Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogyan lehetséges két ember vérmintáját összecserélni? fórum

Hogyan lehetséges két ember vérmintáját összecserélni? (tudásbázis kérdés)


1 2
2011. máj. 15. 17:56

Csak leírtam, mivel a figyelmetlenségekről volt szó...


Hogy remélem, ha egyszer sor kerül arra, hogy nekem is vért kell kapnom, akkor oda figyelnek, és megnézik, mert keresett vért kell nekem is kapnom... Pl. egy jókora mioma nől a méhemben, és bár év végére előjegyeztek mioma embolizációra, de, ha ne adja Isten, olyan komoly lenne a probléma, hogy addig nem várhat, akkor kiveszik a méhem... Na akkor biztos ismét nézik majd a vérsavót... Volt már olyan nőgyógy. műtétem, ahol nézték, és akkor derült ki...

34. arrival (válaszként erre: 32. - 36a26f5226)
2011. máj. 15. 16:54

Dehogynem figyelünk, de most erre mit lehet egy fórumon mondani, hogy különleges antitested van?



A vért előtte bevizsgálják, a gyorsteszt az közvetlen beadásnál van.

33. benvik (válaszként erre: 29. - 36a26f5226)
2011. máj. 15. 16:43
Én mind a két szülésem előtt rákérdeztem, hogy biztos jó-e a vércsoport a kartonomon. Megnézték, rendben volt. Én a helyedben rákérdeznék ha ilyenre kerül a sor.
2011. máj. 15. 16:33

De bárkinél, hisz csak a savó vizsgálatával derülhetnek ki az antitestek...

Gyorsteszt nem mutatja ki...

2011. máj. 15. 16:32
EGy ilyen figyelmetlenség még az én életembe is kerülhet...:((
2011. máj. 15. 16:31
De írhatok itt akárhány hsz.-t, ha levegőnek néztek...
29. 36a26f5226 (válaszként erre: 27. - Arrival)
2011. máj. 15. 16:31
Igen, csak a gyorsteszt nem mutatja ki az antitestet, hogyha keresett vért kaphat csak valaki...
28. benvik (válaszként erre: 27. - Arrival)
2011. máj. 15. 16:17
Ezek szerint nem véletlen:-(
27. arrival (válaszként erre: 19. - Benvik)
2011. máj. 15. 16:15

Transzfúziónál ha rossz vért adnak pár perc alatt meghal az ember :(

De tényleg ezért van az ágynál a beadás előtti utolsó gyors teszt. Ezt minden esetben megcsinálják enélkül tilos beadni.

26. benvik (válaszként erre: 25. - 91d4989ab9)
2011. máj. 15. 16:15
igen:-(
25. 91d4989ab9 (válaszként erre: 24. - Benvik)
2011. máj. 15. 16:14
és fertőz
24. benvik (válaszként erre: 22. - Pumuklics)
2011. máj. 15. 16:13
ÉS ebben az a szomorú, hogy ezek szerint egy beteg viszont nem is tud arról, hogy beteg:-((((
23. benvik (válaszként erre: 21. - De6dcdc43c)
2011. máj. 15. 16:11
:-)
22. pumuklics (válaszként erre: 14. - Arrival)
2011. máj. 15. 15:57

Köszi, igyekszem, csak annyira meglepett ez a dolog, na meg családon belül is okozott egy kis feszültséget a betegség természete miatt, nagyon nem mindegy, hogy a két éves kislányomat vajon megfertőztem-e... meg mindenféle egyéb hülye gondolata van az embernek ilyenkor - a párjával kapcsolatban, saját életével kapcsolatban... és az ANTSZ 8 hét után sem akart semmilyen felvilágosítást adni, végül személyesen hívtam fel a labort és kérdeztem rá, hogy akkor mi is ez a vérvételesdi, még hány vizsgálatra lesz szükség, és tulajdonképpen miért nincs egyik újabb kérőlapon sem eredmény - ekkor mondták, hogy van egy pozitív és egy negatív mintám, majd újabb napok múlva személyesen hozzájuk mentem vérvételre, amikor - szintén csak pletyka szinten, mert papírom még semmiről nincs... - mondták, hogy 100 % a vérminta csere.

Remélem, hogy jövő csütörtökön végre negatív eredménnyel a kezemben távozhatok, nem kell több kört futni, ez így elég volt minden tekintetben...

21. de6dcdc43c (válaszként erre: 20. - Benvik)
2011. máj. 15. 15:54
Gondolom ti sem maradtatok állva, mert én azóta is itt vihogok:DDDDDD
20. benvik (válaszként erre: 18. - De6dcdc43c)
2011. máj. 15. 15:53
Röhögve jelentette be a nagy hírt:-)
19. benvik (válaszként erre: 12. - Arrival)
2011. máj. 15. 15:52
A doki is bevallotta, hogy nagy baj lett volna:-((((
18. de6dcdc43c (válaszként erre: 8. - Benvik)
2011. máj. 15. 15:49

:XDDDDDD


szegény nagypapád, biztos kissé meghökkent:DDDDDDDDD

2011. máj. 15. 15:48
Bár nekem a személyim mellett van az a dokumentum, amit anno... a vérvétel után kaptam, amikor egy műtétnél savót is néznek, akkor derült ki, és ha ne adja Isten valami olyan történne, remélni merem, hogy oda figyelnek rá...
2011. máj. 15. 15:47

Nekem pl. egy ritka antitest van a véremben, és ha arra kerülne sor az életemben, vércsoporton belül is csak keresett vért kaphatok...


Úgyhogy még én is félnék, nehogy valaki ne figyeljen oda rá...

2011. máj. 15. 15:46

Na erről a felelőtlenségről, és súlyos figyelmetlenségről van szó...


Ember életek múlnak az ilyen oda nem figyeléseken...

14. arrival (válaszként erre: 13. - Pumuklics)
2011. máj. 15. 15:45

Bizony van, hogy a címkét összecserélik.

A laborban pedig többet vizsgálnak egyszerre, ott is lehet tévedés.


Sztem ne izgulj, nemsokára kiderül. A csere -ha az- akkor meg nincs mit tenni. Nem olyan eget rengető dolog.

Mármint ahhoz képest nem, hogy volt akinek az egészséges lábát amputálták le a beteg helyett, vagy a pár évvel ezelőtti szegedi eset mikor rossz beteget műtöttek aki utána meghalt.

2011. máj. 15. 15:39
azért hihetetlen, mert minden kémcsövet felcímkéznek vonalkódos matricával, amin minden adatod szerepel, szóval a vizsgálatnál a te neved mellett csak az a minta szerepelhet - de mondjuk nem jártam még soha laborban, nem tudom, hogy működik ez, mikor elkezdik vizsgálni őket...
12. arrival (válaszként erre: 8. - Benvik)
2011. máj. 15. 15:38

Huh, rossz vércsoport az extra durva!

Transzfúziónál mondjuk még egyszer megnézik, mielőtt beadják a vért egy pár perces gyorsteszttel.

Én csinálok transzfúzióhoz vérvételt, szigorú szabályok vannak, aki veszi a vért annak kell a tubusra írni a beteg nevét, matricát nem lehet ragasztani csakis kézzel írni. Aláírni, és a kérőlapot is kitölteni aláírni, és 5 percen belül elvinni a vért a transzfúziósokhoz, és csak az viheti aki levette.

Ja, és ha valami nem stimmel, elveszik a vért és azok ugyan vissza nem adják. Mármint ha a csövön pl. eltérő a születési idő (vagy olvashatatlan), hiába mondom hogy átírom, nem adják vissza, újra kell venni a vért.

2011. máj. 15. 15:37

Erre még azt sem lehet mondani, hogy bocsánat, véletlen volt!!


Véletlenül megölünk embert?? Azért csupán börtön jár!!

10. feketehó (válaszként erre: 7. - Pumuklics)
2011. máj. 15. 15:35
...lehet a társad már nem annyira...
2011. máj. 15. 15:34

Viszont emberéletbe kerülhet,ha összecserélik, és véradásra vett vért címkéznek fel rosszul...


úgyhogy ez nagyon súlyos vétség, ilyesmiben nem szabad tévedni!!

8. benvik (válaszként erre: 4. - Pumuklics)
2011. máj. 15. 15:33
A nagypapámnak gratuláltak egyszer, hogy terhes. Egy nővel cserélték össze a vérmintákat.... Csak ugye valaki meg nem tudta meg, hogy tényleg terhes... Nevelőanyámnak meg műtét előtt rossz vércsoportot állapítottak meg. Tehát nem egyedi eset:-(
2011. máj. 15. 15:32
számomra ez annyira abszurdnak tűnik... 2 éve szültem a lányom, akkor negatív volt a hepatitis b szűrés, azóta itthon vagyok, monogám kapcsolatban élek, vért soha nem kaptam... egyébként a második mintavételkor a kórházban külön megcsinálták ezt a szűrést és ott mindenre negatív lettem, szóval a második minta az enyém, de ....
6. arrival (válaszként erre: 2. - De6dcdc43c)
2011. máj. 15. 15:31

Dehogy nincs, beteget is összecserélnek. Leleteket, akármit.


Vérmintát úgy, hogy aki veszi -rosszul címkézi fel a csövet.

Vagy a laborban nem figyelnek, nem ellenőrzik, és összekeverik.

Emberek vagyunk, tévedni meg mint tudjuk emberi dolog.

Ezért kell nagyon figyelni.

Én (eü-s) inkább kétszer ellenőrzöm mindig. De sok kolléga nem, és vannak bizony keveredések.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook