Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan lehet horgolt gömböt keményíteni? fórum

Hogyan lehet horgolt gömböt keményíteni? (tudásbázis kérdés)


13. Bodu (válaszként erre: 12. - Kiszsófi)
2011. júl. 19. 17:34
Neked erről könyvet kéne írnod.:-)
2011. júl. 19. 15:06

Karácsonyfa-dísz gömböket úgy lehet szépre keményíteni, hogy két félgömböt csinálsz, kikeményíted - ha szerencséd van, és a legtöbb minta pont akkora - egy hagyományos villanykörtére igazítva. Amikor megszáradt, összeöltöd, összeigazítva a mintát. Nem látszik meg. A lufit ha belenyomod a keményítőbe, cukros vízbe, le fog engedni. A rosszabb minőségű lufi pedig megfogja fogni a cérnát. Az égő többször is felhasználható, míg a lufit csak egyszer tudnád.

A cukros víz is jó, de lehet kapni keményítőt is. A por alakút vedd, amit ki kell vízzel keverni. A folyékonytól - pláne a gömb - nem áll meg. Szerintem a cukros víz a legjobb.

Főleg német és olasz nyelvű horgolós oldalakon találsz jó képeket is, hogy hogyan csinálják. Nem kell tudni németül vagy olaszul hozzá.

A cukros vizes keményítő után már átbökni nem nagyon tudod majd a mintát,olyan kemény lesz, de szépen össze lehet öltögetni kis gyakorlás után.

Nekem kis házikó, templom, esernyő is van a fán ezzel e módszerrel. Az olaszok nagyon tudják, hogyan kell :).

2011. júl. 19. 08:51
Köszi az ötleteket. Karácsonyfadísz lesz a gömbből, csak ahogy a tempómat elnézem, már most hozzá kell kezdenem:) A lufi szerintem jó lesz. Mivel szoktátok keményíteni (mert én a cukros vizet hallottam)?
10. juditéva (válaszként erre: 9. - T.Ili)
2011. júl. 18. 23:09
Nem célszerű. Most akkor mire is kell az a gömb?
9. t.Ili (válaszként erre: 6. - Juditéva)
2011. júl. 18. 22:59
Arra meg jó felfújni a gyógyszertárban kapható gumi ujj is:)
2011. júl. 18. 22:59
Dettó. Annyira nincs már fantáziám ilyen későn, hogy eszeme nem jutott, hogy egy nagy gömb mire való:)
7. b4c06bc553 (válaszként erre: 6. - Juditéva)
2011. júl. 18. 22:55
:) Igaz! Annyira egy lámpabúra ugrott be, hogy eszembe sem jutott egy babafej! :)))
2011. júl. 18. 22:54
Ha kisebb gömöt készítek, pl. babafej, a felénél elkezdem kitömni. Így mosható is. Nem tudom mekkora gömb és mi a célja?
5. b4c06bc553 (válaszként erre: 2. - Kriszta8)
2011. júl. 18. 22:54
A lufival együtt keményítsd ki (de nehogy cukros vízbe, mert sok a darázs) és ha megszáradt, akkor a lufit egyszerűen kiszúrod és kihalászod a minták közül.
4. kriszta8 (válaszként erre: 3. - Lulugazdi)
2011. júl. 18. 22:41
Köszi, kipróbálom.
2011. júl. 18. 22:39
lufit fújj bele és úgy keményíts ki
2011. júl. 18. 22:35
Tudna valaki segíteni? Még most kezdem a horgolást, gömböt szeretnék csinálni. A minta nem nehéz, de nem tudom, hogyan lesz igazi gömb alakú, ha a belsejében nincs semmi.
2011. júl. 18. 22:34
Hogyan lehet horgolt gömböt keményíteni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook