Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan zajlik egy református esküvő? fórum

Hogyan zajlik egy református esküvő? (tudásbázis kérdés)

18. haaeen (válaszként erre: 17. - Cica86)
2013. jan. 3. 11:30
Szlovakiaban. es azert is faj nagyon, mert ugy gondolom a reformatus egyhaz egy tamasza, biztos pontja az itteni magyarsagnak, es minel kevesebb a reformatus, annal kevesebb a magyar (es forditva).
17. Cica86 (válaszként erre: 16. - Haaeen)
2013. jan. 1. 10:34
Hát sajnos ilyen hozzáállással lehet a legnagyobb hibákat elkövetni.Esetleg elárulnád hol laksz?
16. haaeen (válaszként erre: 14. - Cica86)
2012. dec. 31. 13:39

ja, igy ertem :)

a mi lelkipasztorunk nagyon merev, lassan nem lesz aki istentiszteletre jarjon, mert mindenkit eluldoz a szigoru szabalyaival. pl. az elmult ket honapban ket gyereket nem keresztelt meg, mondvan az apjuk nincs megkeresztelve, igy nem fogjak a reformatus hitre nevelni a gyerekeiket :S a hatalmas templomunkban atlagban 20-an ulnek vasarnaponkent :S de eltertem a targytol, bocanat :)

15. fildus (válaszként erre: 14. - Cica86)
2012. dec. 31. 11:03
A miénk elég rugalmas. Amikor a lányaimat kereszteltettük semmiféle papírt nem kértek, arról, hogy mi szülők meg vagyunk keresztelve. Azt mondta erre a lelkipásztor, hogy mindenki maga számol el vele odafönt...
14. Cica86 (válaszként erre: 13. - Haaeen)
2012. dec. 31. 06:20
Igen erre gondoltam.Tehát ha pár mindkét tagja református, akkor természetesen a keresztelkedés és konfirmáció az elengedhetetlen! De nekem is van ismerősöm, aki vegyes házasságot kötött református templomban, református lelkésszel. Megvannak erre a törvényi feltételek is, de sok múlik a helyi lelkipásztoron is!
13. haaeen (válaszként erre: 11. - Cica86)
2012. dec. 30. 20:29
az en ferjem katolikus, es igy is minden gond nelkul osszehazasodhattunk. vagy arra gondolsz, hogyha mindketten reformatusok, akkor konfirmalniuk kellett?
12. Serry (válaszként erre: 6. - Fildus)
2012. dec. 30. 18:09

Ebben az esetben nem lesz szükség jegyesoktatásra.

Lényegében egy megerősítő fogadalmat tesztek. Mi is ezt tervezzük jövőre. Bár nekünk volt anno egyházi esküvőnk csak nem abban a templomban ahol szerettem volna.

11. Cica86
2012. dec. 30. 18:08
A református esküvő feltétele: mindkét fél konfirmált kell hogy legyen. Előtte van jegyes beszélgetés, ami arra jó hogy a lelkész megismerjen titeket, így személyesebbé teszi az esküvőn elhangzottakat. Valóban gyönyörű szép az eskü szövege. Ha bármi kérdés van még, szívesen válaszolok,akár privátban is.Jártas vagyok a témában...:)
2012. dec. 30. 18:03
igen, jegyes oktatáson mi is voltunk
9. haaeen (válaszként erre: 5. - Mmacus)
2012. dec. 30. 17:32
en a reformatus eskuvoi esku szovegenel szebbet meg nem hallottam, az eskuvo hossza meg sokban mulik a lelkeszen is. en mar voltam 15 perces katolikus eskuvon es ket oras reformatuson is :)
8. r-iett (válaszként erre: 2. - Fildus)
2012. dec. 30. 17:06
Jegyes oktatásra kellet járnunk,ha jól emlékszem 3-4 alkalommal és úgy ennyi.
2012. dec. 30. 17:06
fogadalmat tesztek pölö...
2012. dec. 30. 16:57
Az az igazság, hogy mi már házasok vagyunk, de "csak" polgári esküvőnk volt. 2013-ban lesz a 10 évfordulónk és arra gondoltam, hogy megpecsételhetnénk egy egyházi esküvővel.
5. mmacus (válaszként erre: 2. - Fildus)
2012. dec. 30. 16:50
Nem túl hosszú és nem túl ünnepélyes a szertartás. Egészen más, mint a katolikus. Valahogy "világibb".
4. pixi84 (válaszként erre: 1. - Fildus)
2012. dec. 30. 16:44

Én is úgy gondolom, ahogy Zebra, szerintem is nagyon rugalmasak. Nekünk ökumenikus esküvőnk volt (találtunk olyan katolikus papot is, aki elvállalta). Én esküvő előtt 1 hónappal konfirmáltam. A papnak azt hiszem 15E Ft-ot kellett fizetni (2009-ben), a református nem kért semmit, de ugyanennyit adtunk.

Mikor lesz a nagy nap?

2012. dec. 30. 16:38

Nekünk református esküvőnk volt. Semmi különös feltétel nem volt, bár mi tökéletes pár voltunk:) Mind a ketten konfirmáltunk és iogaz bár ritkán de jártunk templomba is.

Szerintem a református lelkészek kifejezetten rugalmasok.

2012. dec. 30. 16:35
Hogyan zajlik? Feltételek?
2012. dec. 30. 16:35
Református esküvő

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook