Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogyan növeszthetném meg a hajam? fórum

Hogyan növeszthetném meg a hajam? (tudásbázis kérdés)


2017. márc. 21. 10:44

Állítólag van ez a 7 napos hajnövesztő program. 7 napon át napi négy percig masszírozni kell a fejbőrt hajat lógatva.


Ti próbáltátok már? Volt pozitív eredménye?

12. a03dd05915 (válaszként erre: 11. - Lilibeth59)
2017. márc. 16. 22:57

Az olajos pakolást tudom ajánlani.

Használom néha, de tojás és citromlé nélkül.

11. Lilibeth59 (válaszként erre: 3. - 9c485f67e8)
2017. márc. 16. 18:45

Igy igaz! Az Argán olaj (jó minőségű!), a citromlé (citrom kifacsart leve), a Ricinus, a sör mind-mind ápolja és növeszti a hajat. Sampon helyett használj hajmosó porokat, pl. hennát keverj össze amla, shikakai porral, a henna itt csak ápol, nem színez vörösre, ill. ghassoul, vagy rhassoul, vagy marokkói iszapot, ill. Bhringraj port.

A bhringraj por egy nagyon régi ayurvedikus gyógynövény, ami hatékonyan használható a bőr és a fejbőr fertőzései ellen.

A bhringraj por nagyon jó hatékonysággal használható a haj növekedésére.


Írok még egy hajnövesztő házi praktikát is:

Hajnövesztő szuper-pakolás:

Hajhossztól függően ricinusolaj és olívaolaj fele-fele arányban, 2,3 tojássárgája, citromlé


Az olajokat kicsit fel kell melegíteni, jól összekeverni, majd, ha már éppen hogy csak langyos, hozzáadjuk a tojássárgáját és a citromlevet is. Vidd fel száraz hajra tincsenként, a hajtövektől kiindulva, majd masszírozd át az egészet, mintha csak hajat mosnál. Kis ideig melegítsed a hajad hajszárítóval, majd csavard be folpack fóliával és egy jó meleg törülközővel. Min. fél órát hagyd a hajadon, ha van időd, akkor tovább is, minél tovább van fent a pakolás, annál hatásosabb.

10. timycat (válaszként erre: 1. - Vaszily60)
2017. márc. 15. 18:36

Nekem sem nőtt évekig hátközépnél hosszabbra aztán munkát váltottam és arra lettem figyelmes hogy mi csiklandozza a fenekemet. Persze túlzás, de nálam a brutál stressz "szimpla" stresszre váltása tuti segített.

Meleg ollóval vágatom a hajam, 2-3 vágás után már egyáltalán nem tört.

Samponban koffeinest használok, először Seborint használtam, az is nagyon jó volt és 1000,-Ft alatti árkategória, nemrég váltottam bio-koffeinesre.

Havonta 1-2szer pedig hajpakolást használok. Dús, fényes és nagyon hosszú pedig már nem vagyok bakfis; igaz sosem festettem, sosem volt póthajam és évi 1-2 alkalomnál többször nem is szoktam vasaltatni.

9. 31bc25d879 (válaszként erre: 5. - Megryan)
2017. márc. 13. 18:49

Én bioboltban vettem az auschanban, de szerintem a dm-ben, rossmann-ban is kapható.


[link]

2017. márc. 13. 18:26

Ha természetesen, és egészségesen étkezel az elég kell, hogy legyen.

20 éves korom óta 2 hetente kell festenem a hajam, mert akkor már látszik az ősz lenövés.

Korán őszültem, ahogyan apám is.

A fodrászt sajnálom, mikor szárítja, mert én is belefáradok, olyan dús.:)

A haj adottságait nagyrészt örököljük.

Hogy mit tehetnél?

Használj csalán sampont (az alpecin csak drága, de szerintem nem hatékony).

Ha lehet hagy magától száradni a hajad, de hajszárítózd!

Néha kényeztesd tojásos vagy olajos pakolásokkal!

Egyél sok zöldet, zöldséget!

2017. márc. 13. 18:19

Nekem is ilyen volt a hajam. Nehezen nőtt, töredezett, inkább cirokseprűhöz hasonlított. Szerettem volna mindig hosszú hajat, de vállnál tovább nem nőtt. Elkezdtem ecettel öblíteni a második mosás után. ( fél dl ecet, 1 l víz) Ezt nem öblítettem már le. Ricinust is használtam párszor. 5 éve minden mosás után használom. Az ecet összehúzza a hajpikkelyeket és könnyen fésülhető, fényes lesz. A haj is vízkövesedik, ezért fénytelen. Most nagyon gyorsan nő a hajam. Már többször vágattam és gyönyörű. De mindig beszárítom kerek fésűvel és nem forró levegővel.

Wu2 sampont használok és Avon hajvégápoló szérumot.

Nekem ez jött be. Remélem tudtam segíteni. :)

2017. márc. 13. 18:02
Pedig azt mondják,a Forcapil kapszula jó. Öntsd ki a kapszulából a benne lévőt és törd bele pl. egy kockasajtba.
5. megryan (válaszként erre: 4. - 31bc25d879)
2017. márc. 13. 17:50
Ezt a kovaföld port hol lehet kapni és hogyan, mennyit kell belőle bevenni?
2017. márc. 13. 16:45

Nekem a perui kovaföld portól (ne a kapszulád edd) úgy nő, hogy havonta kell fodrász.

Azonkívül jók a különféle hajvitaminok is. Próbáld a kisebb méretűt beszerezni.

2017. márc. 13. 16:32

Vágatnék le belôle legalább 5 cm-t. Aztán csak 3 havonta 1 cm-t. 1-2 év alatt szép, egészséges, hosszú lesz.

Ezeket az ilyen-olyan akármiket meg hagyd el, max. a természetes anyagok, mint a citrom, ricinus, sör; max. még a B-vitamin komplex.

Azóta igazán egészséges a hajam, amióta nem lát hôt, csak a fodrásznál, egyébként mindig magától szárad meg.

2017. márc. 13. 16:24
alapvetően ha te egészséges vagy, akkor a hajad is az lesz. Ami most van olyan amilyen. Élj egészségesen, hagyd lenőni, és ennyi.
2017. márc. 13. 16:20

Évek óta a vállamig ér max. Gondolom vissza törik. :(

Simítottam naponta,két naponta ez biztosan nagyon ártott neki. Pótolva van már sok éve mert nem tudom megnöveszteni derékig! Szeretnék már póthaj nélkül egészséges hajat viselni.

Alpecin sampont kezdtem el használni illetve ma rendeltem argán olajat,aztán lehet bele kezdek a ricinus pakolásba is. Vitamint sokfélét szedtem. Legutoljára a sörélesztőt 5hónapig. Most váltottam kovaföld kapszulára. Az alfaparf hajolajat ajánlotta az unokatestvérem és még hozzá a Forcapil kapszulát de sajnos túl nagy és egy majdnem gyógyszer okozta fulladás miatt már nem tudok nagy kapszulát lenyelni!

Várom a bevált ötleteket! :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook