Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hol intézzem a Tgyás és GYED-hez szükséges dolgokat, ha időközben megszünt a munkahelyem? fórum

Hol intézzem a Tgyás és GYED-hez szükséges dolgokat, ha időközben megszünt a munkahelyem? (tudásbázis kérdés)


2011. szept. 29. 14:37
Még nem vagyok a végén ,az a legújabb,hogy kapok mindent,de a fönököm ,kiadja nekem az iratokat és csináltassam meg egy könyvelövel,és utánna elválnak utjaink.szoval ,most könyvelöt keresek,aki jártas,van itt a házban egy de vele se vagyokkisegitve,mert minden iratot a neten kell kitölteni ,kodok kellenek stb..nem egyszerü,remélen simán megy majd minden.
10. gumi-nyuszi (válaszként erre: 9. - 864c5534c9)
2011. szept. 21. 08:52

Igen, ez elég gáz! Én is csak a jogszabályokat bújom, mert most tervezzük a babát, de minden lépés alapos megfontolást igényel. Ráadásul a mai világban senki nem lehet biztos benne, hogy holnap is meglesz az állása.

Könnyen mondják, hogy szüljünk, mert fogy a nép, de támogatás semmi. Itt nem csak az anyagiakra gondolok (mert az is szempont), hanem azokra az ötletekre, hogy a várandós anyákat is ki lehet rúgni, stb...

Azt hiszem, rá kell szoknom a lottózásra!!! :)

2011. szept. 19. 12:53

Azért elég kacifántos ez az egész, mert mikor én munkanélküli lettem 8 hós terhesen, annyi helyre el kellett futkosnom, jogásznál is voltam, de ahány hely, annyi variációt mondtak..

2 héttel szülés után még mindig nem voltam teljesen képben, hogy mi is van..A Munkaügyitől pénzt sem kaptam addig még, mert nem volt ott sem minden elrendezve..

Engem annyit ugráltattak ide-oda, hogy császározás után 1 héttel elkezdtem a Munkaügyi és az Oep között a papírok hurcolását(szerencsére nagymamák vigyáztak addig a picire), és 4 hetes volt a fiam, mire végre megjött a Munkaügyitől a pénzem, ami terhesség előttre járt, meg az Oep is elfogadta az igénylésem, s minden papírom okés volt...


De akkor még az OEP-nél azt mondták, hogy bár jár a tgyás fél évre, de a gyed-ről nem tudtak még semmit mondani, csak annyit, hogy majd fél év múlva elválik..

Na, köszönöm...


De végülis járt...


Csak akkor hozzátették, hogy 2. gyereknél, ha most szülnék, már nem járna...

Ez is bosszantó, mert nem is én tehetek róla, hogy megszűnt a cég, előtte 13 évet dolgoztam. De mintha naplopó lettem volna világ életemben, kvázi úgy vagyok kezelve...

Már 34 éves vagyok..

Tehát ha most elkezdek dolgozni valahol, 2 évet lenyomok, hogy kapjam a gyedet végig, 37 lennék, mire a 2. gyerekemet szülöm...

Még jó, hogy annyira nem is tervezzük a 2.-at, de ha akarnánk, sem tudnánk most így gyereket vállalni, mert gyesből nehéz megélni...


Nem várom el, hogy az állam eltartson, de....elég sokmindent fizetünk be ahhoz, hogy legalább azt a kis támogatást megkapjuk mi anyukák, míg a kisgyerekünkkel otthon maradunk...

Így is sokmindenre elszórják ott fent a pénzt, milliárdokat, s mégis sokan azon vannak felháborodva, hogy 2-3 évre otthon maradhatunk a picivel, s kapunk vmicske pénzt....:P


Na, jól kipanaszkodtam itt magam..:S

8. 864c5534c9 (válaszként erre: 6. - Gumi-nyuszi)
2011. szept. 19. 12:50
Igen, tudom, úgy írtad..:DDD
7. 864c5534c9 (válaszként erre: 3. - Kittidora)
2011. szept. 19. 12:39
Majd írd meg, mit mondtak..
6. gumi-nyuszi (válaszként erre: 5. - 864c5534c9)
2011. szept. 19. 10:01

Ez igaz!!! :)

Én most csak a minimumról írtam.

5. 864c5534c9 (válaszként erre: 4. - Gumi-nyuszi)
2011. szept. 19. 08:34
Még azt hozzáfűzném, hogy 1 év munkaviszonnyal, csak 1 évig jár most a gyed, ha jól értesültem a hírekből..Tehát 2 év munkaviszony kell minimum, hogy 2 évig járjon...
2011. szept. 19. 08:04

A gyermek születése előtt legalább 1 év munkaviszony kell a Gyed megállapításához. Ha megszűnik a munkaviszony, és a megszűnést követő 40 napon belül születik a baba, jár a Gyed, utána viszont nem. (Ebben a 40 napban nem vagyok biztos, ezt csak emlékezetből írtam).

Ismerősöm is úgy szülte a második babát, hogy nem ment vissza dolgozni előtte, mert az első kicsivel volt otthon. Így nem is kapott Gyedet!!!!

Sok sikert!

3. Kittidora (válaszként erre: 2. - 864c5534c9)
2011. szept. 18. 11:23
Én is ebben reménykedem,holnap elsö dolgom lesz elmenni vagy legalább is telefonálni,csak addig jó lenne valamit tudni,hogy megnyugodjak .köszi
2011. szept. 18. 11:11

Menj el az OEP-hez. Ott mindent megmondanak...


Én hasonló helyzetben voltam. Csak nekem 8 hónapos terhesen megszűnt a munkahelyem, felszámolták, nekem járt minden utána, csak második gyereknél már nem járna. Mivel nem tudok felmutatni munkaviszonyt..2 évet kellene dolgoznom megint most gyes után, hogy járjon a tgyás és gyed egy 2. gyereknél..

A Munkaügyi bejelentkeztem rögtön, s míg jár tgyás, gyed, gyes, szünetelteltetik a munkanélkülimet...


Sztem neked jár a tgyás, gyed, mert volt munkaviszonyod..És hát a picúr is megvan már...De pontosan az OEP-nél tudják megmondani neked...

2011. szept. 18. 11:03
Nagyon nagy gondba vagyok,megszületett a második gyerkmekem és szerettem volna elkezdeni intézni a hivatalos ügyeket,de kiderült ,hogy juniusba felszámolták a céget ahol dolgoztam .Mire számithatok most?nem szólt senki nekem ,most hova menjek ,mit csináljak?2009 09 22 született az elsö gyerekem ,beleszültem a gyedbe 2011 09 13 a második.E hónapba jár le a gyed is az elsöre.Jogosult vagyok továbbra is a tgyásra illetve gyedre ennek ellenére is ,hogy megszünt a munkahelyem vagy csak az alanyi jogon járó gyesre?SOS aki bármilyen okosat tud irni ,irjon !

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook