Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan szoktassam rá 16 hónapos fiamat a darabos ételekre, rágásra? fórum

Hogyan szoktassam rá 16 hónapos fiamat a darabos ételekre, rágásra? (tudásbázis kérdés)


1 2
37. ALLICS (válaszként erre: 33. - Cadence)
2008. máj. 27. 09:16
Igen ez egy jó ötlet én is így csináltam.Utána megint megpróbálhatod a darabos bébikajákat.
36. kathlee (válaszként erre: 35. - Win)
2008. máj. 26. 20:28
Értelek, és tiszteletben tartom a véleményed! Én adom neki ezt a kekszet, igazából 6 hónapos kórtól ajánlja a gyártó. Persze ez semmit nem jelent... Szóval, ezt nálunk a védőnő is tudja, és nem nyílvánította rosszallását. Pedig azt szerintem mindenki tudja, hogy igen csak képesek lehordani az embert, ha vmit nem jól csinál.
35. win (válaszként erre: 34. - Kathlee)
2008. máj. 26. 20:19
Úgy látom, nem voltam egyértelmű: egy 6 hónapos gyereknek sem babapiskótát, sem kekszet, sem semmi ilyesmit (glutén-, tojás-, laktóz-, stb. tartalmút nem kellene enni.
34. kathlee (válaszként erre: 31. - Btee)
2008. máj. 26. 20:13

Mondjuk azért rágjon, mert van kedve hozzá... Egyébként most nem az én 6 hónapos gyerekem a lényeg, hanem az a baba, aki nem akar 16 hónaposan rágni.


A hippes keksz valóban tartalmaz glutént, viszont a babapiskótával ellentétben nincs benne tojás, és mogyorószármazék sem,

33. Cadence (válaszként erre: 30. - ALLICS)
2008. máj. 26. 19:50

Amugy jó evö.

Most ugy döntöttem amiket fözök neki és turmixolok azt most villával nyomom össze mint a banánt abba nagy darabok nem hiszem hogy lesznek mert ebbe a 8hos bébikajába elég nagy darabok voltak ahogy elnéztem.

32. Cadence (válaszként erre: 29. - D@nu)
2008. máj. 26. 19:47

A banánt összenyomva villával megeszi.Igaz egyszer volt egy nagyobb félrenyelése (kissé fulldokolva köhögöt még bele is vörösödött)de ennek ellenére megette utánna is meg eszi is.Söt már adtam neki danone joghurtot is abba a darabokat is lenyeli érdekes.

Azért is tartok a félrenyeléstöl mert általában egyböl lenyel mindent nem igazán látom hogy nyamogna rajta.Meghát az a banános eset ugy volt hogy evés után jó pár percel jöhetett vissza egy kis adag és azt nyelte félre ülö helyzetben és akkor kezdett köhögni na akkor is a szivbajt hozta rám.

31. Btee (válaszként erre: 28. - Kathlee)
2008. máj. 26. 13:52

És miért kell rágni egy fogatlan gyereknek? Nem ér rá, ha majd lesz foga?

A fiam 10 hónaposan kezdte el enni a darabos kajákat, kicsivel előbb a babapiskótát, és nem érzem, hogy bármiről is lemardatunk volna...

(Bár nem tudom, ez a Hippes keksz milyen, de én azt sem adnám egy 6 hónaposnak, mert gyanítom, gluténtartalmú.)

30. ALLICS (válaszként erre: 22. - Cadence)
2008. máj. 26. 13:29

Amúgy jó evő vagy csak a darabossal van baj?

Próbáld ki a 8 hós kajákat vagy villával nyomkodd csak össze a baánánt...

Az én kisfiamnak 1 foga van és nagyon ügyesen megeszi,elnyammog a darabos kajákon.Mondjuk ő amúgy is szereti a hasát:)

29. d@nu (válaszként erre: 27. - Cadence)
2008. máj. 26. 11:36

Olyat próbáltál, hogy a 8 hós ételt villával átnyomkodod? Ha már kóstoltál ilyen babahamit, akkor tudod, hogy azok a kis darabkák elég kemények, lehet, hogy azért nem jön be neki. Emellett próbálhatsz olyat, hogy almacikket megpárolsz vagy főzöl egy gyümölcslevest. Ha elég puhára párolódik a gyümölcs, az megoldás lehet. A lányom nagyon szereti a gyümölcslevest, körtét, almát, barackot teszek bele neki - kiveszem a darabokat, azokat kézbe tudja fogni, a levet pedig kanállal kínálom hozzá. Banánt pépesítve gondolom adtál már, villával durván darabosra törve próbáltad? Csúszik, tehát nehezebb félrenyelni. ;) Adhatsz manadarint - az apróbb szeműből, a héját én leszedtem, de félbeharapnia a babának kellett. Egy ideig csak harapta és a levét szippantyúzta ki, azután fokozatosan ráébredt, hogy a lével más is jár, meg lehet azt is enni. :)


Az a gond, hogy ha te magad tartasz attól, hogy a baba félrenyel, akkor soha nem fogod próbák elé állítani. Pedig szüksége van rá, meg kell tanulnia a rágást, harapást. Lehetőség szerint arra vigyázni kell, hogy ne nyeljen félre, mert bár ilyenkor akkora darabokat még nem adsz neki, amelyek igazából megakadhatnak a torkán, de a félrenyelés visszavetheti a tanulási folyamatban. Egyébként a darabos ételek esetében is úgy van, mint minden mással: gyereke válogatja, mikor szánja rá magát. Az én lányomnak nem igazán volt problémája vele, de van olyan kicsi, aki csak 1-1,5 éves kora körül kezd el igazán rágni.

2008. máj. 26. 07:12

Ez a Hippes keksz sokkal puhább, mint a többi társa. És szerintem nem az a lényeg, hogy elázzon, itt a rágás a cél.

Babapiskótát nem adnék, mert teli van cukorral nyomva...

Vagy próbáld meg neki a babánt egészben adni, az sem egy kemény étel. És szerintem, ha van a közelven innivaló, akkor nem lehet gond.

27. Cadence (válaszként erre: 26. - D@nu)
2008. máj. 25. 21:22
Én attol félek hogy egy nagyobb darabot akármiböl(keksz,piskota,kenyérhéj)leharap és félrenyeli.Dehát valamikor elkell kezdeni.
26. d@nu (válaszként erre: 25. - D@nu)
2008. máj. 25. 19:41
Hmm, magamat is félreértem: szóval a babakekszet nem szerette a lányom, a kenyérhéjjal nagyon sokáig jól megvolt. :D
25. d@nu (válaszként erre: 24. - Cadence)
2008. máj. 25. 19:39

Én már adtam ennyi idősen kenyérhéjat, ha van is foga a picinek, a kenyérhéj még általában nem egykönnyen adja meg magát, tehát el kell egy ideig szöszmötölnie vele. Eközben meg is puhul, könnyebben lecsúszik, mint a keksz, amiből darabok törhetnek le és azok is mellékvágányra csúszhatnak.

Ha jól emlékszem, a babakekszek is gluténtartalmúak, tehát ha emiatt nem adnád csak a kenyeret, akkor akár ki is próbálhatod. :) Egyébként az én lányom nem szerette (egyedül a tejpor-ízre tudtam fogni, hogy talán amiatt), de a babapiskóta már ízlett neki.

2008. máj. 25. 19:00

Hippes bébikeksz.Kiprobálom.

Van 8honapos kortol adhato bébiétel az darabos.Ma is probálkoztam azt adni neki de nem ette meg.Már van amugy 8foga.Holnap veszek ilyen kekszet már amugy néztem a boltba.Igazábol adnák neki kenyérhéjat is meg babapiskotán is gondolkoztam már de még nem mertem adni neki.

23. kathlee (válaszként erre: 22. - Cadence)
2008. máj. 25. 18:49

Próbálkoztál már bébi kekszel? Az én lányom 6 hónapos múlt, és kb két hete rágja a kekszet. Eleinte volt egy kis öklendezés, olyankor mindig attam neki pár kortyot inni. Utána már cuppogott is, hogy adjam neki. Mi egyébként Hippeset eszünk, az elég puha.

Ja, és még nincs foga a lányomnak. Az ínyével rágja meg...

2008. máj. 25. 17:49

Sziasztok.

Nekem 11honapos mult a kislányom és probálom etetni darabos ételel de egyszerüen nem hajlando megenni.Öklendezik tölle.Szerintetek hogyan érdemes rászoktatni?Tud valaki tanácsot adni.

Köszi előre is

21. M_Marcsa (válaszként erre: 19. - RareMama)
2007. júl. 5. 10:55
A fogmosással mi próbálkozunk(14 hós), nagyon élvezi. Nem is a mosáson van még a lényeg, hanem az ismerkedéssel.
20. LoLiNa
2007. júl. 5. 08:40
nálunk szerencsére ezzel nem volt gond. bár igaz ami igaz, reggeltől estig valami mindig volt a kezében, amit rágott. és tán az is könnyitette a dolgot, hogy ő mindent megakart kostolni,amit mi ettünk. igy magától rágott. pohárból való ivásra egyszerű volt a gyógyír, kapott egy micimackós poharat, rögtön csak azt használta :-)
2007. máj. 14. 15:33

Szerintem nem vagytok lemaradva semmiben,mert ez abszolút egyéni dolog.


A miénk 10 hónapos, 5 foga van, sajtos tallért, kenyérhéját elrágcsál boldogan, csámcsogva, az üveges darabosabbat pedig kilöki a szájából és utálja.


Kanállal kis segitséggel egyedül eszeget, de a pohár.... :)


Mi csak megadjuk a lehetőséget neki mindenre, de nem erőltetjük.


Ez olyan mint a fogmosás, azt sem szabad hamar egyedül hagyni,mert rendesen ,alaposan úgy sem megy 6-8 éves korig.

18. DODICA (válaszként erre: 15. - D@nu)
2007. ápr. 6. 09:12

:))) Elvileg....

Nekem ezt 3-ból 1 se tette, ma már mégis eszik mind. Illetve a legkisebb még mindig nem teljesen önállóan (2 év 3 hónap), de, ami késik, nem múlik!

Inni régóta iszik egyedül...

17. d@nu (válaszként erre: 16. - Mongi)
2007. ápr. 5. 16:57
A kanalazástól a lányom még nagyon távol áll, de a poharas dolog nálunk is így megy, bár Ő előbb iszik annyit, amennyire szüksége van és csak utána játszik. Én azt szoktam, ha a pohár felé nyúl, odafogom a kezecskéit a pohárhoz (persze nem erőszakosan) és úgy emelem a szájához, hogy mindketten fogjuk. Előbb-utóbb majd csak ráérez egyedül is. ;))
16. mongi
2007. ápr. 5. 14:54

Köszi.

Ha tényleg ez is annyira egyéni,mint a beszéd,állás,járás,akkor nem izgulok,mert akkor elég szélsőséges határok között mozog.

Én még csak most próbálom a pohárra rászoktatni.Már régebben is próbáltam,de akkor mindig félrenyelt,s inkább abbahagytam.Most viszonylag jól megy,de új mániája,hogy egy kortyot iszik,aztán belenyúl egy kicsit pancsolni,majd megint egy korty.....s ez igy megy tovább,amig el nem fogy a pohárból.Nekem vicces!

Még nem akarja önállóan fogni a poharat,s úgy inni.Egyszer próbálta,de mind magára öntötte,s annyira megdöbbent,hogy azóta nem is nagyon próbálkozik.

Az etetésnél pedig ő is kap egy kanalat,amivel csak túrja a kajcsit-keresi Micimackót a tányer alján:-).Ennyi! Szerintem mi is még odébb vagyunk az önálló evés-ivástól!

15. d@nu (válaszként erre: 14. - Mongi)
2007. ápr. 5. 11:14

Elvileg másfél éves korára kellene önállóan innia és kanállal ennie, asszem.

Bár az én lányom 1 éves és most tanult meg egyáltalán inni a pohárból, az önállóság még nagyon távol van. Bár néha, nagy ritkán egyedül is ügyeskedik, de még inkább csak "locsolkodik". :)

Egyébként pedig szerintem tökéletesen gyerekfüggő, ovira tanulja meg, ez a lényeg. Minden gyerek máskor áll fel és indul el, más időpontban kezdenek el beszélni - a poharazás-kanalazás ugyanez a kategória... szerintem. :)

14. mongi
2007. ápr. 4. 14:16

Akkor mostmár mindenkivel közlöm,hogy magától megoldódott a problémánk!!!!Nem azért,mert erőltettem,hanem,mert a kisfiam most döntött úgy,hogy mostmár megeszi a keményebb kajcsikat is!

Itt felteszek egy újabb kérdést,hátha valaki belebotlik:

MIKORTÓL IGYON ÖNÁLLÓAN POHÁRBÓL?

13. DODICA (válaszként erre: 12. - Mongi)
2007. ápr. 3. 09:01

Amire gondolsz, abban igazad is van szerintem. Bizony, van már ilyen idősen is szeretem- nem szeretem korszak. :)

Másrészt: babapiskóta, keksz, ezek még a felnőtteknek is kemények! (Én pl. egyiket se szeretem, de persze nem a keménységük miatt, hanem a gelly ízük végett.) Nyugodtan hagyd el, amúgy is csak fogrontó, miért kínoznád vele? Csak azért, mert anyáink szerint egy gyereknek kell babapiskótát enni? Ugyan már! A kenyérhéj egészségesebb is, meg könnyebben is rágható. ;)

12. mongi
2007. ápr. 2. 15:04

Már van pár őrlő fogunk.

Eszünk is előtte,vele,s adok is neki a miénkből is,amit kaphat,de nálunk is általában fuldoklás a nagy evés vége(persze csak akkor,ha nem a megszokott kaját eszi).Banánt,főtt krumplit szépen rág,de már babapiskótát,kekszet-ami kemény,azt nem.

Kezdek arra gyanakodni,hogy csak azt nem hajlandó rágni,amit nem szeret.Igy próbálja a tudtomra adni,hogy nem szereti.Amúgy nagy játékos ám!:-)

11. DODICA (válaszként erre: 9. - Mongi)
2007. ápr. 2. 10:12

:)))

Nyugi! Semmivel se vagytok lemaradva!

Enyémek se voltak hajlandóak ilyen dolgokat ennyi idősen megrágni. Nem is erőltettem. Ha mégis érdekelte volna a dolog, annak mindig fuldoklás lett a vége, mert míg örlő fogak nincsenek, addig valójában nemigen tudnak ténylegesen rágni.

Ennyi idősen pont elég az a szintű darabos étel, amit te adsz neki!!

Önálló evés: nagyon gyerekfüggő. Láttam olyan babát, aki másfél évesen már egyedül evett. Enyémeknél meg örültem, ha majd 3 évesen ez sikerült. Most 2 év 3 hónapos a legkisebbem, de bizony etetem még. Egyre többet engedem önállóan enni, de nincs pénz a gyakori falfestésre. :)) Mégse vagyok elkeseredve, eljön majd az az idő, hogy egyedül eszik. Mire ovis lesz, biztosan.

10. d@nu (válaszként erre: 9. - Mongi)
2007. ápr. 1. 22:18

A csoki gondolom elolvad a szájában, tehát azt sem rágja igazán. Rendesen rágni szerintem csak akkor rág egy baba, ha már az őrlői közül is kibújik néhány - addig azzal tudod magát a tanulást elősegíteni, ha adsz neki darabos ételeket, kézbe fogható hamikat, amiket elszottyosít, vagy összenyom az ínyével (erre a banán vagy a főtt krumpli kifejezetten jó). Próbálkozhatsz babapiskótával, vagy vékony pirítós csíkokkal, lehet, hogy "gumisnak" érzi a kenyérhéjat, azért nem eszi. Hány foga bújt már ki?

És szerintem egyél előtte. Meg fogja kívánni a Te hamidat és jobban akar majd utánozni.


Az önálló evés: passz. Szerintem gyerekfüggő is. Az én lányom még csak 13 hónapos lesz, eddig a kezébe sem merem adni a kanalat. :)

2007. ápr. 1. 21:03
Köszi a tanácsokat(s a többit is),de azt hiszem rosszul fogalmaztam meg a kérdést.Már régóta villával töröm a kajcsiját,s eszik kis katonákat is,de keményebb ételeket nem hajlandó még megrágni(pl.kenyérhéj,felvágott,reszelt alma),inkább kiköpi.A kemény dolgok közül csak a csokit eszi meg.ÉRDEKES!!!Ja,és mikortól kell már önállóan ennie?
2007. márc. 31. 20:05
Ha olyan kornyezetben tudnad etetni, ahol mas aprosagok is vannak, ragcsalnak, lehet, hogy a te picurod is elobb megkivanja azt a "ragcsalos valamit". A kivancsisag es az egymas utanzasa sokat segithet!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook