Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan szoktassam le 2 éves fiamat a szopizásról? fórum

Hogyan szoktassam le 2 éves fiamat a szopizásról? (beszélgetős fórum)


1 2 3
46. nari05
2007. nov. 10. 08:45

Babin.

Olvastam az összes hozzászólásod és TE BIZTOSAN ELMEBETEG VAGY!!!!!!!!!!!!

Szerintem sokunkat megbotránkoztat,mint anyát,mert Te valószínüleg apa vagy,hogy milyen nevelési elveket tartasz helyesnek.És még butaként hangoztatod is!SZÉGYEN!Neked smasszernek vagy valami parancsnoknak kellett volna menned és nem az élettől kapni egy csöppséget akin ezt gyakorlod.

Ahányszor felnőttként hibázol az életben annyiszor veretnélek el Nálad nagyobb darabbal,hátha ebből tanulnál,hogy nem ez a leghelyesebb eljárás!

Nagyon sajnálom a gyermeked!NAgyon rossz helyre született.

Bepisil és akkor Te akkor is ütöd??????Tudod milyen mély lelki sebeket ejthetsz benne?

Miért nem inkább az okot keresed,hopgy vajon miért teszi ezt,biztos hogy nem azért hogy TÉGED idegesítsen vele!Lehet annyira fáradt,hogy nem ébred fel az ingerre vagy a kis idegrendszere válaszol a nappal átélt FURCSA NEVELÉSI MÓDSZEREDRE.

Nem is tudom minek pazarolom RÁD az időm,ILYEN EMBERRE NEM LEHET HATNI EZER SZÓVAL SEM.

CSak a gyermekedet sajnálom,talán ezért írtam .


Kis legyintéses rácsapásra egy-egy kivételes alkalommal szükség lehet,de NÁLATOK OTTHON A 4 fal között biztosan nem ez folyik.


Remélem olvasod a soraim,ha már leírtam és a férfi egod enged a dolgok mögé nézni.

2007. nov. 9. 17:26
Én valóban úgy gondolom, hogy a kisgyerekek ebből értenek, ha kikapnak a fenekükre! Ovódás koromban én is gyakran kaptam a fenekemre. Ebből tanultam rendesen viselkedni. IGEN EZ A HELYES NEVELÉSI ELV!
44. supin
2007. nov. 5. 12:09
Nem kell még leszoktatni. Majd magától le fog.
43. M_Marcsa (válaszként erre: 36. - D64ebd7307)
2007. nov. 5. 12:08

Van egyáltalán gyereked????

Adatlapod szerint 88-as férfi vagy. Viccelsz velünk??????????????????????????????????

42. M_Marcsa (válaszként erre: 36. - D64ebd7307)
2007. nov. 5. 12:07
De miért ne lenne szabad? Ha neki jó? Nem láttam még ujját szopó felnőttet. Le fog szokni előbb-utóbb.
41. M_Marcsa (válaszként erre: 40. - Nari05)
2007. nov. 5. 12:06
Szóról szóra egyetértek, csak lusta voltam megfogalmazni.
40. nari05
2007. nov. 5. 12:03

Babin!


Olvastam a többi hozzászólásoadt is és megdöbbentett!!!!!!!!!

Miért vagy ennyire a verés mellett?

Próbáltál már más nevelési eszközzel gyermeket nevelni?????

Igenis szóból is értenek ez hülyeség hogy csak 7 év felett fogadnak szót másképp!

HAtalmas türelem és kitartás kell,ha szóval akarod megértetni velük,mit szabad és mit nem......VAlóban ez melósabb és egyszerűbb és gyorsabb ütni.

Hány éves a gyermeked?


Téged is vertek?


Valóban vannak olyan gyermekek akiknél elfogyhat a cérna,de csakis a szülőnek kell magába nézni,hogy hol rontotta el.

Akiket popsi és egyéb veréssel nevelnek,azt hiszik ütéssel mindent el lehet majd intézni,hogy pl.társai ezt meg azt megcsinálják vagy ne csinálják meg.ABSZOLÚT HELYTELENNEK TARTOM.Ők verekszenek a játszótéren és óvodákban,uralkodni akarnak a másikon.

Remélem kevés anyuka gondolkodik,úgy mint TE.


Üdv.

39. nari05
2007. nov. 5. 11:53

Úristen elírtam.......

UJJSZOPÁS!!!!!!!!!!és NEM újszopás..........NE HARAGUDJATOK EZ HATALMAS SZARVASHIBA.........

CSak közben ezerfele vagyok.......

38. nari05
2007. nov. 5. 11:52

Újszopás??????mi a szopiztatásról beszélgettünk......

Miért kellene ütni azt a kis csöppet?

Szóból is értenek és szeretettel,nyugodsággal,higgadsággal sokkal többet érhetünk el Náluk.

Az újszopás számára egy pótcselekvés,örömet,bolsogságot nyújt neki,szerintem nem ütéssel kell róla leszoktatni.

Ha nem akarod,hogy bújjon,vagy simizzen Téged akkor is ütsz?Mert ez átvitt és lesarkosított értelemben ez.......


Sajnálom,hogy valaki ezt így gondolja......

hogy ütéssel kell valamit is megoldani.

.............

Agresszióval csak AGRESSZIÓT válhatsz ki!!!!

Aztán NE CSODÁLKOZZ,ha Ő valamit nem szeretne hogy Te,mint anya csinálj és Ő is rádüt,mert ugye a gyerek előszeretettel utánoznak minket:)


Szóljatok,ha nem jól gondolom!


Puszika

37. M_Marcsa (válaszként erre: 36. - D64ebd7307)
2007. nov. 4. 07:59
Gyereket nem verünk.:)
2007. nov. 3. 14:37
Van egy javaslatom nektek, ha a kisfiú újra szopja az ujjacskáját, nyugodtan rá kell cspni a kis kezére és határozottan rászólni NEM SZABAD! Ha nem vállik be legkőzelebbi alkalommal a fenekére is rá lehet csapni. Útána szerintem leszokik róla.
35. gerna (válaszként erre: 34. - Nari05)
2007. okt. 31. 08:53

Ügyesek vagytok!


Az ilyen problémákkal azért nem jó sokáig várni, mert újabb problémák jönnek miatta - kialvatlanság, idegesség, a családban konfliktusok lehetnek stb.

34. nari05
2007. okt. 31. 08:17

És túl a 4 .éjszakán mondhatom,tényleg minden szuper.Az éj nyugodt,ébredésmentes:)

Teljesen átaludva,egyetlen 6- és 7 óra közötti szopizással 8 -kor frissen,üdén,kedvesen,vidáman indul a nap,mert végigalusszuk az éjszakát és PIHENTEK VAGYUNK MINDKETTEN.

33. nari05
2007. okt. 30. 22:38

azért írtam le hogy erőt adjak minden anyukának,aki hasonló helyzetben van,mint MI.


Érdemes töprengeni dolgokon,mert megtaláljuk a legszuperebb megoldást.Drasztikus,kegyetlen megoldás nálam szóba sem jöhetett,tudtam értelmes annyira a kisfiam,hogy épeszű megoldásba kezdjek,ami a lelkét biztosan nem bánthatja.


Tényleg az anyuka mindig tudja,hogy mi a legjobb csemetéjének.

A hajnali 1 szopit meg hagyom neki amig igényli.....

Hagytam magam a csemetém által irányítani kicsit etéren,igazodtam mikor akar cicizni,de a célom elértem nem huzogatja már a pólómat......és még sem kellett teljesen elválasztani. Az éjszakák is elcsendesedtek,nem kel fel sokezerezer emiatt.

Ez volt a legfőbb indok ami miatt lépnem kellett.


Nagyon boldogok vagyunk és elégedettek.

32. nari05
2007. okt. 30. 22:12

Nagyon sokat jutottunk előre a 3napban.....

ma már nem is huzogatta a pólómat pedig sokszor kerültünk olyan helyzetbe...és még sem.....

Lehet Ő is beért már erre...nagyon kis értelmes.

NAGYON BOLDOG VAGYOK,HOGY BEIGAZOLÓDNI LÁTSZIK amit elképzeltem és meg tudom valóstani,mert társ benne a kisfiam:):):):)

31. gerna (válaszként erre: 30. - A5e77950a3)
2007. okt. 30. 17:12
Nincs jobb ötletem, kérdezd meg a gyerekorvosodat. Ez a gyereknek sem jó, hogy ennyire nyugtalan, meg nektek sem.
30. a5e77950a3 (válaszként erre: 29. - Gerna)
2007. okt. 30. 16:08
De ki az aki elvállal pár napra egy olyan gyereket aki éjjel nem alszik.Ha meg éjjel nem tudnak vele mit kezdeni mehetek érte.Anyuék ráadásul dolgoznak a nővéremnek 4 gyereke van a legkisebb 1 éves.Volt olyan hogy busszal elmentünk Velencére a Karneválra és apu vigyázott rá 2 éjszaka.Felkelt többször apu cipelve visszaaltatta.Ez márciusban volt de azóta a helyzet változatlan.
29. gerna (válaszként erre: 28. - A5e77950a3)
2007. okt. 30. 15:39
Csak nagyon halkan kérdem: ha nem vagy a közelben, talán abbahagyja. 1-2 nap a nagymamánál, keresztanyunál hatásos lehet. Talán azért olyan kitartó, mert tudja, hogy anya úgyis a közelben van.
2007. okt. 30. 15:33
De az a baj hogy sehogy máshogy nem tudom elaltatni és magától se alszik el.Ha éjszaka nem akarom hagyni képes lenne órákig bömbölni de nem alszik vissza.Azt is kipróbáltuk hogy csak az apja aludt vele és ő kelt hozzá de 5 percenként kelt és folyamatosan ordított ezért feladtam és hajnali 3-kor viszamentem a szobába mert már untam a nyávogását.Napközbe le tudom általába szerelni de az altatás nem megy máshogy.
27. nari05
2007. okt. 30. 14:09

Nehezebb a helyzeted Mayka,nem semmi nem is tudom miket tennék a helyedben.Csírájában ez könnyebb lett volna.

Rémlik mi már leveleztünk valamit erről,pár hete.


Kitartó kis csemete,az biztos......


Valószínüleg a gyökerekig mennék vissza és sok mindent másképp csinálnék a helyedben.Vagy legalábbis a második gyermeknél.

Most már valóban nehéz ,mert a kis esze nagyon a helyén van,tudja mit mikor hogyan kell tenni,hogy anyut sakkban tartsa.

Közben a lekére is nagyon ügyelned kell!!!!

De megoldást mindeenkéép előbb vagy utóbb,de találnod kell.

És itt sok minden a szopizásról való leszokás után sem fog változni,mert elsősorban csak kiváltani tudod valamire ,pl a mellé fekvést mindig is igényelni fogja.stb.stb.

Nem akarlak megbántani.


Kicsit határozottabnak kell lenned vele szemben,egy darabig,amig a dolgok arendes kerékvágásba nem kerülnek.

26. a5e77950a3 (válaszként erre: 24. - Nari05)
2007. okt. 30. 13:46
A fiam november 7-én lesz 2.Se éjszaka se nappal sehogy máshogy nem tudom elaltatni és soha nem fáradt még el annyira hogy magától elaludt volna. A nappali elalvást is én kezdeményezem amikor már hisztis és nem bírok vele.Akkor bmegyünk a szobába mellém fekszik ha le akarom beszélni róla akkor is felhúzza a pólómat és ha szerencsém van elaszik.Ha nem akkor folytatódik még egy darabig a nyüglődés és megpróbáljuk újra.Este fűrdés után mindenkinek pát intünk esetleg puszit is ad aztán megyünk tentizni a szitu ugyanaz de ekkor se mindig sikerül tegnap is simán otthagyott és kiment játszani.Egyébként éjjel is sokszor kel és akkor is kizárólag szopizással alszik vissza.Sőt alvás után is általában sírva kel és hiába próbáljuk máshogy megnyugtatni van hogy fél órát is hisztizi az apjának aztán feladjuk és inkább hagyom szipizni utána legalább nem hisztis.
25. nari05
2007. okt. 30. 13:35

Valóban sokkal kiegyensúlyozottabbak és szuperebbek azok a csemeték,akik addig szopizhattak ameddig.....

Én is hiszek mindenféle jótékony hatásában,testileg és lelkileg.

Egyrészt még sosem voltunk betegek és nekem is egy szuper kissrácom van,egy tünemény,mindenki csak irigyel érte ,mintagyereknek emlegetik.

Épp ezért fektetek EKKORA HANGSÚLYT erre a témára,én is mindig hagytam ,hogy Ő irányíthasson ETÉREN.

Valóban folyamatosan hagyta el a különböző alkalmakat!!!!!!!!!!És maradt a napi 1-2.

Én csak abban szabályozom Őt,hogy úton útfélen és bárhol bármikor ne csatlakozzon rám,mert ezt nem helyeslem és ehhez viszont már nagyfiú.

Nem szeretném,ha fürdőruhából kapná elő a cicim,vagy közösségben huzogatná a pólóm.:(

Mindennek meg van a maga ideje és helyszíne.

Nem egy tárgy vagyok és kétlábonjáró cumisüveg,hanem az anyukája,aki szopiztatja Őt,így nem válik ez személytelenné szerintem.

24. nari05
2007. okt. 30. 13:25

3. napja,hogy napközben már abszolút nem cicizik,cicizhet,ebben szigorú vagyok.

Elterelem iszisüveggel, vagy ha tudom éhség miatt kéri akkor hamival,de FŐKÉPP játszással,rengeteget játszom vele,még többet ,mint eddig.A mosogatás és mindenfajta házimunkának ugyan kész kell lenni,de várhat néha 10-20 percet magára ,vagy akár többet is.........az előző sorokban leírtam,hogy miért.....

Egyébként meg ha nem leszoktatásban voltunk,kértem Tőle várjon kicsit míg befejezem a dolgom.

Azért ez nem azt jelenti,hogy kaszát kapát eldobok,nem esünk át a ló túlsó oldalára.

Egészséges keretek között maradva éreztetem vele ,hogy nagyon ügyes nagyfiú,hogy ezt+azt csinálunk szopizás helyett.

És Ő is nagyon boldog és büszke magára.:)


Abban a korban vagyunk,hogy mindenben segít nekem:)egyébként is nagyon rendzerető és házias kisfiú.


Nem akarok a terhetekre lenni,de ha valakit érdekel,fejtegethetjük ezt a témát.......vevő vagyok rá.


puszika

23. S_ildy
2007. okt. 30. 13:17

Az én lányom csaknem 3 éves volt már, amikor szinte magától leszokott a cicirõl. Mikor terhes voltam vele, még akkor elhatároztam, hogy addig szophat a gyerekem ameddig akar, ameddig igényli az anyatejet.

Nagyon hiszek ugyanis az anyatej "varázserejében", és talán az is befolyásolt, hogy én magam annakidején csak 5 hónapos koromig szophattam, mert akkor pszichikai trauma miatt az anyámnak elapadt a teje. Minden ifjukori bajomat (nem volt sok hálistennek!) annak tulajdonítottam, hogy nem kaptam elég anyatejet.

A lányom már vídáman futkosott,beszélt, asztalnál étkezett, és késsel-villával kezdett már enni, amikor még esténként "cicire kéreszkedett", szopott egy kicsit,símogatta egy kicsit, majd elaludt,... de napközben is itthon ide-idefutott, kitépte a cickót a ruhámból szívott rajta néhányat, aztán vídáman ment az ügyeletes dolgát vagy játékát folytatni.

Vasegészséges, ellenálló, erõs és csupa "szuperság" a gyerekem, és én ezt annak tulajdonítom, hogy addig kapott anyatejet, ameddig csak igényelte.

22. nari05
2007. okt. 30. 13:13

Szia Mayka!


Mennyi idős is a bébid?

Mivel próbáltad már az esti elalvásokat kiváltani?


Nagyon melós ez a téma,én legjobban a kapcsolatunkat és a lelkét féltem ,mert én is nagyon lelkis anyuka vagyok.Nem szeretném, ha haragudna rám vagy azt hinné,nem szeretem már annyira ,mert nem hagyom bármikor szopizni,amikor Ő szeretné.Jó lenne belelátni a kis fejükbe......néha.


Így is sokat foglalkoztam vele,de most még többet,hogy érezze imádom,így akarom "kiváltani" a szopis szeretetet bújásra ,ölelésre,rengeteg játszásra,tehát másféle szeretetre,de érezze ez is nagyon jó.....és izgalmas.

Persze nincs két egyforma gyerek,ami Nálunk megoldás,lehet másnál nem.


Jó ha beszélgetünk sokat Róla ,mert fényderülhet mindenkinek a megoldásra.


Puszika

21. nari05
2007. okt. 30. 13:00
Ketchuphöz,borshoz,erős paprikához már csak a legvégsőkben nyúlnék.......ha már 3-4 éves lenne,de még csak 21 hónapos,még szoizhat talán kicsit,csak nem minden pillanatban.mindent meg lehet a kisfiammal beszélni,megérti és el is tudja fogadni,ha azt mondom,most nem......elfogyott,nincs.Elterelem a figyelmét,nagyon melós,de megéri.
20. Pepe
2007. okt. 29. 15:22
Borssal szórd le. A bőrnek nem árt, de pár próbálkozás után abbahagyja :)
19. a5e77950a3 (válaszként erre: 18. - Nari05)
2007. okt. 29. 14:56
Szia!Én szívesen abbahagynám már nekem ez nem okozna gondot csak a csemete nem hajlandó ezt elfogadni!Nálunk az a baj hogy csak szoptatással lehet elaltatni máshogy nem tudom és éjszaka is felkel többször szopizni mivel már tele a hócipőm de nem tudom hogy mit csináljak!Neki hiába mondom hogy nincs benne meg hogy fáj nem érdekli.
18. nari05
2007. okt. 29. 13:07

Tegnapról mára (24 óra) telt el cici nélkül,de tudatosan,mindig eltereltem a figyelmét,szerencsére Ő enélkül alszik el......

Úgy bedurrant a cicim reggelre,hogy azt hittem két kődarab van a helyén.Nem gondoltam volna ,hogy közel 2 év után is ennyire.......Hajnalban felsírt és szopizott,utána megint jó lett.

Tudtam ,hogy ez evvel jár,csak nem gondoltam ilyen kevés idő elegendő hozzá....azt hittem 2-3 nap azért kell,hogy bedurranjon.2 év az 2 év.(Tudom mit kellen tenni tulképpen,hogy ne fájjon,de én sem vagyok igazán felkészülve az elválasztásra,épp ezért nem próbálgatom azokat a módszereket.)Lehet az én bizonytalanságom is eredményezi,hogy nem szokik le?????VAgy azért vagyok bizonytalan,mert érzem,hogy szüksége van még rá?


DODICA!

Kérdésedre válaszolva!Én nagyon szoptatáspárti vagyok,mondhatni ízig -vérig.Sokszor már cukkolnak is érte......és kapom az "okos " tanácsokat,hogy már majdnem 2 éves.....és nem kell már neki,mert ez csak a testiség már......

Meg,hogy minél később választom el annál rosszabb lesz neki,testileg is ,lelkileg is......már rég meg kellett volna tennem és akkor nem tartanánk itt.......ahol!!!Szóval ezeket mondogatják külsősök,tudom ezekre NEM KELL ADNI ÉS ODAFIGYELNI,mindenki saját maga tudja ,mi a legjobb a gyermekének.

DE!!!!!!!!!!Olyan probléma viszont adódott,ami miatt AZ ÉN FEJEMBEN ÉRIK a gondolat,hogy fokozatosan ,de tenni kell a lépéseket a leszokás felé.Nem könnyű,nagyon megterhel lelkileg még a gondolat érlelése is ,hogy nemsoká nem fog szopizni.....

Az egyik,hogy úton-útfélen szeretne szopizni,ha elkezd fáradni,vagy ha evés vagy ivás idő közeledik.Le tudom róla beszélni,hogy nincs meg elfogyott......

adok neki inni-enni és továbblépünk.....


A fő indok pedig,hogy mi egyszobában alszunk még vele és hajnal tájban valamikor 1x,de telnek úgy éjszakák,hogy 5-6-7-szer is megébred és kéri .....nem fogadja el az iszis üvegét,csak a cicit.

És már szerintem ebben a korban ehhez nem feltétlen kell indok(szomjúság vagy fogzás),agyacskájában megszületik a gondolat,hogy nem alszom mélyen és akkor az anyához szeretnék bújni...... HA még csak egyzser ébred az oké,de ha félóránként ha van nesz, ha nincs akkor is,az már kicsit fárasztó....ilyenkor hulla vagyok.Tudom sok mindent vállalunk a gyermekkel és tényleg mindent megteszek érte épp kereteken belül.


DE SEGÍTSETEK,TI MIT TENNÉTEK az én helyemben?????

Ki hogy látja,hogy hogyan gondolkodom vagy gondolkodjam erről???????


ÍRjatok.Puszika

mindenki fáradozását köszönöm,aki ír.

17. kszilvi (válaszként erre: 15. - Lily3)
2007. okt. 11. 11:50

Én is próbáltam éjszaka sírni hagyni, de nem ment sokáig, mert már annyira ordított, hogy nem bírtam úgy hagyni. Inkább adtam a cicit, és aludtunk mindannyian. Szóval nálunk nem vált be az, hogy beteszem a kiságyba és alszik...

Persze az én fiam még kicsi, talán nem érett az egyedül elalváshoz.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook