Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan szoktassam rá lányomat, hogy a székletét is a WC-be intézze el?(Most lett szobatiszta.) fórum

Hogyan szoktassam rá lányomat, hogy a székletét is a WC-be intézze el?(Most lett szobatiszta.) (tudásbázis kérdés)


12. andi6020 (válaszként erre: 11. - 449e1d2d7b)
2009. szept. 26. 06:32

Szerintem, ahogy a lányodnál megoldódott magától, úgy a kisfiúnál is rendeződnek majd a dolgok. Lehet, hogy lassabban, lehet, hogy máshogy, de hidd el rendben lesz minden. Csak azt tudom mondani, hogy NE AGGÓDJ feleslegesen, és (remélem nem bántalakm meg!) ne generálj magadnak problémákat, van elég baj amúgy is. Fölösleges olyan dolgokon aggódni, ami még nincs is!

Gratulálok a gyerekekhez, nagyon ügyesek :-)

2009. szept. 25. 23:36
Köszi a hozzászólásokat,de azóta már(10 nappal ezelőtthöz képest...)a kakilás is megoldódott.Már az is a WC-be történik.Magától szólt,hogy oda szeretné intézni,csak megkér,hogy menjek ki és ő egyedül trónol.Úgy érzem ez nekünk könnyen ment idáig.Viszont van egy fiú ikertestvére is,vele talán nehezebb lesz,mert azt halottam,hogy ez az egész náluk másként történik.Ez szerintetek igaz?Napközben ő is WC-be pisil,de a kaki pelusba és éjjel is pelusban alszik.
10. kathlee (válaszként erre: 9. - Xti_)
2009. szept. 16. 12:37
De igen! Ha vmelyik nem a megfelelő helyre megy, akkor csak részleges szobatisztaságról beszélhetünk. De, már az is vmi!
9. xti_
2009. szept. 16. 10:55
a szobatiszta nem azt jelenti, hogy mindkét dolog biliben-vécében intéződik? én azt hittem.
2009. szept. 16. 08:32
Nalunk pont forditva van. A kakit nem hajlando pelaba intezni, csakis bilibe, mindig szol. De a pisi gyakran becsurran.
2009. szept. 16. 07:23
Az én kislányom meg csak pelusba kakil, de én nem erőltetem, majd ha úgyérzi, hogy már nem kell arra sem a pelenka, akkor a bilibe kakil majd. A bilibe pisilést sem erőltettem, és mégis rászokott magától. Már több, mint másfél hónapja szobatiszta, pedig még nincs két éves.
2009. szept. 16. 06:29
Szia! Nekem is hasonló agondom. Pedig 4.5 éves. Itthon csak bilibe hajlandó elvégezni a dolgát, az oviba, mamánál máshol mindenhol ráül a wc re. Most vettem neki egy puha felületű HErcegnő mintás wc szűkítőt, de inkább nem kakál itthon. Úgy hogy tanácstalan vagyok én is.
5. kathlee (válaszként erre: 4. - 449e1d2d7b)
2009. szept. 16. 06:28

Szia!


Az én lányom 22 hónapos és néhány hete lett szobatiszta. Nálunk is ez volt a probléma. Azzal a különbséggel, hogy ő szólt, hogy kaka, 2x, 3x is ráült a wc-re, bilire, de nem sikerült neki. Végül ő is a bugyiba végezte el a dolgát. Kérdezgettem, esetleg adjak e ilyenkor rá pelust, hátha abba könnyebb, de tiltakozott ellene.

Végült vettem neki gyerekeknek való nedves wc papírt, klassz kis macikás dobozban. Nagyon megtetszett neki... Megbeszéltük, hogy akkor használhatja, ha a wc-be kakil. Kb. 2 nap után bele is kakált, azóta nincs ezzel gond.

2009. szept. 15. 23:45
2 és fél éves a lányom és egyik napról a másikra lett szobatiszta,úgy,hogy éjszakára sem kell rá a pelus.Viszont a bilizés kimaradt,egyből a wc-re ült.Viszont a székletét a bugyiba intézi mindig!!!Hiába is próbálom "elcsípni".Ezért érdeklődöm.Hallottam már valahol,hogy a "birtoklási vágy" miatt erről nehezebb leszoktatni a gyerekeket...De hátha van valakinek valami bevált ötlete!!!
2009. szept. 15. 23:08
A fiam 4 éves is elmult mire nem a bilibe intézte,és semmi gond.
2009. szept. 15. 23:07
Nem tudom mennyi idős, de én hagynám még. Örülj neki, hogy szól, teljen 1-2 hónap és allpr elég szoktatni, nehogy inkább újból a pelusba menjen neki.
2009. szept. 15. 23:01
Hogyan szoktassam rá lányomat, hogy a székletét is a WC-be intézze el?(Most lett szobatiszta.)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook