Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan lehet eBey-es vásárláskor számlát igényelni? fórum

Hogyan lehet eBey-es vásárláskor számlát igényelni? (tudásbázis kérdés)

5. Zsuzska1425 (válaszként erre: 4. - Emagdi)
2015. máj. 20. 18:10
rendeltem már többször,de nem kerestem ezt a funkciót eddig
4. emagdi (válaszként erre: 3. - Zsuzska1425)
2015. máj. 19. 10:42

húha, hát kicsit messziről indulsz.. :)

mielőtt eladni szeretnél, javaslom nézegesd magát az oldalt, hogyan épül fel, milyen menüpontok vannak, vásárolj egy-két dolgot, hogy legyen tapasztalatod mégis hogyan működik az ez az egész adok-veszek az ebayen.

olvasd el az eladóknak szánt tájékoztatót és szerződési feltételeket.


angolul mindenki tud.

3. Zsuzska1425 (válaszként erre: 2. - Emagdi)
2015. máj. 19. 09:58
Köszi,sajnos azt sem tudom hol lehet írni az eladóknak,és,hogy hogyan is kéne írnom,hisz nem tudom milyen nyelvet beszél
2015. máj. 18. 15:16

hát, írsz az eladónak, hogy küldjön számlát :)

küldenek, elektronikusan és/vagy a csomagban.

ha nem EU-ból jön a termék, akkor azért nagyban függ attól, hogy épp rádobják-e a vámot-áfát, hogy 1. mi van értéknek a csomagra írva, 2. milyen kedve van a vámosnak (elhiszi-e hogy nem akkora értékű a termék, mint ami a csomagon feltüntetésre került), 3. konkrétan milyen jellegű az a termék (pl műszaki cikknél nagy eséllyel megy rá a sarc).


azért arra ügyelj, hogy milyen számlát rakatsz a csomagba, mert ha az vámolandó érték, akkor tuti rá is teszik a vámot-áfát. ha ráíratod hogy ajándék, akkor pedig az aktuális vámostól függ, hogy épp elhiszi-e.


számlát az adóhatóság a gyakorlatban elfogadja már valami "érthető" nyelven is (angolul pl simán), de elvileg le kellene fordítani. (de gyakorlatban angol, német nyelveknél ezekhez nem ragaszkodnak, megértik :)).

2015. máj. 18. 14:20

Sziasztok! Szeretném a segítségeteket kérni.Nemrég kezdtem ebayezni,szeretném hivatalosan árulni az ott megvásárolt termékeket.De nem tudom,hogyan lehet számlát kérni?Mi van akkor,ha a számla (nyilván) nem magyar nyelvű? És hogy működik a vámolás?

Minden tapasztalat érdekel.....

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook