Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan szoktassuk le gyermekünket a cumiról? fórum

Hogyan szoktassuk le gyermekünket a cumiról? (tudásbázis kérdés)


1 2
2006. jún. 29. 13:10
Háll istenek az én kislányom nem cumizott.A szomszédba visszont 3 éves mult a kisfiu és még mindig cumizik.A szülei tanácstalanok.Szerintem probáljuk meg helyetesíteni valamilyen kedvenc játékával,ha ez nem vállik be akkor dugjuk el előle(lehet hogy ez se vállik be),de a kisfiunak már teljesen rosszak a fogai a cumitól.Konkrét ötletem nincs csak tipjeim.
2006. jún. 7. 16:31
Engem anyu úgy "szoktatott le" hogy jött a Mikulás, aki beépített emberke volt, és mondta hogy kell egy másik kisgyereknek, akinek nagyobb szüksége van rá... okos voltam és fölfogtam... vagy inkább jól beetettek :) lényeg a lényeg utána már nem cumiztam...
5. molntak (válaszként erre: 4. - 'szti)
2006. jún. 7. 13:25

Mer rossz a cumi azé :))

Azért, mert pótnak használja a gyerek nagyobb korben meg már leginkább megszokásból.

A fogaknak nagyon nem tesz jót. Elősegíti a fogak rendellenes növekedését és a fogszuvasodást.

És mert nagyon csúnya egy ovis gyerek a szájában cumival. Ennyi jutott eszembe elsőre.

2006. jún. 7. 13:21
Nem vagyok anyuka, így nagyon birka kérdést teszek fel. Miért kell leszoktatni?
3. Hoxa
2006. jún. 7. 13:05
Nekem anno azt mondták, elvitte a kutya. Máig emlékszem rá. 2-3 éves lehettem.
2006. jún. 7. 12:56

Az én kukisom szerencsére már kb. 1 hónapos korában nagy ívben és végérvényesen kiköpte a cumiját, szóval nekem az elválással nem volt gondom.

Viszont hallottam egy anyukától, hogy nagy ceremónia közepette eltemették a kislányka cumiját a kertben az akármilyen virág alatt. Többet a kislány nem kereste, hogy miért, ne kérdezd.

2006. jún. 7. 10:56
Hogyan szoktassuk le gyermekünket a cumiról?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook