Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan szoktassuk le gyermekünket a cumiról? fórum

Hogyan szoktassuk le gyermekünket a cumiról? (tudásbázis kérdés)


1 2
2010. aug. 7. 12:01
Nahát, micsoda aranyos történetek! Nagyon szívesen olvasgatom. Egyébként az unokámnak is a cica vitte el a cumiját. Már "nagylány" volt, 3-4 éves, de még mindig a cumi kellett.
36. Aliz73
2010. aug. 7. 10:45

Nekem a lányom cumija elszakadt megmutattam neki hogy mitörtént a cumival mondtam neki hogy ki kell dobni.

Ezzel ki is dobtam az udvarra jött a kutyánk felkapta a cumit.

Azóta nem cumizik.

2010. ápr. 25. 06:03

Sziasztok!Nekem a nagyobbik cumizott,de aztán elhagytuk útközben valahol mindkét cumiját egymás után,vettem újat de az már nem kellett neki,igy ő 8 hónaposan lemondotta cumiról és a cumisüveget is eldobta magától.

A kicsi meg sosem cumizott,rájött nem jön belőle semmi és kiköpte.nem eröltettem,és 10 hónapos ö is eldobta a cumisüveget is.

Egyiknek sem volt pótcselekvése,szal nekünk könnyen ment:)

2010. ápr. 24. 20:27

nekünk tuti bevált módszernek bizonyult a Daum-exol lakk.Barátnőm hívta fel rá a figyelmem hogy próbáljam bekenni vele a cumit(egyébként ez ujjszopás és körömrágás ellen van)

kisfiam 2 éves volt januárban és már régóta csak alváshoz használta a cumit de már zavart,konkrétan a fogai miatt mert olyan szépek és nem akartam hogy tönkre tegye a cumi,meg éjszakai is volt hogy felkelt mert nem találta.jobb szerettem volna ha már elhagyjuk végleg.

SZÓVAL: ápr.13-án jött a gondolat,gyógyszertárba be,este bekentem a cumit,persze ő kérte mikor mentünk aludni,de ahogy bekapta úgy köpte is ki mert olyan keserű epe íze volt hogy még percek múltán is érezni lehetett a nyelven...brrrrr iszonyatos :-/ ...na és megbeszéltük hogy megromlott a cumi,már nem jó,és együtt kidobtuk(persze csak tettettem mert ugye sose lehet tudni) és attól a perctől fogva nincs cumi,és már nem is emlegeti!:-))) nagyon örülök neki hogy sikerült és azért büszke is vagyok magamra egy kicsit!:-)))

Csak ajánlani tudom mindenkinek!

33. Ekka
2010. ápr. 24. 14:10
Ugyan az én lányom 1 percig sem cumizott, de más anyukáktól azt hallottam, hogy minden nap, egy picit levágtak a cumi végéből, így az szép lassan "elfogyott":)
2010. ápr. 24. 00:02
segítséget kérnék de nem cumi hanem pohárból ivás ügyben. a fiam két hónap múlva 3éves de egyszerűen nem hajlandó pohárból inni.játszócsoportba jár és már ott is szóltak, hogy az alig múlt egyévesek is isznak csak ő nem. pár napja végleg elvitte a nyuszi a csőrös poharat, s mivel a kakaós dobozon is szívószállal iszik a nyuszi úgy tűnt pár napig bevált ez a trükk de most megint kezdi követelni a "tejes flaskáját", -lehetőleg a reggeli rohanásban- mert nem akar nagyfiú lenni. A pedagógus szerint még az ivási reflex sem működik mert egy az egyben magára hagy folyni mindent. Még a száját sem csukja rá a pohárra, sőt az eröltetéstől ma már meg sem próbálta.Végül is nem sietek sehová van 4hónapunk de azért jó lenne ha már menne mert még az oviba sem fogják felvenni. kérem írjon aki már találkozott ilyesmivel köszi
2008. júl. 22. 01:53
Háát..elég drasztikus módon:belemártottam fahéjba..Illata nagyon jó,de az íze biztos nem valami finom,mert a kicsi fiam mérgesen dobta el anno,hogy -nem kell a dudu..Szóval pikk-pakk:)
2008. júl. 21. 22:38

Nem szoktattam le egyiket sem. Ahogy jött az óvoda megbeszéltük, hogy 3 éves korban már nem illik. A középső még meg is kért, hogy ezt az oviban ne említsem....

Egyébként ha belegondolok, egyes szülők micsoda szigorral fogják a gyereket, ők maguk meg cigiről vagy a körömrágásról sem képesek lemondani....

2007. dec. 11. 19:33
Nekem is két éves volt a lányom, amikor elvettük a cumit. Ment mamihoz aludni, és tényleg véletlenül itthon hagytuk. Kérte, de megértette, hogy nincs. :) Aztán a kicsi cumiját kérte el néhányszor, de a kicsi nem is cumizott, így a nagynak sem kellett többet. :) Barátnőm úgy szoktatta le a kicsijét, hogy bevágta a cumit, így az lyukas lett, nem kellett neki többet. 23 hónapos volt a kicsi. A kicsimet a ciciről kell leszoktatni majd :)
28. enikö
2007. júl. 3. 22:40

nem minden esetben kell leszoktatni!!!!

Az én kisfiam nagyon cumizos volt egéssz 2 éves koráig,utánna eggyik napról a másikra eldugtam a cumiját......és ennyi volt.....semmi sírás,semmi cumikeresés...kész...

:))))

27. Dorka29 (válaszként erre: 15. - Gkreka)
2007. júl. 3. 22:13
egyetértek gkreka. Az én kislányom még csak másfél hónapos, mivel elsőre kiköpte, hát nem foglalkoztam vele, gondoltam, legalább nem kell leszoktatni később. Most viszont ott tartunk, amit Te is írtál, hogy engem használ cumiként unaloműzésként is (ha evésre, nyugtatóként, stb. használja" nem gond természetesen), így most azon vagyok, hogy rászoktassam a cumira. Hát ez sem könnyű. Pl. szopi után nem lehet, mert ha véletlenül el is fogadja, visszajön a tej...Leginkább fürdés után alkalmazom, mert a törölközésnél már nagyon türelmetlen, na, olyankor hajlandó pár másodpercig nyammogni rajta. Egyébként inkább a kezét tömködi a szájába, de azt meg nem szeretném, hogy még nyolcadikba is az ujját szopja (ismerek ilyet), ezért inkább a cumi. A mostani cumikra már rá van írva, hogy anatómiailag tesztelték, és nem okoz kárt a fogakban sem. LEhet, hogy ez nem igaz?
2007. máj. 19. 21:30

A gyermekeim nem cumiztak,de az unokám sokáig.

Sok probléma volt,mindíg a cumit kerestük,az 5 db-ból soha sem találtunk egyet sem.Egyszer azt mondtuk neki,hogy elvitte a cica.Mikor adni akartuk neki játékból,ő azt mondta,hogy neki cicás cumi nem kell.

25. Csibe78 (válaszként erre: 23. - Mongi)
2007. máj. 19. 19:10
Ez komoly? És nem ferdíti el a fogait. Tudom, hogy vannak fogszabályzós cumik, de például az én fiam nem szerette ezt a fajtát, és csak a cseresznyecumi volt a menő.
2007. máj. 18. 21:19
Az én lányomnak 3 éves kora elött egy kicsit kisebesedett a kis álla a nyáltól ahogy cumizott,akkor mondtam neki hogy még jobban sebes lesz neki ha még cumizni akar,megértette és azóta nem cumizik.Szerencsére utána sem volt gond,nem sírt már érte.
23. mongi
2007. máj. 16. 11:56
Én pont tegnap voltam a védőnőnknél és meglepve hallottam,hogy egyáltalán nem baj,ha ovis korig cumizik éjjel a gyerek.
2007. máj. 14. 16:13
Én nem szoktattam le a fiamat. Ő döntött úgy, hogy nem kell neki. Mondjuk az igazsághoz hozzá tartozik, hogy volt egy cumi ami nagyon a szívéhez nőtt, viszont már annyira szétrágta, hogy ilyen ragacsos lett. Viszont másikat hiába adtam a szájába. Amikor már nagyon gusztustalan lett a cumi napközben egyáltalán nem adtam neki oda, csak az újat. Azt kiköpte. Éjszaka addig adtam a szájába, míg elaludt, aztán kicseréltem az újra. Szintén kiköpte. Ha sírt viszont szintén az újat adtam oda. Aztán egy idő után már nem kereste.
21. 9778ca1817 (válaszként erre: 20. - 3f13306cec)
2007. máj. 7. 16:25
A felriadásának az oka valószínüleg az, hogy kiesik a cumi a szájából. Leszoktatni nem kell róla, viszont szerintem NE tedd vissza minden alkalommal a szájába. Nem állítom, hogy nem lesz sírás néhány éjszaka, de elég nagy már ahhoz, hogy önállóan betegye a szájába a cumit. Egyszer-kétszer bemehetsz hozzá és szépen megmondhatod neki, hogy keresse meg a cumiját, de ennyi. Biztosan nehéznek fogod érezni, de nyugodtan hagyd sírni. Nem vagyok szőrös szívű, de tudom, hogy ez beválik. A kislányod gyorsan meg fogja érteni.
2007. márc. 29. 14:23

Sziasztok!


Nekem az a gondom, hogy a most 4 és féléves kislányom cumizik, rá lett szoktatva. Így könnyebb volt megnyugtatni.

Az a gondom, hogy éjszaka ha kiköpi be kell adni a szájába utána elalszik. Felkelt legalább háromszor, már alig állok a lábomon napközben.

Kérlek segítsetek mit csináljak, mert nem tudom, hogy ha leszoktatom a cumiról, akkor éjjel hogy altatom vissza. Mikor nem fog felébreszteni?

Nem tudom hogy a cumi az oka a felriadásainak, vagy más?


SEGÍTSETEK

2007. márc. 29. 14:14
Sziasztok!
2007. márc. 28. 20:50
Megpróbáltam a lánykámnál ezt az - adjuk oda szegény kisgyerekeknek a cumit - dolgot. Hát, nem jött be. Azt mondta, vegyek nekik újat.
2007. febr. 28. 21:16
Ket lanyom van szerettek cumizni a leszoktatas egyszeru volt,mondtuk vigyazz mertha szejjel ragod nem tudunk venni masat mivel nincs az uzletbe/de tenyleg nem lehetet venni/keservesen neztek es vegul elmaradt.
2007. febr. 28. 13:42

Az első lányomnál 2 éves kora körül eltettük a cumiját.Jobban mondva bedobta az ágy mögé.Elmeséltük neki,hogy az ágyunk alattéjjeli kismanók laknak és elvitték a cumiját.Kereste sokáig,sirt.Sajnáltuk nagyon,de egy hét múlva már oda se bagózott rá.

A kisebbik lányom 20 hónapos volt mikor eltettük.Csak úgy,egyik napról a másikra.Nem is kereste,simán elaludt cumi nélkül is.

Késöbb hallottam,hogy a 18-20 hónap közötti gyerekek jobban leszoktathatóak ill. másra könnyebben átállnak,mint a többi gyerek

Hát nálunk bevállt!:)

15. gkreka (válaszként erre: 4. - 'szti)
2007. febr. 27. 22:57
szerintem ez szuper kerdes. en cumi ellenes voltam az elsonel, par hetig, aztan rajottem, hogy engem hasznal elo cumikent es akkor is cicizik, ha nem ehes, csak nyammog rajtam. akkor mamamtol kapott ajandek cumi elo es elvek feladva. ket eves koraig szoptattam a fiam, tehat nem ezt a reszet akartam meguszni. harom es fel eves a fiam, alvashoz a mai napig hasznalja a cumit, napkozben eszebe se jut. azt vettem eszre, hogy szep lassan sajat magatol tavolodik el a cumitol. meg vele alszik, de mar nem veszi a szajaba, csak ott van mellette. (azert azt eszrevettem, hogy ha rosszat almodik es felriad ejszaka, akkor becumizza magat). en nem fogom eroltetni, hogy eldobja, majd eljon annak is az ideje, es o tudja a legjobban, hogy mikor.
2007. febr. 27. 22:30
Sziasztok! Az én lánykám 2 és fél éves. Persze cumizik! De nem csak egy cumival. Egy a szájában, egy az egyik kezében és egy itatógumi a másik kezében. Ő csak így tud elaludni. Még bele sem merek gondolni, hogy fogom leszoktatni, de itt, tőletek, jópár ötletet meríthetek. Ez a nyuszis, vagy más kisgyereknek kell dolog szimpatikus. Talán jobban elfogadja a cumi hiányát, ha önszántából mond le róla, mintha elvennénk tőle. Előbb-utóbb ki kell próbálnom, de még egy kicsit várok vele. Persze a 4 hónapos kislányom is cumizik. Neki elég egy is - még!
13. _kleo_
2007. febr. 27. 12:02
Margitnéni, ez nagyon ötletes. :)
2007. febr. 27. 10:02
Nálunk a nyúl vitte el húsvétkor a kis nyuszikáinak. Írtam egy szép kis levelet, a gyerkőcnek címezve, amiben a nyúl leírja, hogy a kis nyusziknak milyen nagy szüksége van rá. A nagypapa találta meg a levelet, és tényleg csodálkozott, hogy a bambínónak jött egy levél. Teljesen életszerű volt, és a gyerek önként és dalolva lemondott a cumiról.
2007. febr. 27. 02:24

Mikor terhes voltam elhatároztam,én nem fogok cumit adni a gyerekem szájába..

Többen kinevettek..majd éjszaka fogok kocogni a patikába,csak halgasson végre el,és legyen csend:)

Majdnem igazuk lett..

Kb 2 hetes lánykám,aki már 15.éves éjjel bömbölt,félálomban mondtam a férjemnek,kapcsolja már ki,vagy legalább hallkítsa le,mert már szeretnék végre aludni.

A röhögésére teljesen felébredtem,közölte velem,nem lehet hallkítani,kikapcsolni meg véletlen sem,ugyanis ez a gyerekünk,nem a TV vagy más egyéb zajkeltő készülék:)


Akkor jutott eszembe,kolléganőim babalátogatáskor cumival is kedveskedtek..

Megkerestem,kifőztem,és vittem,hogy végre csend legyen.

De a mi kis visítógépünk olyan öklendezésbe kezdett,és a cumi vagy 6 métert repült,úgy kiköpte..

Így leszoktatni nem kellett,mert a rabja sem lett a "vígasztalónak"

De a fiam annál inkább..

Mikor már volt foga,mindig leharapta elöbb csak a hegyét,aztán mindig kicsit többet.

Az új nem kellett neki,követelte a régit..

Annyira utáltam már ezeket a lyukas cumikat,hogy kidobtam,gondoltam lesz ami lesz,majd megkezdi az újjat:)

Ettől olyan dühös lett,hogy eldobta,és csak azt visitotta pipa,pipa..:)

Mondtam eldobtad-elment a pipa,megsértődött és vissza se jön..

Pár napig kereste,de hamar belenyugodott hogy nincs pipa.

10. _kleo_
2006. aug. 22. 21:09
Mi is csak alvashoz hasznaltuk 8 hos kora ota. A te lanyod mennyi idos most? Vagj bele batran! Kivancsi leszek a tapasztalataidra!
2006. aug. 22. 11:51

Remélem nálam is bevállik ez a taktika, vagy vmi hasonló. Én is hamarosan le akarom szoktatni a lányomat a cumiról. Bár szerencsére nálunk leginkább csak alváskor kell a cumi, máskor nem.

Néha nélküle is elalszik. Nálunk a kispárnája a "pótszer".

2006. aug. 21. 21:16

Örömmel írom, hogy a 20 hónaposunkat sikeresen leszoktattuk a cumiról, 3 nap alatt. Első este eltettük és elmagyaráztuk, hogy nincs cumi. Kicsit tovább tartott neki elaludni, de nem sírt. Mikor elaludt, betettük a cumit az ágyba. Reggel persze cumizva ébredt.


Másnap délutáni alvásnál és este ugyanígy jártunk el, volt egy pár perces sírás elalvásnál, de nem kellett bemenni hozzá, szépen megnyugodott.


Harmadnap délután cumi nélkül aludt el, és nem is raktuk be mellé. Cumi nélkül ébredt. No ekkor tört el a mécses, nagyon nyugtalan volt, sírt egy jó fél órát, nehezen nyugodott meg, de este simán elaludt nélküle, és reggel vidáman ébredt. Azóta nem cumizik.


A történethez hozzá tartozik, hogy van 2 alvós plüssállata, és most egy harmadikhoz is ragaszkodik a cumi helyett.


Hát ennyi, remélem más is hasonlóan szerencsével jár. Sokkal könnyebben ment, mint azt sejtettem.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook