Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan történik a könnycsatorna átmosása? fórum

Hogyan történik a könnycsatorna átmosása? (tudásbázis kérdés)


24. bb58dad0a4 (válaszként erre: 22. - Melcsi21)
2012. ápr. 28. 20:01
A könnycsatorna átmosása inkább ilyesztő, mint fájdalmas. Végeztünk már pici babának, akár egy hónapos korban, és felnőttnek is. A felnőttek elmondták, hogy egyáltalán nem fáj, legfeljebb kicsit kellemetlen. Mégis csak a szemük körül matatnak. A kicsik azért sírnak, mert jól le kell fogni őket, hogy ne tudjanak mocorogni, mivel a könnycsatornához egy apró ponton, a könnyponton keresztül lehet hozzáférni. A művelet végeztével azonnal meg lehet nyugtatni őket. Nekem legalábbis mindig sikerült. Ne aggódj, tényleg nem vészes a dolog.
23. ca39633091 (válaszként erre: 22. - Melcsi21)
2012. ápr. 28. 16:28
Sok szerencsét:-)És gyógyulást a kicsinek!
22. melcsi21 (válaszként erre: 21. - Ca39633091)
2012. ápr. 27. 12:01
Köszi az információt! Jövő héten pénteken megyünk a Heim Pálba.
2012. ápr. 27. 08:14
Érzéstelenitö cseppeket adnak a szembe.Közrefogják 3an amennyien kellenek hozzá,mivel szegény gyerek már attól kapálózik hogy idegen nénik lefogják a fejét.A könnycsatornába beledugja azt a hajszálvékony csövet és kitisztitja.A gyerek visit mint akit nyúznak,de megnyugtatásul,semmit nem érez,orditani is csak azert ordit mert idegen a környezet.Ne nézz be,ijesztö látni,hallani.Utána kutya baja nem emlkékszik rá..ha piciként kerül oda
20. f7b0203e3a (válaszként erre: 19. - 41a7d831e0)
2012. ápr. 26. 08:34
Én újszülött korától kezdve használtam... meg sem vártam , hogy legyen... De a tapasztalat az, hogy segít az orrszívó.. de, ha mégis átmosásra kerül a sor, utána feltétlenül használni kell az orrszívót...
19. 41a7d831e0 (válaszként erre: 12. - F7b0203e3a)
2012. ápr. 25. 14:31

ahogy ez se használ mindenkinél sajnos


állandóan porszívó-orrszívóztunk semmit nem használt

nektek lehet nem volt olyan nagy fokú a szűkület,

18. 41a7d831e0 (válaszként erre: 1. - Melcsi21)
2012. ápr. 25. 14:29

Szia


A fiamnak és a lányomnak is volt, nemrég, a pici lányomnak kétszer is kellett

minél előbb vidd el, mert minél kisebb annál kevésbé kell lefogni, de sajnos még így is tiszta véraláfutásos lett a keze lába mindkét gyerköcömnek

3 hósak voltak, amikor vittem őket, semmilyen szemcsepp nem használt, mig a háziorvosom óvott tőle, hogy elmenjek addig a szemész hajtotta nagyon és igaza is volt, én nem maradtam bent a szobában, de a férjem mesélte, hogy egy tűvel szúrt be a könny csatornába és egészen lefele a száj írányába tolta le ameddig csak tudta és jött ki a sok-sok trutyi, nagyon üvőltöttek, de állítólag nem fáj nekik, bár én ezt nem hiszem, utána aludtak 3-4 órát egyfolytában, de tényleg szinte azonnal abba maradt a csipásodás, a kicsi lányomnak az egyik szemét újra kellett szúrni, de állítólag nem zárodott el, mert az nem lehetséges, hanem nagyon szűk volt neki


kitartást, és ha tudsz ne legyél bent amikor csinálják a babádnak

17. Hedi13 (válaszként erre: 16. - Melcsi21)
2012. ápr. 25. 14:17
Ne aggódj tényleg. Gondolj arra, hogy az ő érdekében történik! Nekem azt mondta a utolsó szemorvos, aki csinálta az átmosást, hogy legyen ez a legnagyobb gondja a kisfiamnak az életben. :)
2012. ápr. 25. 14:16

Köszönöm a sok hozzászólást, nem is gondoltam volna, hogy ennyi gyermeknél előfordul.

Használunk orrszívót és otrivin baby orrcseppet is és ez sem használ. Én is attól tartok engem jobban megvisel majd, főleg, ha kint kell hallanom, hogy mennyire üvölt.

15. Hedi13 (válaszként erre: 14. - F7b0203e3a)
2012. ápr. 25. 14:13

Köszi az anatómiai felvilágosítást. :)

Kár, hogy nem hallottam erről a módszerről anno, talán segített volna.

14. f7b0203e3a (válaszként erre: 13. - Hedi13)
2012. ápr. 25. 14:04

egy kis anatómia: a könnycsatorna beleágazik az orrba..evidens, amikor sírunk folyik az orrunk... a kettő találkozásánál van egy vékony hártya...ha ez eltömődik, nem tud lefolyni a könny az orrba, besűrűsödik a könnycsatornába, és beszűkíti azt. A hártya eltömődését lehet megszüntetni az orrszívó használatával /kis fizika-kémia: Ozmózis nyomás törvényén alapul/ Egyébként ezt egy szemész-professzornő tanította anno, aki a DE-EFK-n tanít és mellette praktizál is.

Szokták javasolni valami orrspray használatát az orrszívó előtt pl: sterimal, hogy feloldja a lerakódott váladékot az orrban. én minden este használtam az orrszívót, amíg pici volt. szerintem ilyen akut esetben lehet naponta többször is...

13. Hedi13 (válaszként erre: 12. - F7b0203e3a)
2012. ápr. 25. 13:55
Hogy használtad az orrszívót? Hogy segít ez a szűkületen?
12. f7b0203e3a (válaszként erre: 1. - Melcsi21)
2012. ápr. 25. 13:54
Nem biztos, hogy segíteni fog , ha átmossák... A tapasztalat az, hogy sok babánál többször is ismételni kell... és elég drasztikus is... ennél van egy jóval baba barátabb megoldás...Ennek a neve az orrszívó... kicsit bizarrul hangzik, de saját tapasztalat alapján mondom, hogy használ!!!
11. Hedi13 (válaszként erre: 5. - E676663877)
2012. ápr. 25. 13:53
Nálunk nem bódítanak, mert kb fél perc összesen a két szemen a beavatkozás. Mi is kértük, mikor harmadszorra mentünk, de azt mondták, hogy a bódításnak lehetnek szövődményei, nem vállalják.
2012. ápr. 25. 13:51

Nem viseli meg őket, te nem vagy jelen az átmosáskor, bár nagyon sírt a fiam. Kb fél perces történet volt, ezt nem altatásban végzik, csak a tágítást.

Utána pár napig gyulladt volt a szeme, de a szemcsepp segített.

JObb minél hamarabb átesni rajta.

9. Hedi13 (válaszként erre: 1. - Melcsi21)
2012. ápr. 25. 13:51

Szia, mi négyszer voltunk, mire elmúlt a könnyezése a kisfiamnak.

Minél előbb, minél fiatalabban esik túl rajta, annál jobb. Nem fog rá emlékezni. Nagyon fog sírni az ijedtségtől, de ha jól megcsinálják, akkor nem kell többet menni!

Először három hónaposan, majd hat hónaposan vittük a kisfiam és utána talán egy éves is múlt, mire ismét megcsináltattuk. Itt már bizony nagyon félt szegénykém, hárman fogtuk le.

Mi is cseppeztünk és megjártunk három orvost, mire ráakadtam egy szuper jó dokira, aki végre normálisan megcsinálta neki. Más megoldás nincs, csak az átmosás.

Remélem sikerül és hamar rendbe jön a kislányod!

2012. ápr. 25. 13:49
Mi is kb 5 hónaposan voltunk, mi azért mert a lányom egyik szeme jobban könnyezett.Nem viselte meg, engem annál inkább:egyedül, nélkülem ment be, vagyis vitték be az átmosásra:( Borzasztó érzés volt, ott pityeregtem a férjemnek, hogy de hát az anyja vagyok, pont én nem férek el ott?Addig sírt míg lefogták, amikor kihozták, már mosolygott az ápoló fiúra, akinek a kezébe volt:) Ha baj lett volna, tehát el van záródva, akkor tűvel szakították volna át, na de azt talán akkor meg se engedtük volna férjemmel szerintem hirtelen, de hála ég semmi gond nem volt.
7. TSzilvi01 (válaszként erre: 1. - Melcsi21)
2012. ápr. 25. 13:49
Mi is ugyanilyen cipőben jártunk! Alig töltöttük be a 2. hónapot már át is mosták neki, s után egy hétig még szemcseppet kellett használni, de azóta sincs semmi gond és már 19 hónaposak vagyunk! Arra készülj fel, hogy rettenetesen fog sírni, személyesen nem lehettem bent, így kintről nagyon rossz volt hallgatni a sírását, csupán 1-2 perces művelet az egész! Utána aludt egy nagyot és mintha mi sem történt volna!
6. gne2 (válaszként erre: 1. - Melcsi21)
2012. ápr. 25. 13:49
A fiamnál ugyanez volt, ráér, nem kell hozzányúlni, stb. Aztán teljesen más okból kerültünk kórházba, szemészeti vizsgálata is volt. Megkértem a doktornőt, hogy nézze meg, mert állandóan szemcseppeztünk, de csak ideig-óráig használt. Elképedt, mindkét könnycsatornája teljesen be volt szűkülve, azt mondta, hogy a folyamatos gyulladás látszik rajta! Kb. fél perces művelet volt, nagyon sírt a baba, de aztán sokkal jobb lett neki! Vidd el minél hamarabb!
5. e676663877 (válaszként erre: 1. - Melcsi21)
2012. ápr. 25. 13:48

Semennyire nem fogja megviselni. Emlékezni sem fog rá, egyébként is bódításban végzik, max 1-2 napig kicsit nyugtalanabb lesz. Az én fiamnak 4 éves korában csináltak ilyet.

Amúgy a kamilla nem biztos, hogy jó a szemére, lehet allergiás rá - mi azok voltunk, a kamillától még jobban begennyesedett a szeme.

4. f7b0203e3a (válaszként erre: 1. - Melcsi21)
2012. ápr. 25. 13:48
orrszívótok van otthon???
2012. ápr. 25. 13:47
Unokatesóm kislányának többször mosták, azt nem tudom hogyan, de nem viselte meg a kicsit....jó persze ott volt egy kis hiszti.
2. simple (válaszként erre: 1. - Melcsi21)
2012. ápr. 25. 13:45
Barátnőmék akkor voltak, mikor 3 hónapos volt a kicsi. Nem viselte meg egyáltalán, pedig ők is nagyon féltek tőle. Azóta nincs gond a szemével.
2012. ápr. 25. 13:44
Amióta megszületett a kislányom mindig begyűlik a szeme. Már 3 fajta szemcseppet kaptunk egyik sem használ, pedig kamillázom is neki. Most kaptunk beutálót könnycsatorna átmosására. Van valakinek ilyen tapasztalata? Mennyire visel meg egy 5 hónapos babát?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook