Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 11 hónapos babát hogy szoktassam le a sokszori önkényes szopizásról? fórum

11 hónapos babát hogy szoktassam le a sokszori önkényes szopizásról? (beszélgetős fórum)


20. fr.andi (válaszként erre: 18. - A fodrász)
2012. aug. 9. 10:36
Ezt mi is így csináljuk, viccesen megbeszéltük a férjemmel, hogy az első év az enyém volt, a második évben ő kel fel. Valóban, ha ő altatja, hamarabb visszaalszik, nálunk víz sem kell hozzá.
2012. aug. 8. 17:00
Ja és én este is főzeléket adok neki,nálam nem szereti a tej és gabonapépet!
2012. aug. 8. 16:59
Már jobb a helyzet! Most a figyelem elterelés mellett megkínálom innivalóval! Talán az éjszakai kelésnél is beválhat pár korty víz! Rájön,hogy azért nem érdemes felkelni!:) És az ha apa kel hozzá! Neki nincs tejszaga! Nálunk most ez vált be! Apa hamarabb visszaaltatta a minap!
17. fr.andi (válaszként erre: 16. - Wanita77)
2012. aug. 8. 15:55

Most egyéves, és amiről írtam, kb másfél hónappal ezelőtt kezdtem, 10 hónapos kora után.

Én szentül hittem, hogyha egy baba éjszaka sír, akkor az én dolgom az, hogy megszoptassam. Aztán olvastam Vekerdy Tamás válaszát egy újságban ugyanerről a problémáról, és ő írta, hogy egy 1 év körüli babának már nincs fizikailag! szüksége az éjszakai evésre. Ha rendesen vacsorázik, nem lehet éhes, tehát nem azért sír fel. Én meg ezt gondoltam. Ő javasolta, hogy ringatással, dajkálással, sétával, megnyugtatással váltsuk ki az éjszakai szoptatást. Ez nagyon nehéz pár éjszakát jelentett, nagyon kimerítő volt, és néha kísértésbe is estem, hogy "előkapom" :), csak ne sírjon. (egyszer meg is történt) :))

Ki kellett tapasztalni, hogy mi a jó a szopi helyett. Ha hanyadt fekve ringattam, attól még idegesebb lett, így jutottunk el oda, hogy befektettem közénk és ott vártam meg, hogy elaludjon, aztán visszatettem a kiságyba.

Így ment ez éjszakákon át és a sírások egyre rövidebb ideig tartottak.

Most is felsír, de már nem minden éjszaka. Szóval biztosan van ebben valami.(amíg szopizott, minden áldott éjszaka felsírt, most, hogy nem kap, kb hetente 1x) Mostmár elég 3 perc dajkálás, és már alszik is tovább.

Én vacsorára tejpépet adok, talán az tartalmasabb, mint a gabonapép...azt hiszem...ebben nem vagyok szakértő, csak egy egyszerű anyuka...én sem vagyok "ősanya" tipus :))

Kitartást kívánok neked,ha elkezded :))

16. wanita77 (válaszként erre: 15. - Fr.andi)
2012. aug. 8. 15:35
Megkérdezhetem, hogy hány hónaposan szoktattad le az éjszakai szopiról? És amióta nem eszik, akko is felkel, sír, csak máshogy altatod vissza? Az én lányom 6 hós és minden éjjel kétszer kel enni, lassan én is le akarom szoktatni. Csak attól félek, hogy ha nem kapna enni, akkor is sírna és akkor sétálhatnék vele, ami sokkal fárasztóbb, mint gyorsan megetetni. Már egy hete kap mást is enni, vacsira is adok neki gabonapépet, nem hiszem, hogy éhes lenne, csak megszokásból kel és akkor már szopizni akar. Csak mivel mellettünk alszik 2 centire, nem nagyon akarom sokáig sírni hagyni és attól félek, hogy utána is felkelne és akkor hiába hagytam sírni, ha ugyanúgy sír éjszaka, ráadásul tovább tart visszaaltatni, mint szopival. Eléggé tanácstalan vagyok ez ügyben.
2012. aug. 8. 15:25

Én az éjszakai szopizást szüntettem meg a 11 hónapos kislányomnál. Úgy, hogy amikor ébredt, csak ölelgettem, meg közénk fektettem egy picit. Pár éjszaka sírás után megszokta, hogy nincs tej éjszaka. Nem mondom, hogy könnyű volt, kb 4 éjszaka volt hosszabb sírás, aztán egyre rövidebb, mostanra úgy áll a helyzet, hogyha felsír éjszaka, kiveszem, megringatom, és már alszik is. Lehet, hogy nappal is alkalmazható ez a módszer. Sok álmatlan éjszakát spóroltunk meg ezzel, mert 5 hónapos kora óta minden éjszaka felkelt min. 1x. Mostanra megszokta, hogy éjjel nincs evés.

Lehet, hogy 1-2 hosszabb sírás után egyre könnyebb lesz a helyzet :))

Sok sikert!

2012. aug. 8. 15:07

szia

megkérdezhetem, hogy hogy álltok?

2012. aug. 6. 22:12

szerintem ez már inkább lelki táplálék mint étel a baba számára.

És ha olyankor más csinálnátok? pl összekuporodtok ketten valahova és mesét olvastok?

Én fiam 8 hós lesz és még 6-7 alkalommal szopizunk. Szeretném sokáig szoptatni még

úgy terveztem, hogy szépen fokozatosan elhagyni majd 1-1 szoptatást, de egyenlőre még marad a 6-7 alkalom

szerintem egy idő után maguk fogják csökkenteni a szopik számát, Nálunk legalább is így volt, mert Mi ennél többször ettünk

szóval szerintem a közelségedre vágyik olyankor

csak vigyáz, hogy ne hírtelen hagyj ki pár szopit, elsőnek csak 1-et

legalább is Én majd így fogom csinálni ha eljön az idő

12. 0a84e34983 (válaszként erre: 1. - A fodrász)
2012. aug. 6. 21:49
Nekem is sokszor csak hobbiból akart szopizni a kisfiam ilyen idősen,és ez nagyon fárasztó tud lenni.Én egyszerűen nem engedtem neki,csak akkor amikor ott az ideje.Igaz sírt kicsit,de hamar megszokta.Ha ráhagyod,nagyon nehezen fogod tudni elválasztani,ha úgy érzed majd,hogy ott az ideje,és majd 3 évesen is tépi majd rólad a pólót.
11. 0a84e34983 (válaszként erre: 7. - Globus)
2012. aug. 6. 21:46
:)))
10. Minocska (válaszként erre: 9. - A fodrász)
2012. aug. 6. 21:40
Gyümölcsöt bármennyit adhatsz neki, attól csak szép erős lesz. :)
9. a fodrász (válaszként erre: 8. - Minocska)
2012. aug. 6. 21:38
Megpróbálom,bár azt sem akarom,hogy rászokjon a ,,csak úgy" nassolásra! A szopizás sem éhségből van!
8. Minocska (válaszként erre: 4. - A fodrász)
2012. aug. 6. 21:35
Banán, babapiskóta? Persze a piskótában is van tojás. Csak azt teheted, hogy felkínálsz neki valami mást a szopizás helyett. De arra nagyon kell vigyázni, hogy ne olyat adj neki, amivel árthatsz. Gondolok az édességekre.
7. globus (válaszként erre: 5. - 0a84e34983)
2012. aug. 6. 21:34
Éppen ezért gondoltam, hátha lebeszélik a ritkításról. Cél a gyerek jóléte, kényelme elv mentén.
6. a fodrász (válaszként erre: 5. - 0a84e34983)
2012. aug. 6. 21:34
Igen,beleolvastam,tényleg sok az ős anya,én csak geo mamiknak hívom ezt a típust!
5. 0a84e34983 (válaszként erre: 3. - Globus)
2012. aug. 6. 21:30
Ezt a fórumot én indítottam.Itt inkább ne kérdezze,mert a sok szuperanyus leharapja a fejét.......
4. a fodrász (válaszként erre: 2. - Minocska)
2012. aug. 6. 21:27
Sajna tej és tojás érzékeny a kisfiam,így ilyet nem adhatok! Még szeretném szoptatni,csak csökkenteném a szopik számát!
2012. aug. 6. 21:27

Kérdezd meg itt:

[link]

2012. aug. 6. 21:23

Hát nem tudom, nekem van olyan ismerősöm, aki még 3 évesen szoptatta a kicsit. Utána azt csinálta, hogy bekente a mellbimbóját egy gyógyszertárban kapható keserű szerrel. Ujjszopásra szokták adni.

Ha szopizna szerintem adj neki valami egészséges finomságot. Az én lányaim nagyon szerették a joghurtos túrót. Gyümölcs joghurtot összekevertem túróval, majd szitán áttörtem, míg kicsik voltak, utána már át sem törtem.

2012. aug. 6. 21:14

Kisfiam egy nap többször szeretne szopizni,jön,és húzza le a pólóm,ha nem kapja azonnal,jön a hiszti!

Már nem olyan kellemes ez a szoptatás,hiszen nincs is olyan sok tejem,meg már fogacskái is vannak! Szerintem napi két három szopi elég lenne,este,reggel tápszert kap kiegészítésnek és már rendesen eszik is! tud valaki valamilyen kíméletes módszert amivel le lehetne szoktatni? próbálom ilyenkor elterelni a figyelmét,de nem nagyon válik be! Szerintetek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook