is megoperáltatta , még a műtét után bottal is jobban tudott közlekedni , mint műtét előtt segédeszköz nélkül :)

ápr. 11. 17:04
az éjjel sütöttem 1 jénai rakott krumplit :) az volt a mai ebéd + tegnapi zöldségleves maradéka :) azt mondja Bundy , unja a sonkát , dehát nem kötelező , elhasználom én , felhasználom :) azt tettem a rakottba is :) a tetejére szalonna helyett az összeaprított kicsit zsírosabb részét :) a tejfölbe még kevertem 2 nyers tojást :) fincsi lett :) el is fogyott :)
93033. lúdanyó
ápr. 11. 13:10
ma levágtuk az utolsó tavalyi kacsákat egy évig nyugtom van ..:)
93032. Mezei Virág (válaszként erre: 93031. - Guruljka)
ápr. 11. 12:22

;)

Biztosan!

93031. Guruljka (válaszként erre: 93029. - Mezei Virág)
ápr. 11. 12:21
Szerintem ritka erős a hited...
93030. Mezei Virág (válaszként erre: 93029. - Mezei Virág)
ápr. 11. 12:09

Mindent arra kell használni, amire való.

Nyiroködémára nyirokmasszázs pl.

93029. Mezei Virág (válaszként erre: 93026. - Guruljka)
ápr. 11. 12:03

Nem is mondtam, hogy a nyiroködémára hatással van.

Mivel hosszú évek óta használom, tudom, hogy sok dologra jó.

93028. tumbo (válaszként erre: 93007. - Dodi44)
ápr. 11. 10:22
nem is a tengeriből,abból legfeljebb puliszkát. szereti,aki szereti,hallottam,hogy piskótát sütöttek belőle,de az borzasztó kemény volt.
93027. demediná (válaszként erre: 93017. - forrest2010)
ápr. 11. 10:16
Na ezt kipróbálom.
93026. Guruljka (válaszként erre: 93024. - Mezei Virág)
ápr. 11. 10:13

Frissítse azt, aki szereti.

Akkor sincs olyan hatása, hogy levigye a nyiroködémát.

Mostanában látom, pl. az útifűmaghéj mi mindent tartalmaz. Igen ám, de a beltartalmat 100 grammra adják meg, az útifűmaghéj egy adagja talán 3 gramm...

Ahogy a petrezselyemzöld 100 grammjában is rengeteg a C-vitamin, de mennyi zöldet teszünk egy ételbe?

Mennyi sok hasznos anyag lehet annyi almaecetben, amennyit egy normál szaglású ember a lábáztatójába tesz?

93025. globus (válaszként erre: 93022. - forrest2010)
ápr. 11. 09:30

Keresztapám évekig szenvedett a kikopott csípőjével, annyira fájt neki, hogy gyakran még sírt is.

Műtét után azt mondta, bárcsak korábban operáltatta volna, csapásra elmúlt a fájdalom. Felépülési idő alatt támbotot használt, ma már nem is emlékszik rá, hogy műtéte volt, kapál, kaszál, biciklizik.

93024. Mezei Virág (válaszként erre: 93018. - forrest2010)
ápr. 11. 09:28

A bőr beszívja az ásványi anyagokat, vitaminokat a krémekből és az áztató vízből is.

Az almaecet tele van ásványi anyagokkal. Gyulladásgátló, baktériumölő, frissítő.

93023. Guruljka (válaszként erre: 93022. - forrest2010)
ápr. 11. 08:38
Addig kellene, míg a csontozata még jó.
93022. forrest2010 (válaszként erre: 93011. - fehérke111)
ápr. 11. 08:37
Fehérke a nagybátyámnak tavaly ? v tavalyelőtt ? műtötték az egyik térdét :) és annyira jó lett neki azzal a protézissel amit beleraktak , h kirándul...... és a legnagyobb mázlija az volt , h nem is kell a másikat megműteni , mert azóta , nem fáj a másik lába se !!!!!!!! pedig tervbe volt véve a másik is , de nem kellett !!!!! én 64 ő 12-vel idősebb nálam , vagyis már 70 felett volt a műtétnél :) / a férjemet szívesen rábeszélném , ha hagyná :) mert rettenetesen sokat kínlódik , hátha neki is javulna :)
93021. Guruljka (válaszként erre: 93018. - forrest2010)
ápr. 11. 08:36
A bőr maga beszív ezt-azt, a bőrcipőmet is kenem olajjal. Nem erről beszélek, hanem arról, hogy a bőr nem engedi be a sós vizet a nyirokkeringésbe. Tehát az áztatóvíz nem hatol át és nem jut be a szervezetbe.
93020. Guruljka
ápr. 11. 08:33

A borogatás is érdekes dolog. Mert a duzzanatot a nyirokkeringés problémája okozza. A testnyirok vagy felhalmozódik egy-egy helyen, vagy sérülés miatt kiáramlik a környező szövetekbe. Nincs az a lábvíz, ami ezt visszanyomja, de:

Ha nem borogatná, akkor nem helyezné 10-20 percekre nyugalomba. (nehogy leessen a borogatás.)

Nyilván jól esik a borogatás hűvössége. Talán még a súlya is. Hiszen ha fáj valami, önkéntelenül megszorítjuk. Az ödémát kezelik kompressziós harisnyával is, ez a szelíd erőszak a fizikai hatásával talán jót tesz.

De hogy mi az a folyadék, ami a ruhában van, az tökmindegy. Persze a régiek azt hitték, a hatásosságot jelzi a szag, vagy akár a füst...

Ha egy zacskó fagyasztott borsót törülközőbe csomagolunk és a sérült bokára tesszük, ráadásul mondjuk napi 3x emiatt felpolcoljuk emiatt, akkor is gyógyul.

93019. forrest2010 (válaszként erre: 93008. - Klingy 15)
ápr. 11. 08:31
a lábáztatásnál a szódabikarbóna is nagyon klasszul puhítja a bőrt , ahogy lágyabb tőle a mosóvizem is , ha használom :)
93018. forrest2010 (válaszként erre: 93016. - Guruljka)
ápr. 11. 08:29
akkor a krémet is hiába kenem magamra kilószám ? :( nem leszek tőle szép ?! csak a vakolat vastagszik ?!!!!!!!!!
93017. forrest2010 (válaszként erre: 93007. - Dodi44)
ápr. 11. 08:27

bakker ! ha előbb továbbolvasok , nem kellett volna az előzőt megírnom :D

én is tettem sót a kádba :( úgy csípte a fenekemet a sós víz :(((((((((( aki a Sós-tengerbe áztatja , annak nem csípi ?!!!!!!!!!

szeretek szódabikarbónát tenni a fürdővízbe , olyan finom selymes lesz tőle az ember bőre :)

93016. Guruljka
ápr. 11. 08:26

Elvileg már az is jól tud esni, hogy a lábáztatás idejére a család is békén hagy, és nyugodtan tudsz ülni.

A bőr azért elég jól szigeteli a testünket pont a különféle anyagok behatolása ellen. Igen, ismerem az oldatok töménységének kiegyenlítődését, de az félig áteresztő hártyával kezdődik, mint amilyen a sejtfal, nem pedig a bőrrel.

93015. forrest2010 (válaszként erre: 93006. - Guruljka)
ápr. 11. 08:21

h mire jó ? az almaecet ? v a tengeri só ? nemtom : de tuti , h a sós vízbe való lábáztatás is jó a lábnak , nekem ugyan nem fájnak a térdeim , de a talpam kicsit fáradt és cefetül jólesik a sósvízbe áztatás , megkönnyebbül tőle a lábam :) + szeretem a szódabikarbónásat is :) ecetes is nagyon üdítőleg hat a lábra / mondjuk almaecettel még nem próbáltam , na de majd most ! /

hajdanán 1 idős kolléganénim mondta h mi mindenre jó a só , még a sima konyhasó is ! nekem állandóan fájt a torkom / ma is sokat fáj és hamár tele vele a pupom akkor langyos sós víz :) sokat dagadt a bokám , jó volt a langyos sós víz gargalizálni is + a lábamat áztatni is , v csak a két bokámat borogatni vele :) miért ne használhatna , még ha csak időlegesen is ! a sópipa-sószoba-sóbarlang is hatásos :D

93014. Klingy 15 (válaszként erre: 93013. - Klingy 15)
ápr. 11. 08:19
Bocs, a telefonom átirta, "megprobalom"
93013. Klingy 15 (válaszként erre: 93011. - fehérke111)
ápr. 11. 08:16
Fehérke, sajnos ma már fáj a térdem, és most nincs itthon almaecetem. A legközelebbi vásárláskor majd veszek, de azért be kell menni a legközelebbi városba. Mégegyszer megpróbáltatások, mert volt két jobb napom.
93012. forrest2010 (válaszként erre: 92999. - Dodi44)
ápr. 11. 08:08

Dodi ! azért szeretem a netet , mert 1 dologhoz többféle lehetőséget kínál , h elérhessem :) próbáld a legkevésbé ártalmassal kezdeni :D ha szemmel ? hát kigúvadhat a szemed :( a tésztád meg kifolyhat a tálból és akkor nem eszel :( jó a kézzel visszaverve is , de a fakanál is megfelelő :( mindegy ! az a lényeg h kicsit gyúrd át mindig , amikor túl nagyra nőtt :D

ma reggelire is azt sütöttem a fiamnak :) Bundy ma rántott-pácolt tarját kapott :) mindig azt mondja : jobban él , mióta cukros :( én + mindig rávágom : ha kevesebb is elég " fussa " jobbra is :D / régen egyik kolléganőm mesélte , h a bányába dolgozó pasi állandóan balhézott az asszonnyal , h hol a pénz ?!!!! az+ kivitte a kerti pottyantóshoz :( h ott van benne ! megették ! kitojták :( persze ! fiatalon bányába dolgozva + 2 kamaszodó gyerekkel , nem volt az a mennyiség , ami ne fogyott volna el :( /

93011. fehérke111 (válaszként erre: 93005. - Klingy 15)
ápr. 11. 07:22

Nekem nincs ennyire komoly gondom, csak egy kicsit sok benne a vas - mármint a bal térdemben és a bokámban. Nagyon megérzem sokszor.

Uramnak viszont nagyon "megérett" már a térde a protézisre, de nagyon ódzkodik a műtéttől, pedig egyre rosszabb. Már minden hülyeséget kipróbáltam (ez főleg a zselatinos "kezelésre" vonatkozik), de persze hogy nem javul.

93010. Dodi44 (válaszként erre: 93009. - Klingy 15)
ápr. 10. 22:14

Hat akkor nem ujdonsag feletek sem.

/Ha elfaradok engem felfrissit egy feloranyi aztatas a kadban a melegviz es az Epsom salt kevereke.../

93009. Klingy 15 (válaszként erre: 93007. - Dodi44)
ápr. 10. 22:02
Időnként,főleg a férjem szerint rám férne egy kis " Epsom Salt" is.
93008. Klingy 15 (válaszként erre: 93006. - Guruljka)
ápr. 10. 21:57
Nem tudom Guruljka,de hidd el,hogy én is meg vagyok lepődve,mert nem is ebből a célból áztattam a lábam,hanem csak kicsit puhítani szerettem volna ,és egyszer csak azt vettem észre,hogy nem fáj a térdem. Sajnos a fekvő helyzeten kívül már minden pózban fáj a derekam, a térdem már fektemben is fájt.Nagyon előrehaladott több gerincsérvem van,jövő hónap elején lesz a műtétem.
93007. Dodi44 (válaszként erre: 93005. - Klingy 15)
ápr. 10. 21:51

Emlited, hogy "tengeri so"

haat az nekem uj! Mar olyant hallottam, hogy a tengeribol csinalnak puliszkat, meg tortillat, meg darat, meg fott gyenge tengeribol egy par csobol finoman lehet falatozni! Morzsoltam is mar eleg tengerit, pattogatva is szeretem... A ledaralt verziojahoz hozza adnak cukrot, azt meg lehet erjeszteni.. Pajinkat is lehet desztillalni belole, amit egyes reszeken feher villamnak is hivnak... -a benzin oktan kiegeszitot is csinalnak belole, a 10%-os hozzaadasaval. (de a braziliai cukornadbol keszitett massza sokkal hatasosabb..)

De meg sot sosem hallottam, hogy csinaltak a tengeribol, es az lesz "a tengeri so"...

;DDD

De ha megengeded, a gyogyaszatra hasznalt vizben feloldott "Epsom Salt "nevu, aranylag olcso csomagjat keresnem a Drogeriakban, az nekem is igen hatasosannak a jo meleg kadbani vizzel felkeverve benne meg aztatni testem, igen kellemes hatasa van, vagy ha a faradt labaidat szeretned egy kisse kenyeztetni, arra is melegen ajanlom a melegvizzel valo kevereset es a labunk aztatasat benne...

HA talalsz idot es alkalmat ra, azt hiszem neked is jot fog tenni a fenti vicceles mellett... :DDD

❮❮ ... 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2018, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | Facebook