Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogyan lehet méltósággal öregedni? fórum

Hogyan lehet méltósággal öregedni? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
113. tumbo2 (válaszként erre: 111. - Borian)
2021. júl. 5. 08:20
szerintem is.a kezem,lában vékony,mikor nyugdíjba mentem,sorban törtek el a csontjaim.az anyám,szinte négyrét hajolva ment,mint az apja húga.
112. Borian (válaszként erre: 108. - Aszparagusz)
2021. júl. 5. 06:08
Nem kell elhinned, attól még velem még megtörtént és szívesen dédeletem ezeket az élményeket. :-) Arra is nagyon büszke voltam, amikor a lányomék mellett toporogtam az uszodában, hogy az úszóedzők lemenjenek a pályáról és engem is szinkronúszónak néztek. :-)
111. Borian (válaszként erre: 106. - Aszparagusz)
2021. júl. 5. 06:06

A csontritkulás genetika kérdése. Én 155 cm alacsony vagyok, és 43-44 kg. Világ életemben ilyen vékony alkat voltam, anyukámra ütöttem. Sajnos az ilyen alkat hajlamosabb a csontritkulásra. Anyukám idejében nem volt divat a hormonpótlás, ezért 70 éves volt, amikor két csigolyája összeroppant. Ez nagyon fájdalmas, azóta állansó kezelésre jár, gyógytornázik, de a csigolya nem nő már vissza.

Mivel veszélyeztetett vagyok ilyen örökséggel, így én kb. egy éve kapok HRT-t, bár még rendszeresen menstruáltam amikor beállították megelőző céllal. Az orvosom szerint ez fiatalon is tart, jót tesz a bőrnek, hajnak, de persze nem cukorka, félévente járok kontrollra.

110. Channa* (válaszként erre: 108. - Aszparagusz)
2021. júl. 4. 20:49

Nem tudhatod, hogy az aki esetleg nem a gyereked anyjának néz, kihez hasonlít;)


Lehet, hogy az ő környezetébe idősebbnek néznek ki a 40 évesek.


Erre is tudok egy történetet.

A férjem pesti, bár végez fizikai munkát, de igazi városi. Az unokatesóm férje és az ő családja viszont igazi vidéki parasztemberek, akik fizikai munkát végeznek és ráadásul meló mellett földet is művelnek, stb.


Sokszor nyaraltunk együtt és amikor megtudták, hogy a férjem 40 éves, azt kérdezték tőle, hogy hogyan csinálja, mert ők is 40 évesek, de 20 évvel idősebbnek néznek ki...


Manapság már annyira kényelmesen élünk, annyi mindent nem kell csinálnunk és átélnünk, hogy a testünk később megy tönkre.

109. Channa* (válaszként erre: 106. - Aszparagusz)
2021. júl. 4. 20:42

Milyen hormonokra gondolsz? A menopauza miatt?


Én azt gondolom, hogy ez nem a sporttól függ, ahogy a csontritkulás sem. Ez mind genetika.


A mi családunkra egyáltalán nem jellemző a csontritkulás, pedig a korai menopauza annál inkább. És azoknál a nőrokanaimnál sem, akik életükben nem sportoltak.

És hormont sem szedett senki, mert senkinek nem voltak olyan tünetei, problémái, ami miatt indokolt lett volna. Ráadásul minden nőrokonom tartása szép marad a halálukig, ami szintén a jó csontozatnak és izomzatnak köszönhető sporttól függetlenül.

108. aszparagusz (válaszként erre: 103. - Borian)
2021. júl. 4. 20:37

Hát persze.

40 évesen rólam is azt hitték, hogy a 2 éves fiam nővére vagyok.

Ja nem.

107. Channa* (válaszként erre: 103. - Borian)
2021. júl. 4. 20:36

Ne szabadkozz!

Én is 38 éves voltam, amikor megkérdezték a 16 éves fiamat, hogy ki az a lány, akivel be szoktál jönni? Amikor mondta, hogy az anyukám, akkor azt mondták, hogy ne hazudj!

És nekem az arcomat is látták;)


És most a kovid alatt is az történt, hogy megkérdezte egy tőlem fiatalabb nő, hogy sorba állok e vagy megvárom a barátomat?


Na jó, maszkban voltunk. Én azt gondolom, hogy engem nézett fiatalabbnak és nem a fiamat 20 évvel idősebbnek:DDDD


És történik ez úgy, hogy én sosem látom magam fiatalabbnak a koromnál, sőt! a legtöbb velem egykorú nőket, mindig szebbnek, csinosabbnak, fiatalosabbnak látom.

106. aszparagusz (válaszként erre: 102. - Borian)
2021. júl. 4. 20:35

A sportban egyetértünk. Én is egy héten legalább háromszor-négyszer úszom 2000 métert, ennek köszönhetően nem küzdök betegségekkel. Nem kell/kellett hormonokat szednem, nincs csontritkulásom.

Viszont elfogadom a korral járó testi változásokat, nem ragaszkodom görcsösen a fiatalsághoz,

Remélhetőleg a betegségek, fájdalmak elkerülnek téged és engem is, de sajnos ez sokszor független tőlünk.

105. Channa* (válaszként erre: 104. - Borian)
2021. júl. 4. 20:29

Hordj nyugodtan! Nekem nem tetszik, azért nem hordok ilyet:DDDD

Valahogy elrontja az arányaimat.

De simán hordok nem garbót:D és trikót és fálvállast is, csak a spagettipánt nem áll jól szerintem.;)


Nekem se ráncos még semmim, nincs integető hájam, nem eresek a karjaim, de ugye nem tudhatjuk mikor üt be valami, addig pedig miért ne lehetne "kihasználni" az időt:DDDD


Így vagyok a rövid szoknyával is. Amíg nem ronda a lábam (nincs visszér, nem hajlik rá a térdemre a combom, nem vitorlázik sem a combom belső része, sem a külső, addig hordom, majd ha úgy látom, akkor csak nadrágot veszek fel.

Én nem korhoz kötöm ezeket, hanem kinézethez. És persze nem azért hordok ilyen ruhákat, hogy fiatalabbnak nézzek ki;)

104. Borian (válaszként erre: 100. - Channa*)
2021. júl. 4. 20:14
Én is íhy öltözöm. :-) De hordok vállpántos ruhát is. (Ü, jaj!) Nem ráncos sem a vállam, sem a dekoltázsom, hála a sok úszásnak.
103. Borian (válaszként erre: 88. - Aszparagusz)
2021. júl. 4. 20:08
Hátulról, ledves hormortalan fórumtárs, hátulról. :-) De mesélek mást. Egy idős hölgy egyszer a buszmegállóban szóba elegyedett velem, ahogy a hordozóban vittem a 1,5 éves kislányomar. Mondta nekem, hogy látja, kedves, ilyen fiatalon kell szülni, nem mint a mai nők. Mert az ő unkokái már elmúltak 30 évesek és még nincs gyerekük! Hát akkor mikor lesz? Ő már 38 évesen nagymama volt. Én meg megértően bólogattam 40 évesen. :-)
102. Borian (válaszként erre: 87. - Aszparagusz)
2021. júl. 4. 20:05

Nem félek tőle, csak küzdök ellene. Ez két különböző dolog, ha segít, nézd meg az értelmező szótárban. Az egyi passzív sarokba húzódás, a másik aktív, pozitív hozzáállás.

Az öregedés pdig egyre tolódik, nem véletlenül írtam a 90-et. Majd csak utána szeretnék betegségekkel, fájdalmakkal küszködni, addig a sok sport fiatalon tart.

101. Channa* (válaszként erre: 99. - Tumbo2)
2021. júl. 4. 19:36

Ne is mond!

Nem rég voltunk strandon, ahová kijött egy család. Anya, apa, 2 kisfiú. Az apa és a 2 kisfiú fürdősortban voltak és ugráltak a medencébe, az anyuka beöltözve fotózgatta őket...


Nagyon gáz volt szerintem...

100. Channa* (válaszként erre: 98. - Aszparagusz)
2021. júl. 4. 19:35

Nem, te valóban nem bizonygatod, hiszen te konkrétan szuper vagy, hiszen 60 évesen nincs ráncod, ahogy apukádnak sem volt 81 éves. Ez valóban nem bizonygatás:DDDD


Tehát, ha pl. azt mondom, hogy felveszek sortot és rövid szoknyát, akkor NEM erről beszélek:

[link]

[link]

[link]


Hanem ezekről:

[link]

[link]

[link]

[link]


Ez pedig a bermuda:

[link]

Hordja az, akinek tetszik. Nekem ez sem tetszik;)


És ugye minden viseletnek megvan a helye.

Sortba nem megyek dolgozni, de bicajozni vagy strandra miért ne vehetném fel? Sőt! Még otthon is;)

Rövid szoknyát már munkába is felveszek, és nem azért, hogy fiatalabbnak látszódjak, hanem azért, mert az áll jól és nem a nyanya szoknya;)

És ilyen nadrágot is felveszek melóba is, csak nem ilyen felsővel;)

[link]

99. tumbo2 (válaszként erre: 97. - Channa*)
2021. júl. 4. 18:59
jó is ilyen melegben a burka.pár éve Bécsben voltunk,hát gatyarohasztó meleg volt,egy parkban üldögéltünk.a másik padon egy arab férfi,rövid ujjú ingben,mellette egy fiatal nő tetőtől-talpig feketében,csak a szeme látszott ki.
98. aszparagusz (válaszként erre: 97. - Channa*)
2021. júl. 4. 18:26

A bermudát a "hosszabb" rövidnadrágokra értettem.

Nem azokra, amelyek épphogy a bugyit eltakarják.


Nem tervezem felölteni a burkát, főleg azért mert szép és ránctalan arcom van. (szerencsére ezt apukámtól örököltem, aki 81 évesen úgy halt meg, hogy alig volt ránca.)

De azt sem tervezem, hogy állandóan saját szuperségemet bizonyítgassam.


Itt senki nem kritizált senkit, csak elmondta a véleményét egy adott öltözködési stílussal kapcsolatban.

97. Channa* (válaszként erre: 90. - Aszparagusz)
2021. júl. 4. 18:14

Sokak szerint 40 felett ciki és nem illik farmert hordani.


Szerintem a bermuda nagyon gáz viselet.

Most mondjam, hogy kiröhögöm, aki ilyet felvesz?


Ja, azokon is röhöghetnék, akik nejlon zoknit hordanak a térnadrághoz, és cigánymintás ruhákat hordókon is nevetgélhetnék és még sorolhatnám, hogy ezek szerint a nekem nem tetsző ruhákat hordók mind nevetségesek és képtelenek méltósággal élni az életüket.


Mert szerintem az is röhejes, hogy valaki spagetti pántosban mutogatja magát, akárhány éves is, ez szerintem mindig ciki, ahogy a tapadós felső és tapadós ruha is roppant közönséges.

Ja, a tangát meg csak a ku.vák hordják.;)


Na, mindegy....


Szerintem mindenki öregedjen úgy, ahogy akar, és senki nem kritizálja a másik öltözékét.


De azért bízok benne, hamarosan felöltitek a burkát, hogy még az arcotok se látszodjon, mert egyébként nevetségesek lesztek:DDDD

96. tumbo2 (válaszként erre: 95. - Aszparagusz)
2021. júl. 4. 15:10
persze.bár rám még senki sem mondta,hogy az vagyok.de különösképpen az sem zavarna.legfeljebb azt,hogy fiatalabbnak nézek ki a koromnál.
95. aszparagusz (válaszként erre: 93. - Tumbo2)
2021. júl. 4. 15:07

Fel lehet venni lenge, vállat takaró ruhát, amiben nem pusztulunk meg még nagy melegben sem.


Igazad van nem kell nézni, csak leírtam, hogy ez a fajta öltözködéssel nem fiatalos, hanem nevetséges.

Felőlem járhat bárki bármiben. De véleményem azért lehet róla.

94. tumbo2 (válaszként erre: 93. - Tumbo2)
2021. júl. 4. 15:01
persze ez nem miniszoknyát jelent.de pántos ruhát igen.
93. tumbo2 (válaszként erre: 91. - Aszparagusz)
2021. júl. 4. 14:59
akkor öltözzön zsákba?nem fiatalosnak akarok látszani,de megpusztulni sem a hőségben.akinek nem tetszik,ne nézze.
2021. júl. 4. 14:50
Nekem tetszik a farmert és pólót hordó idősebb korosztály. Imádom a laza nagyikat ❤️ egyáltalán nem róluk beszéltem.
91. aszparagusz (válaszként erre: 89. - Auróra2010)
2021. júl. 4. 14:42

A korosztályomba tartozó ismerőseim (egy kivétellel) normális ruhákat viselnek.

Ő az, aki nem tud megbékélni a korával, sort, mini póló, rövid szoknya és társai. Hiába van viszonylag jó alakja, a bőrén, karján, dekoltázsán már jócskán látszik a kor. Nem fiatalos, inkább nevetséges.

90. aszparagusz (válaszként erre: 89. - Auróra2010)
2021. júl. 4. 14:39

Én is az idősebb korosztályhoz tartozom, lévén 60 éves.

Ugyanúgy felveszem a farmert polóval, napszemüveggel, nem járok lila kiskosztümben, otthonkában és hasonlókban.

De bármennyire is jók a lábaim, a rövid (térd feletti) szoknyákat már mellőzöm, és a legnagyobb kánikulában sem hordok spagetti pántos felsőt, haspólót, és sortot. (bermudát minden további nélkül)

Nem adom elő magam antik Barbiként hosszú szőke/barna/vörös, stb. lobonccal.

89. Auróra2010 (válaszként erre: 86. - Aszparagusz)
2021. júl. 4. 14:35

Mert milyen az idősekhez méltÓ ruhaviselet ? Fekete hosszu ráncos szoknya, vagy mire gondoltok, édesanyád nagyszüleid miben járnak ? . Pár napja irtam, hogy jó látni hogy az idősebb korosztály farmer póló napszemüveget hord, jól is áll neki


Nem akarok senkit megbántani, de tőlem idegen a nyanyamódi, környezetben élő idősebbek is normális ruhákat viselnek

88. aszparagusz (válaszként erre: 67. - Borian)
2021. júl. 4. 14:35

Egy 16 éves fiúnak a negyvenes anyját a barátnőjének nézték. Vagy egy ugyanilyen korú gyereknek az ötvenes anyját a nővérének.

És még el is hiszik. Szánalmas.

87. aszparagusz (válaszként erre: 73. - Borian)
2021. júl. 4. 14:31

Dehogy nincs.

Leírtad, hogy félsz az öregedéstől, nem akar méltósággal megöregedni, csak majd 90 éves korod után.

Hiába a botox, a soványság, a fiatalsághoz (látszatához) görcsös ragaszkodás, az öregedést nem kerülheted el. (ha élsz)

86. aszparagusz (válaszként erre: 81. - Channa*)
2021. júl. 4. 14:27

Attól, hogy valaki értékes ember, még öltözködhet nevetségesen.

A méltósággal öregedéshez hozzátartozik az is, hogy nem válunk öltözködésünkkel, megjelenésünkkel nevetségessé.

Lehetünk fiatalosak, jó alakúak, de a kor előbb-utóbb meglátszik mindenkin.

85. tumbo2
2021. júl. 4. 14:02
én senki kedvéért nem húzok zsákot a fejemre.
84. tien (válaszként erre: 81. - Channa*)
2021. júl. 4. 13:16

Hú ,akkor a kis virágos nyári szoknyámban nevetség tárgya vagyok.Nincs kinn a fenekem,de a hosszú szoknyában hülyén nézek ki.Vagy a cseresznyés pólómban 55 évesen.


Bár én nem otthon élek ,és láttam mezítlábas csajokat jönni menni a városban ,senki nem nézte meg őket .Én is csak azért ,hogy milyen koszos lesz a lábuk és a fertőzés miatt .

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook