Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan lehet leszoktatni egy 15 hónapos babát arról, hogy megüssön, akár játékból akár méregből? fórum

Hogyan lehet leszoktatni egy 15 hónapos babát arról, hogy megüssön, akár játékból akár méregből? (tudásbázis kérdés)


17. a26b2a1b7e (válaszként erre: 5. - 9c1b9b7ead)
2011. ápr. 29. 21:47

Egy ideig nálunk is bevált a szemébe nézés, meg a leguggolás, de egy idő után rájött, hogy ez Neki nem tetszik, és direkt kerülte a szemkontaktust a kis huncut :)

Úgyhogy végül már gyakran az volt, hogy azért ment volna a harc, hogy egyáltalán a szemembe nézzen... Akkor választottam ezt a lenyugtatós módszert a már nagyon durva fekvesikítós hisztiknél. Mert eközben legalább én is megnyugodtam, és azt közvetítettem a gyerekem felé, hogy nem utasítom el akkor sem, ha nem úgy viselkedik, ahogy szeretném.

A másik módszer az ignorálás még... de olykor az is eléggé idegőrlő...

Vagy a figyelemelterelés...

Sztem. érdemes mindent felváltva próbálni, mert a kicsik nagyon okosak, és hamar rájönnek a módszerek lényegére, és igyekeznek "kijátszani" azokat...

Nálunk ez az átölelősdi volt a végső mentsvár másfél éves korától (akkor kezdődött a dackorszak nálunk), de minden gyerek más és más, ezért kell és érdemes többfélével próbálkozni.

2011. ápr. 29. 21:45
Ne harapjátok le a fejem.. ő kérdezett, én leírtam egy tapasztalatot, ami működött a környezetemben...
15. Orsy27
2011. ápr. 29. 21:44
Kislányom is 15 hónapos, és egy ideje üt ő is, én mindig megfogom a kezét, és simogatok vele, és mondom, hogy nem bántjuk anyát/apát/senkit sem, mert fáj anyának, inkább simogasd meg, ne bántsd! Ilyenkor mindig nagyon figyel, szerintem ez is segíteni fog. Szerintem nem méregből ütnek ennyi idősen, hanem játékból, de egyáltalán nem szabad hagyni!
14. ebba518fdb (válaszként erre: 4. - 17dfdcec7d)
2011. ápr. 29. 21:41
nálunk a bátyjától leste el, de a nagy fiam nem minket rugdos, vagyis "sportolás" szinten szoktak apával bunyózni, csak ugye a kicsi még nem tud igazán különbséget tenni.. :)))
13. ebba518fdb (válaszként erre: 5. - 9c1b9b7ead)
2011. ápr. 29. 21:40
na ezt kipróbálom.. :))) nálunk a kisebbem hajlamos ilyesmire.. leginkább játéknak szánja, de nagyon veszélyes..
12. 9c1b9b7ead (válaszként erre: 9. - A26b2a1b7e)
2011. ápr. 29. 21:37
Ez is jó módszer lehet, de szerintem nagyobbaknál és bevezetésként valami gyors reakció kell, később az Általad ajánlott megoldás természetesen célravezető lesz.
11. 9c1b9b7ead (válaszként erre: 3. - Huncutka84)
2011. ápr. 29. 21:36
Szerintem sem, mert nem ad választ, miért NE csinálja, hanem épp ellenkezőleg, megerősíti a rossz mintát! Azt nem szabad!
10. 17dfdcec7d (válaszként erre: 5. - 9c1b9b7ead)
2011. ápr. 29. 21:35
rosie1nek van igaza
2011. ápr. 29. 21:35

Az öledbe ülteted úgy, hogy háttal legyen Neked. Eközben úgy fogod le, hogy átöleled, és ne üthessen meg. És csak annyit mondasz nyugodtan: "Megvárom amíg sikerül megnyugodnod". És így teszel. Ha sikerült megnyugodnia, akkor magad felé fordítod és azt mondod: "Örülök, hogy sikerült megnyugodnod, büszke vagyok Rád!", átöleled, és megpuszilod.

Nálunk ez volt a "csodaszer" a legdurvább dackorszakos hisztiknél...

8. 9c1b9b7ead (válaszként erre: 6. - 9c1b9b7ead)
2011. ápr. 29. 21:35
Úgy értem, tanultam és használom a családban és a munkámban is. (gyógypedagógia)
7. 17dfdcec7d (válaszként erre: 3. - Huncutka84)
2011. ápr. 29. 21:34
szerintem ez nem okos dolog,egyaltalan.
6. 9c1b9b7ead (válaszként erre: 5. - 9c1b9b7ead)
2011. ápr. 29. 21:34
És ez nem az én elvem, tanultam, működik!
2011. ápr. 29. 21:33
Határozott és következetes: EZT NEM!-mel. Közben belenézni a szemébe, tudni fogja,mi a határ. Lehet, hogy ez túl ridegnek tűnik, de itt nem magyarázat kell még, hanem érzéssel nevelni, gyorsan, és határozottan.
2011. ápr. 29. 21:32
nem lesz egyszeru.nem szabad semmikepp durva lenni vele,turelem,kedvesseg,peldas anyai megoldassal.ne emeld fel a hangod,ne legy hirtelen,csakis turelmes es nyugodt,igy fogsz tudni pozitivat elerni a kicsinel.masreszt meg ne legyen durvasag,hirtelenkedes,hangos,arogans hangvaltas a csaladban,ez miatt durvak sokszor a gyerekek,mert valaki igy viselkedik elottuk.egy gyerek soha nem a szomszedtol latja a dolgokat eloszor is,es nem a postasra hasonlit.
2011. ápr. 29. 21:32
Egy ismerősöm azzal szoktatta le a gyerekét a "megharapásról" h ő is visszaharapott. Persze nem belemart, de éppen annyira h a gyerek ne akarja megint... kicsit brutál, de bejött, ilyenkor még ösztönösek, ha csinálsz vmit és utána neked is fáj, akkor nem csinálod újra.
2011. ápr. 29. 21:20
Mielőtt válaszolnék, meg szeretném kérdezni, hogy eddig mivel próbálkoztál?
2011. ápr. 29. 21:18
Hogyan lehet leszoktatni egy 15 hónapos babát arról, hogy megüssön, akár játékból akár méregből?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook