Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogyan lehetne kevésbé stresszesen élni nap mint nap? fórum

Hogyan lehetne kevésbé stresszesen élni nap mint nap? (tudásbázis kérdés)


2012. nov. 11. 18:46
Kiindulási pontnak ajánlom a táplálkozást
24. 9f98008a3b (válaszként erre: 23. - E32d76b828)
2012. okt. 13. 21:50

:)))


Na és hol az a bolt???? ;)

2011. dec. 9. 14:48
reggelire...mosoly,ebéd- vacsi ugyan az a menü...ennyi
22. wanda8 (válaszként erre: 21. - F1fee9d062)
2011. jún. 7. 22:18

Hát próbálok minden percet megragadni amit csak együtt lehetünk!!

mind emellett mindig van min aggódni!Holnap hagyatéki meghallgatás,most ezen idegeskedek,hogy mi lesz ott!!!?,DE minek idegesítem magam feleslegesen?Na erről hogy lehetne leszokni???Ötletek???

21. f1fee9d062 (válaszként erre: 20. - Wanda8)
2011. jún. 7. 11:24

Ez neki sem lesz így jó egy idő után...

Én ebben nem vagyok okos, én mindent elrontottam, ami párkapcsolat. Valami nem ment, léptem. Ez hülyeség!

A pici időtöket nagyon értékesen kellene eltölteni, bármi áron. Ebben Te légy okos.

Nagy kitartást! Vigyázz Magatokra!

20. wanda8 (válaszként erre: 19. - F1fee9d062)
2011. jún. 7. 10:47
A férjem állandóan dolgozik és ha hazaér,pihen...Azt gondolom,hogy talán az hiányzik hogy több időt együtt töltsünk...mondtam neki,de a munkája nem engedi...
19. f1fee9d062 (válaszként erre: 18. - Wanda8)
2011. jún. 6. 22:52

Értem már!

...

Egyszer beszélgettem egy anyukával, arra jött rá, hogy évek óta nem nézett fel az égre...

Néha elfelejtem én is...


Amiket leírtál, hogy mi mindent csinálsz, ezt a férjed is értékeli? Észerveszi? Vagy mi stresszel? Sok figyelem, munka, teher?

Pontosan mi?


Mert ahogy leírod, lehetnél akár boldog is.

18. wanda8 (válaszként erre: 17. - F1fee9d062)
2011. jún. 6. 20:43

Az az igazság nem nyafogásból írtam ki ezt a fórumot!Van két gyerekem ellátom őket,vezetem a háztartást,és a kertben én is megtermelek mindent ami kell,kapálok,ültetek,füvet nyírok..

Csak sokszor a férjem nincs itthon,dolgozik állandóan és úgy érzem minden teher az én vállamon van...gondolok itt a számlák befizetésétől,a gyerekeknek tiszta ruha,vacsora stb..és nincs időm örülni annak ami van...

talán elég lenne egy napot eltöltenünk itthontól távol...

2011. jún. 6. 14:00

Én most úgy beszélek, hogy nagyvonalakban megcsináltam!

Önellátás, és a nyafogó embereket kiiktatni a kapcsolatokból!


Otthagytam a várost, és megtermelem, ami nekem kell. Legalábbis ez a végső cél.


Mindenki elhúzhat a francba, amikor megcsinálom!


Egyszer már beletörött a bicskám, nagyon észnél kell lenni. Mit tartasz, hol veszed a takarmányt, kitől tanulod meg...


Meg lehet csinálni!!!!!!!!!!!


Anyagi függetlenség!

Most dobom be a cégemet is!

16. Mari20
2011. jún. 6. 12:06

egy nagyon bölcs mondást olvastam egy könybven:


te döntöd el, hogy milyen kedved legyen....


a könyvbe szó szerint ez ált:

minden reggel előttem a választás lehetősége, és én eldöntöm hogy MA jókedvü leszek....


évekkel ezelőtt 3 hónapra tv nélkül maradtam, hát az első hét... borzasztó volt, de aztán rájötemm a tv egy kábitószer- több tekintetben is


elöször is nem tudsz nélküle, időd szabad részét eltölteni, lustává tesz, csak nézed mások hogy futkároznak....


beoszta az idődet, mert csak ezt... csak megnézem...


és a reklám, na az megér egy felfedezést, nem véletlen a filmek között... és sokszor kapod a dózist...


és hamar észre se veszed , de mint egy robot elkezded venni, csinálni amit el akarnak veled érni



ha ezt észre veszed, és kipróbálod....


és csak válogatottan nézed, ÉS inkább olvasol, szeretteiddel beszélgetsz, sétálsz....


ezek ugye még költségbe se kerülnek...


valamit elkezdesz....


felfedezni, hogy milyen szép az élet

milyen szépek a fák, a madár milyen szépen énekel...


és talán igényed lesz rá, hogy tovább fejlődj...



mert ugye a tv 95 % lehúzó negativ... hozzáállást sugároz...


tudod te választasz, neked milyen frekvencián jó élni.

15. wanda8 (válaszként erre: 14. - F7cd984078)
2011. jún. 6. 11:49

Szerintem ahhoz,hogy valaki pozitívan gondolkodjon sokkal több energia kell.Valóban nem szabad sokat rágodni dolgokon mert vannak dolgok amiken nem lehet változtatni,amin lehet azt tegyük meg!

Csak nehéz mikor minden tehet egy vállra nehezedik!!!

2011. jún. 6. 09:00

Azt mondjátok, hogy - részben - azért van ennyi pesszimista ember, mert kevésbé energia-igényes a negatív hozzáállás, mint pozitív?

Hm...elgondolkodtató, de én pont fordítva látom. Engem sokkal jobban lestrapál az, ha siránkozom és sajnálom magam, mint ha nekilátok és elejét veszem a problémák megoldásának.

13. c130f7eb3b (válaszként erre: 10. - 57aa4ea1e8)
2011. jún. 6. 07:41
Így igaz, bele lehet jönni, meg lehet tanulni. Én is most tanulom. :) De nekem a pozitív szemlélethez sokkal több energiára van szükségem. :((( Azért már egész jól megy - időnként...
2011. jún. 6. 06:21
majd akkor tudok,ha kevesebb bajom lesz:D
2011. jún. 6. 00:16

Nem kell feleslegesen aggódni. A felesleges aggódás pedig annyi, mint olyan dolgokon idegeskedni, amin nem tudunk változtatni.

Ha azon aggódsz, hogy holnap kirúgnak, attól még kirúgnak, ha bele esel a kvótába. Így nem csak az a nap lesz rossz, hanem az összes előtte levő.


Az aggodalom jelentése(azt hiszem óangol) annyi, mint fuldokolni.

10. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 9. - Wanda8)
2011. jún. 5. 20:54
Hát pedig úgy kell. Először nehéz, aztán belejön az ember. Pozitívnak pont annyi energiába kerül, mint negatívnak, csak más a végeredmény.
9. wanda8 (válaszként erre: 7. - C130f7eb3b)
2011. jún. 5. 20:51
lehet,hogy igazad van!Bár olyan könnyü lenne,hogy csak megrázom magam és optimista leszek!!!Hm...
2011. jún. 5. 13:16
Lesz@rom tabletta. :)
7. c130f7eb3b (válaszként erre: 1. - Wanda8)
2011. jún. 5. 13:14
Örülj annak, ami van, és ne azon agyalj, hogy mi jöhet holnap! :) Még az is lehet, hogy sokkal jobb fog következni, akkor meg minek stresszelni?!
2011. jún. 5. 12:52
:-)
2011. jún. 5. 12:49

[link]

így.

És mindenben megtalálni a pici szépet.

4. wanda8 (válaszként erre: 3. - Reza25)
2011. jún. 5. 12:42

SZia!


Igen én is állandóan idegeskedek,hogy miből lesznek a számlák kifizetve,hogy elég lesz e amit keresünk,hogy mi lesz holnap,megint mi fog történni?!

Szóval jó lenne kicsit kikapcsolódni,de hogyan?????

30 éves leszek és lassan tiszta ősz lesz a hajam,erre a húgom annyit mondott nem kell idegeskedni!!!Mondja Ő akit eltartanak,nem kell dolgoznia,stb....

2011. jún. 5. 12:39

Szia!


Ha erre a kérdésre valaki tudja a választ és a megoldást, annak én is örülök :)


Szerintem a mai világban amíg maga az ország nincs rendben és ekkora a munkanélküliség és ilyen árak vannak, nem tudom elképzelni, hogy ne idegeskedjen az ember. Nem lehet nyugodt szívvel elmenni reggel dolgozni,mert ott van előttem, mi lesz ha holnap engem küldenek el...

2011. jún. 5. 12:37
Át kell programozni magunkat, klassz zenét bömböltetni amivel együtt kornyikálunk, ugrálni mellé, és be kell venni a lesz@rom tablettát.
2011. jún. 5. 12:36
Hogyan lehetne kevésbé stresszesen élni nap mint nap?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook