Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Betanított varró munka hogyan történik? fórum

Betanított varró munka hogyan történik? (tudásbázis kérdés)


30. tumbo2 (válaszként erre: 26. - F499cb4607)
2021. márc. 2. 11:05
gomblyukazni tudtam,de kézzel.
29. tumbo2 (válaszként erre: 11. - Guruljka)
2021. márc. 2. 11:02
például én.bár a gimiben szabást,varrást tanultunk,egy két két sikerélményem azért volt.hát még neki.
28. Channa* (válaszként erre: 26. - F499cb4607)
2021. márc. 2. 10:58

Persze, meg az egyéb varrógépek, mint a fedőző, interlock, stb.


"Aztán azt sem tudták, melyik alkatrész micsodája a terméknek."


Igen, ezért is mondom, hogy azért kell egyfajta érdeklődés is az egészhez...

27. f499cb4607 (válaszként erre: 25. - Channa*)
2021. márc. 2. 08:48
Dolgoztam olyanokkal, akik nagy mellénnyel bejöttek, szakma van, technikus, minden. Aztán azt sem tudták, melyik alkatrész micsodája a terméknek. Mesélték, hogy aki mondjuk 10 éve betanított, mikor kezdte, nem volt tiszta, melyik oldalára üljön le a gépnek. Mégis belerázódott, ügyesen dolgozik azóta is. Mindig van hova fejlődni, csak el kell kezdeni.
26. f499cb4607 (válaszként erre: 25. - Channa*)
2021. márc. 2. 08:44

Persze, nincs azonnal mélyvíz. Írtam is, papírlapon, rongyon, próbaanyagokon, selejt termékeken lehet ügyködni elsősorban. Ezen felül ott egy jó par olyan gép, ami megint nem konkrétan varrás, de pl. gomblyukazó, gombozó, patentozó, reteszelő.


Próba, szerencse!

25. Channa* (válaszként erre: 24. - F499cb4607)
2021. márc. 2. 08:18

De gondolom nem ültettek rögtön a gép elé, hogy gallérozd a blúzokat?


Nem, nincs azzal bajom, hogy felvesznek olyan munkaerőt, akik nem értenek az adott szakmához, csak azt gondolom, hogy idő kell ahhoz is, hogy pl. egy blúzra valaki rávarrja a gallért, hogy a példánál maradjak. főleg úgy, hogy még életében nem varrt semmit.


Persze, ha adnak időt, az jó, mert ez esetben nem megy el a munkavállaló kedve a kudarcok miatt.


A FI-nek sok sikert, de én mindenképp azt gondolom, hogy vegyen elő egy varrógépet és gyakoroljon egy kicsit;)

24. f499cb4607 (válaszként erre: 22. - Channa*)
2021. márc. 1. 23:34
Engem is felvettek, én sem tudtam semmit. Ötödik éve vagyok benne, a legjobbaktól tanultam, lestem el mindent. A szabástól az utolsó darab dobozba csomagolásáig átlátom mostmár, szinte minden folyamatban részt vettem,hosszabb-rövidebb ideig. Egy csomó helyen rehabosok varrnak, tényleg nehéz munkaerőt találni. Olyat, aki nem hagyja ott 2 hónap múlva.
23. df1e1c376c (válaszként erre: 22. - Channa*)
2021. márc. 1. 23:17
Mert pl. ha csak kepzetteket vennenek fel, akkor egyszeruen nem lenne, aki elvegezne a munkat.
22. Channa* (válaszként erre: 21. - F499cb4607)
2021. márc. 1. 23:11
Akkor tényleg nem értem, hogy miért vennének fel olyat, aki semmit nem tud...
21. f499cb4607 (válaszként erre: 17. - Channa*)
2021. márc. 1. 21:09
Nagyon is számít, jelenleg varrodai meos vagyok. Kemény szempontoknak kell megfelelni a termékeknek. Valóban, ha hiba van, bontás, újravarrás. Amit vasalóval lehet szépíteni, az is számít. Egy folt, egy lógó cérna nem lehet rajta. Komoly hibánál újra kell szabni.
2021. márc. 1. 20:41
Köszönöm szépen. Átgondolom, és utána érdeklődök bővebben. Sosem végeztem még ülőnunkát, biztosan nem könnyű.
19. Guruljka (válaszként erre: 17. - Channa*)
2021. márc. 1. 20:34

Ahol én dolgoztam, szigorú volt a minőségellenőrzés.

Felbontatták, újra varratták, ha csak lehetett.

A kevésbé sikerült darabokat mi magunk vehettük meg a negyedévenkénti vásáron, olcsón.

Ha még el is volt szabva, elkérhettük ingyen, csak lopni nem volt szabad.

18. Guruljka (válaszként erre: 12. - F499cb4607)
2021. márc. 1. 20:31

Tapasztaltam, hogy akiknek szakmájuk volt a szabás-varrás, ők kerültek a korszerűbb gépekre, amelyekkel eleve nagyobb esélyük volt még gyorsabban dolgozni.

Nekem délutánra irtózatosan fájt már a hátam, a gépem pedáljai nehezen jártak. A cérnát elvágnom is ollóval kellett, a modern gépek ezt automatikusan végezték.

A munkafolyamat miatt darabonként kellett elvágnom.

17. Channa* (válaszként erre: 13. - Df1e1c376c)
2021. márc. 1. 20:25

Hát nem tudom...Nem nézegetem, hogy milyen szakmunkásképzők vannak, de gondolom ennél a szakmánál is létezik párhónapos gyorstalpaló.


És nem állítom, hogy az ügyesek és akiket érdekel ez a szakma jók is lesznek. Sokszor egy hobby varrónő jobb, mint egy szakmunkás, na de ő aktívan használja a képességét...


Régen 3 év kellett, hogy kitanuljuk a szakmákat, és tényleg úgy jöttünk ki a suliból, hogy volt is valami elképzelésünk az egészről.


Ha el akart valaki helyezkedni pl. varrónőként, hiába volt meg a végzettsége, akkor is a legalján kezdte.


Most meg úgy is felvesznek szakmunkára embereket, hogy pl. még csak látott varrógépet, de a kipróbálásig nem jutott még el?


Nevetséges. És ezeket a ruhákat el is fogják adni, már nem számít, hogy milyen minősége van a varrásnak?

16. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 1. 19:45

Próbáld meg, ha érdekel. Lehet megtetszik és egész jó varrónő leszel, ha van hozzá érzéked.

Így első hallásra én unalmasnak találom, a gép mellett görnyedve, ua. mozdulat mindig. Sok kikert hozzá!

15. f499cb4607 (válaszként erre: 13. - Df1e1c376c)
2021. márc. 1. 19:38
Igen, a környékemen szinte már nem is indul szabó-varró szak, vagy alig. Régen meg majdnem mindenkinek meg volt ez a szakmája, még ha nem is dolgozott benne.
14. Amaunet (válaszként erre: 8. - Channa*)
2021. márc. 1. 19:31

"Egy újabb szakma, amit fel lehet hígítani..."


Egyetértek. Régebben még lehetett találni női/férfi szabóságokat, ahol méretre készült a ruha és meg lehetett fizetni.


Ez ugyan olyan, mint bármelyik más szalagmunka.

13. df1e1c376c (válaszként erre: 8. - Channa*)
2021. márc. 1. 19:28
Nem emiatt higult a szakma, hanem amiatt, hogy leépítették a szakiskolakat.
2021. márc. 1. 19:18
Egyik része sem könnyű, sem a szabás, sem a varrás, sem a befejező műveletek. A teljesítménybérhez szerencse is kell, van amelyik művelettel simán megvan a bér, van amit nyomhatsz 15 órán át, akkor sem...az egyik cégnél pl sima papírlapon is lehetett gyakorolni a varrást, aztán rongyon, gyakorló terméken, később élesbe. Némi kézügyesség, monotonitás tűrés nem árt.
11. Guruljka (válaszként erre: 10. - Channa*)
2021. márc. 1. 19:08
Mindenképp ki kell próbálni, mert tényleg van, aki képtelen egyenesen varrni. Nem akartam elhinni, de láttam.
10. Channa* (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 1. 18:47

Neked kell érezned, hogy menni fog e.


Nem tudom, hogy hány éves vagy, de azért elég sokan megpróbálkoznak a varrással. A varrás tudásnál nem arra vagyok kíváncsi, hogy tudsz e öltönyt varrni, hanem arra, hogy érzel e magadba annyit, hogy ha odaülsz egy varrógéphez, akkor legalább egyenesen tudj varrni némi gyakorlás után.


Lehet, hogy itt sokan úgy írnak a varrásról, mintha egy tök egyszerű dolog lenne, de hidd el, nem egyszerű begumizni egy bugyit sem...


Én a helyedben lehet, hogy kipróbálnám a gépivarrást...

9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Channa*)
2021. márc. 1. 18:36
Gondolom azért nem ragaszkodnak a varrni tudáshoz, mert nem kapnak annyi bérért elég embert, és így betanítanak rá. A hirdetésben az áll nem szükséges varrni tudni. igen láttam varrógépet, de attól még nem tudok.
2021. márc. 1. 18:27

Egy újabb szakma, amit fel lehet hígítani...


"de nem szükséges hozzá varrni tudni,"


Varrógépet láttál már? Varrtál már varrógéppel? Esetleg van hozzá érzéked?


Persze, nem kell tudni szabni, és teljes nadrágot sem összeállítani, de gondolom azt várják el, hogy legalább egy varrógép használata ne okozzon problémát...

7. Guruljka (válaszként erre: 6. - Guruljka)
2021. márc. 1. 18:07

Szóval én jó egy éven át főleg bugyikat gumiztam.

A felnőtt méretekre 40 perc volt 100 darabra, a gyerekméret 20 perc 100 darab.

Szabásmintát nem is láttunk.

6. Guruljka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 1. 18:05

Én csináltam egy jó éven át.

Kis varroda volt, minden varrónő egy-egy műveletet végzett.

Azt a műveletet tanították be.

A dolgokat kiszabják, minden darab csomagokban járja körbe a varrodát. Egy lap van a csomagra kötve, minden műveletre van a lapon egy normaidő. Azt az időt fizetik a varrónőnek.

Tehát ha végeztél egy csomaggal, levágod a lapról a "te csíkodat", amelyen rajta van az azonosító és az előre megadott idő. A nap végére össze-celluxozod a csíkokat és leadod.

Tehát ha lassabban dolgozol, vagy ha a géped kisebb karbantartást igényel, az a zsebedre megy.

5. f499cb4607 (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 1. 16:56
1 fajta művelet lehet pár nap is, pl azt mondják , tanuld meg felvarrni egy nadrág derekát, vagy azt, hogy varrj fel gallért ingre. Sokrétű, először a gépekkel kell megismerkedni úgyis. Hamar kiderül, mire áll rá a kezed. Ahány cég, annyi szokás. Egy varrodán belül kismillió feladat van még, a varráson kívül is.
4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - F499cb4607)
2021. márc. 1. 16:38
Köszönöm szépen. Nagyjából mennyi a betanulási idő? Néhány nap?
2021. márc. 1. 16:31
Ahol én dolgozom, van valamennyi betanulási idő, aztán megy élesben. Nyilván nem mindent lehet megtanulni azonnal, csak adott műveleteket kell gyakorolni. Ha tényleg érdekel, próbáld meg.
2. Carissza (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 1. 16:30
A nehezebb része a varrásnak a szabásminta az 2x annyi időbe telik mint maga a varrás meg ugye ha azt az ember elrontja akkor fucss az egésznek
2021. márc. 1. 16:26
Felkeltette az érdeklődésemet egy munka, ahol varrónőt keresnek, de nem szükséges hozzá varrni tudni, hanem betanítják. Az lenne a kérdésem, hogy ezt ilyen egyszerűen meg lehet tanulni? Egyáltalán nem tudok varrni, de érdekelne, és az időbeosztás is nagyon jó.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook