Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan tudnám rossz szokásáról leszoktatni két éves kisfiam? fórum

Hogyan tudnám rossz szokásáról leszoktatni két éves kisfiam? (tudásbázis kérdés)


12. Lili13
2010. dec. 4. 17:37
Ha meg par foga nem nott ki, lehet, hogy valami zavarja, vagy furcsa erzese a szajaban... a fogzas eleg erdekes szokasokat produkal a gyerekeknel... amugy szerintem is el fog mulni.
11. Edina 2 (válaszként erre: 1. - 7c79ff1565)
2010. dec. 4. 15:11

Azonnali jutalom ha valamit jól csinál , ha rosszul akkor nincs jutalom .Nem kell nagy dolgokra gondolni pl: ölelés taps dicséret kedvenc nasi de csak egy két darab , matrica , vagy ami éppen érdekli de csak akkor ha jól csinál valamit ,azonnali jutalom a legjobb .pl:

Ha szépen eszik utána jutalmat kap ha nem akkor nincs jutalom

10. zebracsikó (válaszként erre: 8. - 7c79ff1565)
2010. jan. 20. 20:13
nem lesz fogsorzáródási rendellenessége ettől, de az állkapocsízületnek nem tesz jót ez a mozgás.
2010. jan. 20. 20:11
Az én kisfiamnak már annyi "hülye" szokása volt,hogy sokszor a hajam téptem tőle (vállrángatás,krákogás,kuncogás,szájhuzogatás, stb..)most így eszik,hogy ő is az alsó állkapcsát előretolja.Eddig még mind túlment rajta.Ne aggódj!
2010. jan. 20. 20:08
csak úgy magától csinálja, eddig nem volt vele gondom, nem szóltam ár, h hátha kinövi, de már több hónapja ezt csinálja. Sajnos nemcsak akkor, mikor vele vagyunk, már kilestem mikor egyedül van mit csinál, és akkor is előretolja az alsó állát. Beszédközben nem vettem még észre csak amúgy, ő még annyira nem beszél,szerintem lusta, most lett két éves pár napja. Aggódom érte, nehogy nyitott fogsora legyen, vagy felső állcsont hártaharapása vagy mi.. nem szeretném ha nagyon hozzá szokna és úgyfejlődjön, h az alsó állkapcsa előrébb legye
7. drnéni (válaszként erre: 4. - 7c79ff1565)
2010. jan. 20. 20:03
Szerintem ne szólj rá. A nagylányom heteken keresztül orrhangon beszélt, mert mindig rászóltam, hogy ne csinálja. Aztán feladtam, és nem reagáltam semmit. Két nap múlva elfelejtette az egészet, már nem volt érdekes.
6. zebracsikó (válaszként erre: 4. - 7c79ff1565)
2010. jan. 20. 20:03
és beszéd közben, vagy csak úgy?
2010. jan. 20. 19:59
Bocsi az elírásért:-(
2010. jan. 20. 19:59
Sziasztok! Kisfiam mr egy ideje állandóan előre tolja azu alsó állkapcsát, úgy, hogy a felső ajkát majdnem fedi az alsó, amert annyira előre tolja az állát. Nagyon nem tetszik nekem, állandóan rá kell szólni, hogy ne csinálja. Szerintetek mit csináljak?
2010. jan. 20. 19:59
Konkrétan milyen rossz szokásról van szó???
2010. jan. 20. 19:59
konkrétan miről szeretnéd leszoktatni?
2010. jan. 20. 19:58
Hogyan tudnám rossz szokásáról leszoktatni két éves kisfiam?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook