Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan szoktassam le 2 éves fiamat a szopizásról? fórum

Hogyan szoktassam le 2 éves fiamat a szopizásról? (beszélgetős fórum)


1 2 3
16. kszilvi (válaszként erre: 14. - Abd8fc6dcb)
2007. okt. 11. 11:49

Az se jó, ha ilyen sokat iszik éjjel! A peluscsere miatt biztos nem tudja kialudni magát.

Nincs alvókája, rongyi, vagy állatka amivel aludhat? Amit elaltathat?

Ha szomjas szerintem csak picit kapjon. Cumisüvegből iszik még?

15. lily3 (válaszként erre: 14. - Abd8fc6dcb)
2007. okt. 11. 09:35
Nekem is mondták ,hagyjam sirni,semmi baja nem lesz,de én erre nem voltam képes.Kipróbáltam és tényleg orditott,azért mert nemet mondtam neki.Az én kislányom nem is akart a mamánál aludni a cici miatt.A piros paprika bejött,igaz azelött citromlevet is próbáltam,de attól még szopott tovább.3év 3hónapig szopott, egyszer ugyis abba kell hagyni.
2007. okt. 10. 22:23

Sziasztok!

Az én kisfiam nov.21-én lesz 3 éves, még ő is cicizik.Érdekes, hogy ha a mamánál alszik, vagy ha az oviba van akkor eszébe se jut, hogy cicizzen.Amint megyek érte, az az első, hogy húzkodja a pólómat, pedig tejem már nem sok van, szerintem csak "cumizik".Ha nem adom oda, kegyetlen hisztit vág le, éjszaka többször felkel teát inni, közben pedig a cicimet "gyürkészi". Rengeteget iszik, 2liter tea simán elfogy 1 éjszaka alatt. Nappal már nincs rajta pelus, de éjszaka 3-at is elhasznál.Beszéltem a védőnővel, azt mondta, hogy őt már csak drasztikusan lehet leszoktatni, hagyni kell, had sírjon.Tea helyett vízet adjak neki.Magpróbáltam, de nem megy. Maykának üzenem, hogy idáig az én fiam se nagyon beszélt, most hírtelen egyik napról a másikra mindent mond.

13. lily3
2007. okt. 10. 21:36
Az én kislányom több mint 3 évig szopott,nem igy terveztem,de igy alakult.Sajnáltam elvenni tőle,én is a lelkét féltettem.Mindig a cicin aludt el és éjjel is szopott elég fárasztó volt.A végén már odáig fajult a dolog ,hogy nappal többször is beakarta kapni,de csak bekapni.Ez már sok volt nekem, ráadásul 1 hét volt az ovoda kezdésig én pedig rettegtem hogy mi lesz/ott hogyan alszik el egyedül,el mondja hogy ő még szopik stb/és ekkor bekentem csipős paprikával enyhén.Ő erre:fújj rossz,menjél anya mosd meg!Én megmostam ,de rögtön ismét bekentem azt mondva hogy nem jön le.És ez igy ment egy hétig a melltartóm tiszta piros volt.Közben mondtam hogy már ő egyébként is nagy lány.Érdekes módon sirás nélkül szépen leszokott a ciciről,de esténként mindig fogta és ha sérelem érte rögtön oda nyult.Ritkán cumizott is 2 éves koráig ,de azt elvettem tőle egy szájfertőzés miatt/a cica vitte el/nem különösebben érdekelte hiszen volt cici.Tudom becsaptam de nem volt mit tenni legalább nem sirt.
12. a5e77950a3 (válaszként erre: 11. - Kszilvi)
2007. okt. 9. 15:22
Én is próbáltam a cumira rászoktatni addig se rajtam lóg de sajnos nem kell neki.
2007. okt. 9. 13:42

Sziasztok!

Az én fiam még csak 1 éves múlt, de ő is csak szopival tud elaludni. Főleg most, hogy újabb foga jön. Éjjel 3-4x is ébred sírva, és csak szopival tudom megnyugtatni-elaltatni. Én nem bánom még, hogy szopizik, de tény, hogy néha nagyon fárasztó tud lenni az éjszakai kelés. Volt olyan is, hogy óránként kelt, olyan is, hogy 10x...

Nekem születése óta nem cumizik. Nem fogadta el, pedig 6 félét is próbáltunk. Lehet ha cumizna, azzal elaludna. Lehet arról még nehezebb lenne majd leszoktatni,mint a szopiról. Nem tudom.

Nektek cumiznak a gyerkőcök?

10. a5e77950a3 (válaszként erre: 7. - Jandrea)
2007. okt. 9. 08:31
a te fiad mennyire beszél?Az Ádám csak az anya apát mondja nem nagyon akar beszélni!
9. a5e77950a3 (válaszként erre: 7. - Jandrea)
2007. okt. 9. 08:30
Én is mondogattam neki hogy fáj de nem hatotta meg.Ráadásul az a baj hogy ő születése óta csak szopizva alszik el és nem tudom máshogy elaltatni.
2007. okt. 6. 21:47

Senki nem ír semmit.........kár......

pedig úgy eldumcsiznék róla....

7. jandrea (válaszként erre: 5. - A5e77950a3)
2007. okt. 5. 19:46

Szia!


Az én kisfiam szintén két éves volt, mikor egyik napról a másikra abbahagyta a cicizést....

Iszonyat fárasztó volt, ő is állandóan jött utánam, hozta a kisszéket, ha ültem akkor rám mászott...volt hogy abevásárlóközpont kellős közepén akart szopizni.....


Én úgy csináltam, hogy szépen elbeszélgettem vele, hogy ő már milyen okos nagy fiú és hogy ez fáj anyának nagyon, megmuttattam neki mennyire véres(persze ketchupot tettem rá vér helyett)...nagyon sajnált, látta hogy szomorú vagyok és neki ennyi elég volt...amikor elkapta a gépszíj, hogy cicit kér, akkor mindig, juj véres fáj anyának..ez kb. 4-5 napig tartott nála, utána nem is emlegette...


Nálunk ez bevált...azóta van egy kis plüsskutyusa, amit a mai napig el nem hagy, vele alszik és cincálja mindenhová...szegény Folti, már jó nyúzott, de még cipeljük...

2007. okt. 4. 15:38

Szia Mayka!

Védő nénivel beszéltél erről?Kiváncsi lennék neki,mint szakembernek mi a meglátása....

Nem egyszerű a dolog,nehezebb,mint Nálunk.

Sajnos az elején megengedett dolgok most válnak hátránnyá:(már bocsi az öszinte szóért.....

A közteteklévő alvás és a veled lévő elalvás.

Következetesebbnek kell lenni,mert különben a fejünkrenőnek és nem szabad,hogy annyira alárendeljük magunkat nekik.Kemény szavaknak hangzanak ezek,bár én is egy nagyon lelkizős anyuka vagyok,de közben muszáj ugye toppon maradni a párunknak is.A fáradság és az egyéb dolgok pedig egy idő után ezt már nem teszik lehetővé.Tényleg mindenen sokat rágódom és nagyon imádom a kisfiamat,de a jövőre is gondolni kell,nem mindig az a jó ami az adott pillanatban a jó.

Lehet 2-3napig muszáj lenne hisztizni hagyni,vagy ha nincs hozzá szíved akkor nincs mást tenni,mint tűrni és megvárni,míg elhagyja max.szerintem egy év alatt.

Én is most fázisról fázisra jutok el az eredményhez,mert ami nekünk is a bajunk,hogy külön ágyban,de egy szobában alszunk és a hajnali szopi én is ennek tudom be,5óra tájban Ő is kéri és visszaalszik,de valamikor 5,6,7-kor kéri és úgy alszik 8-ig.Szóval tény ami tény fárasztó!!!!!

Csináltatunk egy szekrénysort a nappaliba,amiből éjjelre lehajtható egy franciaágy,nappal meg csak egy tükrös gusztusos szekrény látszik és akkor én is kezdem a nehezebb részét,hogy hajnalban nem bemenni hozzá.Bár ha engem nem lát volt rá péda,hogy bulizni voltam ,akkor az apucijától elfogadja az iszis üveget és visszaalszik magától,sőt néha ivás nélkül is.

De eddig azt hittem én is hogy biztos azért kel,mert nyár volt és meleg van és szomjas,meg lehet jaj megint a foga nő......mindig próbáltam megfejteni.....de egyre jobban azt érzem most már azért kel,mert bújni akar és ölelni.Őt bármikor utána vissza tudom rakni a kiságyába,evvel nincs is gond.

Nagy manipulátorok ám a gyerekek,nem hülyék csak kicsik.

A férjednek mi a véleménye?

Tényleg ne hagyd magad,neked is jár a nyugodt evés és kávézás és stb.,ne neveld ki a saját "zsarnokod".........beszélj a kisfiaddal,hogy már olyan nagyfiú és okos,hogy majd ha sötét lesz akkor szopizhat.

Nappal meg te is próbáld elterelni a figyelmét és egy picit sírni hagyni,mert avval nem teszel semmi rosszat.Persze rossz hallgatni,hogy kiereszti a hangját,de hidd el azért teszi,mert tudja,akkor eléri a célját,előbb vagy utóbb...........


HA van kedved írj még.

Üdv.nari

2007. okt. 4. 14:00
Szia Nari05 köszi a választ!Cumisüveggel megyünk aludni de az sem jó neki helyettem!Most valamennyit javult a helyzet mert legalább már nem kel annyiszor úgy 4-5 óra körül kel szopizik és visszaalszik.Az a baj hogy születése óta csak és kizárólag szopizással tudomelaltatni nappal és éjszaka is.Este a mi ágyunkon elalszik és utána betesszük a sajátjába ahonnan az első ébredés után átmászik közénk szopizni utána ott alszik tovább.Ráadásul nekem már jó 1 éve csak az egyikbe van tej úgyhogy mindig tök kényelmetlen éjszaka.Ráadásul napközben sem hagy békén még a kávémat és a kajámat se tudom megenni úgy hogy ne telepedne az ölembe és kezdené el rángatni a pólómat ha nem hagyom akkor meg hisztizik.Sőt ha a számítógépnél ülök akkor is!Ha rosszkedvűen ébred akkor választhatok hogy cipelem egy órácskát vagy hagyom szopizni.
2007. okt. 4. 13:32

Szia mayka!

Még egy gondolat-a szabályokat Te tudod felállítani olyan mértékben ,ahogy a Te kisfiad kis lelkét ismered.

CSak este illetve éjjel szopizik már?Vagy még napközben is ha fárad vagy éhes vagy szomjas?

2007. okt. 4. 13:28

Szia mayka!

Én is mindig attól félek,hogy sérül a kis lelke,tehát túl sok módszernek nem vagyok a híve.

Nálunk a délutáni és az esti fekvés is úgy zajlik,hogy beviszem a szobába,mondom közbe neki,hogy csicsika jön,lefektetem az ágyába,betakarom,puszit adok neki és kijövök,becsukom az ajtót.Mondjuk Ő mindig is hatalmas és jóalvó gyerek volt.Minél idősebbek annál nagyobb az eszük,így nehezebb is lesz a leszoktatás,ha ilyen cicibubus ,mint az én kisfiam is.Próbáld meg lefekvés előtt úgy telirakni a pociját,hogy már ne kívánjon semmit,de ha lelki dolgok miatt szopizik,akkor lefektetés előtt megadni neki és a szobába már csak fektetés legyen.......majd egy kis átmentettel,már a lefektetés előtti szopizás egyszercsak elmarad.

Mi egy szobában alszunk még vele,de külön alszunk el ,mindig később megyünk be.

Az én kisfiamnál még az is nehézség,hogy nem tudtam soha cumisüveget adni neki,mert mindig is annyi tejem volt,hogy egy éves koráig az volt az evés és ivás is és nem kellett semmivel sem hozzátáplálnom,de azért 10 hónaposan már kapott gyümiket és 11 hónaposan főziket......

Ha esetleg a TE KISFIAD CUMISÜVEGEZNE akkor azt is megpróbálhatod,hogy avval fekteted le,hogy azon álmosodjon el......

Írj egy picit magatokról,hátha jobb tanácsokat tudok adni.....:):):):)

A délutáni alvás után szívesen ébredezne a cicimem,de vagy gyümivel,vagy innivalóval rögtön kínálom és elveszem játékkal a figyelmét(mesélek mesekönyvből),ha mégis mutogat rá akkor mondom neki,hogy nincs benne semmi ,elfogyott,majd este ha sötét lesz akkor szabad csak cicizni.

Fő,hogy érezze rajtad ,hogy határozott vagy és ne bizonytalakodj,mert azt megérzi.Tartsátok mindig magatokat a felállított szabályokhoz és abból ne engedj semmi esetre sem.Mindenképpen folyamat legyen az egész,így idő és türelemjáték az egész.

Beszélj hozzá sokat és azt olvastam,hogy a cicileszokatós időben MÉGTÖBBET foglalkozzunk a gyerkőccel,hogy érezze nagyon szereted AZÉRT.....

Remélem hasznos voltam:)

Várom soraid.

Üdv.nari05

2007. okt. 4. 13:08

Szia!

Én egy 20 hónapos kisfiú anyukája vagyok.....

Nekem is állandóan szopizna....

Miből iszik,ha szomjas?

Egy szobában alszotok ezek szerint?

2007. okt. 4. 12:59
Tanácsot szeretnék kérni nektek hogy sikerült leszoktatni nagyobbacska gyereketeket a szopizásról?Szeretném ha viszonylag nagyobb cirkusz nélkül leszokna de semmi ötletem nincs.Éjszaka is felkel szopizni és én már nagyon szeretném ha abbahagyná!Már nagyon fárasztó!Próbáltuk hogy éjjel az apja aludt vele de egész éjjel nyekergett ezért hajnali 3-kor visszamentem.Nektek hogy sikerült?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook