Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan szoktassam rá 16 hónapos fiamat a darabos ételekre, rágásra? fórum

Hogyan szoktassam rá 16 hónapos fiamat a darabos ételekre, rágásra? (tudásbázis kérdés)


1 2
2007. márc. 31. 13:39

Szia !


Nyugi. Az én kisfiam 13 hónapos és még mi is csak próbálkozunk a darabossal. Neki még csak 4 fogacskája van, ezért nem is nagyon eröltettem eddig.

Gondolom már eszik tejterméket, így rudit is. Szerintem azzal nyugodtan próbálkozhatsz. Adsz neki egy kis darabot és közben mutatod és mondod neki, hogy rágj.

Másik lehetőség, hogy nem turmixolod az ennivalóját, hanem villával töröd össze.

Sokan mondták nekem, hogy adjak neki kiflit vagy piritóst, mert az ő gyerekük is úgy tanult meg rágni. Azt is kipróbálhatod, én nem mertem.:(

Sok sikert!:)

2007. márc. 31. 12:10

Én megnyugtatlak, van ilyen eset! :))

Nem baj, hogy még nem eszik darabosat, nem vagyunk egyformák. Van olyan baba, aki ilyen sokáig is képes tiltakozni ellene. Ha kényszerítenéd rá, még rosszabb lenne a helyzet. Persze, most már ideje vele próbálkozni, de fokozatosan! Azt nem lehet elvárni, hogy egyik napról a másikra rágjon. Figyeld a babód reagálását, aszerint törd-zúzd-pépesítsd, majd egyre kevésbé....


Olyan felnőttet még nem láttam, aki ne enne darabos ételt. :)))

2007. márc. 31. 07:58

Bizony-bizony ezt már sokkal hamarabb el kellett volna kezdened.Az én gyerekeim 5-6 hónapos koruk óta kapták a rendes ételeket a szopizás mellett.

Először szerintem adj neki kekszet,kenyérhéjat hogy szokja a kemény ételt,vagy a főzelékeket törd össze villával.De úgy is megpróbálhatod hogy amikor Ti esztek az öledbe veszed és egy kanál Neked egy kanál Neki.Sok türelemre lesz szükséged.Sok sikert és ne add fel:)

2007. márc. 31. 06:34

Bizony, ezt hamarabb, kb 7-8 hónapja el kellett volna kezdened. Hát nem volt senki a közeledben, aki tanácsot adhatott volna? Se gyerekorvos, se védőnő, se anyuka, se anyós, se barátnő? Minél később kezded el, annál nehezebb lesz rászoktatni.

Azért ne add fel, sok sikert.

2007. márc. 31. 06:31

Nem vagy egy kicsit elkésve vele?

szerintem sokkal előbb el kell kezdeni,Az én gyerekeim 8-9 hónapos koruktól már ettek darabosat

2. d@nu
2007. márc. 31. 00:21
Mivel próbálkoztál már? Hogyan etetted eddig? Mi a helyzet a fogacskákkal?
2007. márc. 30. 23:34
Hogyan szoktassam rá 16 hónapos fiamat a darabos ételekre, rágásra?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook