Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan szoktassuk át gyermekünket rácsos ágyból rácstalanba? fórum

Hogyan szoktassuk át gyermekünket rácsos ágyból rácstalanba? (tudásbázis kérdés)


15. Kék
2008. febr. 19. 07:30
Mi a magas rácsot asztalos által készített 15 cm magas kis rácsra cseréltük a kombi ágyban,azon kényelmesen kimászott a fiam és a takaró sem csúszott le az ágyról.Amikor pedig három éves lett akkor kapott heverőt,ami "nagyfiús"ágy és egyik napról a másikra természetes volt,hogy azon alszik!
14. gkreka (válaszként erre: 12. - _kleo_)
2007. jan. 29. 21:07
szuper, gratulalok a nagyfiunak es a mamajanak is
13. noika
2007. jan. 29. 20:09

sziasztok!

Engem két agyas gyerekkel áldott meg az ég.Tehát bemutattam egymásnak őket/az ággyal/utána pedig áradoztam az ágyról.Fontos volt nekik,hogy érezték milyen nagyszerü dologban van részük.Ennyi

12. _kleo_
2006. dec. 11. 21:02
Gkreka, bevalt! Miutan kapott uj 'nagyfius' agyat 3 nap alatt atszokott bele. Persze eloszor errol is elmaszkalt, cserebe visszatettem a 'picibabas' agyba. Hamar rajott hogy maszkalas helyett kifizetodobb ha nagyfiusan alszik. :)
2006. nov. 29. 01:14
Mi is egy rácsot vettünk ki, 18 hónaposan már ki tudtak mászni az ágyból, így biztonságosabb volt. Mondjuk nekünk sem kivehető, de kifűrészelte a férjem, nálunk nem lesz kistesó. Szerintem vegyétek le nyugodtan az egész rácsot, 1 hétig érdekes, hogy ki-be szaladgál (ez egy rács kivételénél is ugyanúgy megvan), de ha következetesen visszateszed anélkül,hogy különösebben látná rajtad, hogy idegesít a dolog, akkor megunja. Nálunk csak akkor kezdődött az esti mese, ha ágyban voltak, addig nem mesélek, sőt, ha nagyon randalíroztak ki is mentem a szobából és bezártam az ajtót. Ezt utálják, egyedül nem alszanak el. Így megmondtam, hogy csak akkor maradok bent, ha ágyban vannak. Ez hatott :)
10. _kleo_
2006. nov. 25. 20:52
S Reka, ti mikor szoktattatok at a nagyagyba?
2006. nov. 21. 22:37
mi hatalmas felhajtást csináltunk az új "nagyfiús" ágyba költözés körül. borzasztó büszke volt a kisfiam, hogy már neki is olyan ágya van, mint a nagyoknak. a kijárkálás eszébe sem jutott, mert továbbra is hálózsákban altattam és abban nem olyan egyszerű a közlekedés. ez kb. 2,5 éves koráig tartott. most három éves múlt, néha megpróbálkozik esténként a ki-ki járkálással, de max. kétszer háromszor egy este. én engedem, hogy bevigyen egy-két kisautót az ágyába, azokkal eljátszik a sötétben, általában 15 percen belül el is alszik.
2006. nov. 21. 21:18
Sajnos nalunk csak az egesz oldalfal egyben kiveheto, egyenkent nem lehet kiveszegetni. S ugy tunik nagyon ragaszkodik hozza. Nalunk is az uj agy lehet az attores, orokke nem aludhat racsos agyban, foleg hogy marciusban mar a kisocsinek kellene.
2006. nov. 20. 23:20
2.5 éves volt a kislányom amikor kivettük a rácsot előtte, és persze először kipergett az összes rács.Nagyon viccesnek találta,én kihasználtam a lehetőséget azt mondtam neki így kieshet az alja is.Még aznap este átment a tini ágyba aludni (azóta is imádja) és eszébe sem jut a kiságy.Soha egy szóval sem említette meg tetszett neki,hogy ő mostmár nagylány nagy ágyban:)
2006. nov. 20. 11:18
Azzal kezdtem az átszoktatást, hogy az utolsó előtti rácsot kivettem, és megbeszéltem a gyermekemmel, ha felébredt, nem kell kiabálnia, azon kibújhat és kijöhet a szobájából. Ha játék közben elálmosodik, azon keresztül bebújhat és aludhat. Nem volt gond a rácsok levételével, mert eleinte egy széket tettem az ágy mellé, le ne essen. később már maga kérte, nem kell a szék,nem esik le. De minden változtatást megbeszéltem vele: Mit gondolsz, elég nagy vagy már hozzá, hogy.....
2006. nov. 13. 15:04

Sajnos nalunk nem jar ki a racs az agybol, csak a teljes oldalat tudjuk levenni, es nem is fer el egy masik agy a szobajaban.


Anita, egyertelmu hogy sportot uz belole, raadasul pont most van abban a korban amikor annyira erdekli minden hogy nem akar aludni.

2006. nov. 13. 14:04
A fiam 6éves. Ő a kiságyból hamar kiszokott kb.1 évesen, csak a baj az hogy közénk. Ezt nagyon elszúrtuk. Próbáltuk külön ágyon ,de a mi szobánkban, kevés sikerrel. Azzal az ürüggyel hogy rosszat álmodik, éjszaka közénk bújt. Most ott tartunk hogy külön szobában alszik mindaddig amíg éjszaka felnem ébred és ujra közöttünk köt ki.Eröltetni nem akarom mert egyszer már próbáltuk és nagyon rosszat tettünk vele. Még nappal sem akart a szobájában lenni. Reméljük egyszer csak sikerrel járunk. Nagy ritkán hogyha a helyén ébred ,agyba-főbe dicsérjük. Mivel van két nagyobb lányom velük ilyesmi nem történt ez a helyzet nekem is új.
2006. nov. 13. 14:00

Mi először kivettünk egy-két rácsot, hogy ki tudjon jönni a gyerek. Volt olyan,hogy a pelenkázón üldögélve találtam reggel. Ezért a biztonság kedvéért csináltunk neki kijáratot a kiságyból.

Szerintem a fiatok sportot űz abból, hogy kimegy, ti meg visszaparancsoljátok, gondolom neki ez nagyon vicces. Valahogy meg kell vele értetni, hogy ezt nem szabad, de nem tudom hogyan. Talán megunja.

Közben betettük egy új heverőt a gyerekszobába (nálunk is jött a tesó) és odapakoltuk a kedvenc játékait. Napközben sokat játszott az új ágyában. Megengedtük, hogy ugráljon, bohóckodjon rajta. Közben szépen fokozatosan elmagyaráztuk, hogy ez lesz a te ágyad, amikor megszületik a tesód. Kb. 7-8 hónapos terhes voltam amikor már az új ágyban aludt, a kiságyba meg nagyon várta már a tesót. Ajánlom, hogy a heverő mellé rakjatok párnákat, plédet, mert az én gyerkőcöm az első hónapokban többször lefordult az ágyról álmában.

Sok sikert.

2006. nov. 13. 13:43

Kisfiam, Dani, most lesz 2 éves, márciusra várjuk kistesót. Közben még előttünk áll egy költözés. Úgy gondolom mostmár ideje "kiszoktatni" a rácsos ágyból, hogy ne az legyen hogy a kicsi "elvette" tőle. Tegnap este lelkesen le is szereltük a kiságy oldalát, majd 2 óra elteltével vissza. A 2 óra azzal telt, hogy először 10, majd 5, majd 2, majd 1, végül fél percenként parancsoltuk vissza Danit az ágyába, hogy menjen aludni. Nem használt se mese, se párna, se plüssállat, se melléfekvés, se simogatás.


Mit csinálunk rosszul? Nálatok ez hogy működött?

2006. nov. 13. 13:40
Hogyan szoktassuk át gyermekünket rácsos ágyból rácstalanba?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook