Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan lehet az elhízott cicát lefogyasztani? fórum

Hogyan lehet az elhízott cicát lefogyasztani? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
46. 4726e582cf (válaszként erre: 44. - Emagdi)
2007. máj. 27. 18:28

Tudom tudom, de ilyen válogatós dögöt még nem láttál, bár megteheti, mert beteg (asszem valahol már írtam, hogy autoimmun betegsége van), szóval minden márkát kipróbáltunk, de egyiket sem hajlandó megenni, úgyhogy örülünk, ha eszik egyáltalán.

Az említetteket nem eszi meg.


Közben rájöttem, hogy nem a Fitt and fun-t eszi, hanem a Multifit-et... ennyire bamba vagyok :-O...


Szárazból meg csak a Royal Canint eszi..., amikor éppen nagyon beteg, akkor ezt is csak immel-ámmal hajlandó megenni.

Na neeem! Nem lesz még egy macska! Éppen elég ez az egy :) Tudod, nálunk a kutya kapta a macskát, és előtte nem nagyon kedveltem a macskákat, úgyhogy ő a plusz a kutyának, szóval nem kell még egy!

45. emagdi (válaszként erre: 41. - 0a6ce1d48d)
2007. máj. 27. 18:10

igen, de sajnos a kijárós cicákat sokkal gyakrabban éri baleset, pl elüti az autó, megmérgezi a gonosz szomszéd stb... és aki kedvencként tart egy állatot, annak nagyon nagy fájdalom ha az beteg, vagy netalántán elpusztul.

szóval inkább kövér legyen, mint halott!:))

44. emagdi (válaszként erre: 43. - 4726e582cf)
2007. máj. 27. 18:09

szia! a Fitt and Fun a Fresnnapf állatáruház saját márkája. lehet, hogy a cicáknak ízlik, de igazából az nem a legjobb minőségű termékük. (van saját márkásból magasabb minőségű is, a multifit, illete még annál is jobb, a premiere, illetve múltkor láttam, hogy száraz tápban valami újfajta saját termékkel jöttek ki, de azt még nem próbáltam a macskáimon:))


amúgy Bombi is rém válogatós volt, aztán mikor Frici idekerült, azóta minden elfogy, bármi is legyen a tányérjukban:))) a konkurencia jót tett a válogatásnak:)))

43. 4726e582cf (válaszként erre: 40. - Kalthelios)
2007. máj. 27. 15:40

Akartam írni, hogy a Royal Canint próbáld meg, de látom emagdi már írta. Tudom, hogy rém drága, de van diétás fajtája is, és ha a legválogatósabb macska (az enyim pl.) megeszi, akkor bármelyik megeszi :), de valóban érdemes egy kis csomaggal venni, hátha nem ízlik nekik. De többféle diétás van, úgyhogy ki kell próbálni.


Van egy H betűvel kezdődő kaja is, azt orvosok szokták javasolni (nem jut az eszembe a neve...), az sem olcsó, de a válogatós macskák nem szeretik, legalább is nálunk a kutya ette meg a 40 dekás csomagot, mert a macska köszönte nem kérte.


A Sheebát az enyim sem eszi, pedig hogy reklámozzák, és mindig nagy szemekkel néznek rám, hogy hogyhogy nem eszi meg a macska... Hát persze, mert a van egy kicsit ismeretlen márka a Fitt and Fun termék, na azok nagy részét megeszi, csak ne halas legyen :).

42. 4726e582cf (válaszként erre: 41. - 0a6ce1d48d)
2007. máj. 27. 15:36

Megkérdezhetem, hogy van-e macskád?

Az enyimet ki sem lehet a lakásból vinni, még a lépcsőházba sem, nemhogy az utcára...

Egy lakásban, házban tartott macskának teljesen máshogy alakul az immunrendszere. Ha kikerül a kertbe, akkor lehet olyan betegségeket szed össze, ami egy kint tartott macskának meg sem kottyan.


Arról nem beszélve, ha nem adsz a macskának kaját, faképnél hagy. Ez nem kutya, hanem macska, a kajáért szeret, semmi másért.


Tehát ez nem jó ötlet!

2007. máj. 27. 13:43
Ki kell vinni a kertbe, és ha fog egeret akkor eszik, ha nem, akkor nem. Minden elkényeztetett macsi le fog fogyni. :))
40. Kalthelios (válaszként erre: 39. - Emagdi)
2007. máj. 27. 10:36

Szia!

Köszi a tippeket, élni fogok velük.

A legjobbkor szóltál, mert szerdán mennem kell macskakaját venni.

Eddig éppen azért nem váltottam, mert az én három macsekomnak a 40 dekás kiszerelés kb. két napra elég. Ha ízlene nekik, másnap mehetnék a nagy adagért, viszont a Frakk bolt oda-vissza kb. 1 óra. Viszont azt sem szeretném, ha 4 kiló maradna a nyakamon, mert nem olcsó mulatság.


A másik két márka a Whiscas és a Kitkat volt. Noisynak azt vettem váltogatva a legközelebbi szupermarketben, amíg tudomást nem szereztem a R.C.-ről és a Frakk nevű szakboltról.

(Előtte négy évig Angliában éltem. Amikor hazaköltöztem, szinte egyetlen régi üzletet sem találtam a "helyén", és rengeteg új nyílt időközben. Hónapokba telt, mire újra megismertem Szegedet, pedig a szülővárosom.)

Mókicának írtam (28. pont), hogy nem szerette, majdnem egy év alatt hízott kb. két kilót, ráadásul állandóan éhes volt.


Noisy nem nagyon szereti a nyers húst. Bezzeg a két fekete kisördögöm! Először muszáj őket jóllakatnom, hogy el tudjak kezdeni főzni, mert óriási műsort csapnak, amíg nem adok nekik.

Imádják a csirkenyakat, a májat, a szívet. Sertés- és marhahúst nagyon ritkán veszek, de azt nem szoktam nekik adni. Olyankor veszek nekik külön csirkeaprólékot.

A zacskós Whiscast csak nyalókának nassolják. Olyan ügyesen lenyalogatják a gombócokat, hogy csak no!

Épp a napokban nevettem egy hatalmasat, mert szemtanuja voltam, hogy Noisy szájába bekerült egy gombóc, és KIKÖPTE! :-))))

A Sheebat és egyéb patékat nem eszik, pedig már próbálkoztam több márkával.


Örülök, hogy vannak más, valóban minőségi szárazkaják, mert eddig a R.C. fajtáit váltogattam. Nyáron indoort kapnak, mert az outdoorban elég sok a zsír. Télen kell nekik.


Még egyszer köszönöm a tippeket.

Most kikapcsolok, mert rövidesen indulok Pestre.

39. emagdi (válaszként erre: 36. - Kalthelios)
2007. máj. 27. 09:50

"Nem azt írtam, hogy CSAK a Royal Canin a jó, hanem, hogy a legjobb, itthon is kapható.

TAPASZTALATból mondtam, mint ahogy a másik két - kipróbált - márkát nem javasoltam, és azt is leírtam, hogy miért. "


melyik másik kettőről beszélsz? én csak a royal canint láttam, hogy mondod, más prémium tápot nem.

nyilván egy prémium kategóriás tápot nincs értelme összehasonlítani a tv-ben reklámozott, hulladék tápokkal. (pont erre írtam, hogy az köztudott, hogy ezekkel nem szabad etetni a macskákat)

más prémium tápokat nem áll szándékomban felsorolni, mivel nem akarom reklámozni egyiket sem. csak arra szerettem volna felhívni a figyelmet, hogy létezik még több hasonló minőségű táp is (és igen, itthon is kaphatóak), nemcsak az általad említett. (tudod, a választás szabadsága, és hasonló elvek. másrészt szerintem az a legjobb, ha mindenki saját maga utánanéz, információt gyűjt és az alapján dönt, választja ki a számára megfelelőt, és nemcsak kap egy infót, és vakon azt követi)

38. emagdi (válaszként erre: 37. - Emagdi)
2007. máj. 27. 09:41

nyilván nem outdoor-t adok nekik, hanem indoort:)))

csak annyira a kijárós macskák voltak az eszemben!:)))

37. emagdi (válaszként erre: 36. - Kalthelios)
2007. máj. 27. 09:40

szia!

igen, tegnap nagyon korán felébredtem, mivel előző este nagyon korán lefeküdtem aludni:)). és mivel úgy éreztem reggel, hogy kialudtam magam, ezért inkább felkeltem, és megkezdtem a napot:)))


igazad van abban, amit a kövérségről mint civilizációs betegségről írtál. a cicáknál is pont az a baj, ami nálunk embereknél, hogy egyre mozgáshiányosabban élünk. a lakásban lakó cicák (mint pl az enyémek is) közel sem mozognak annyit, mint az normális lenne, hiszen szinte egész nap alszanak, reggel és este szoktak játszani és futkározni. Viszont enni azt szeretnek (legalábbis az egyikőjük:)).

a royal canin valóban jó táp, de még vagy 5-6 féle hasonló minőségű táp elérhető itt magyarországon. az enyémek pl. hill's tápot esznek, nekünk az jött be a leginkább. ebből általában outdoor cat-et kapnak, vagy light-ot, megelőzendő a túlzott kalóriabevitelt.

de gyakran jelennek meg újabb táp-gyártók itt a magyar piacon, mivel ugyanazt a magas minőséget tudják adni valamivel alacsonyabb áron. macskakiállításokon érdemes odamenni a tápgyártók standjaihoz, és információt kérni a termékeikről. általában termékmintát is szoktak adni, hogy le lehessen tesztelni, a cicák megeszik-e az ő tápjukat.(hogy ne egyből a 2 kilós zacskó maradjon a nyakadon, ha valamiért mégsem jön be a cicóknak)

amúgy a nedves kajákból is kapható nagyon jó minőségű, sőt bio kivitel is. érdemes egyszer egy nagyobb állatáruházban jól körbenézni, és elolvasni a tápok cimkéit. meg persze lehet direktben húst is venni a cicóknak, pl csirkeaprólékot, stb. csakhát ugye az emberek kényelmesek, könnyebb kibontani a konzervet, mint naponta kétszer darabolni a csirkét :))

36. Kalthelios (válaszként erre: 35. - Emagdi)
2007. máj. 26. 14:12

Szia Magdi!


Húúú, de korán keltél! Én még akkor fordulhattam a másik oldalamra - igaz, fél 3-kor feküdtem le.

Tudom, hogy az éjfél előtti órák állítólag sokkal értékesebbek a pihenésre, én mégis bagolykodok, mert este 10 után már zavartalanul olvashatok, írhatok, internetezhetek, és mert már megtehetem, hogy én osszam be az időmet.

Megszoktam, hogy gyakran akkor fekszem le, amikor mások felkelnek... :-)

Itt jutottam el a lényeghez: a MEGSZOKÁShoz.


Azért "nehéz" leszokni az egészségre káros dolgokról (alkohol, cigaretta, kávé, kóla, energiaitalok, kábítószerek), mert a szervezet egy ideig ugyan tiltakozik ellenük, de aztán MEGSZOKJA, hogy föl KELL dolgoznia őket.

A leszokáskor először a kellemetlen hiánytünetek jelentkeznek, az áldásos hatások csak később jönnek...


Más kérdés a tej, a hamburger, a pizza, az alig-kakaótartalmú tejcsokoládék, általában az édességek, a chipsek és sok más divatos nasi.

Ezek biológiai értéke ugyan nulla, de finomak.


Ebből következik a szülők, főleg a kismamák felelőssége, hogy mire szoktatják rá a gyerekeiket, valamint a macska- és kutyatulajdonosok felelőssége, hogy mire szoktatják rá a kedvenc jószágaikat.


Úgy sajnálom a kövér babákat, a dagadt kisgyerekeket, a hájas fiatalokat, hiszen előbb, utóbb asztmásak, allergiásak, cukorbetegek... stb. lesznek.

Ráadásul a normál testalkatú, egészséges társaik gúnyolódásának is ki vannak téve, és ez komoly lelki sérüléseket: önbizalom hiányt, depressziót, vagy éppen agressziót "eredményez".


Sajnálom a szüleiket is, mert TUDOM, hogy a legjobbat akarják megadni a gyerekeiknek, de tudatlanságukban bedőlnek a végsősoron kapzsi indíttatású reklámoknak és a szájhagyomány útján terjedő tévhiteknek.

(Ha érdekel, keresd meg a Tudatbázisban a kóláról és a tehéntejről írt lebeszélő propagandámat!)


A macskákra visszatérve: ide másolom a legfontosabb bekezdést.


A lényeg: Ha mindent megadsz a macskádnak, amire a szervezetének BIOLÓGIAILAG szüksége van, nem fog elhízni, sőt az optimális súlyára vissza fog fogyni. A kövérség oka (kutyáknál és embereknél is) valami fontos(ak)nak a HIÁNYA.

Paradoxonnak tünik, de logikus magyarázata van.


A logikus magyarázat pedig az, hogy a vadon élő (emlős) állatok ÖSZTÖNÖSEN TUDJÁK, hogy mire van szükségük. Nem esznek mérgező bogyókat, és ha betegek, megkeresik, és meg is találják az öngyógyításukhoz szükséges növényeket - amíg a civilizált emberiség ki nem irtja a természetes környezetüket.


A kövérség emberi "találmány", a civilizáció "terméke".

Csak az emberek és a háziasított emlősök híznak el.

Senki nem látott még hájas vadmacskát, dagadt farkast, elhízott vadnyulat... :-)))


A mi felelősségünk, hogy mivel etetjük a házi kedvenceinket (is)!!!

Ránk vannak utalva - ugyanúgy, mint a gyerekeink.


Ha - a legjobb szándékkal - divatos biológiai szemetet adunk nekik, elhíznak, megbetegednek.

Szinte állandóan éhesek, mert HIÁNYZIK a szervezetükből egy, több, vagy sok biológiailag fontos, rost, ásványi anyag... stb.

Mit tesznek a szerencsétlenek?

Mivel állandóan éhesek, egyre többet esznek a haszontalan, vagy káros kajákból, ezért elhíznak, megbetegednek.

Ezt hívják minőségi éhezésnek.

A koplalós fogyókúrák azért egészségtelenek, mert nem szüntetik meg a minőségi éhezést, sőt a szervezet föléli a hasznos tartalékait is. Nem a hájra gondolok... :-)


Tudtad, hogy, a mozgás akkor "égeti" el a fölösleges zsírt, ha a gyakorlatok idején a pulzusszám percenként NEM magasabb 140-nél?

Fölötte az izomsejteket bontja le a szervezetünk...

No, ennek már végképp semmi köze az eredeti témánkhoz, a dagi macskákhoz, csak én az életet és az egész-séget komplexen, tehát összefüggéseiben látom és tanítom.


A mosolygójeles kis szúrka-piszkádhoz csak annyit:

1. Nem azt írtam, hogy CSAK a Royal Canin a jó, hanem, hogy a legjobb, itthon is kapható.

TAPASZTALATból mondtam, mint ahogy a másik két - kipróbált - márkát nem javasoltam, és azt is leírtam, hogy miért.

Ha tudsz jobbat, kérlek, oszd meg velem és más macskatulajdonosokkal is a TAPASZTALATaidat!

2. Dr. Gősi Gábor, a Szegedi Vadaspark alapító "atyja", 10 évig volt igazgatója (sajnos, tavaly meghalt) ajánlotta - azért, mert a saját, illetve a gyerekei kutyáinak, macskáinak ő is ezt VETTE.

Nem valószínű, hogy a hópárducokat és a többi nagymacskát ezzel etette volna, mint ahogy az sem, hogy egy háziállatoknak szánt eledeleket gyártó külföldi cég magyar vadasparkot szponzorálna...

Sokszor voltam már a Vadasparkban, de egyetlen állateledeles reklámtáblát sem láttam.

A büfék környékén annál több kólás, jégkrémes, chipses... stb reklám van...


Örülök a hozzászólásodnak, mert a válaszomban leírtam egy csomó hasznos dolgot.


MINDENKINEK:

Én beszéltem. Uff! :-))) (Winnettou)

Ha rám hallgatsz, azt csinálsz, amit akarsz. Paff! (Ez nem a bűvös sárkány, hanem szójáték.) :-))) (Kalthelios)

35. emagdi (válaszként erre: 25. - Kalthelios)
2007. máj. 26. 05:27

szia! szerintem a whiskas és egyéb "tömegtermék" kajákról eléggé köztudott, hogy nem egészségesek.

de a macskák szeretik. (legalábbis nálunk az egyik cicám, a másik szerencsére a szárazat prefereálja)

ez ugyanolyan, mint az embereknél, tudjuk, hogy káros a mcdonalds-os kaja, mégis mindig minden étterem tele van...

azért az is túlzás, hogy szárazból csak a royal canin a jó :)))) szerintem ezt a gyár terjeszti (vagyis az állatorvos vagy tenyésztő akitől ezt hallhattad tuti royal canin által szponzorált:)))

van jópár fajta minőségi macskakaja, be kell menni egy nagyobb állatkereskedésbe (vagy a fressnapf-ba), és ott vásárolni. az eladók szívesen segítenek, érdemes körbenézni, mert az árak és táp-variációk száma elég változó.

egy jó kiindulási pont lehet: amelyik tápnak színe van (zöld, piros, stb) az már csak kukábavaló lehet.

másrészt a tápokra mindig rá van írva azok pontos tartalma, nem árt ezeket is elolvasni:)))

34. Mókica (válaszként erre: 32. - Kalthelios)
2007. máj. 25. 23:58

Jó éjt!

Köszike!

33. Mókica (válaszként erre: 31. - Kalthelios)
2007. máj. 25. 23:58

Itt a nagy bevásárló központokban ezek a Whiskas jellegű kaják vannak, de Bioboltokban láttam elég jó áron natural cica-kutya hamikat...szerintem fogok ott találni;)


...és most, hogy kérdezed...lehet hogy ismerős....bioboltban láttam...ha jól emlékszem;)

holnap utánanézek:)

2007. máj. 25. 23:56
Minden jót. Szióóóóóka!
2007. máj. 25. 23:53

Nem ismerős a név.

Most néztem meg a zacskón: Royal Canin francia.

30. Mókica (válaszként erre: 29. - Kalthelios)
2007. máj. 25. 23:53

"Nagyon jóltáplált":)))


Köszike, megnézem ezt a Royal Canint:)))

Köszönöm!!!!:D

2007. máj. 25. 23:50

Az én 7 kilós herélt kandúromat, Noisyt Angliából hoztam haza. (Négy évig ott éltem.)

Ott volt egy kedvenc halas szárazkajája, csak azt ette. Most nem jut eszembe a neve.

Itthon elég sokáig bajban volt a drágám, mert útálta a Whiskast és a Kitkatot, de kénytelen volt azon élni mindaddig, amíg tudomást nem szereztem a Royal Caninről.

El is hízott a drágám, bár a doki udvariasan csak azt mondta, hogy "nagyon jóltáplált".

Elmondtam neki a föntieket, akkor javasolta a Royal Canint. Két éve, amióta ezt eszi, visszafogyott 9 kilóról az optimális 7-re.

2007. máj. 25. 23:47

Nem tudom, hogy otthon van e ugyanez a fajta...

Whiskas

Meary Selections

mond ez valamit?:)))

2007. máj. 25. 23:40
Milyen szárazkaját esznek?
26. Mókica (válaszként erre: 25. - Kalthelios)
2007. máj. 25. 23:27

Egy itteni (USA) állatorvos mondta, hogy etessem igy őket:(

Na most akkor mi jó????

2007. máj. 25. 16:22

Az állatorvos barátaimtól tudom, hogy a macsekok a zacskós kajáktól + a mozgás hiányától híznak el.

Öngerjesztő folyamat, mert minél ducibb egy cica, annál lustábbá válik.

Tüneményes a Whiskas reklám, de - mint az összes többi - azért készült, hogy minél többet eladjanak az illető termékből. Éppen ezért a zseléjébe úgynevezett "szoktatót" tesznek, ami ugyanúgy függőséget eredményez, mint az emberek esetében a kólába és más agyonreklámozott energiaitalokba kevert szoktatók. (Ha csak koffein lenne bennük, könnyedén le lehetne róluk szokni a kávézásra való átállással...)


Visszatérve a macsekokra: Ugye, Ti sem hiszitek, hogy tényleg abból készülnek a zacskós macskaeledelek, aminek nevezik őket?

Higgyétek el, jobb, ha nem mondom el, mi van bennük... Még a legkevésbé gusztustalan összetevők a zsíros baromfibőrök, de a cicák elhízásának éppen ez a fő oka. (A levadászott verebek és a fogott egerek, pockok nem zsírosak! A kövérség emberi "találmány"...)


Ha már hozzászoktak a macsekok a zacskós kajákhoz, úgy lehet a legkíméletesebben leszoktatni őket, hogy

1. nyomj ki a zacsiból annyi kaját, amennyit szoktál nekik adni!

2. Önts hozzá annyi langyos vizet, hogy ellepje!

3. Kevergesd meg alaposan, hogy minél több zselé leázzon róla, és öntsd le a gombóckákról a macsedod tányérjába!

Boldogan fogja lefetyelni, hiszen megkapja a megszokott ízt.

A csupasz gombócokat dobd ki a szemétbe! Oda valók. Fokozatosan csökkentsd az adagot, ha a macskoszod pl. napi két tasak kaján élt eddig.


Száraz eledel MINDIG legyen a tányérjukban, mert a macsekok szeretnek "rájárni" a kajára. (Az embereknek is napi ötszöri kis étkezés a legjobb.)

Tudatlan állatkínzással fölér, ha naponta csak kétszer adsz nekik enni, vagy szigorúan kiporciózod az adagjukat. Ők gyakran keveset, sőt éjszaka is szeretnek ropogtatni, mert eredetileg napnyugtától vadászó ragadozók.)


A legjobb, itthon is kapható száraz macskaja a Royal Canin. Annyira teljes értékű állateledel, hogy a testsúlykilogrammtól függően ajánlott napi adag mellett a cicáknak csak sok ÁLLOTT vízre van szükségük. (Akinek kijárós macskái vannak, tudja, hogy imádják a pocsolyavizet.)

Nálam a konyhában és a hálószobában két, kb. 1 literes virágkaspó az itató a szárazkajás tálkák mellett. Mini csaptól szeret inni. Neki, amikor kéri, vékony sugárban meg szoktam engedni a vizet, és jókat szórakázok, ahogy egyensúlyozik a mosogató vagy a mosdókagyló szélén... :-) Máskor beleül, és csöppeket pacsizza. Tüneményes!


Sokféle van a Royal Caninből - kitteneknek, perzsa macskáknak, kijárósoknak, szobacicáknak, öregedő macskoszoknak... stb. Válaszd ki azt a fajtát, ami a Te macskádnak a legmegfelelőbb!

A szobacicákat pl. meghízlalja az Outdoor, mert az a sokat mozgó és télen is kijáró macskáknak optimális.

Csak szakboltokban kapható.

Nem olcsó mulatság, mert a legnagyobb, négykilós kiszerelés ára 7 ezer forint körül van. (Az én három kijárós macskámnak 3-4 hétre elég a külső hőmérséklettől függően.)

Van kétkilós kiszerelés is. Ha a 40 dekás csomagokban veszed, kb. kétezer forinttal többet költesz 10 csomagra (nem számolva a benzinköltséget), mint ha "bespájzolsz".


A legelős macskás kérdénél már leírtam, hogy a Chlorofillum, magyarul zöldike és (többek szerint a vízipálma) menti meg a többi szobanövényeteket a megcsócsálástól. (Hiszek a vízipálmára szavazóknak is, mert TAPASZTALATBÓL javasolták.)

A macskáknak szükségük van egy kis fólsavra, ezért legelnek, meg azért is, hogy a lenyalt és lenyelt szőrüket a fűszálakkal vagy levéldarabokkal együtt kiöklendezzék. Ez természetes, nem kell tőle megijedni, orvost hívni, csak papírtörlővel föltakarítani...


A lényeg: Ha mindent megadsz a macskádnak, amire a szervezetének BIOLÓGIAILAG szüksége van, nem fog elhízni, sőt az optimális súlyára vissza fog fogyni. A kövérség oka (kutyáknál és embereknél is) valami fontos(ak)nak a HIÁNYA.

Paradoxonnak tünik, de logikus magyarázata van.


Minden kérdésre szívesen válaszolok - amire tudok.

Mások tapasztalatait szívesen megfogadom.

Szeretem a humoros reakciókat, mert a nevetés nem hízlal, viszont élvezhetőbbé teszi az életet. :-)))

Azért mertem ilyen hosszadalmasan "ingyenreklámot" írni, mert

1. semmilyen anyagi érdekem nem fűződik hozzá,

2. Hoxának is van egy Raymondja.

24. emagdi (válaszként erre: 23. - Mókica)
2007. máj. 25. 12:57

nálunk a fiú cica (Frici) a kajásabb, de ő nem annyira szereti a szárazat, tehát nálunk simán kint lehet egész nap, nem eszi túl magát:)))


az nem baj, hogy isznak, náluk is fontos a magas folyadékbevitel!! (főleg a száraz táphoz). inkább az szokott lenni a gond, hogyan lehet rávenni a cicákat hogy többet igyanak, szóval szerintem örülj, ha a ti cicmákjaid maguktól is sokat isznak!:)))


a túlzottan nagy pocak pedig sem embernél, sem állatnál nem egészséges:) (azért a csont-bőr sem, jó ha van a cicákon kis tartalék, hogy ha esetleg betegek, legyen miből "gazdálkodni")

23. Mókica (válaszként erre: 21. - Emagdi)
2007. máj. 25. 11:18

Az a baj, hogy ha előttük van a száraz egész nap,képesek megenni az egész tányérral..és az elég sok:(..és csak isznak rá...és isznak rááá

Nem fogom őket koplaltani,csak

egy kicsit veszünk vissza:)

A tv-ben láttam, hogy a lógos pocak nem egészséges...

Meglátjuk....:)

22. Mókica (válaszként erre: 20. - 278c85ecf4)
2007. máj. 25. 11:09
;))))
21. emagdi (válaszként erre: 19. - Mókica)
2007. máj. 24. 13:44

gratula!

nálunk amúgy pont fordítva van a kaja-helyzet, a lány cicám az, aki szinte csak belenyal a kajába (csak a szaftot nyalogatja le), aztán a fiú cica eszi meg szinte az egészet.

mondjuk ők nem kövérek, mert még fiatal cicák (1 ill 2 évesek), de majd később biztos figyelni kell rájuk ilyen szempontból is.

nálunk egész nap kint van a száraz táp, de ha lehet, akkor inkább diétásat veszek nekik.

amúgy nem esznek sokat, reggel-este kapnak 1-1 alutasakot (ketten, elvileg elfelezve), plussz a száraztápból amennyit megesznek.

20. 278c85ecf4 (válaszként erre: 19. - Mókica)
2007. máj. 24. 11:32
:)
2007. máj. 24. 11:26

elkezdtek fogyni a cicáim;)

Úgy esznek ahogy az előző hozászólásomban leirtam:)))

Már sokkal többet is rohangálnak és kevesebbet alszanak:P

Húú nagyon örülök:D

2007. máj. 11. 01:57

Most elkezdtem nekik kicsit visszavenni az adagokat! Eddig egész nap elöttük volt a száraz!

Most igy csinálom, reggel kapnak egy konzervet fele-fele adagban, amig itthon vagyok lennt van a száraz még előttük. Mielőtt elmegyek dolgozni csak a vizet hagyom lennt nekik, kegyetlnen vagyok, de nincs ropi egész nap előttük.

Majd mikor hazajövök leteszem vissza a szárazat eléjük...később este kapnak még 1 konzervet megint elfelezve, és a száraz felkerül. Este csak viz van lennt nekik...

Meglárjuk...sokat sirnak, de az egészségük fontosabb!!!;)

2007. máj. 11. 00:45

Ne vond meg drasztikusan tőllük a kaját, mert az senkinek sem jó.Sokszor keveset kell nekik adni.(szóval csak pár szem táp ..ilyesmi.)(sok=kb.4)

Nem tudom hogy vannak meg fél tasakon.Az enyém is annyit kap újabban(amugy sokat pocsékolna).Csak ő kb 8X.(csak tasakoson él,szárazat nagyritkán eszi meg).Ez már szerintem kicsit sok.(igaz még nincs elhízva,de ha így halad...).A nap minden órájában képes követelni a kaját.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook