Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan mondjam meg, hogy ne dohányozzon a környezetemben? fórum

Hogyan mondjam meg, hogy ne dohányozzon a környezetemben? (beszélgetős fórum)


1 2 3
48. youlcsi (válaszként erre: 45. - Judit71)
2010. jún. 21. 13:14

ezt jó hogy írod... a munkavédelmi hatóságnak van ingyenesen hívható száma... akár névtelenül is be lehet ilyet jelenteni.


mellesleg a munkavállalót nem érheti hátrány a munkahelyén jóhiszeműen tett bejelentése végett...

47. pemete
2010. jún. 21. 13:14
Az milyen már, hogy oda jár hozzád bagózni, mikor nem is az ő irodája! Ekkora seggfejet, hajtsd el, ha rá akar gyújtani, vagy simán borítsd le egy pohár vízzel, és kiálts fel, hogy "jaj tűz van"!
46. Avatar Jazmin (válaszként erre: 45. - Judit71)
2010. jún. 21. 13:12
hatha ezek utan mar nem fog ragyujtani az irodaban
2010. jún. 21. 13:09

Sziasztok! Egyetértek azzal, hogy mindenkinek joga van a dohányfüstmentes munkahelyhez/környezethez! Én is dohányzom, de az azért nonszensz, hogy valaki egy másik kollega - ráadásul kismama!! - irodájában gyújt rá!!


Kedves Jazmin! Szerintem a Főnöködnek kellene cselekedni! Én megmondanám a Főnöknek, hogy amennyiben nem intézkedik a dohányzó kollega ügyében, a megfelelő szervnél feljelentést teszel ellene. Mármint a dohányzó kollega ellen. A Főnöködet nagyon csúnyán megbüntetnék szerintem. Ha a szép szó nemm használ, akkor kicsit csúnyábban kell a jogaidat érvényesítened! A Te és a születendő Babád egészséged a tét!!!


A Főnöködnek nincs egy Főnöke??? Mert akkor először Hozzá fordulnék, utána jöhet a SZERV!!

44. youlcsi (válaszként erre: 42. - Avatar Jazmin)
2010. jún. 21. 13:07
valahogy meg kell oldani... és láthatóan ebben magadra maradtál.
43. Avatar Jazmin (válaszként erre: 39. - Manul)
2010. jún. 21. 13:07
nem akarok oda jutni, hogy a fonok segitseget kerjem a problema megoldasara. Hatha ezekutan, hogy utanavittem a hamuzot eszreveszi magat!
42. Avatar Jazmin (válaszként erre: 38. - Youlcsi)
2010. jún. 21. 13:06
ez jo otlet ;-)
41. youlcsi (válaszként erre: 32. - Avatar Jazmin)
2010. jún. 21. 13:03
akkor ne beszélgessen.
2010. jún. 21. 13:03
De mondom, ha én lennék terhes, és velem történne meg ilyen eset mint a fórumindítóval,mindenáron elérném, hogy tekintettel legyenek rám. Mert a baba és a kismama egészsége a legfontosabb.
39. manul
2010. jún. 21. 13:01
Jogod van a tiszta levegőhöz és jogod van dohányfüst mentes környezetben kihordani a gyermekedet. A munkahelyen kizárólag a dohányzásra kijelölt helyen lehet rágyújtani és nem hiszem, hogy az iroda annak számít!Keresd fel a főnöködet és mondd el a problémádat ha a kollégáddal zsákutcába jutottál. Ha a főnököd sem segített van más módja is a jogaid megvédésére!Ne hagyd, hogy a gyereked egészsége károsodjon!
38. youlcsi (válaszként erre: 18. - Avatar Jazmin)
2010. jún. 21. 13:01

én egyedül voltam az irodámban, de sosem gyújtottam rá, mert esetleg a szomszéd irodában lévőt zavarhatja. az egyetlen, amit megbeszéltünk, hogy 40fokban napon illetve -20 fokban ne kelljen már kinn állnunk, és olyankor egy üres irodát használtunk erre a célra. amúgy pedig ajtó előtt.


az pedig hogy neki nem is az az irodája, ahol te dolgozol és rágyújt... mit ne mondjak... legközelebb menj át az irodájába és fújd tele wc-spray-vel. ő nála dohányzik, te meg nála szagtalanítasz... ennyi.

2010. jún. 21. 13:00
Kedves fórumozók! Korrigáltam a hozzászólásom, kérlek a topic témájához írjatok hozzászólást, nem kell engem támadni! Tipikus alatt azt értettem, hogy az én tapasztalataim szerint 10-ből 8 dohányos, akik nem családtag, barát stb, azt nem érdekli másnak az egészsége és nyugodtan füstölög, bárhol, és megsértődik, ha esetleg szépen rászólok, vagy megkérem, hogy ne fújja rám a füstöt, és azt hiszi, hogy csak belé szeretnék kötni, pedig nem így van.
36. mimmo33 (válaszként erre: 33. - Spinneli)
2010. jún. 21. 12:59
ezt mondom én is:D
35. puritan (válaszként erre: 22. - Avatar Jazmin)
2010. jún. 21. 12:59
az mindegy mekkora cég, a törvény mindenkire nézve kötelező, kell lennie dohányzásra kijelölt helynek és máshol nem szabad dohányozni, csak ott
34. mimmo33 (válaszként erre: 31. - FairyJ)
2010. jún. 21. 12:59

:D

Okés.Talán csak a tipikusan megsértődőkre gondolt:D:D

Biztos nem akart senkit megbántani:D

33. spinneli (válaszként erre: 27. - Mimmo33)
2010. jún. 21. 12:58

A normális dohányosok sosem gyújtanak rá nem kijelölt, zárt térben.

:)

32. Avatar Jazmin (válaszként erre: 29. - A14deb9047)
2010. jún. 21. 12:57
A fonok nem engedi, de akkor csinalja mikor nics jelen. Es van egy erre kijelolt hely is, de o akkor is feljon, tudja a fene, nem tud beszelgetni anelkul, hogy ne gyujtson ra!
31. FairyJ (válaszként erre: 27. - Mimmo33)
2010. jún. 21. 12:57
Okés.:) Mindenesetre a dohányosok hozzászólásaiból ítélve, pont nem ez a tipikus dohányos hozzáállás...:)
30. spinneli (válaszként erre: 11. - Miss Jane)
2010. jún. 21. 12:56

Ne általánosítsunk.

Nincsenek tipikus dohányosok, van aki úgy dohányzik, hogy ne zavarjon, károsítson másikat, van aki meg nem, ez egyéb életvitelre is igaz, személytől függ.


A topikindító gondoljon a születendő babára, és ha sértődés, ha nem követelje ki magának a füstmentes környezetet.

29. a14deb9047 (válaszként erre: 1. - Avatar Jazmin)
2010. jún. 21. 12:55
A főnököm is símán az arcomba fújja a pipafüstöt, ami eszméletlen büdös, mert mentából csinálja házilag. (Ő idős, 76 éves, nem lehet mit kezdeni vele..., semmiféle belátás nincs benne másokkal szemben). Elkezdtem köhögni és csapkodni a füstöt és mondtam, tudom, hogy kire száll a füst, de bolond, aki állja... Munkahelyen is csak a kijelölt helyen szabad dohányozni.
28. Lyrian (válaszként erre: 26. - Avatar Jazmin)
2010. jún. 21. 12:54
én a fejéhez vágnám, de hát ez ugye vérmérsékletfüggő :)
27. mimmo33 (válaszként erre: 23. - FairyJ)
2010. jún. 21. 12:52
Szerintem azért írta, hogy HA MEGSÉRTŐDIK ! Ha ne sértődik meg akkor nem tipikus;)hanem megértő, normális, vagy mit tudom én;)
2010. jún. 21. 12:51
Koszi nektek a valaszotokat, melyek es odaadom neki a hamuzot, hogy tobbet nem lassam fenn vele.
25. kevian
2010. jún. 21. 12:51

Mikor dohányoztam /11 évig/, sosem gyújtottam rá úgy, hogy az bárkit is zavart volna!!!

Szerintem ne izgasson, hogy megsértődik ha szólsz. Te is igazán megsértődhetsz, hogy nincs rád tekintettel. Már eleve, ha csak egy irodában dolgozik egy nemdohányzóval is bunkóság rágyújtania.

24. Lyrian (válaszként erre: 20. - Miss Jane)
2010. jún. 21. 12:51

köszönöm! :)


az irodákban tényleg kellene lennie egy kijelölt helynek. én legalábbis úgy tudom.


attól függetlenül ez akkor már nem bunkóság, hanem olyan "daftkeazértis". :(

23. FairyJ (válaszként erre: 11. - Miss Jane)
2010. jún. 21. 12:49
Ne haragudj,de ez a tipikus dohányos hozzáállás beszólás, elég hogy is mondjam, hogy ne sértselek meg... inkább nem mondom milyen volt...
22. Avatar Jazmin (válaszként erre: 19. - Vikucka)
2010. jún. 21. 12:48
ne olyan nagy ceg, hogy ilyesmire tekintettel legyenek, meg, de talan majd evek mulva.
21. mimmo33 (válaszként erre: 18. - Avatar Jazmin)
2010. jún. 21. 12:48
Azt hiszem vagy a hajánál fogva rángatnám ki, vagy kidobnám.Főleg hogy nem is az ő irodája...
20. Miss Jane (válaszként erre: 15. - Lyrian)
2010. jún. 21. 12:47
Azt írtam hogy tipikus, sajnos. Tényleg vannak kivételek, de kevesebben, és igazad van, tisztelet a kivételnek.
2010. jún. 21. 12:46
Dohányzás csak a kijelölt helyen lehetséges. Milyen cégnél dolgozol? Mert, ha ezt valaki megtudja, akkor nagyon durva bírságot kell fizetni a cégnek. Kérd meg, hogy legalább arra legyen tekintettel, hogy állapotos vagy. Amúgy meg pofánverném az illetőt, hogy lehet ilyen tapló...
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook