Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan ne beszéljünk egy gyerekkel? fórum

Hogyan ne beszéljünk egy gyerekkel? (beszélgetős fórum)


1 2 3
47. anya4005 (válaszként erre: 46. - Gesztenye003)
2015. nov. 5. 18:19

Hát,ez az egyetlen átka a fórumoknak,hogy hangsúlyozni nem lehet a "mondandóban"!

Nehogy úgy képzelj el,mint aki hazahozza a fiait az oviból,és nekiáll tudatosan üvölteni,mint a katonaságnál...

Bár volt fél évünk,hogy még az esti "Szeretlek!" is üvöltve hangzott el,de nem hallott a gyerek! :)

Bocsi az offért!

46. gesztenye003 (válaszként erre: 43. - Anya4005)
2015. nov. 5. 17:32
Ertem. Akkor felrertelmeztem ezert elnezest kerek.
2015. nov. 5. 17:25

1. Mi vagyunk az okosabbak, azért vagyunk szülők. Még ha ilyen típusúak vagyunk is, meg kell tanulnunk korlátozni indulatainkat! (nem beszélve arról, hogy a gyerekek figyeleméhesek, és azért rosszalkodnak. Ha kiabálunk velük, ők győznek.)


2. Ha már ilyesmit teszünk, legalább KÉRJÜNK BOCSÁNATOT a gyerektől... TISZTELJÜK GYERMEKÜNKET, MÉG HA NÉHA EL IS GURUL A GYÓGYSZER! - elvégre is anyuka hibázott, hogy nem csatolta be. Igazából önmagára volt mérges amit a gyereken vezetett le.

3. És igen, a gyerek agresszív lesz, és ő sem fogja megtanulni kezelni az indulatait.

44. anya4005 (válaszként erre: 39. - 9b10f3d7ff)
2015. nov. 5. 16:59

Érdekes,hogy az én gyerekeim engem nem utánoznak,viszont az oviból sok számomra új szóval térnek haza néha.

Azt hiszem,érzik,hogy ha dühös vagyok,azt jobb nem ismételni. És még az óvónéniktől sem jött panasz,hogy ott bent csúnyán beszélnének.

43. anya4005 (válaszként erre: 36. - Gesztenye003)
2015. nov. 5. 16:56

Nem azért kiabálok,hogy ne legyen nyámnyila a gyerek,hanem kiabálok,és nem az! Nagy különbség!

És nem minden nap,és ahogy írtad,persze,én is dicsérem,sőt büszke is vagyok rájuk,de ettől néha kihúzzák a gyufát!

42. Csipkerózsika (válaszként erre: 32. - Zebracsikó)
2015. nov. 5. 16:39
Sajnos ebben is egyet kell értenem.... :(
41. Csipkerózsika (válaszként erre: 26. - Zebracsikó)
2015. nov. 5. 16:38
Egyetértek, nálam is.
40. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Gesztenye003)
2015. nov. 5. 16:31

A vita abbol fakadt, hgy szerinte ez igy helyes?!


Epp minap olvastam egy iromanyt arrol, hgy hany szidalmazas, negativ minosites jut 1-1 dicsero szora...

Megdobbento volt :(

39. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 14. - Anya4005)
2015. nov. 5. 16:11

Nem akarlak megbántani, van cigány ismerősöm, akit nagyon szeretek és tisztelek is, de a tapasztalatom mégis az, a cigány származásúaknak is, hogy bizony nagyon mocskos a szája sok szülőnek, s így a gyerekeknek is.

Én általában, abban a délutáni órában, amikor ők jöttek a játszótérre el is mentem, de több anyuka is ezt teszi.

38. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 7. - Anya4005)
2015. nov. 5. 16:05

Sosem beszéltem a gyerekeimmel csúnyán, nem is hülyéztem le őket, de attól még megtudták, tudják magukat védeni a mosdatlan szájúaktól is.

Undorítónak tartom, kimondom primitívnek is, ha valaki ocsmányul beszél a gyerekeivel, egy felnőttől mást várok el. Erre nem mentség a neveltetés sem.

2015. nov. 5. 16:02

Régen az aluliskolázott emberek, vagy az alkoholista családokban használtak inkább keresetlen szavakat, - bár ott is volt kivétel.


A kocsmaszintű beszéd ma már elterjedtebb, még az iskolázottabb embereknél is. Sokszor még indulat sem járul hozzá.

Egyszerűen a szókincs hiánya, a kulturálatlanság, az önbecsülés hiánya mutatkozik meg a stíluson, s ez legfőképpen a gyerekeken csapódik le, ha olyan családban élnek.


Nem hiszem, hogy bármely szítok szó, hülyézés, vagy káromkodás velejárója a gyereknevelésnek!


Ha a szülő ideges, oldja meg kulturáltan, mert a gyereknek az a minta!

A gyerek szeretne büszke lenni a szülőjére, de ha a szülő a viselkedésével lerombolja, akkor árt neki.

2015. nov. 5. 15:16

De egyebkent sokmindent megtanithat attol helyesen egy anya hogy neha rakiabal a gyerekre. Van hogy elszakad a cerna.Nem csak az orditas van, igen van dicseret is. Csak kovancsi voltam arra ki hogy velekedik arrol ha csunya szavakkal alazzuk a kicsit. Ket eves. Vajon mit ert meg mindebbol?

Bar az hogy kiabalok vele mert hogy ne legyen nyamnyila... Hat... Akkor az enyem az lesz, mert nem is igen ad okot arra h ordibaljak vele.

Ja es a masik. Baba csoportban mikor van egy rosszabb kicsi odamegy es felloki a masik gyereket (mind 2 ket ev koruli, beszelni sem tudnak) a fellokott kicsi anyukaja biztatja a gyereket menj oda te is lokjed fol, ne hagyd magad uss oda neki te is.... (Merthogy van/volt ilyen is a minap.)

35. gesztenye003 (válaszként erre: 30. - Anya4005)
2015. nov. 5. 15:04

1. Egy szoval sem mondtam h baratno. Ismerosnek mondanam inkabb. A baratsag az mas.

2. Nagyon szivesen vigyaznek am a kicsijere ha az enyem nem kapna tole fraszt, ugyanis a tobbszori ertelmetlen visitasa miatt a kislanyom fel tole. Szakembert is kerdeztem errol, aki azt javasolta ne is eroltessem a baratkozast ugyanis en hiaba magyarazom el az enyemnek h attol nincs baj, ha a "baratno" nem magyarazza el az ovenek h ne masszon bele a masik gyerek arcaba es visitson bele.

Bar asszem tudom szeheny kislany hol tanunlta ezt.

2015. nov. 5. 15:01
Hát, nem lettem okosabb :(
33. zebracsikó (válaszként erre: 31. - Anya4005)
2015. nov. 5. 14:49

Olvasd el még egyszer a kezdő hsz-t.

Írja, hogy beszélt anyukával...

32. zebracsikó (válaszként erre: 30. - Anya4005)
2015. nov. 5. 14:47

Én meg azt mondom, hogy vannak remek fáradt anyukák, akik néha kicsit felemelik a hangjukat és vannak csapnivaló, kifejezetten rosszindulatú anyák, akiknek egy hatalmas púp a hátukon a gyerek és utálják, s ott alázzák porig, ahol csak tudják.


Ne dugjuk a fejünket a homokba. Itt nincs alkalmassági vizsga.... és van bőven alkalmatlan.

31. anya4005 (válaszként erre: 28. - 7337f01f98)
2015. nov. 5. 14:45
Ugye,csak én érzem,hogy ez egy kicsit ki van színezve??? Milyen ember az,aki azt látja,hogy az anyuka keményen bántalmazza a gyerekét (hogy majdnem ott marad),és nem lép közbe???
30. anya4005 (válaszként erre: 26. - Zebracsikó)
2015. nov. 5. 14:44

A hajléktalant én sem értem...

Azt pedig kategórikusan utálom,ha valamelyik szülő a másikat fikázza a gyerek előtt,még,ha igaza is van esetleg!

Ez az anyuka szerintem elfáradt! És a barátnő ahelyett,hogy jól fórumot indít a témában,ha barátnő lenne úgy igazán,inkább átvehetné a gyereket egy órára,hogy anya pihizzen!

Nekem nincs segítségem a gyerekek nevelésében (apjuk van,de állandóan dolgozik),talán ezért vagyok elnézőbb...nem tudom!

29. zebracsikó (válaszként erre: 25. - Anya4005)
2015. nov. 5. 14:42

Ha a gyerek társaságba jár, akkor bőven tapasztal ám olyan szavakból, cselekedetekből is eleget, amiket otthon nem lát.

Attól még, hogy otthon senki nem hülyézi le, még simán lehet remek az önérvényesítő képessége és a megküzdési stratégiái.

28. 7337f01f98 (válaszként erre: 23. - Anya4005)
2015. nov. 5. 14:42

Fórumindító írta:


"Az anyuka erre uviteni kezdett vele ugy belevagta a kocsiba szegeny gyereket h uljon h azt hittem ott marad es mindezt kiserte olyan szoveggel a gyereknek h "Te nem normalis, agyatlan, ostoba... Mas esetekben is voltak mar hasonloan fiiinom beszolasai a gyerekre. (Te hajlektalan, Te abberalt, Olyan hulye vagy mint apad...stb)"


Én írtam:


"Nem, a tapasztalatom az, hogy leginkább ilyen "anyukákat" látok üvölteni az utcán, akik rángatják majd belevágják a gyereket a babakocsiba."


Én erről beszélek.

27. anya4005 (válaszként erre: 24. - Zebracsikó)
2015. nov. 5. 14:41
Jah,és örülnék,ha nálunk sem lenne szükség hangos szóra,de olyan a habitusuk és az enyém is,amilyen (valakitől tuti örökölték)!
26. zebracsikó (válaszként erre: 23. - Anya4005)
2015. nov. 5. 14:40

"Te nem normalis, agyatlan, ostoba, Te hajlektalan, Te abberalt, Olyan hulye vagy mint apad...stb" - ezek voltak a kezdő hsz példái.


Nálam ezek kimerítik az idegbeteg anyuka fogalmát

25. anya4005 (válaszként erre: 24. - Zebracsikó)
2015. nov. 5. 14:40
Persze,de én pl. (és csak én,nem követendő) nem szeretném,hogy a fiaim egyből sírva rohanjanak az óvónénihez,ha valaki azt mondja rájuk,hogy hülyék! Nem is pofozkodni kell,félre ne értsd,de van már (a nagyban) annyi bátorsága,hogy nem hagyja magát porig alázni!
24. zebracsikó (válaszként erre: 21. - Anya4005)
2015. nov. 5. 14:38

Van, ahol nem szükséges hangos szó, vagy nagyon ritka. Ott meg mi a fenének ordibáljék a szülő? Nemde?

A gyerekek konfliktuskezelési stratégiái meg végképp nem attól függgenek, hogy elegendő k.va anyádat és b.meg-et hallott-e otthon.

23. anya4005 (válaszként erre: 19. - 7337f01f98)
2015. nov. 5. 14:37
De mitől idegbeteg állat??? Attól,hogy azt látod,rákiált a gyerekére??? Könyörgöm! Ne legyél ennyire szigorú!
22. anya4005 (válaszként erre: 20. - Andi6020)
2015. nov. 5. 14:36
Mint a jogsinál...Kinek milyen gyerekre van nevelési engedélye...
21. anya4005 (válaszként erre: 17. - Zebracsikó)
2015. nov. 5. 14:35

Akkor valamit nem jól írtam:

Azt látom,hogy azok a gyerekek,akik sosem hallottak hangos szót otthon,inkább válnak céltáblává.

Mert képtelenek kezelni a helyzetet. Persze,ez nem jelenti,hogy itthon külön generálom az üvöltözős szitukat,de úgy gondolom,azzal,hogy néha kiabálok a gyerekeimmel,vagy nem megfelelően beszélek velük,nem feltétlenül teszem tönkre a lelküket. Hiszen nem arról van szó,hogy beleállok a fejébe és 10 percig üvöltök trágárságokat! De igen,előfordult,hogy a nagyom olyan nyakatekert mutatványt adott elő,hogy tényleg majdnem nyakatekeredés lett a vége,hiába mondtam,hogy ne! Na,akkor kiszakad belőlem egy lehülyézés.

Ha a "tojás törik" cifrábbak is,de az nem a gyerekeim felé irányul.

2015. nov. 5. 14:27

Úgy látszik nem tudom meg milyen az a c kategóriás anyuka.

Pedig lett volna még további kérdésem is, mégpedig, hogy van B kategóriás is, és ha van, akkor az milyen?

19. 7337f01f98 (válaszként erre: 16. - Anya4005)
2015. nov. 5. 14:24

Érdekes lenne, ha minden kimerült anyuka így bánna a gyermekével.

Az ilyen nem édesanya, hanem egy idegbeteg állat, akinek nem kellett volna szülni, ha nem tudja visszafogni magát és nincs türelme.

2015. nov. 5. 14:23

Igazából nem akarok nagyon belefolyni a dolgoba mert ugy érzem, rossz oldalon fogok állni ( egyesek szerint). Az, hogy most egyszer látunk egy anyukát, kiabálni a gyerekével, az nem azt jelenti, hogy mindig ugy viselkedik vele. Szerintem itt az általánositás. És én is szoktam "hülyén" beszélni a gyerekkel. Nekem is fiam van igaz, hogy még kicsi, de attól függetlenül lehülyézem, mert vannak már dolgok amiket ért. Nekem ezen a téren képezni kell magamat, hogy amikor már nagyobb lesz és jobban ért a szóból ne beszéljek vele igy. De biztos vagyok benne, hogy elfog szakadni a cérna, és hogy akkor is lefogom hülyézni ha tényleg hülyeséget csinált. Azzal viszont nem értek egyet, hogy ha szépen beszélek egy gyerekkel akkor miért ne lehetne férfi. Az igazi férfiak nem "állatok". Megkell lennie az érzelmes résznek is.


Hölgyeim ez csak vélemény, nem akarok senkit bántani, sem pedig megsérteni és legutolsó sorban nem birálok! Mindenkinek saját dolga eldönteni, hogyan nevel jó embert a gyerekéből.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook