Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogyan lehet méltósággal öregedni? fórum

Hogyan lehet méltósággal öregedni? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
23. Piroska52 (válaszként erre: 21. - 3c253ca4d3)
2021. jún. 27. 13:00
Teljesen igazad van, a világ legtermészetesebb dolga, hogy egy 43-éves nőt, a 16-éves fia barátnőjének nézik. Én kérek elnézést. Nevetséges.
2021. jún. 27. 12:58

Sosem tartottam magam irigy embernek, nem tudok felidézni a felnőtt életemből egyetlen esetet sem, ahol irigység motiválta volna a mondandómat. Kimondottan ugrok arra, ha ezt a szót használják, ha valakit kritika ér.

Channa! Rád sem irigy itt senki, tudjuk, hogy tökéletes vagy kívül, belül, felesleges volt most megint ideírnod, mert már elcsépelt ismétlésnek hat.

21. 3c253ca4d3 (válaszként erre: 2. - Piroska52)
2021. jún. 27. 12:28
Én nagyon nem bírom Rubint Rékát és az őt körülvevő jelenséget, de Ti, akik így nyilatkoztok valakiről sem vagytok ám semmivel különbbek. Az összes erkölcsi fölényeteket elvesztitek ezzel a stílussal.
20. Fisica
2021. jún. 27. 12:26

Én nem igazán értem, hogy hogyan függ össze Rubint Réka sztorija a méltósággal való öregedéssel.


Jól néz ki, azt vesz fel amit akar. Mi közünk van hozzá?

19. Borian (válaszként erre: 18. - Channa*)
2021. jún. 27. 12:13
Mint mondottam volt, küzdök. :-)
18. Channa* (válaszként erre: 17. - Borian)
2021. jún. 27. 12:11

"erre mondják, hogy hátulról gimnázium, előlről múzeum"


Ez nagyon jó!


Azért tegyünk érte, hogy elölről is minél tovább lássák a gimit:DDDD

17. Borian (válaszként erre: 15. - Channa*)
2021. jún. 27. 12:04

Igazad van.

Én nem akarok méltósággak megöregedni.

Küzdök ellene. :-)


Sok sport, egészséges kaja, elég alvás, és egyéb szépségápolás. Humor.


Egyszer futottam a fiammal és egy pasi utána szólt, hogy nyugodt tempóban fusson, mint a nővére. Mi jót nevettünk, és elmeséltem neki, hogy na, erre mondják, hogy hátulról gimnázium, előlről múzeum. De örültem a hátulról giminek is. :-)

16. Channa* (válaszként erre: 14. - Tien)
2021. jún. 27. 11:54

Sehol. Rengeteg szép idős ember létezik!


Én sajnos nem fogok közéjük tartozni, de semmi új nem lesz benne, hiszen sosem tartoztam a szép emberek közé;)

Ellenben mindig hatalmas volt az önbizalmam:DDD

2021. jún. 27. 11:52

Húha!

Itt azért sokaknál érzem az irigységet? Vagy nem tudom mit...


Miért ne nézhették volna Rékát a fia barátnőjének. Hát most senkinek nem jut eszébe az, hogy a fiatal pasik zabálják a 40 feletti nőket? Vagy ez még sem igaz?;)


Na, lényegtelen is.


Tehát, bár Réka nem a legszebb nő a világon és lehet, hogy kinéz 40 évesnek, de attól még nem egy öregasszony, és megkockáztatom, de szerintem is fiatalabbnak néz ki a koránál.

Azért tudjuk ezt nehezen megállapítani, mert ugye a saját korunkkal tisztában vagyunk és jellemzően mi saját magunkat pont annyinak látjuk, amennyik vagyunk és általában magunkhoz hasonlítunk mindenkit.

Így aki kb. úgy néz ki, mint mi arra nem gondoljuk, hogy fiatalabbnak is nézhető a koránál;)


Néhányan írjátok, hogy nem a korának megfelelően öltöznek sokan. Miért? Hogyan kell kornak megfelelőnek öltözni? Barna otthonkába kell bújni? Hány évesen is?


Én nem tudom, hogy egyeseket miért zavar az valakit, hogy van aki akár 40 felett is bikinit vesz fel a strandra. Miért ne tehetné, ha jól áll neki? Hát inkább vegyen fel bikinit egy 40 feletti jól kinéző nő, mint egy friss, fiatal bálna méretű...


Az embereknek, ha nincs valami lelki defektje, akkor van egy stílusa, és miért kellene azt feladni a kora miatt?

Én sosem leszek halásznadrágos, nylonzoknis, nyanyatrikós idős asszony. Én pont úgy fogok öltözni majd 60, 70, 80 évesen, ahogy most.


Ugyan úgy felveszem majd a farmeromat, sortomat, szoknyáimat, ruháimat, ha úgy látom, hogy jól áll. Ha meg nem áll jól, akkor is olyat fogok választani, ami az egyéniségemhez illik.


Egyébként, amikor a fiam 16 éves volt, én akkor 38 éves voltam, és megkérdezték tőle, hogy ki az a lány, akivel beszoktál jönni hozzánk? Mondta, hogy az anyukám. Erre az volt a reakció, hogy ne he hazudj!


És rendszeresen előfordult, hogy azt gondolták rólam, hogy túl fiatalon szülhettem a gyerekemet korából/kinézetemből ítélve. És még a munkahelyeimen is előfordul, hogy a barátnőmtől kérdezték, hogy miért szültem olyan fiatalon és, hogy tudtam a gyerekem mellett egyáltalán leérettségizni?:DDD


Sokszor én azon döbbenek le, hogy hogyan tudnak tőlem 10-15 évvel fiatalabb nők úgy kinézni, mozogni, mint a tőlem 10-15 évvel idősebb nénik...


Ja, és, hogy a kérdésre is válaszoljak, bár úgy látom, hogy inkább Réka ekézése a cél;)


Nem túl könnyű elfogadni az öregedést, mert bár lehet, hogy a mai nők a jobb körülmények miatt fiatalosabbak tudnak maradni tovább, de ettől függetlenül szerintem mindenki agyal a visszafelé számoláson. Már csak 40 évem van, már csak 30 évem, már csak 20 évem, már csak 10 évem van ha szerencsés vagyok...


És, ahogy egy kolléganőm szokta mondani: amikor belenézünk a tükörbe, sokszor az jut eszükbe, hogy ki ez a vénasszony?


Hát ez van.


Én drukkolok mindenkinek, hogy hosszú minőségi életet tudjon élni, fel tudja nevelni a gyerekeit, tudjon sokáig unokázni, és tudja hosszú évekig kiélvezni az idős korát.


Ja, és öltözzön úgy, viselkedjen úgy, ahogy szokott, mert attól, hogy pörögnek az évek, ugyan azok maradunk, mint akik voltunk.


Én szeretném, hogy hamarosan feltaláljanak valamit, hogy egy agyátültettéssel egy fiatal testben folytathassuk az életünket a végtelenségig;)

14. tien (válaszként erre: 7. - Robotica)
2021. jún. 27. 11:14

Aranyos vagy ,hogy így próbálsz készülődni a méltóságteljes öregedésre.😊


Nem lehet :egyszer csak ott áll az ember lánya a tükör előtt és érdeklődve nézi ,hogy mi történt?


Genetika ,szép bőr ,stressz mentes élet.

A legfontosabb: derűs életszemlélet.

Elfogadása ,hogy ez a nő szerethető ,bájos.

Hol van az megírva ,hogy csak a fiatalok lehetnek szépek pl.?

13. Piroska52 (válaszként erre: 7. - Robotica)
2021. jún. 27. 10:51
Megállapított,hogy még nem érezzük ennek a ,,,súlyát,,, igaz itt fáj, ott fáj, de még nem érezzük magunkat ,,,,vén nyanyának,,
12. Bichi (válaszként erre: 1. - Babyapocakban)
2021. jún. 27. 10:51

Szerintem mindenkinek az való, amiben jól érzi magát. Mondjuk én sosem értettem, hogy másokat miért zavar, ha valaki olyan ruhát hord, amit ő nem venne fel.

Szerintem erre csak egy ok van, az irigység, és nem azért, mert a miniből kilógó sonkákra irigyek, hanem arra, hogy azt a másikat rohadtul nem zavarja, hogy ki mit gondol róla, neki tetszik és kész.

Én közel az 50-hez simán vehetnék fel haspolót, minit, mert a rendszeres edzésnek megvan a hatása. Egyáltalán nem azért nem teszem, mert érdekel, hogy ki mit mond, hanem mert én nem érzem magam jól benne.

Hozzátenném, hogy a legtöbb alaktalan huszonéves ennyi erővel szintén burkolózzon be, mert semmivel nem gusztusosabb az ő narancsbőrös fenekükön a fehér nadrág, vagy a kibuggyanó hájjal keretezett csipőnadrág.

11. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Babyapocakban)
2021. jún. 27. 10:51

A ráncokat, hasonlókat egy jó kozmetikus évekig el tudja tüntetni rólad. Az öltözködéssel is sokat tudsz javítani a látszaton a megjelenéseden. De akkor sem az a lényeg, hogy mi a világ elvárása.

A lényeg, hogy légy tisztában a valósággal, és belülről fogadd el és vállald fel magadat olyannak, amilyen vagy. És annak megfelelően élj, öltözködj, viselkedj. Légy természetes, ahogy érzed, hogy neked jó. Ne hazudj magadnak, és ne törődj a világ elvárásaival sem. Csak saját érzéseidre, kényelmére, kívánságaira figyelj, és azoknak igyekezz megfelelni. Érezd jól magad a bőrödben.

10. globus (válaszként erre: 6. - Robotica)
2021. jún. 27. 10:51
Elég, ha egy fokkal szebb az ördögnél.
9. bozsu55 (válaszként erre: 8. - Bozsu55)
2021. jún. 27. 10:50
Jav:Utolsó sorban civil--- ducik...
8. bozsu55 (válaszként erre: 1. - Babyapocakban)
2021. jún. 27. 10:49

Ez mese mákkal Réka részéről,így beszélnek róla.


De a kérdésedre válaszolva,reális gondolkodás,genetika,szerencse.

Egy perccel se lennék fiatalabb.

Bárki lehet egy másik ember számára irigylésreméltó még öregen is mert mindenkinek más jelenti a szépet.


Inkább vagyok ráncokkal öreg,mint betegségekkel.

Szerencsémre minden kozmetikai cucra allergiás vagyok,és a civil nem annyira ráncosak...szerintem

7. robotica (válaszként erre: 4. - Piroska52)
2021. jún. 27. 10:48
Mire jutottatok? Még messze az a kor tőlem, de szeretném megérni, jó lenne készülni rá. Testben, lélekben egyaránt :-)
6. robotica (válaszként erre: 3. - Auróra2010)
2021. jún. 27. 10:47
Hát, azért nem kis elvárás ez a nők felé: "magára valamit is adó nő". A férfiak felé vajon milyen elvárás van?
5. Bless the child (válaszként erre: 1. - Babyapocakban)
2021. jún. 27. 10:44
Kellő önismeret és valamennyi intelligencia, ami a lófejű asszonyságban nagyítóval keresendő
2021. jún. 27. 10:44
Csütörtökön pont ezt a témát vitattuk meg a fodrász barátnőmmel, amig csinálta a hajam, lassan mind a kettőnk kora 7-essel kezdődik, azt vitattuk meg hogy éljük meg ezt, mennyire érezzük, hogy annyi, az annyi.
2021. jún. 27. 10:37

Sehogy, a mai világban mindent meg kell tenni egy magára valamit is adó nőnek, hogy jól tartsa magát, hogy legtovább őrizze meg fiatalos külsejét. Azért az nagyon nagy égés ill szánalmas lehet, amikor egy 40 évig felelős munkkört betöltő közéletben aktivan résztvevő nő legyen az orvos jogász v bármilyen közszereplö, őszhajú ráncos pupos idősasszonnyá válik. A társadalom talán csak a pedagósusoknak nézi el az megöregedést.

Répa pedig örüljön, hogy nem a nagymamának nézték ...

2021. jún. 27. 10:31
Jézusom, az oroszlán sirva enné meg, ki volt az a vakegér, aki ezt a csúfságot a tini fia barátnőjének nézte.
2021. jún. 27. 10:22

Minap olvastam a médiában, hogy Rubint Réka büszkén nyilatkozik, hogy a 16 éves fia barátnőjének nézték az olaszok. (Ehhez azért mellékelnék egy friss képet is a kirándulásról: [link] - mert én azért ezt nem nagyon hiszem el.)


Mindenki próbál fiatalabbnak látszani, mint amennyi. Sokan tiniknek való ruhákat hordanak, mert nem tudják maguknak bevallani, hogy az már nem nekik való.


Szerintetek mi kell ahhoz, hogy egy nő méltósággal fogadja az öregedést? A ráncokat? A test változását? Agyban dől el? Vagy a világ elvárásai döntőek ebben?

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook