Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogyan lehet rávenni valakit, hogy pszichológushoz menjen? fórum

Hogyan lehet rávenni valakit, hogy pszichológushoz menjen? (beszélgetős fórum)


1 2
2010. okt. 27. 21:31
nekik nincs betegségtudatuk. így nehéz őket meggyőzni, hogy forduljanak segítségért. általában ez akkor történik meg amikor nagyon baj történik.
2010. okt. 27. 21:28
amúgy a dokink azt mondja hogy az emberek nem bolondok, talán 1-2 akivel találkozott a pályafutása alatt, a többiek pedig normális emberek, nagyon súlyos lelki gondokkal
2010. okt. 27. 21:27
Egyik ismerősöm valószinüleg örökölte az apjától a bolondságot. Ez hülyén hangzik, de az apja intézetben is volt. Aztán mivel az apja ilyen volt ő hallani sem akar arról hogy neki is szüksége lenne pszichológusra. Szerinte az a hülye aki őt ilyen helyre akarja vinni. Pedig hidjétek el hogy be van kattanva a csaj elég durván. Van két kis gyereke, és félek hogyha egyszer elmennek otthonról akkor valami hülyeséget csinál. Márcsak azért is érdekel hogy mi van velük mert rokonaim. A csajt utálom, de a gyerekeket féltem. Erről a nőről komolyan mondom hogy könyvet lehetne irni. De mondom egyszerüen kezelésről hallani sem akar. Hiába próbáltam magyarázni neki , hogy oda nem a bolondok járnak, hanem akik úgy érzik szükségük van segítségre. Anyukámnak is volt rá annakidején szüksége, és sokat segített neki. És szerintem nem szégyen. Ha egyszer úgy látom hogy idegileg ki leszek merülve akkor én is el fogok menni. De ezzel a hülyével nem lehet beszélni erről mert rögtön ordít. Remélem olvasok valami jó ötletet
5. Wall
2010. okt. 27. 21:27
Ilyet azért szerintem senkire nem szabad mondani, hogy bolond. Inkább egy ,,beteg", akinek - ha úgy érzi - szüksége van segítségre.
4. Bekomi (válaszként erre: 1. - Nikcsike)
2010. okt. 27. 21:26

majd rájön magától.

amikor nekem meghalt a kislányom én sem mentem sehova, hiába mondták....

másfél év után azért mentem el mert a 5 éves kislányomra is kihatott a dolog(3,5éves volt mikor ez történt)és furán viselkedett. rokonoknál voltunk és eldugta a táskámba a kislány játékát)na akkor mondtam azt hogy irány a pszixhiáter..előszőr velem beszélt, ami szinte végig sírásban zajlott.....onnantól kezdve jártunk ketten-ő és én

2010. okt. 27. 21:26
Hát semmiképpen azzal, hogy de igen, bolond vagy. Épp az lehet hatásos, hogy oda nem bolondok járnak, hanem olyanok, akiknek van elég eszük belátni, h segítségre van szükségük.
2010. okt. 27. 21:24
Miért kéne pszichológushoz menjen?
2010. okt. 27. 21:22
Hogyan lehet rávenni valakit hogy pszichologushoz menjen, ha azt mondja az illető "nem vagyok én bolond"! Pedig az.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook