Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hónap végi spórolás: nagyanyáink és saját ötleteink: fórum

Hónap végi spórolás: nagyanyáink és saját ötleteink: (beszélgetős fórum)


89058. Guruljka (válaszként erre: 89056. - Dodi44)
2018. jan. 8. 02:15
Akkor megnyugodtam, nem torzítottuk el az eredetit!ÖMAF!
89057. Guruljka (válaszként erre: 89056. - Dodi44)
2018. jan. 8. 02:15
Akkor megnyugodtam, nem torzítottuk el az eredetit!ÖMAF!
89056. Dodi44 (válaszként erre: 89039. - Guruljka)
2018. jan. 8. 00:07
Neked van igazad, kimaradt nallam az "a"... :D
89055. Dodi44 (válaszként erre: 89054. - Katus3)
2018. jan. 8. 00:02

Hat igen, mert nem mindegy, hogy egy furj, kazuar, emu vagy strucc tojas lesz reggelire,,,

:D

89054. katus3 (válaszként erre: 89045. - Globus)
2018. jan. 7. 20:54
Ez nagyon jó. 😂 Kár hogy már nem tartunk fürjeket. 😁
89053. Guruljka (válaszként erre: 89049. - Anyagi)
2018. jan. 7. 19:34

Meg zeneszerető. Nagyon is.

Csodálattal feledkezem vele az új koncepciókba. Majd kifigyelem már egyszer, melyik operaházak és mely rendezők meg jelmeztervezők...

89052. Anyagi (válaszként erre: 89042. - Dodi44)
2018. jan. 7. 19:09
Szomorú! mert én a roppanós cukorréteget szeretem leginkább!
89051. Anyagi (válaszként erre: 89035. - Dodi44)
2018. jan. 7. 19:06
Igen! A béke és az egészség a legnagyobb kincs!!!
89050. Anyagi (válaszként erre: 89034. - Dodi44)
2018. jan. 7. 19:03

Csobán!!!! Tényleg!

Köszönöm!!! :))))

89049. Anyagi (válaszként erre: 89029. - Guruljka)
2018. jan. 7. 18:58
Jó Fej Vagy!
89048. globus (válaszként erre: 89047. - Dodi44)
2018. jan. 7. 18:23

Mert a nők többet fogyókúráznak :)

Őszintén szólva, nincs a környezetemben egyetlen férfi sem, aki ezt a folyamatot akár elméleti szinten is magáénak vallaná. Kivétel nélkül azt mondják: "majd nem eszek, ha nem lesz mit".

89047. Dodi44 (válaszként erre: 89045. - Globus)
2018. jan. 7. 18:19

Te egy mester vagy!

Bocsass meg, de en csak egy tehetsegtelen kezdo fogok lenni tiz ev mulva, ezen a teren ...

89046. Dodi44 (válaszként erre: 89043. - Guruljka)
2018. jan. 7. 18:15

Kozelitsd meg a vegerol, barmelyikrol!!

Ugy mukodik a leg hatasosabban!

89045. globus (válaszként erre: 89042. - Dodi44)
2018. jan. 7. 18:14

A tuti fogyókúra:

HÉTFŐ:

Reggeli: Alma.

Ebéd: Tejfölös paprikáscsirke illatának mély beszippantása, az asztalon hagyott morzsák, savanyúsággal.

Vacsora: 2 dl aludttej savója, néhány cukrászsütemény receptjének lemásolása.

KEDD:

Reggeli: Sárgarépa saját zsírjában, rágógumi.

Ebéd: Hatalmas tál töltöttkáposzta és a hozzávaló friss kenyér megtekintése, az edények elmosogatása.

Vacsora: A szabad szemmel is jól látható darabka sovány sajt reszelt káposztatorzsával megszórva.

SZERDA:

Reggeli: 5-6 teljes jógalégzés, félbevágott főtt tojás sárgájának a fele, de abból amennyi belefér.

Ebéd: Bécsi szelet és sült krumpli készítésekor lejátszódó fizikai és kémiai folyamatok elemzése céklával. Nagy tál túróslepény lefényképezése.

Vacsora: A képek előhívása, savanyú uborka, hashajtó.

CSÜTÖRTÖK:

Reggeli: 1 db fürjtojásból készült rántotta, utána kifli, gyulai kolbász és vaj segítségével tízórai készítése a gyerekeknek.

Ebéd: Húsleves és rakottkrumpli alkatrészeinek beszerzése a közeli ABC-ből. Madártej elhelyezése a hűtőszekrényben. Vágott vegyes savanyúság.

Vacsora: Ecetes hagyma citrommal.

PÉNTEK:

Reggeli: Főtt kolbász, mustár, tea, citrom, zsemle ízléses, már-már esztétikai élményt nyújtó elhelyezése az asztalon, mire a többiek felébrednek, frissen mosott káposztalével, kekszreszelék.

Ebéd: Gőzölgő bableves, csülökpörkölt, uborkasaláta lerajzolása, kiszínezése. 1 szelet kétszersült harmadszor is átsütve, nagy pohár Igmándi.

Vacsora: Hasított karalábé, dúsan díszített sárgarépaszeletekkel. Lefekvés előtt füldugó a korgó gyomor neszeiben kiküszöbölése.

SZOMBAT:

Reggeli: Joghurtba mártott almaszeletek, limonádé szaharinnal, nyomelemekkel ízesítve.

Ebéd: "Halászlé, túróscsusza, sütemény" címmel frappáns epigramma megalkotása, egy teljes kockasajt parádi vízzel.

Vacsora: Paradicsombelsőség, kamillatea, egy teljes rúd ropi.

VASÁRNAP:

Reggeli: Fagylalttölcsér, nagy adag friss levegő, sűrű szitán áttört kefír.

Ebéd: Ricinusleves, csontlében abált torma citromhéjszeletekkel, süteménymaradványok levakarása a tepsiről.

Vacsora: Amit a kanári meghagyott.

89044. globus
2018. jan. 7. 18:13

Tavasz végétől őszig nem olvasok egyáltalán, leköt a kerti munka, utazgatás. Április eleje körül visszaviszem az utolsó csomagot és olvasójegyet leadom a könyvtárban. Felajánlották, hogy őrzik, ha legközelebb megyek, csak előkapják a listából. Évek óta így teszek. Télen viszont hamarabb végzek az olvasnivalóval, mint lejárna a kölcsönzés, ha izgi az olvasmány, minden mást összecsapok mellette, csak kézbe vehessem. Még a fürdőkádban is :) "Ma is holnap fekszem le", ez azt jelenti, hogy addig nem alszom, amíg ki nem végzem.

Különben hülye vagyok, elég lenne beleolvasni a végébe és akkor nem kellene úgy sietni...

89043. Guruljka (válaszként erre: 89042. - Dodi44)
2018. jan. 7. 18:09
Igen ám, Dodi, de míg le nem eszem a külsejét, addig nem férek hozzá a belsejéhez! :D
89042. Dodi44
2018. jan. 7. 17:57

Ha megengeditek, mind azknak akik fogyas gondolataval foglalkoznak:

Egy fogyasra leg alkalmasabb kalacsot ajanlanek!" a kurtos kalacs kozepet!!!

Bizonyitottan jo hatasfokkal mukodik!!!

89041. Guruljka (válaszként erre: 89040. - Smudlaagi54)
2018. jan. 7. 17:44
Én nemcsak Gárdonyival vagyok hasonlóan... :D
89040. smudlaagi54 (válaszként erre: 89037. - Dodi44)
2018. jan. 7. 17:37
Igen,a Gárdonyit is szeretem,de sajnos mostanában nincs türelmem olvasni.
89039. Guruljka (válaszként erre: 89037. - Dodi44)
2018. jan. 7. 17:35

én úhgy ismerem, ö.m.a.f.


Fogalmam sem volt róla, hogy Gárdonyi, én anyámtól hallottam.


találtam egy letölthető könyvet, mely Gárdonyi érveit tartalmazza az akkor elharapózott németesedése ellen. Meglepő...


"Napjaink magyartalansága: a borbély már vágja a hajat, a boltokon vasárnaponkint csupa zárva-ajtó.


*


Minden nemzetnek főkincse a nyelve. Bármit elveszthet, visszaszerezheti, de ha a nyelvét elveszti, Isten se adja vissza többé. Aki a jó magyar szót elhagyja az idegenért, akinek a korcs magyar szó nem fáj, hazaáruló!"


Vagy: "adni (geben)


Németes az ilyen kifejezésekben:

Tanácsot ad: tanácsol.

Igazat ad: Helyesel. Mellette van.

Hirt ad: Hirel. Hirt hoz. Hirlel. Jelent. Tehát ujságcímnek is németes a Híradó.

Nem adok három napot, hogy meghal:

Nem gondolom, hogy még három napot él.

Hálát ad: Hálálkodik. Háláját fejezi ki.

Megköszön.

Vesszõt ad: Megvesszõz.

Pofont ad: Pofon üt, pofoz, megpofoz.

Sarkantyut ad: Megsarkantyuz.

Jól adta: Jól játszotta. Sikerült.

Utasítást ad: Rendelkezik. Parancsol."


Nem is tudjuk, hogy Gárdonyi a mai beszédet hallván sírva is fakadna talán!

89038. Guruljka (válaszként erre: 89036. - Fincsi5)
2018. jan. 7. 17:27
Én nem feltétlenül nézem, de anno a férjemmel gyakran még meg is könnyeztük.
89037. Dodi44 (válaszként erre: 88982. - Smudlaagi54)
2018. jan. 7. 16:59

Gardonyi Geza bacsit sem szabad kifelejteni. Ambator az akkori irok tarsadalma lenezte, elbiralta, szegyenteljesnem nyilvanoitotta egyes munkait, a kommunista irodalom meg egyenesen le is tiltotta egyes iromanyat!

Pedig szerintem az egyik leg jobb, munkaja, ami elveti a kivagyok mivagyok magat felsobb rendu iroi bandat, az eros nyel fordulot kipellengerezi munkajaban es mindent forditva ir amiert a "nagyok" harcolnak, es evvel teszi meg erdekesse nyelvezetet!!!

Ok, akkor talan lehet, hogy tole vettem at a "Rebel" oldalamat?

De csak ugy probara, ki ismeri fol a ""Durbints sogor "Ogye mog a fene" "" amire kesobb mint o.m.f.-kent utal, mondasat? :DDD

89036. fincsi5 (válaszként erre: 89031. - Guruljka)
2018. jan. 7. 16:51

Nem tudom megunni, legalább 5x láttam.


És ahol, amelyik részt adják, még most is nézem.:))

89035. Dodi44 (válaszként erre: 89033. - Globus)
2018. jan. 7. 16:44

Az emberi faj, ha akar, elkepzelhetetlenul rugalmas tud lenni es tud adaptalodni, minden korulmenyhez...


Vab egy hazankbol eredo baratom, akit elvittek katonaka, es mivel nem fogott elvbol fegyvert (itt ilyen is van) beosztottak helikopterekhez Viet Nam -ban. az volt afeladata, hogy karban tartsa es a gep reszet , felszereleset figyelje, es karban tartsa, es a tiszteket orazasait tegye kenyelmesebbe, es az egyik utjukon egy Viet farmer fellott az orosz AK47 es geppisztojaval a helikopterukre, es fejbe lotte Karcsit, az kiesett a gepbol, es logott a gurtnin a gep alatt a jobb oldala az agyanak , koponyajanak egy resze elment. harom evig volt korhazban, azt montak talan meg mozogni sem fog tudni. De akkora akarat ereje volt, hogy megy, meg egy kicsit fut is egyutt roplabdaztunk, bizikliztunk viccelodtuk, neha egyutt busultunk, nevettunk, de Karcsi egy kezzel, a ballal, gyorsabban megtudja kotni a cipofuzojet, mint en kettovel.

Vissza ment iskolaba, tanar lett belole.

Egyutt campingeztunk veluk, hasonlo koru gyerekei vannak mint az enyem.

De a feleseget mindig almaban ijesztgeti, mert meg mai idokben is a remalmaiban mindig ujra eli az ottani tragediakat.

Haboru, az egy embertelen pokol!!!

89034. Dodi44 (válaszként erre: 89009. - Anyagi)
2018. jan. 7. 16:30

Csoban, vagyis juhasz (ha jol emlekszem)


Jaj de regen olvastam mar...

De szeretem az allatokat, azokban meg sosem csalodtam. Azok szazszor igazabbak mint az ember.

89033. globus (válaszként erre: 89032. - Dodi44)
2018. jan. 7. 16:26
Legnehezebb megszokni: van után a nincset.
89032. Dodi44 (válaszként erre: 88981. - Ab61752c45)
2018. jan. 7. 16:24

Szerintem, nem szabad elfelejtenunk, hogy en ugyan KKDHazan szulettem, de egy ot utcas faluban noltem fol. es azmikor gyerek voltam, a szuleim minden evben vettek ket malacot, es felneveltuk, en mentem a gazt,heret vagni es hordtam neki, gyakoroltam egy kicsit a kaszalast, a sarlozast, es az en vegen az egyik hizott disznot eladtuk, es abbol vettuk a tavasszal a ket suldot es a kukoricat nekik. A masikat meg jott a Janosbacsi es levagta feldolgoztuk. Elvittuk megfustoltetni a faluba, akik ingyen fustoltek meg, mert Edesapam meg masban segitette ki oket.

Szerencsesnek erzem magam, hogy mindket vegerol ismeros vagyok az elet korulmenyeiben. A finom fustolt sonka ott logott eros madzagon a spajzban az oldal szalonnak mellett ws a fustolt kolbasz mellett, a zsiros bodonbe volt leteve a sult husok, toporto, hurka.

Igen ismerem mi a nincs.

De be kell vallanom, a vant az konnyebb megszokni...

89031. Guruljka (válaszként erre: 89030. - Dodi44)
2018. jan. 7. 16:01

Dodi, a sorozat a mai napig megy az egyik vagy másik TV-adón.

Itt a címe: A farm, ahol élünk.

89030. Dodi44 (válaszként erre: 89015. - Globus)
2018. jan. 7. 15:59

Orulok, hogy vannak elfogadhato konyvek is amit olvasni lehet.

De biztos tudod, hogy abbol konybol egy sorozatot csinaltak a TV-re es az itteni cime

"Little House on the Prairie" errol biztos talalsz a you tube-on egy [ar epizodot. hogy itt hogy elesztettek fel. eleg sokaig volt a TV sorozat, de utanna jott a kis bush es megszuntette a magan kissebb tv tarsasagokat es eltorolte az ipart regulazo torvenyeket, es megengedte a monopoliumokat. Azota az osszes tv tarsasag a maga politikai nezeteit isteniti es a haborukat, lovoldozest, gyilkossagokat/ Sem az gazdasagi elet, az ipar senki sem konkuralnak mar egymassal, hanem megveszik a konkurenciat es becsukjak. Nezd meg a tungsramot amikor megvettek, mit igertek, es most hol van... Azt mindenutt ugy csinaljak. Volt egy havonta megjelent ujsag, amely megvette az ipar termekeit es kielemezte, minden fele oldalarol, hogy milyen jo, es az csinalja e amit hirdertik, es az igazat megirta roluk, autorol, mosogeprol szoval mindenrol. Nagy vasarlo kozonsege volt nekik. Az ipar hamis neven megvette, es onnantol kezdve dicsosegeket zengtek mindenrol. Az ujsag vasarloi persze eszre vettek, es nem rendeltek meg tobbet, ma mar be can csukva. Mindennel ezt teszik. es ha nem sikerul az eunak ellent allnotok, ti is ugy jartok, gyarmat leszunk, mint valamikor a toroknek, osztraknak, orosznak, most kovetkezne az a resz, ahol a nap megy le.

89029. Guruljka (válaszként erre: 89027. - Anyagi)
2018. jan. 7. 13:52

Hát nem.

Ugyanakkor a tévében háttérzajnak szöveges dolgok mennek.

Ha valaki énekel esetleg egy bejátszásban, az zavar a legjobban!


Próbáltam a komolyzenei adót is. Az meg olyankor zavar, ha remek a zene, és ez elég gyakori... Kaptam már magam azon rajta, hogy bőszen csalapolok a zene ütemére. Járt kezem-lábam. A fordítás helyett. :D

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook