Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Hogyan lehet jó diétás lekvárt készíteni? fórum

Hogyan lehet jó diétás lekvárt készíteni? (tudásbázis kérdés)


15. fe9e12ede0 (válaszként erre: 14. - Gy.Ibi)
2009. jún. 22. 17:28
Én is így szoktam. Elég hamupipőke munka, időnként kicsipegetni a készeket. Érdekes az, hogy az egyik már csont kemény, a másik meg közvetlen mellette épp hogy csak ráncosodik.
14. Gy.Ibi (válaszként erre: 12. - Fe9e12ede0)
2009. jún. 22. 16:42

Idén az epret felszeleteltem és teljesen szárazra aszaltam.Megpróbálom kávédarálóban ledarálni és sütikhez krémbe keverni.Újdonság a vákumszárított eper méregdrágán,remélem ez se lesz rossz.

A meggyel vigyázz,nehogy megpenészedjen,ha több víz marad benne.

Én befőttes üvegben tartom az aszalványokat,papírszalvétát teszek a tetejükre,legumizva.

Az én gépemben nem egyszerre van kész mind,figyelni kell,a készeket előbb kiszedem.

13. Gy.Ibi (válaszként erre: 11. - Marikati)
2009. jún. 22. 16:29

Én most meggyet aszaltam,egészben.Finom lett.

Sárgabarackkal is próbálkoztam már,de nem lett olyan,mint a bolti.Az íze jó,csak nagyon lapos lett.Kemény barack kell hozzá szerintem,pár pillanatra forró vízbe dobni,héját lehúzni,a magot a lehető legkisebb lyukon kivenni.Érdemes citromos vízben áztatni kicsit.

2009. jún. 22. 06:34
Sárgabarackkal még nem próbáltam. Általában azt nehéz eltalálni, mikor kell kiszedni a "kész terméket". Alma esetében képes ropogósra kiszáradni, de kb. 1 hét után visszaveszi a nedvességet a levegőből. Eper képes karamelizálódni, nem lesz tőle finom. Eddig jellemző volt, hogy mindent picit túlszárítottam (a biztonság kedvéért nehogy romlásnak induljon), de meggyet már egész puha állapotban szedem ki. Tavalyról maradt még egy kevés alma, semmi baja nincs, most is ugyanolyan ízletes, pedig csak egy papírdobozban van eltárolva. Almát vékony szeletekre szoktam vágni, hogy ne barnuljon meg, egy kis ecetet vagy citromsavat szoktam a vízbe tenni....
11. marikati (válaszként erre: 10. - Fe9e12ede0)
2009. jún. 21. 19:52

Szeretnék tanácsot kérni az aszalással kapcsolatban.

Most vettem aszalógépet.Sárgabarackom van rengeteg,ez egy korai fajta ami már érik.Hogyan aszaljam?Van valami praktikája,vagy elég megmosva,megfelezve a gép tálcáira rakni és várni a folyamat végét?

2009. jún. 21. 17:43
Lekvár nem igazán lehet diétás.... Reggelire a lekváros kenyér öngyilkosság, sütibe meg úgysem kell sok, tehát úgy gondolom, az a kevés mindegy milyen. (hacsak nem cukorbetegnek kell) Nálam a gyümölcs aszalása a nyerő, nasinak megteszi télen, nem kell gumicukor :), ráadásul mindenféle hozzáadott cukrok meg édesítők nélkül készíthető. Alma eper, most épp a meggy a sláger. Ez van legközelebb a természetes formához, minden eredeti, csa a víz távozik :)
9. Gy.Ibi (válaszként erre: 8. - 57abc43d5b)
2009. jún. 17. 22:32
Bocsi,elírtam,az enyém is dzsemfix,3:1-ben.
2009. jún. 17. 13:06
Én is DR.O-val főztem,de a 3:1-ben Dzsemfix Szuperrel.Azt édesítőszerrel is lehet.És amellett,hogy diétás és finom 3 perc alatt kész is!
2009. jún. 16. 22:28

Én Dr.O. 3/1-ben zseléfixet használok lekvárokhoz,gyümölcscukorral.

Csütörtöktől lesz a P-ben diabetikus befőzőcukor.Gondolom az is gyümölcscukor.Kalória van benne,csak lassabban szívódik fel.Napi 5dkg-ot ajánlanak belőle max.

6. supin (válaszként erre: 5. - Vereskati)
2009. jún. 16. 21:42
Meg lett a recept????
2009. jún. 13. 08:38

Ma megyünk a barátnômhöz, el fogom kérni tôle a lekvárok receptjeit:) Addig is egy befôtt receptet hoztam.

Őszibarackbefőtt

Az édesítőszerrel készült befőttek sajátossága az alacsony energiatartalom, amely kedvező lehet desszertként fogyasztva fogyókúrában és cukorbetegség esetén is. Mivel a befőtteket általában cukor tartósítja, ezért itt muszáj erős tartósítószert alkalmazni, mellyel sokat veszít értékéből. Gyakori fogyasztása

1 üveghez kb. 1 kg tisztítatlan őszibarack

8-9 tabletta/üveg édesítő tabletta

késhegynyi/üveg nátrium-benzoát.

Elkészítése:

Megtisztítom a barackot, felaprítom és üvegbe rakom. Feltöltöm az üveget vízzel, majd beleteszem az édesítőt és a tartósítószert. Lezárom.

Majd az üvegeket fazékba állítom, vízzel töltöm az üvegek szája alatt 2 ujjnyival.

A víz forrásától 15-20 percig forralom és a vízben hagyom kihűlni az üvegeket.

2009. jún. 9. 17:10

Mi az agar-agar? Hát a következő:


Az agaragar tengeri vörösmoszatokból nyert sűrítő- és zselésítő élelmiszer-adalékanyag (E406). [1] Főleg D-galaktóz cukormolekulákból felépülő hidrofil kolloid poliszacharid. A mikrobiológiai táptalajok leggyakoribb alapanyaga, de étkezési, kozmetikai és egyéb célokra is használják

2009. jún. 9. 17:08

Nem az én receptem,de utána olvastam,és ezt találtam.Talán tudtam segíteni.


_._._._._._._._._._._._._._._._._._._._._.-:



"Én is agar agarral csinálom semmi édesítőszert nem teszek bele, az üvegeket lezárva kuktában 20 percig gőzölöm így több évig eláll. Sok kis üveget töltök meg eper sárgabarack stb lekvárral. Ha kinyitom én mézet vagy juharszirupot csorgatok rá, persze lehet Canderel vagy egyéb bevált mesterséges édesítővel fogyasztani. A szilvalekvárhoz semmi nem kell csak nem tudom cukorbetegek fogyaszthatják-e?


Kb 2 kg gyümölcshöz kell egy kávéskanál agar agar. Bio boltban kapható én ott vettem. "

2009. jún. 9. 16:41
Ez érdekelne engem is! Ha vki tud,plz írjon :o)
2009. jún. 9. 16:39
Hogyan lehet jó diétás lekvárt készíteni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook