Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hónap végi spórolás: nagyanyáink és saját ötleteink: fórum

Hónap végi spórolás: nagyanyáink és saját ötleteink: (beszélgetős fórum)

2010. jan. 28. 13:06
Nálunk gomba mód számra nőnek az eurós boltok! Majdnem minden 290 forint!!Na ott lehet spórolni! Van mindenük mosópor öblitő stb!!
4064. 2934fa17dd (válaszként erre: 4038. - barracuda59)
2010. jan. 28. 13:04
Én is szivok az otp-vel!Van hitelkátyám náluk,leszivják még azt a lóvémat azt is ami nincs!!Tuti ha visszafizetem nem igényelek semmit se! Persze nem tartott annak idején senki se fegyvert a fejemhez,hogy igényeljem!!
4063. Pné Veronika (válaszként erre: 4051. - zsuzsip65)
2010. jan. 28. 13:02
Szia. Teázzunk... :-))) Úgyis megfagyott mindenem, eddig lapátoltam... :-O
4062. Pné Veronika (válaszként erre: 4041. - lov.ildi)
2010. jan. 28. 12:57

Te olyan kitartó vagy, mint én. :-)Gratulálok!

Írtam egy cikket, akinek van kedve olvassa el...

4061. 9c6a3d164e (válaszként erre: 4058. - dudubaba)
2010. jan. 28. 12:56
Én csak a saját hibánktól szeretnélek megóvni!Hóvégén meg téptem a hajam, hogy a szemét bank levett 6000 ft-ot a kamatra, és ebből még nem törlesztődött semmi!
2010. jan. 28. 12:56
Sziasztok lányok. Szép napot mindenkinek.
4059. dudubaba (válaszként erre: 4041. - lov.ildi)
2010. jan. 28. 12:54

Gratulálok a kitartásodhoz!Nagyon büszke lehetsz magadra,hogy ilyen mély gödörből ki tudtál lábalni!

Én nem tudom képes lennék-e rá,vagy feladnám az elején.

4058. dudubaba
2010. jan. 28. 12:52

Olvasva a hitelkátrya beszámolóitokat,biztosan nem fogok igényelni.Sajnos tudom magamról hogy ha nálam van tutira költenék belőle.Na persze nem magamnak hanem a gyerkőcöknek.Mindig rávesznek valamire és nem tudok nemet mondani!

Így legalább nincs kísértés!

2010. jan. 28. 12:48
Hú tényleg ritka az ilyen tesó!!A mai világban! De ha te lennél az Ő helyzetében, lehet Te is ugyanígy tennél!
4056. 9c6a3d164e (válaszként erre: 4055. - smudlaagi54)
2010. jan. 28. 12:45
Persze azt én sem írtam, hogy nekünk is pont abban az időben romlott el a hűtő(30 fokos panelkonyha) a tűzhely ,így a törlesztés iscsak haladt maradtígy mindjárt derékig benne voltunk a trutyiba...
4055. smudlaagi54 (válaszként erre: 4040. - 9c6a3d164e)
2010. jan. 28. 12:34

Én eddig sem dorbézoltam anyagiakban,de mi augusztus óta szívunk.Akkor vettük meg a kocsit

(Párom mozgássérült)Fel kellett venni hozzá hitelt,220-at kell visszafizetnünk.Még ezzel sem lett volna gond,mert úgy volt,hogy a másik kocsit beszámítják.Na persze mikor romoljon el?Ezért kellett lenulláznom az A-hitelünket!Azóta is itt áll,csak persze az alkatrészhez is pénz kellene,

és már vizsgáztatni is kellene.De miből?

És ha meg is tudnánk csinálni sem biztos,hogy elmenne hamar.Akkor annyira egyenesbe jönnénk,

hogy csak a törlesztés maradna.De már fél év lement belőle!!!!!!Már csak másfél év van!

4054. barracuda59 (válaszként erre: 4050. - gilmore*girls)
2010. jan. 28. 12:32

Isteni szerencse, hogy ilyen jó testvéred van! És az is, hogy mostantól a Te kezedben van a kassza:)

Sokszor látom, hogy a pasik könnyedebben veszik a kiadásokat, az én férjem is "nagyvonalúskodna", ha hagynám.

Én is vésztartaléknak hagyom a hitelkártyát, mert volt úgy, hogy hónap végén a gyerekem lebetegedett és hogy ki tudjam váltani a gyógyszerét, kölcsön kellett kérjek (a mai gyógyszerárak...). Vagy mikor már egy fillérem sincs, akkor a legszükségesebbeket a hitelkártyával veszem meg, de csak "soványan" költök, szó szerint csak tej és kenyér, hogy hónap elején minél kevesebbet kelljen megadni.

4053. 9c6a3d164e (válaszként erre: 4050. - gilmore*girls)
2010. jan. 28. 12:28
A párom munkanélküli lett, akkor volt szükségünk a folyószámlahitelre,azt mégsem akartam kockáztatni, hogy pl kikapcsolják a villanyt, vagy ne legyen vízünk!De sajnos így jó kis mínusz gyűlt össze! Szerencsére lett munkája,(nekem is) így lasan kinyögtük, de nem volt könnyű, ezért is mindenkit óva intek!Csak végső megoldásként.Nemhiába a bankban ezt a hitelformát a szegény emberek mókuskerekének nevezik, amiből kiszálni nagyon nehéz!
2010. jan. 28. 12:24
Ildi, örülök, hogy ismerlek!! Minden tiszteletem azé, aki nem sir, hanem azt keresi (és megtalálja), hogyan kell kimászni a gödörből.
4051. zsuzsip65
2010. jan. 28. 12:22

Sziasztok!

Kávéról lemaradtam,most egy csésze forró tea? Kitart velem?

A kert nagyon sok mindent potol,krumplim borso tök cikkini még most is van lecso is .Gyerekeknek alma.Bár munka után nem mindig esik jól a kapálás,de ilyenkor jövök rá,hogy csak megéri.

2010. jan. 28. 12:18

Most nem akarom részletezni, de a naplómban írtam, hogy mi hogy kerültünk ilyen nehéz anyagi helyzetbe. Nem a bevételünk kevés, a kiadásunk sok. S az én férjem is abba a hibába esett, hogy nem nézte, hogy amikor vásárol, azt hitelkártyával teszi, vagy hitelkeretbóől költ. Végül január 4-én kiborítottam a bilit, nagy balhé volt, fájdalmas volt a tényekkel való szembesülés. Úgy tünt, mindennek vége, mentsük ami, menthető, eladjuk a házat, ha tudjuk, mindent kifizetünk és írány az albérlet. A Jóistennek és öcsémnek hála, aki vissza nem térítendő kölcsön keretében (ha tudom visszafizetem, ha nem, akkor majd az örökség esetén elszámolunk-mondta nevetve-pedig ő sem gazdag, csak volt egy kis spórolt pénze, nincs családja, mi vagyunk csak neki-Isdten áldja meg, hogy ilyen jó tesó)feltöltött mindent, és egyet kért: kezeljem én a pénzt, ésszel, és ne nyújtózkodjak a hitelkártyaföldre...Most 1,5 millió forintot így hitelkártyákkal és folyószámlahitelekkel "borítékba zártam", felszámolni nem merem, mert egy betegség, munkanélküliség, váratlan kiadás esetén csak ez marad.

Ha rendszeresen a hitelkártyából élsz, folyamatosan és biztosan , lehet, hogy lassan, de a szakadék felé sodródsz!

4049. Elisa001
2010. jan. 28. 12:14
na, meggyógyultam, újra aktívan. csak a múlt csütörtök estétől el kell olvasnom amit írtatok: röpke 24 oldalnyi bejegyzést! édes kis tündérkéim!!!
4048. lov.ildi
2010. jan. 28. 12:05

Más téma:

Van az internetem egy tombola játék,ahol különféle dolgokat lehet nyerni. Minden héten egyszer húznak és csak annyit kell tenni,hogy meg kell nézni azokon a napokon a tombolákat.

Ha valakit érdekel,akkor az elkövetkező hetekben szívesen küldök rá meghívót. Csak a privimre el kellene küldeni az email címet,ahová a tomboláról az értesítés menjen. Van olyan ismerősöm aki már nyert rajta. Szerintem nincs veszíteni valónk. Próba szerencse. Hátha.....

4047. lov.ildi
2010. jan. 28. 12:00

Én megpróbálok mindenhez pozitívan hozzáállni. Sokszor nagyon nehéz,de ez a gondolkodás kell ahhoz,hogy az ember a kisebb és a nagyobb gödrökből is ki tudjon mászni.

A Babával is így volt. Más már az első kudarc után inkább lemond róla. Mi nagyon sokszor megpróbáltuk. Most sikerülni fog!

De meg is teszek mindent érte.)

4046. caravell (válaszként erre: 4031. - smudlaagi54)
2010. jan. 28. 11:55
Kaptam én is egy egymilliós arany hitelkártyát (na ja, azok után, amennyi hiteltörlesztésünk van ...) sajnos a kukában landolt.
4045. caravell (válaszként erre: 4041. - lov.ildi)
2010. jan. 28. 11:52

Kedves Ildi! Mélyen meghajlok előtted! Büszke lehetsz arra, amit elértél. Én is vallom, hogy ahol árnyék van ott fény is van, előbb-utóbb meglátja az ember... csak ezt olyan nehéz szem előtt tartani a szűkös napokon :(

Remélem jól vagy, Vigyázz magadra, pihenj sokat, feküdj!!!

4044. caravell (válaszként erre: 4040. - 9c6a3d164e)
2010. jan. 28. 11:49
Az biztos, hogy nagyon meg kell gondolni, mit vesz rajta az ember! Az elcsábulásnak való ellenállásban már profi vagyok (sajnos) folyamatosan gyakorlom.
2010. jan. 28. 11:47
Olvasva a történetedet jövök rá, hogy milyen szerencsés is vagyok,valójában! De a kitartásod irigylésreméltó(pozitív értelemben persze!)
4042. 9c6a3d164e (válaszként erre: 4041. - lov.ildi)
2010. jan. 28. 11:44
Gratulálok! nagyon ügyes vagy!
4041. lov.ildi
2010. jan. 28. 11:40

Sziasztok!

Lányok!

Én tapasztalatból tudom,hogy fel lehet állni a kilátástalan helyzetből is.

A szülök halálával rengeteg adósságot és egy 15 éves lázadó kamaszt "örököltem".

A havi jövedelmünk kevesebb volt a "muszáj" kiadásoknál.

Ha befizettem mindent,akkor már kenyérre se maradt pénzünk.

Arról nem is beszélve,hogy a nincstelenségben természetesen minden műszaki cikk bemondta az unalmast.

Ma már csak mosolygok rajta,de akkor nem volt vicces,hogy 2 héten belül elromlott a mosógép, a porszívó, a hűtő, a tévé, a vasaló és a hajszárító is.

A mai napig sokszor gondolkodom azon,hogy honnan vettem az erőt,hogy mindent egyenesbe hozzak.

Szerencsére a munkahelyemen kedvezményesen befizethettem ebédre mind a kettőnknek.

Így csak a hétvégi ebéden kellett törnöm a fejem.

A Máltai Szeretetszolgálatnak adtam oda a szülök ruháit.

Amikor megtudták,hogy milyen kilátástalan helyzetbe kerültünk,akkor párszor segítettek minket tartós élelmiszerekkel.

Én csak egyszer mentem az Önkormányzathoz segítséget kérni. Akkor is úgy kaptunk 5000 Ft-t, hogy ruha,cipő számlákkal kellett elszámolnunk.

Volt,hogy hetekig,csak zsíros kenyér vagy "pörkölt"szaftos kenyér jutott reggelire és vacsorára. Szerencsére a nagyszülök néha segítettek és akkor normális ételekhez is hozzájutottunk.

Mindent eladtunk,ami nem kellett a mindennapokhoz.

Volt egy kis kertünk,amiben tököt termeltünk és a gyalult tököt hordtuk be Budapestre eladni a munka és iskola mellett. A kertben megtermelt zöldségek is jól jöttek a konyhára. Bár a kert,stb miatt hetekig napi 2-3 órát tudtunk aludni.

Szerencsére a sok évi garasoskodás meghozta a gyümölcsét.

Sikerült úgy egyenesbe hozni az életünket,hogy már nincs mindennapos anyagi gondom. De ezt csak úgy lehet fent tartani,ha az ember okosan,takarékosan ossza be amije van.

Néha mi is pénz zavarba kerülünk. Szerintem ez nem kerülhető el,ha nem várt nagyobb kiadás van. De pár hónap alatt általában egy kis spórolással visszahozható.

Tudom,hogy akik most hasonló helyzetben vannak,mint mi régen,azok ezt esetleg kioktatásnak,stb veszik. Nem annak szántam. Csak erőt szeretnék adni,ha tudok,hogy mindig van kiút,csak nehezen lehet megtalálni az út végét.

Bocsi, a kisregényért!

4040. 9c6a3d164e (válaszként erre: 4037. - caravell)
2010. jan. 28. 11:29
Sziasztok!Bocs, hogy beleszólok, nagyon régóta olvaslak benneteket! Hitelkártyát csak az igényeljen, aki betartja(be tudja tartani!) a havi visszefizetést! Különben nagy a csábítás és sajnos olyan dolgokat is megveszünk amire(ha nem lenne kártya)nincs égetően szükség! Mi is így jártunk.Nagy kő esett le a szívemről amikor kitisztáztuk, és vissza tudtuk fizetni!Én főleg magunkfajta"szegény" embereknek(bocs ha valakit megbántok)nem ajánlom!Nagy a kísértés!És magas a kamat.Az utolsó hónapban alig pár ezer hiányzott a hitelkeretből, mégis a bank 2000 ft.-ot levett készenlét ürügyén!Úgyhogy köszönjük mi nem kérjük!
2010. jan. 28. 11:25
Azért nem kértem az OTP-től hitelkeretet, mert van egy halom lakáskölcsönünk, amit persze hónap 1. napján vonnak - dehát kinek van akkor pénz a számláján?? Ha lenne hitelkeretem, abból egyből levonnák és igy nem elég, hogy fizetjük a hitel kamatát, még a hitelkeret kamatát is fizetnénk. Annyira azért mégse szedje meg magát az OTP rajtunk, tudja kivárni, amig kapunk fizut...
4038. barracuda59 (válaszként erre: 4034. - dudubaba)
2010. jan. 28. 11:23

Nekem cib-es hitelkártyám van, bár a bankszámlánk OTP-s. Annyiban jobb talán a cib hitelkártya (vagy bármilyen másik hitelkártya), hogy 45 napig kamatmentes, mig a bankszámlához kapcsolódó hitelkeret napi kamatozású és nem is kevés kamatot kérnek.

Úgy van 45 napos ingyen hitel, ha adott hónap 15. napja után használod és következő hónap 30. napjáig visszafizeted. Esetemben ez úgy néz ki, hogy amit 16-ától költök róla, azt hónap elején kifizetem (nekem hónap végén nincs bevételem).

4037. caravell
2010. jan. 28. 11:15
Vannak külön hitelkártyák is: ha egy bank meg van elégedve az ügyfelével (pl kölcsönszerződésed van és rendesen fizeted stb.) akkor felajánlja a hitelkártyát, amin csak mínuszba lehet menni. van olyan, amiről pénzt is lehet levenni és van olyan, ami csak vásárlókártya. Bankoktól függ.
4036. dudubaba (válaszként erre: 4035. - caravell)
2010. jan. 28. 11:14

Én Erstés vagyok,de legközelebb megkérdezem ha bemegyek,biztosan van náluk is ilyen!

Köszi szépen a tájékoztatást.

Minden jog fenntartva © 2005-2018, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | Facebook