Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hónaljban talált csomó mitől alakulhat ki? fórum

Hónaljban talált csomó mitől alakulhat ki? (tudásbázis kérdés)


2022. nov. 17. 16:16

Sziasztok!

Régen nekem is volt ilyen csomóm a jobb honaljamban, 2 éven keresztül. Nem fájt különösebben, de zavart. Az orvosnál 2x -3x voltam vele, azt mondta "zsírcsomó, majd elmúlik." Hát nem. Sebészeten közölték, hogy biztos nem rosszindulatú, majd menjek vissza és kivágják.. Voltak más tüneteim is amitől rájöttem, sajnos magamtól, hogy gluténérzékeny vagyok. Ezért, kipróbáltam a gluténmentes diétát(azóta is igy élek.), és kb. 1 hét múlva a csomó magától eltűnt. Leírtam hátha valakinek segít majd.

9. Ms_Daisy (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 27. 18:46
Nem is tudok mit szólni erre. Hát ilyen az egészségügy :(
2022. okt. 27. 16:48
Képzeljétek, a nőgyógyász rá sem nézett, azt mondta ezzel a sebészeten foglalkoznak. De legalább adott uh-ra beutalót, amire január 25-re (!!!) kaptam időpontot. Úgyhogy ha nem múlik el közben, jövő héten elmegyek magánba...:(
2022. okt. 25. 20:39
Lehet a dezodortól is, főleg ha ilyen hirtelen jött elő. Azért persze jobb lenne ezt az orvostól hallani.
2022. okt. 25. 19:30
Majd írd meg mit mond az orvos.
2022. okt. 25. 19:16

Köszönöm a véleményeket, azért egy kicsit megnyugtattatok! :)

Szerencsére egyéb ok miatt csütörtökre már van időpontom az orvoshoz, úgyhogy nem kell sokat várnom.

4. 80ASIQ (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 25. 19:09
Mint laikus, a leírtak alapján a dezodorra tippelnék. De azért kérdezz rá a dokitól!
3. Ágio8405 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 25. 14:39
Igen simán lehet a dezodortól. De lehet kis nyirokcsomo duzzanat is. Valószínűleg ártalmatlan dolog az egész.
2. Ms_Daisy (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 25. 13:54

Ne gondolj a legrosszabbra!

A dezodor is lehet. Szőrtüszó gyulladás is. Nyirok duzzanat is. Szerintem ott valami izzadtság mirigy is eltömődhet.

2022. okt. 25. 13:49
Sziasztok! Még a héten megyek nőgyógyászhoz a problémámmal, de addig is jól esne hallani tapasztalatokat. Szóval 30 éves vagyok, fogamzásgátlót szedek, a havi adagból szombaton vettem be az utolsót. Vasárnap egy kis csomó szerű dudort éreztem a jobb oldalon a hónaljamban, a bőr alatt. Igazából csak erősen rányomva tudom kitapintani, akkor nem fájt, mostmár gondolom a sok tapogatástól is. Pici, kisebb, mint 1 cm. A dologhoz még hozzátartozik, hogy előző héten 2x váltottam dezodort, az egyikre allergiás lehettem, mert teljesen piros, égő lett a bőröm. Lehet ezzel összefüggésben? Nyilván majd az orvos és az uh lesz a biztos, de egyelőre csak a legrosszabbra tudok gondolni :(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook