Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mivel lehetne lefogyasztani egy dagi kutyust? fórum

Mivel lehetne lefogyasztani egy dagi kutyust? (tudásbázis kérdés)


2012. júl. 11. 20:31

Drága Kutyagazdi Barátaim!

Az eb MINDIG szeretne megfelelni az imádott gazdájának! Kevesebb étellel is beéri, sőt SOKKAL kevesebbel, mint anennyivel a gondos gazdik tömik őket. A viselkedése haven tükrözi a gazdi habitusát, Az eb nagyon jó vevő, az adó a gazdája. A túlműködéses gazda kutyája tükrözi a gazda viselkedését.

Egyszerúen: átveszi a kisugárzott magatartás formulát-

Jó példa erre, a felvigyázott kutyacsapat, Legyen akár barátságból, akár megélhetés miatti -szittelésről - . Adva vagyon egy édes öregúr (eb a szentem). Ha az igazi gazdinál találkozunk Vele, akkor teljesen hipermozgásos. Ha nincs a gazdi, nálunk van - akár napokra, hetekre - akkor átveszi a nyugodt légkört, imádja a masszírozást (ki is jár neki), tokától-bokáig, minden este séta után. Nem nyal, nem szexel" a diványpárnával, nem őrjöng hajnali öt őrakor, hogy azonnal menni akar... Az első praclikra fejtetett fejjel figyel. hogy mikor ébredünk fel. Viszont kilométereket gyalogol- Velejárója: sok víz, tálka és kitartás, IMÁDOM A PASIT! Amiko magam alatt voltam, Ő állt mellettem egyedül.!+! Szeresd a barátodat, de ésszel, hogy ne légy ártalmára!!

29. Minos
2012. máj. 22. 21:03
:)
28. kacsa118 (válaszként erre: 27. - Minos)
2012. máj. 22. 20:48

Diétásat nem próbáltunk még... Az enyém natur croq-ot kap, ebben nincs szója! :)

ha bottal akar játszani, akkor játsszatok azzal, vagy petpalackkal, de mozgatnod kell! :)

27. Minos (válaszként erre: 26. - Kacsa118)
2012. máj. 22. 20:26

Csak a bot és az üres petpalack érdekli a többit magasról le....rja. Vettem neki minden szépet, amit tovább is ajándékoztunk. Esetleg valami tapasztalat a diétás tápokkal?

Antiszocisága: Addig nincs gond, amíg rá nem mordulnak, akkor viszont még a kigyúrt emberem sem nagyon bírja visszatartani, hogy ne egye meg a másik ebet.

26. kacsa118 (válaszként erre: 25. - Minos)
2012. máj. 22. 20:21

A futás az esti sétában van benne! :) És szerencsére nem nekem kell futni vele! Megteszik a cimbijei!

Viszont ha antiszoc, akkor tényleg Neked kell rá valami extrát kitalálni. Akár játék, akár hogy veled fut. Vegyél neki extra labdákat, madzagos játékot, frizbit és váltogasd, hogy ne unjon rá!

Esetleg megpróbálhatod szocializálni, akkor könnyebb!

25. Minos (válaszként erre: 24. - Kacsa118)
2012. máj. 22. 20:16
Uramatyám 3x1 óra naponta és még este futás minden elismerésem... egyébként kinti eb, nem szobakutyus.Az a baj vele, hogy hamar ráun a mozgásra, abban kellene valami turbó. Utcára vinni nem lehet, mert antiszociális más kutyákkal - állatokkal szemben.
24. kacsa118 (válaszként erre: 20. - Minos)
2012. máj. 22. 20:12

Nálunk közrejátszott egy hasmenéses vírus, de leírom, mi jött be:

2 hét szigorú!!! diéta! Sótlan, fűszertelen főtt rizs és szintén sótlan, fűszertelen sovány hús (csirkemell, pulykamell), plusz orvosi táp. Semmi nasi!

Ez ment egy hétig, majd fokozatosan állt vissza a régi kajára, de már kevesebbet kap! Az előírt táp mennyiségének felét, és házikoszt.

Nekem vizslám van, most 28 kiló körüli, neki 20 deka házikoszt megy, szerintem a tied olyan 30-35-t kaphat.

Nálunk bejött, szépen lefogyott! :)

Ja és több mozgás! Az enyém napi 3*1 órát sétál, este nagyon sokat fut is! Ha ki nem is viszed, akkor a kertben játssz vele legalább ennyit! :)

23. Minos (válaszként erre: 19. - Puszitolvaj)
2012. máj. 22. 20:08
Hát a mozgásra még rá tudok gyúrni, de hogy mindenki betartsa a családból, hogy ne nasiztassa az már keményebb. Ne tudd meg, hogyan tud nézni az emberre.... bármilyen ételt-italt reklámozni lehetne vele.. :)
2012. máj. 22. 20:07
Ezeket a vitaminos gyógyszereket én se nagyon támogatom.
21. tixtina (válaszként erre: 19. - Puszitolvaj)
2012. máj. 22. 20:06

Jaj-erre nem gondoltam:oo

Valóban,muszáj volt ivartalanítani az óriás Snacinkat,-akkor ezért olyan testes szegénykém.

Pedig csak egyszer kap naponta,és nem eszik sokat.

20. Minos (válaszként erre: 18. - Kacsa118)
2012. máj. 22. 20:05
Mindkettőt.. szárazat reggel, este házikosztot.
2012. máj. 22. 20:03

Szia,

Az ivartalanitott szukak(es nem csak)hajlamosak sajnos a hizasra...az en Bellam is kicsit ducko volt,Bubink viszont rendben van.

En fozok neki, es odafigyelek, hogy a meretenek megfelelo mennyiseget kapjon, s mivel most fogyi kene legyen akkor eppen egy kicsivel kevesebbet...megjegyzem, a kutyak kibirjak akar 10 napot is eves nelkul (a Bubink szerelmes volt, es nem volt hajlando enni, meg kolbaszt sem, majdnem 2 hetig) szoval, olyat is hallottam hogy 7napbol csak 6 napon kap vacsit, a 7ken pihen, persze nincs nassi, koldulas es tarsai...jah es persze sokkal tobb mozgas neki...

Jah es porokkal,gyogyszerekkelen nem probalkoznek...

2012. máj. 22. 20:01
Nálunk is volt ilyen probléma... Mit eszik? Csak szárazat vagy házikosztot?
17. 17edc27aec (válaszként erre: 10. - Minos)
2012. máj. 22. 20:00
Nem tudom mivel etetitek, de az adagszámot lehet egy kicsit csökkenteném. És ha futni nem szeret, akkor séta vele valamelyik erdőbe, többször 1 héten.
16. Nissi
2012. máj. 22. 20:00

Ugyanugy mint az embernél, kevesebb kaja és több mozgás. Természetesen fokozatosan.

Egy felnött kutya naponta egyszer eszik. Ha addig többször adtál neki akkor kicsit csökensd az adagját. Plusz nagy séták, amik a gazdinak se ártanak azt is fokozatosan növelni.

Azonkivül otthon is lehet játszani. Dobálni neki a labdát stb.

15. Minos (válaszként erre: 13. - Da33d8ee16)
2012. máj. 22. 19:59
Ezt megfogadom :) veszek valami jó féle vitamint a testecskéjének
14. Minos (válaszként erre: 8. - 8e9170fe09)
2012. máj. 22. 19:57
ÁÁÁ, csak ha éhes akkor "pitbull" jelegű, egyébként a cica szoftver van bekapcsolva a "vérebnek" vásárolt ölebnél :)
13. da33d8ee16 (válaszként erre: 12. - Minos)
2012. máj. 22. 19:57
Úgy tudom, ők is hajlamosak az elhízásra... De szerintem az izületeit már most kezdd el tuningolni! Ha lefogyni nem is tud, legalább a szalagok ne rottyanjanak le!
12. Minos (válaszként erre: 9. - Da33d8ee16)
2012. máj. 22. 19:55
Amerikai bulldog
11. 8e9170fe09 (válaszként erre: 8. - 8e9170fe09)
2012. máj. 22. 19:54
Ha rossz szomszéd, akkor három legyet. ;-)
10. Minos
2012. máj. 22. 19:54
Tölti a hatodik évét, volt egy kipakolásos műtéte, mondjuk előtte sem volt nádszálderekú. Kertes a tercia, és van inger elég, de hízik az eb ez a probléma. Kezdek aggódni, hogy asztmás, vagy szívbeteg lesz.
9. da33d8ee16 (válaszként erre: 7. - Minos)
2012. máj. 22. 19:54
Fajtáját megkérdezhetem? De valamiért labradorra tippelnék.
8. 8e9170fe09 (válaszként erre: 7. - Minos)
2012. máj. 22. 19:54
Viszont a szomszéd után kénytelen futni, így két legyet egy csapásra...
2012. máj. 22. 19:51
Hát az egyszeri evés necces, mert akkor megeszi a szomszédokat. Futni, ha eléggé ingerlem vagy 10 métert bír is, utána kocog, és utána fekszik. Hm. valaki esetleg valami fogyi tabit, vagy tápot probált már?
2012. máj. 22. 19:51
A futás biztos nem ártana neki.
5. da33d8ee16 (válaszként erre: 1. - Minos)
2012. máj. 22. 19:51

Üdv a klubban! Még mindig háromszor zabál a kiskutyánk :-)

90 kiló helyett 100 körül van!

Semmi nem használ neki! Az energia csökkentett kaját nem eszi meg!


Jó a felvetésed, ez nagyon érintene engem is!

2012. máj. 22. 19:50
mennyi idős a kutya?
2012. máj. 22. 19:47

Én úgy tudom hogy a kutyák napi 1x esznek, vagyis 1x kell őket etetni mindig ugyanabban az időben, és ha nem eszik meg akkor a kaját, akkor el kell venni előlük...


A fogyást nem tudom én :(

2012. máj. 22. 19:47

Sajnos az enyém is dagi,vinnem kéne futtatni,mert nem mozog semmit-attól van elhízva:O

Viszont 7 évig nem vittem ki,már nehezen tudnám rászoktatni a kinti sétára.

2012. máj. 22. 19:44
Kutyus neve Belu, neme: szuka, kg.54, amennyinek kellene lennie 42. Szóval jól táplált a kis húsos :)Sajna nem az izomtól dagad. Tippeket kérek kívánt súly eléréséhez.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook