Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan lehet megtudni, valaki házas- e? fórum

Hogyan lehet megtudni, valaki házas- e? (beszélgetős fórum)


1 2
20. df1e1c376c (válaszként erre: 17. - Lávli*)
2020. júl. 2. 11:39
Próbálkozni lehet, de szerintem elég kevés egy e-mail arról, hogy bocsi el se mentem, nem is szóltam, ahogy arról sem, hogy rossz a megadott címem.
19. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 18. - Df1e1c376c)
2020. júl. 2. 11:38

Igen, tudom, kivéve akkor, ha a felperes tájékoztat arról, hogy tárgyalás lesz, mert ugye, mint írtam, a levelek nem értek utol.

Hiába küldte ki a bíróság, hiába tud értesítési címet, ha éppen nem ott vagyok.

18. df1e1c376c (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 2. 11:33
Előre értesíteni kellett volna a bíróságot, hogy nem tudsz megjelenni, ahogy a valós cimedrol is bejelentési kötelezettségét van a lakcím nyilvantarto felé, és a bíróság felé, ha menet közben változik.
17. Lávli* (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 2. 11:32

Jaa, értem.

Én biztos egy emaillel próbálkoznék a bíróságnál, pontos adatokra hivatkozva: kitűzött tárgyalás napja, ideje, feleség férj személyes adatai, kérnék tájékoztatást.

16. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - Magdi985)
2020. júl. 2. 11:30
Ha házas vagyok, akkor nem fogok megnyugodni, mert a cél az lenne, hogy végre meglegyen a válás.
2020. júl. 2. 11:29

Házas vagy, nyugodj meg.

Egyrészt azt első tárgyaláson személyesen jelen kell lenned. Másrészt meg ha valami csoda folytán az ikertestvéred Megjelent volna a tárgyaláson, és mégis kimondják a házasság felbontását, akkor rövid időn belül postán is megkapod az ítéletet.

Jelen esetben csak egy új idézést fogsz kapni a következő tárgyalásra.

14. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - Lávli*)
2020. júl. 2. 11:27

De, nekem minden vágyam az volt, hogy elváljak végre, csak nem tudtam ott lenni a tárgyaláson.

És mivel az országban sem vagyok, így az esetleges levelek sem érnek utol.

13. Lávli* (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 2. 11:23

Te tkp nem akartál volna elválni?


Nekünk anno semmit se kellett igazolni, "büntetőjogi felelőssége tudatában" nyilatkozott a felperes a te ügyében is a keresetlevélben, hogy hány évig éltetek külön.

2020. júl. 2. 11:12
Én is arra gondoltam, hogy levélben kérj tájékoztatást.
11. Réki2
2020. júl. 2. 10:58
El lehet választani két felet attól független, hogy az egyik nem jelenik meg sem személyesen, sem jogi képviselő útján. Levélben azonban a bírósági tárgyalás menetéről minden esetben tájékoztatást kap az alperes (valószínűleg az voltál, ha nem te adtad be a keresetlevelet) Így tehát kellett kapnod jegyzőkönyvet a tárgyalásról, amin nem jelentél meg, valamint az ítéletet is meg kellett, hogy küldjék, amiben kimondták a válást. Ha nem kaptál ilyet, nagy valószínűséggel nem vagy elvált. Próbálj meg levélben (két tanú aláírásával hitelesítve), vagy elektronikus kapcsolattartás útján érdeklődni, ott azonosítva vagy, úgy már adhatnak ki tájékoztatást.
10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - 9e9543800f)
2020. júl. 2. 10:56

Van, persze, hogy vam oka.

Nyilván könnyebb lett volna, ha ott tudok lenni, mert akkor legalább tisztán látnék, így meg csak "külsős" információim vannak.


Azt hallottam már, hogy állítólag ha igazolható, hogy a házastársak külön élnek X ideje, akkor kimondják a válást, de nem tudom, ez tényleg így van-e.

Másrészt meg ugye sok mindenről kell dönteni, ami nem tudom, hogyan történhetett meg a jelenlétem nélkül.

2020. júl. 2. 10:26
Az a fura, hogy "nem tudtál elmenni". Biztos van oka, de ha van gyermek a tárgyaláson van döntés az elhelyezés, tartásdíj, kapcsolattartás miegyéb vonatkozásában is. Ha nem tudtam volna elmenni a tárgyalásra, meghatalmazott útján képviseltettem volna magam.
8. NomNom (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 2. 10:14
Nem volt ügyvéd... hát ez elég zavaros. 😵 Talán próbáld meg tényleg a kormányablakot ahogy lejjebb írták, túl gyanúsan hangzik ez.
2020. júl. 2. 10:09
Miben érint ez az információ?
6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - NomNom)
2020. júl. 2. 10:05

Pont ez a másik, amit én sem értek, nem voltam ott, nem volt ügyvéd, de "biztos forrás ' azt mondja, kimondták a válást.

Más kérdés, hogy már 5-6 éve nem is élünk együtt.

De ráadásul gyerek is van.

5. NomNom (válaszként erre: 3. - Lávli*)
2020. júl. 2. 09:51
Igen, de aláírni neki kellett előtte gondolom és nem a férje kezébe adta hanem ügyvéd kezébe.
2020. júl. 2. 09:44
Vagy bemész egy kormányablakba és kérsz egy családi állapot igazolást magadnak. Azon rajta lesz, hogy házas vagy-e még :)
3. Lávli* (válaszként erre: 2. - NomNom)
2020. júl. 2. 09:36

Van úgy, hogy az ügyvéd képviseli a felet.

Szerintem nála van az aláírni való.

2. NomNom (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 2. 09:17
De ha nem is voltál ott... Alá kellett vmit írnod, hogy érvénytelenítsétek... Nélküled nem fogják a házasságotokat érvényteleníteni.
2020. júl. 2. 09:11

Sziasztok.

Tudom, fura a kérdés, de nemrég volt a válóperem, amire nem tudtam elmenni.

Az exemmel nem nagyon beszélünk, és nem is hiszek neki.

Kinél lehet megtudni, kimondták-e a válást?

A bíróság telefonon nem ad ki információt, személyesen pedig nem tudok bemenni.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook