Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Te hogyan óvod környezetedet? fórum

Te hogyan óvod környezetedet? (beszélgetős fórum)

1 2
2014. jan. 17. 06:25
Nem szemetelek.
31. 793a9334d7 (válaszként erre: 1. - JUL17)
2010. júl. 1. 11:52

Szelektálom a hulladékot.

(Az autómban tárolom, tehát az egész kocsim egy nagy kuka, és ha arra járok, bedobom a gyűjtőkonténerekbe.)

Mi kaptunk az önkormányzattól avargyűjtő (lombföld) ketrecet és egy konténert a zöldhulladéknak. Már a konyhában külön gyűjtöm, két pedálos szemetesedény van.

Kommunális szemetünk alig van, hetente félig sem telik meg a kuka.

Már beszéltem ez ügyben az FKH-val, hogy lehetne mérsékelni a szemétdíjunkat, de nem tudják, mert elértük a minimumot: heti 1x ürítés, 110 l-es (a legkisebb méretű) kuka. A Balatonon pl. úgy van, hogy igény szerint egy nagy matricát ragasztottak a kukára: 50% vagy 75%, és akkor félig vagy háromnegyedig lehet megtölteni, és e szerint fizetünk.

Az olajos flakonokat is gyűjtöm, de az az igazság, hogy azt még nem vittem el, itt csak kb. félévenként van leadási akció, a hulladékudvar meg nagyon messze van.

Most tudtam meg, hogy minden spray-dobozt is oda kellene elvinni - mostantól azt se dobjuk a kukába.

A gyógyszereket a patikába szoktam bedobni.

Van még egy hobbim: nem hagyom elfolyni a mosógépből kijövő vizet: azzal öntjük le a vécét.

Esővizet is gyűjtünk viráglocsoláshoz (abból mostanában túl sok is lett).

Nem locsoljuk a kertet, viszont ha valamit bő vízzel kell lemosni, és nem vegyszeres, azt kint folyatom a fűre. Egyébként természetes erdei vegetáció van.

2010. júl. 1. 10:56
Nem szemetelek és a gyerekeimet is erre tanítom.Próbálunk takarékoskodni az energiával.
2010. jún. 17. 15:37
nem szemetelek, nem dohányzom
28. 3c0814215c (válaszként erre: 10. - Bébinyuszi)
2010. jún. 16. 23:57
Ezek mitől biók?
27. mamcili (válaszként erre: 25. - Bébinyuszi)
2010. jún. 16. 21:45
Köszi
2010. jún. 1. 13:45
Ajjaj, ahogy csak bírom. Egy környezetmérnök-hallgató férjjel egy háztartásban! Nem is lenne más lehetőségem.
25. Bébinyuszi (válaszként erre: 23. - Mamcili)
2010. jún. 1. 13:39

Szia!

A Takarítsunk környezetbarát módon! [cikk] fórumon mindent megtalálsz részletesen:)

2010. máj. 30. 23:58
nem szemetelünk
23. mamcili (válaszként erre: 10. - Bébinyuszi)
2010. máj. 30. 23:43
írnál erről többet, mit mire és hol lehet beszerezni, ha kell írj priviben. Köszi
2010. máj. 30. 23:40

Szelektív gyűjtés, de sajnos a kukák körül sokszor akkora a kosz, hogy ez már nem is szelektív gyűjtés...

Hol vannak a régi MÉHek, ahova visszavittük az újságokat, papírokat, stb kötegelve és kaptunk egy kis zsebpénzt... és az hogy az üvegvisszaváltás pénzből fagyit ettünk, sőt sokszor ennivalót vettünk belőle... :(


Nem szemetelek az utcán.

Szeretem, ha van szemetes, ami persze ürítve is van, de ha nincs zseb vagy táska...:9

2010. febr. 18. 09:30
amikor főzök és csak várom hogy felforrjon a viz pl. tésztához, vagy bármihez, lefedem a fazekat!!!! Kicsit röhej,de hamarabb felforr a viz:)
20. 3c0814215c (válaszként erre: 15. - Bébinyuszi)
2010. febr. 17. 21:53
Sőt, ha a víztisztítót is kihagyod a körfolyamatból, még több energiát és pénzt megtakaríthatsz.
19. 2c2de63135 (válaszként erre: 15. - Bébinyuszi)
2010. febr. 17. 21:00
a víztisztítón mit értesz? ami megszűri az ivóvizet, és ásványvízhez hasonlót állít elő?? most hallottam egy orvos-szakértőtől, hogy ez egynesen életveszélyes (hosszú távon), mert ez szinte desztillált vizet állít elő, ami a szervezetnek káros, mivel semmilyen ásványi stb anyag nincs benne...
2010. febr. 17. 20:57
szelektív hulladékgyűjtés, oviba lehet vinni a régi elemeket és a műanyag kupakokat, az ételmaradék megy a kutyának(már ami olyan, amit jó szívvel adok neki is és nem ártalmas számára), a többi a kertbe a trágyába megy.., zuhanyozás, energiatakarékos izzó, nagyrészt fával fűtünk, fogmosásnál nem folyatom a vizet feleslegesen, az étel ha felforr leteszem takarékra( takarékon és nagy lángon is ugyanannyira forr..)energiatakarékos hűtők,
2010. febr. 17. 19:07
A minimum,hogy nem szórom el a szemetem,amerre járok...kocsiból sem dobálok ki semmi szemetet.
16. Sexton
2010. febr. 17. 19:05
Nem szemetelek, szidom azokat, akik szemetelnek. Bicajjal járok, nem eszek bocit...
2010. febr. 17. 16:44
Víztisztítón gondolkodom, így egy csomó pénzt és pet palack (kidobását) megspórolhatok.
2010. febr. 17. 16:41
ha lehet gyalog járunk, csak indokolt esetben kocsival
13. 0d7d8ef616 (válaszként erre: 12. - 0d7d8ef616)
2010. febr. 17. 16:41
ja igen még az izzók, a legtöbb már energia takarékosra van cserélve...
2010. febr. 17. 16:40
Szelektiv hulladékgyüjtés, zuhanyzunk, elemeket külön gyüjtjük,és a lényeg, a gyerekemet is próbálom igy nevelni!
2010. febr. 17. 16:38
Energiatakarékos izzók, AAA energiafelhasználású hűtő, mosó, mosogatógép
2010. febr. 17. 16:36
Bio mosó, mosogató, és tisztítószereket használok- mosódió, mosószóda, ecet, szódabikarbóna és társai:)
2010. febr. 17. 16:36
A gyermekeimet környezettudatosságra nevelem, elsősorban példamutatással.
2010. febr. 17. 16:30
Szelektív hulladékgyűjtés. Nem dobálom el a szemetet az utcán. Azt hiszem ennél többet nagyon nem lehet tenni, csak ha minden ember összefogna ez ügyben.
2010. febr. 17. 16:25
Szelektív hulladékgyűjtés, nem használok szintetikus tisztító- és mosószereket, megunt, kinőtt ruhákat a Vöröskeresztnek adom le ill. én is újrahasznosítom: pl. lányom pamut harisnyanadrágjait feldarabolom és hajgumi lesz belőle, vagy a kicsi kinőtt és foltos pólókat takarításra használom, stb. stb. stb.
2010. febr. 17. 16:24
Ja, a teás, stb. dobozokat egy barátnőmnek gyűjtöm össze akik fával fűtenek. Igy ők is jól járnak és nekem is kevesebb a szemetem:)
2010. febr. 17. 16:23

Szelektíven gyűjtöm a hulladékot, nem folyóvízben mosogatok,energia takarékos illetve ledes lámpáink vannak, nem égetjük feleslegesen azokat ahol nem ezek vannak. A fűtés sem zakatol 23 fokon. NEm használom a hipermarketek zacskóit, mindig viszek magammal táskát, nagy szatyrot. Ha mégis szükségem van rá, akkor azt megveszem, ami lebomlik..

Sajnos az egyetlen, amivel nem tudok mit kezdeni, a kutyakaja konzerves dobozok. Mivel nálunk nem viszik el csak a fém üditős és sörös dobozokat mint FÉM hulladék, ezért ezt sajnos a kommunális hulladék közé dobom. A műanyag hulladékba bedobom a mosogatós, samponos, tusfürdős, vajas,stb. dobozokat is ebbe gyűjtöm, csak kimosom illetve elmosogatom előtte.

4. 3c0814215c (válaszként erre: 1. - JUL17)
2010. febr. 17. 16:22

Energiatakarékos fűtési rendszert, kondenzációs kazánt használok, jól hőszigetelt házban élek.

Megújuló fa tüzelést is használok.

A rossz elemeket, beküldöm a gyerekekkel a suliba, ahol összegyűjtik.

Az elektronikai hulladékot leadom, ill. félreteszem lomtalanításig.

Csak kocsimosóban mosatok autót.

2010. febr. 17. 16:18

Nem fürdök... :)))))))))))))))

Ehelyett zuhanyzok, nem szemetelek, nem a kukába dobom az elemeket, hanem összegyűjtöm őket és viszaviszem őket egy olyan üzletbe, ahol visszaveszik, illetve a kinőtt ruhákat nem dobom ki, hanem kikreatívkodok belőlük valamit. :)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook