Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan szoktassam rá kisbabámat, hogy a saját kiságyában elaludjon? fórum

Hogyan szoktassam rá kisbabámat, hogy a saját kiságyában elaludjon? (tudásbázis kérdés)


26. vikasz
2008. márc. 27. 11:41
Kislányom már 3 hónapos lesz. Nem kellett szoktatni, hogy az ágyában aludjon. A kezdeti nehézségek után, ahogy 1,5-2 hónapos lett egyszer csak az ágyában aludt el. Persze napközben próbáltam mindig odarakni, ha láttam, hogy álmos. Most úgy alszik el, hogy odaülök az ágya mellé hogy lásson. Néha a kis kezét is fogom, vagyis ő szorítja az ujjamat, amíg álomba nem szenderül. Ja és elengedhetetlen kellék a cumi is, mert ha kiesik a szájából és még nem aludt le akkor reklamál érte. De ha már mélyen alszik nincs többé szükség a cumira.
25. 724b289414 (válaszként erre: 24. - Bucimami)
2008. febr. 12. 22:35
Meg tudlak érteni! :))
24. bucimami (válaszként erre: 19. - 724b289414)
2008. febr. 12. 22:15

Talán valami félreérthető volt: nem négyévesen szoktattuk át a gyereket a saját ágyába, hanem pont az a gyerkőc járkál át hozzánk két éve ( négyéves korától ),amelyik születésétől kezdve a saját ágyában aludt, nálunk soha.

Egyébként valóban kényelmesebb a babát külön szobában, külön ágyban, légzésfigyelővel a matraca alatt altatni, de mivel mi már nem szeretnénk több gyereket, én még utoljára ki akarom élvezni a babázás örömeit. És bár nagyon fárasztó, gyorsan elmúlik ez az időszak, ezért nem túlélni, hanem megélni szeretném minden pillanatát.

23. bucimami (válaszként erre: 18. - Vikasz)
2008. febr. 12. 21:58
Az első gyerkőcnél a férjem rettegett attól, hogy ráfekszik, azért nem engedte a közös ágyba. De most még akkor sem volt semmi gond, amikor babucink inkább hozzá bújt- képes volt órákig mozdulatlanul fekve aludni, hiába mondtam neki, hogy ilyenkor nyugodtan rakja át mellém.
2008. febr. 12. 17:22
Furcsállom, hogy még senki sem említette itt a Suttogót (Tracy Hogg könyvei). Szerintem ez a könyv tartalmazza az egyetlen értelmes megoldást, ami baba- és szülőbarát egyben. Általában utálom az ilyen nevelés-tanácsadó könyveket, de ez tényleg zseniális! Az én kislányom 11 hónapos koráig csak ringatva aludt, úgy is nehezen és rendszertelenül, akkor vettem meg A Suttogó mindent megold-ot, és az abban leírt felvesz-letesz módszerrel 2 nap alatt rászoktattuk Lizát, hogy egyedül elaludjon az ágyában. A mődszer egyeltalán nem brutális, nem kell sírni hagyni a gyereket (ami Tracy szerint nagyon káros, és én ezek után hiszek is neki). A módszer nem olyan egyszerű, hogy ilyen terjedelemben le lehessen írni, de szerintem nem kell elsietni a dolgot, szerezd be nyugodtan, olvesd el nyugodtan, rengeteget lehet tanulni belőle, nem csak alvással kapcsolatban. Kár, hogy nekem nem volt meg a baba születése előtt.
21. 724b289414 (válaszként erre: 20. - Kathlee)
2008. febr. 12. 11:59

Ez nagyon jo!

Mi is ezt a modszert alkalmaztuk, mikor betelt a pohar.

Szerintem sem szabad sirni hagyni!

2008. febr. 12. 11:54

Szia!


Tapasztalatból írom, amit most írok majd. Az én kislányom 3 hónapos, és eddig csak úgy aludt el hogy el kellett altatni, és utána irány az ágy. De mostanra már elég fárasztó volt, hogy egy óra hosszat kellett ringatni egy relax fotelben.

Szóval, szerintem a lényeg a fokozatosság. Meg kell várni amíg a kicsi elfárad, az a legbiztosabb jele, ha laposokat pislog, az még nem elég, ha nyűgi. (Nálunk nem volt elég)

én olyankor beteszem az ágyba, és lehet, hogy picit nyöszörög, de az nem baj. Addig hagyom benne, amíg el nem kezd sírni, ha sír én nem hagyom rá, mert akkor úgy sem fog aludni. Ött nap alatt csodát értem el a lányomnál. Már öt alvásból négyszer egyedül alszik el.

19. 724b289414 (válaszként erre: 17. - Bucimami)
2008. febr. 12. 11:51

Igen, valoban kenyelmesebb, legalabbis az elejen biztos, de szerintem nem mindenkinek olyan egyszeru visszaszoktatni 4 evesen a sajat agyaba, mint eleve ott altatni. Egy kis faradtsag, hogy neked jobb legyen, a babadnak is. Es meg maganeleted is lehet.

De nem osztom az eszt, csak egy velemeny. Termeszetesen mindent ugy csinalj, hogy nektek jo legyen!! :))

Meg mindig jobb, mint hagyod orakat sirni!

Minden jot!

18. vikasz (válaszként erre: 17. - Bucimami)
2008. febr. 12. 11:24

Tudom, hogy nem fogom félrenevelni, sőt akkor lesz kiegyensúlyozottabb, minél több szeretetet babusgatást kap. Csak a doktornőnk kicsit rámijesztett, hogy mi lesz, ha éjjel ráfekszem és valami baja lesz.

És valóban fantasztikus érzes ahogy hozzám bújik, merthogy már most ezt csinálja. Éjjel arra ébredek, hogy hozzám simulva alszik. Azt vettem észre, hogy ilyenkor kevesebbszer ébred fel éjjel, nyugodtabban alszik. Sőt van, hogy az esti után csak reggel kér újra szopizni.

17. bucimami (válaszként erre: 11. - Vikasz)
2008. febr. 12. 11:13

Miért baj, ha melletted alszik?

Én bizony bánom, hogy a legnagyobb gyerkőcöt születésétől kezdve száműztem a saját ágyába, külön szobába, attól félve, hogy nem tudok majd "megszabadulni" tőle. Ehhez képest négy éves kora óta- most hat éves- átjár hozzánk éjszakánként. A férjem morog miatta, de én úgy imádom, ahogy hozzám bújik...

A második lánykám már többször ottragadt köztünk éjszakára, de ő bárhol jól aludt, azóta sincs gond vele.

Most a harmadiknál tartunk, egyéves múlt nemrég, ő eleve a mi ágyunkban indított, aztán jött egy időszak, amikor minden éjszakai szopi után sétálni kellett vele, hogy megnyugodjon, ilyenkor a kezemben aludt el és a saját ágyába tettem vissza, viszont amikor ez elmúlt, újra jöhetett mellénk. Sokkal egyszerűbb és kényelmesebb a jó meleg takaró alatt félálomban magamhoz húzni, cicit adni a szájába, aztán aludhatok is tovább, ő meg lerendezi egyedül a dolgát.

Nemrégiben ismét visszakerült a kiságyba, mivel ha felébredt éjszaka, vidáman elkezdett mászkálni a franciaágyon- és rajtunk :-)- én meg mindig attól rettegtem, hogy leesik.

Egyszóval, rugalmasan kezeld az ügyet, a babák egyik napról a másikra változnak, tedd, ami mindkettőtöknek a legjobb és amit a szíved diktál.

Hidd el, nem fogod félrenevelni azzal, hogy magadhoz öleled, szeretgeted.

16. vikasz
2008. febr. 12. 10:51

Éjszaka nem jött be az otthagyom az ágyban módszer. Éjjel fél 2-ig próbálkoztunk, kicsink meg kitartóan bömbölt. Aztán ő gyözött és 10 percen belül elaludt mellettem.

Párszor odamentem hozzá megsimizni és cumit nyomni a szájába, de sikertelen volt. Ő kitartóan ragaszkodott a közelségemhez. Most mit lehet ilyenkor csinálni. Ja és este 10-kor kezdtük az altatást.

15. 7934d1ac97 (válaszként erre: 13. - 724b289414)
2008. febr. 12. 09:27
hidd el hogy nem tévéztünk nyugodtan, inkább tükön ültünk, de meg lett az eredménye, csak ki kellett bírni
14. win (válaszként erre: 11. - Vikasz)
2008. febr. 12. 08:01

Ne haragudjon meg senki, de egyik módszer borzasztóbb, mint a másik! :((((


Én semmi pénzért nem bőgetnék egy ekkora gyereket ilyen hosszú ideig!


Gondoljatok bele! 9 hónapon keresztül a lehető legszorosabb kapcsolatban van a baba az anyával, aztán hirtelen kiszakad a rideg, ismeretlen világba, amiből ráadásul alig lát valamit és csupa idegen, ismeretlen zaj veszi körül. A lehető legtermészetesebb igény részéről, hogy ott akar lenni, ahol biztosnágban érzi magát: az anyja közvetlen közelében!


A kutatások szerint 5 hónapos korig nem lehet elkényeztetni egy gyereket. Erre elég jó példa a fiam. Ő éjjel ugyan aludt az ágyában (bár volt, hogy akkor is inkább rajtam), de nappal csak ha valaki cipelte a fenekét, vagy a mellkasára fektette. Az ágy közelébe sem lehetett vinni.

Már elmúlt 3 hónapos, mire elkezdtem nappalra beszoktatni a kiságyba. Eleinte persze ő is pár perc alatt felébredt, de kb. 4 hónaposan gyönyörűen aludt órákig benne. Türelemmel ki kell várni, hogy megérjen az egydül alvásra.


A lányom (aki ugyanilyen idős) a legritkább esetben alszik az ágyában, de ez engem nem zavar. Már csak azért sem, mert így könnyebb éjjel megszoptatni, ha nyöszörög, kicsit megsimogatom és alszik tovább, ha bukik, egyből hallom és meg tudom nézni, minden rendben van-e.

Majd ha kevesebbszer szopik és kicsit nagyobb lesz (3-4 hónapos), őt is elkezdem a kiságyhoz szoktatani.

13. 724b289414 (válaszként erre: 12. - 7934d1ac97)
2008. febr. 11. 22:37

Nagyon ugyes a fiad! Mondjuk nem is emlitettem olyat, hogy vmi baja lett tole.

Nekem csak egyszeruen brutalis, hogy ordit a gyerek a szobaban en meg mondjuk nyugodtan netezek, vagy tevezek...

Nekunk szerencsere nem kellett kibirni 40 perc sirast.

12. 7934d1ac97 (válaszként erre: 7. - 724b289414)
2008. febr. 11. 22:20
Egyszer 40 perc az életünkből!!!!!! Ennyit ki lehet bírni, ahhoz hogy utánna soha ne legyen gondunk az alvással!!! És nem csak nálam vált be, az unokatesóméknál és a barátnőméknél is és sorohatnám. Semmi baja se lett tőle a gyerekemnek. Tök értelemes aranyos kis gyerkőc, számol 10-ig 2 és fél évesen, olvas magának a mesekönyvől, ha nincs aki épp olvasson neki. MOndokákat mond és énekel olyanokat amiket ovisok énekelenek. Most akkor mi a baja lett tőle? Az hogy egyszer sírt, azóta meg minden éjszakát 2 és fél éve átaludtunk!! Na jó, egyhónapos korától aludtunk át minden éjszakát, de akkor se volt soha gond abból hogy leraktuk a kiságyba.
11. vikasz (válaszként erre: 8. - Herengtimea)
2008. febr. 11. 22:20

Eleinte én is így altatgattam, de volt, hogy éjjel 2-3 órát is küzdöttünk. Aztán az éjjeli nyugalom érdekében magam mellé vettem, ott bezzeg 10 perc alatt elaludt. Szerintem itt rontottam el. Most kezdhetem újra szoktatni az ágyához.

És nincs szívem folyamatosan bőgni hagyni, képtelen vagyok rá. (bár lehet, hogy tényleg csak ez segítene)

10. vikasz
2008. febr. 11. 22:17
Hát azért odamegyek hozzá visszadom a cumiját, de nem veszem ki az ágyból. Kicsit nyugtatgatom, aztán magára hagyom. Most ezzel próbálkozunk.
9. vikasz (válaszként erre: 5. - 724b289414)
2008. febr. 11. 22:14

Nálunk most telt be a pohár, mert lassan ott tartunk, hogy egész nap ébren van, napközben is csak rajtam hajlandó aludni és nem tudok tőle semmit sem csinálni.


Velünk egy szobában alszik, lehet hogy a zajok is ébrenlétre ösztönzik :)

8. herengtimea (válaszként erre: 3. - Vikasz)
2008. febr. 11. 22:12
Az en kicsim 7 honapos es eleinte o sem szerette,ha visszateszem a kisagyaba,mindjart kinyitodtak a szemei es elkezdett sirni,ilyenkor mindig visszavettem az olembe es ujbol elaltattam,mikor mar jo melyen alszik be kell tenne a kisagyba,es ezt ujbol es ujbol el kell ismetelni,meglatod az eredmeny nem marad el,de vigyazz,nem szabad vele olyanra jatszani,hogy"na jo most az egszer itt aludhatsz mellettem,mert nagyon konnyen visszaszokik.Ja es meg valami ezt az egeszet nemhogy egy het utan abbahagyod,lehet,hogy tobb het is eltelik mire megszokja,es arra se halgass,aki azt mondja hagyd ot sirni.
7. 724b289414 (válaszként erre: 4. - 7934d1ac97)
2008. febr. 11. 22:12

Van is egy ilyen modszer:

Ha sir, 5 perc mulva mesz be, ha meg mindig sir 10 per, majd 15, 20... amig el nem alszik...

Mondjuk szerintem ez allatsag -bocs- hagyni sirni!

Nekem nem lett volna erom! Max 5 perc es mar ott is vagyok. Megnyugtatom, betakarom, odaadom a macijat es gyors ki. Na de 40 perc?? AAhh...

2008. febr. 11. 22:10

Szia!

Nagyon helyesek a gyerkőceid!

A doktornőnk is ezt javasolta ma. El is határoztuk a párommal, hogy bevetjük ezt a módszert, csak nekem kicsit drasztikusnak hangzik. De, ha nem tesszük meg, akkor később gondolom még nehezebb dolgunk lesz.


Épp most raktam le és már el is kezdte a bőgicsélést. Egyébként nagyon kitartó kiscsaj, kiváncsi vagyok meddig bírja a sírást.

2008. febr. 11. 22:09

Ezzel a problemaval mi is szembe talaltuk magunkat...

Kb. 2-3 honapon keresztul csak a babakocsiban volt hajlando elaludni. Volt, hogy orakat tologattam ejjel, mert csak ugy aludt.


Aztan egyszer betelt a pohar. 3-4 nap alatt sikerult atszoktatni a kisagyaba, azota is ott alszik el.


A lenyeg az volt nalunk, hogy apa rakja le aludni, mikor mar elegge faradt volt. Aztan elaludt, egy hangja se volt.

Persze kulon szobaja van.


Ha ejjel felebredt akkor csak egy kislampat, nekunk csak foldgombunk van, azt kapcsoltam. Gyors megetettem es aludt is.


Nagyon tippem nincs, nekunk eleg gyorsan ment az atszoktatas.

De szerintem, mig kicsi es szopik legyen az agya a ti szobatokban.


Sok sikert es kitartast hozza!

Kivanom, hogy olyan egyszeru legyen, mint nekunk volt!

2008. febr. 11. 22:05

Szia!


Meglestem a lapod, látom kb, egy idős lánykád az én lánykámmal!! :) Gratulálok! Nekem már van egy fiam is, úgyhogy tapasztaltból tudom, hogy totál egyszerű a képlet. Rakd le a kiságyba és várd meg míg elalszik. Sírni fog? Nem baj, majd elfárad, te meg bírd ki!!!!!!!!

Ez komoly.

A fiam annak idején az első éjjel sírt 40 percet, másnap 20at, harmadnam 10et és utánna leraktam és aludt. Csak nekünk kell kibírni!

Én most is ezt csináltam, és bevált másodszorra is. Van néha elalvás előtt egy kis nyöszörgés, pici felsírás de tényleg épp hogy, és be is ájult.

Sose ráztam egyiknek se a fenekét hogy aludjon már. Pedig hidd el néha megtenném, csak tudom, hogy ez a tündi bündi kis 4 kg -os emberke lesz még 12 kg is!!! Nem is olyan sokára, és lesznek napok amikor piszok fáradt leszek, nem mintha most nem lenne, és nem mindig lesz hozzá erőm, hogy rázzam a fenekét.

Szóval próbáld meg. Én ezt ajánlom, légy erős és bírd ki!!

2008. febr. 11. 22:01
Babám 1,5 hónapos. Még mindig gondot okoz, hogy az ágyában aludjon. Csak a közelemben alszik el. Ha az ágyába rakom azonnal felébred. hagyjam talán sírni amíg el nem alszik az ágyában?
2008. febr. 11. 21:59
Mennyi idős?
2008. febr. 11. 21:59
Hogyan szoktassam rá kisbabámat, hogy a saját kiságyában elaludjon?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook