Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan lehet elintézni egy 14 éves gyerek másik szülőnél való elhelyezését? fórum

Hogyan lehet elintézni egy 14 éves gyerek másik szülőnél való elhelyezését? (tudásbázis kérdés)


22. Lili74
2010. márc. 19. 19:12

Egyébként úgy tudom, h mivel a gyámhivatal nem hozhat ítéletet, mindenképp kell kérni a gyermekelhelyezés megváltoztatását a bíróságon.

Ha a gyerek igazolhatóan nálatok lakik, akkor a bíróságon ( ha nyertek) kérni kell, h anyuka a másik szülő részére fizesse ki. Azt ő ugyanis jogosulatlanul veszi fel. Sajna ezt csak ott lehet kérni, mivel bírósági végzés hiányában MÁK nem kompetens az ügyben. Ha pedig majd meglesz a végzés, akkor onnantól kell igényelni a csp-t egyenesen a MÁK-tól.

21. Lili74
2010. márc. 19. 19:05
*meghallgattak
20. Lili74 (válaszként erre: 9. - Tavaszilány)
2010. márc. 19. 19:05
Ez mondjuk 30 éve volt, de én is bementem a gyámügyre, h apámmal akarok élni. Bár utána volt bírósági tárgyalás is és ott is meghallgattam 14 évesen, szóval valszeg ez így van, mert csak nem visszafelé fejlődött ez a dolog.
19. tavaszilány (válaszként erre: 18. - NÁgi)
2008. jún. 22. 07:03
nem tudtam, és köszi a segitséget :)))
18. NÁgi (válaszként erre: 15. - Tavaszilány)
2008. jún. 21. 20:26
Azt tudjátok, hogy a gyereknek természetben is oda adhatod a gyerektartást? Növéremmel így nyertünk pert a férj ellen, mert az is meg csinálta, hogy utólag követelte az elmardt gyerektartást.és akkor viszont a gyerek szava már tökéletes, hogy ott élt nálatok hány napot és azt eleve le vonják a gyerektartásból, mert az idő alatt nem tartotta vagy ha vett neki pl. cipő, ruha vagy ilyesmit akkor azt is levonhata.
17. tavaszilány (válaszként erre: 14. - NÁgi)
2008. jún. 21. 20:18
persze, azért próbálkozom itt is :)))
16. tavaszilány (válaszként erre: 15. - Tavaszilány)
2008. jún. 21. 20:17
Na, ezt nem szeretnénk mégegyszer...
2008. jún. 21. 20:16
És nem is lényeges a gyerektartás fizetése, igazából azért kellene a papir a gy.elhelyezésről, mert már egyszer megcsinálta ugyanezt a másik gyerekkel. Amikor ő nálunk lakott, arra a gyerekre nem fizettünk gytartást (a másik 2re, aki az anyukánál volt, természetesen igen), ő feljelentette a férjemet a bíróságon elmaradt gytartás miatt, az idézést (valszeg) szándékosan eltüntette, és mi csak a végrehajtó papirját kaptuk meg, igencsak szép összegről (amiben persze még per- vagymittudoménmilyen költség is volt) és 8 napos határidővel. Esélyünk sem volt bizonyitani, hogy nálunk lakott a gyerek.
14. NÁgi (válaszként erre: 12. - Tavaszilány)
2008. jún. 21. 20:12
Egy próbát megérne, nem?
13. NÁgi (válaszként erre: 9. - Tavaszilány)
2008. jún. 21. 20:12
Hát ezt sajna nem tudom.
12. tavaszilány (válaszként erre: 11. - NÁgi)
2008. jún. 21. 20:11
persze, hogy nem fizet, sőt, még a családi pótlékot is zsebre teszi. Sajnos majdnem 100 %, hogy nem egyezne bele.
11. NÁgi (válaszként erre: 8. - Tavaszilány)
2008. jún. 21. 20:10
hát az gáz, mert akkor biztos hogy per lesz belőle, már csak azért is, mert gondolom most sem támogatja anyagilag a gyereket. Ha viszont hivatalosan átkerül akkor gyerektartást kell fizetnie. Szerintem próbáljátok meg úgy, (hogy ha meg tehetitek) akkor mondjatok le a gyerektartásról és cserébe kérjétek az Anyuka hozzájárulását az elhelyezésnek.
2008. jún. 21. 20:07
Bírósági harcot szeretnénk elkerülni,mert az senkinek sem lenne jó, főleg nem a gyereknek. Viszont ha ez a gyámhivatalos dolog igaz, jó volna hivatalos formába önteni a dolgot, mert egyszer már megjártuk nagyon.
9. tavaszilány (válaszként erre: 7. - NÁgi)
2008. jún. 21. 20:05
Azt hallottam, hogy ha a gyerek betöltötte a 14-et, és a gyámhivatalba tesz egy nyilatkozatot, hogy a másik szülővel akar élni, akkor nem kell a bíróság, merthogy már dönthet a gyerek.
8. tavaszilány (válaszként erre: 6. - NÁgi)
2008. jún. 21. 20:04
Húú, hát nálunk kicsit más...anyuka félévkor "átküldte" pár hétre a kislányt, költözzön ide, mert megbukott. De a kislány nem szeretne már visszamenni, és mi is örülnénk, ha maradna...sztem viszont anyuka presztizskérdésnek fogja felfogni..és nem támogatja majd az ötletet.
7. NÁgi (válaszként erre: 4. - Tavaszilány)
2008. jún. 21. 20:01
de azt bírosági tárgyalásnál veszik figyelembe.
2008. jún. 21. 20:00
Nálunk növéremnél volt ilyen, ez attól függ hogy az Anyuka engedi-e vagy hogy miért van az Apukánál. Náluk az volt, hogy növéremhez helyezték el a 3 gyereket és egy idő után meg szünt a munkahelye és nem tudta eltartani a 3 gyereket. Megbeszélte a volt férjével és 2 gyerek át került hozzá a legnagyobbik pedig vele maradt.
5. tavaszilány (válaszként erre: 4. - Tavaszilány)
2008. jún. 21. 20:00
És reménykedem benne, hogy a bírósági herce-hurca elkerülhető...
4. tavaszilány (válaszként erre: 3. - NÁgi)
2008. jún. 21. 19:58
Úgy tudom, ha betöltötte a 14. évét, már ő is beleszólhat a döntésbe. Mármint a kislány.
2008. jún. 21. 19:56
Már mint bíroságilag gondolod?
2008. jún. 21. 19:56
6 évvel ezelőtti válásnál az anyukánál helyezte el a bíróság (közös megegyezéssel). A kislány fél éve az apukájával él, ezt kéne hivatalossá tenni. Elintézhető a gyámhivatalban vagy mindenképp bíróságra kell menni?
2008. jún. 21. 19:54
Hogyan lehet elintézni egy 14 éves gyerek másik szülőnél való elhelyezését?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook