Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan kerüljem el a hüvelygombát? fórum

Hogyan kerüljem el a hüvelygombát? (tudásbázis kérdés)


2011. szept. 28. 11:31

Javaslom keress rá a hüvelygomba szóra a keresőben, és olvasd el a hozzá kapcsolódó cikkeket.

A saját higiéniádon, a normális étkezésen, és az immunrendszered megerősítésénél többet te sem tehetsz.

22. Zorg27 (válaszként erre: 20. - 0a3eaaac86)
2011. szept. 28. 11:18
Igyál grepfruitmag cseppet, fertőtlenítsd a kádat klotyót, és szerintem felelslegesen ne parázz!!! Ha nagyon ráhergeled magad a dologra valóban beteg leszel!
21. 0a3eaaac86 (válaszként erre: 19. - Iviiiiii)
2011. szept. 28. 11:10
igen, ezért is érdeklődtem a kád miatt, mert nekünk sarokkád van, én meg az ismerősömék zuhanyozni szeretünk, viszont az én párom, ő kád vízben szeret lubickolni, és hát nem szeretném, ha elkapná, de szerencsére mindig előtte és utána kiszoktam fertőtleníteni, mivel többen használjuk :D a ruhákat természetesen mindenki maga mossa.Inkább nem beszélek velük, mert lehet csak sértődés lenne a vége.
20. 0a3eaaac86 (válaszként erre: 15. - Zorg27)
2011. szept. 28. 11:06
Sajnos ők olyan emberek, akik nem csinálnak semmit, szürke életet élnek, annak ellenére, hogy próbáljuk őket vinni ide-oda ( nő 44 éves, a férj 35 éves) de jobban tetszik nekik a "vegetáló" élet. Nincs semmi fürdő, uszoda, csak a tv és a szotyi+ sör. A héten tűnt fel nekem, hogy már 3szor volt dokinál, mert mondta, hogy megy oda, de azt nem mondta, miért, meg úgy voltam, hogy általános szűrés, arra én is szoktam menni, de nem heti 3szor. Tisztában vagyok vele, hogy bárhol el lehet kapni ezt, de arra is ügyelek, ha a melóhelyre beértem, vagy hazaértem, első a kézmosás. Megértem azt is, hogy nem fogja ezt mondogatni, hogy hüvelygombám van, mert én sem dicsekednék vele. Ezért is kérdezlek titeket, hogy hogyan lehet úgy védekezni ellene, hogy ők ezt ne sejtsék, mert nem akarom kellemetlen helyzetbe hozni őket.meg hát nekünk sem hiányzik, hogy problémánk legyen.
2011. szept. 28. 11:01
ne ülj be a fürdőkádba, csak zuhanyozz. és igen használj intim törlőkendőt. kicsit költséges, de ez van. a ruhákat mindenképp külön mosd az övéiktől, az ő fehérneműiket 90fokban kell ilyenkor mosni amúgyis, hogy sterileződjenek. és mindenképpen beszélned kell velük erről, hogy szóljanak ha egészségesek, akkor lefertőtlenítesz mindent és újra csinálhatod a dolgaidat,ahogy eddig :) egyébként érdemes tejsavas tusfürdőt használnod,ha félsz a gombától
18. Lilibeth59 (válaszként erre: 1. - 0a3eaaac86)
2011. szept. 28. 10:58
A teafaolaj nagyon jó mindenféle gomba ellen. Tehetsz pár cseppet a tisztítószerbe is, amit használsz fürdőben, WC-ben, és persze használhatsz teafaolajos szappant is, ha tus- vagy habfürdőt használsz, abba is tehetsz pár csepp teafaolajat, jól összerázod és kész.
17. ef2f473e6d (válaszként erre: 15. - Zorg27)
2011. szept. 28. 10:57
Így van...
16. Zorg27 (válaszként erre: 1. - 0a3eaaac86)
2011. szept. 28. 10:56
De gondolom akkor a többi emebertől is elszeparáltan élsz, és még véletlenül sem fogsz meg semmit az utcán, tömegközlekedésen, melóhelyen sem, mert a körömgombát is elkaphatod!
15. Zorg27 (válaszként erre: 1. - 0a3eaaac86)
2011. szept. 28. 10:54

Már ne haragudj, de egyáltalán miből gondolod, hogy valóban gombájuk van! Ja, azért mert találtál a kukában egy dobozt... elgondolkodtató...

Lehet, hogy csak megelőzés képpen használja a kúpot, főleg ha jár usziba, fürdőbe, mivel szokta ajánlani a nőgyógyi is, hogy ha ilyen helyekre megy az ember nem árt.... Másodszor, évente egyszer szintén nem árt, hisz nem csak az otthoni wc-t használja az ember, kvázi simán elkaphatod bárhol! Megelőzés képpen moss kezet minden wc használat előtt és után, illetve igyál keserű grepfruitmag kivonatot. Egyébként a férfiaknál is vannak a gombás fertőzésnek tünetei, ők vagy gyógyszeres vagy krémes ketelést kapnak, vagy kombináltat!

2011. szept. 28. 10:51
igen a kádat és a wc-t kellene áttörölni domestossal. amúgy nem fogod elkapni. viszont attól is kijöhetett nála, hogy esetleg antibiotikumot kapott, nem feltétlen a férje a hibás. lehet, hogy neki nincs is. és ráadásul egy hét elteltével meggyógyul, de a fertőtlenítést nem árt esetleg két hétig is csinálni. ha már kidobta a kúpos dobozt, az azt jeleni, hogy elfogyott neki azt hiszem, hogy 7 vagy 10 db kúp van benne. tehát már rég elkaptad volna. most már nem kell parázni.
2011. szept. 28. 10:49
Egyébként azt a tablettát megelőzés céljára is használhatta..
12. 0a3eaaac86 (válaszként erre: 7. - Ágio8405)
2011. szept. 28. 10:48
akkor a kád sem lesz probléma, mert fürdés előtt-utána ki szoktam fertőtlenítő sprével takarítani.huh :)
2011. szept. 28. 10:47

Ha kimosod mielött használod ..nem-mármint a kádat.

Ám azt hiszem,ha már kidobta akkor nyílván gyógyult.Nincs min idegeskedni.

10. Miramira77 (válaszként erre: 8. - 0a3eaaac86)
2011. szept. 28. 10:47

a dom.stos rég ki van találva. Egy pici a szivacsra, kicsi áttörlés és ennyi.

Nem kell ettől kétségbe esni.

Amúgyis kétlem, hogy hüvelytablettával áztatja magát.

9. 0a3eaaac86 (válaszként erre: 6. - Miramira77)
2011. szept. 28. 10:47
persze, megértem őt is, csak ez nekünk is kellemetlen így. tudom hogy nem tehet róla.
8. 0a3eaaac86 (válaszként erre: 5. - Ef2f473e6d)
2011. szept. 28. 10:44
akkor csak a wc a problémás rész? és a kád?
2011. szept. 28. 10:44
Azért az nem terjed ilyen könnyen hogy ha ülsz a wc-n és elötte ö ült rajta. Akkor terjed ha érintkezik azza a területtel. Pl: bugyirol vagy ilyesmi de gondolom ez nincs igy. Ha kádban ülös vagy és ö is akkor elötte nem árt áttörölni a kádat de különban nem kapod el. Általában nemi uton terjed ugy hogy a férfi fertözött csak ahogy irtad nincs tünete.
2011. szept. 28. 10:44

Én terhesen intim törlőkendőt használtam a vécén.

Ugyebár sokszor rámjött, így vendéglátós vécékre is jártam, a súlyomat pedig nem bírtam megtartani a ráereszkedős-pucsítós jógapózban.

Mindenková vittem magammal ezt a kendőt, és lecsutakoltam vele a vécéülőkét pisilés előtt.

Azon amúgy nem csodálkozom, hogy nem osztotta ezt meg veled, hiszen eléggé kínos dolog. Ezt nem is szabad elvárni a másiktól.

2011. szept. 28. 10:43
A kilincstől semmi bajod nem lesz.
2011. szept. 28. 10:41
de komolyan mit lehet tenni?
3. 0a3eaaac86 (válaszként erre: 2. - B4c06bc553)
2011. szept. 28. 10:40
neeeeeem, nem a zsánerem. és közeli jó ismerőseink. meg én szeretem a páromat :D
2011. szept. 28. 10:40
Ne szeretkezz a férjével gumi nélkül!
2011. szept. 28. 10:37
Sziasztok! Szeretném kikérni a véleményeteket arról, hogy mit tegyek, mert nem szeretném elkapni a hüvelygombát. Nos kedves ismerősömék, 1 pár velünk élnek már 1 éve. A nőci tisztaság mániás, amivel nincs is gond, én is szeretem a tisztaságot, de ő már szinte betegesen az, már a párjával is folyamatosan vitatkoznak ezen. A probléma azonban az, hogy a mai napon láttam meg a konyhában a szemetesben egy gyógyszeres dobozt, véletlen láttam meg, mert nem szoktam a szemetet ellenőrizi, de mivel ki vettem a zsákot a szemetesből, pont a tetején volt. És elolvasva a dobozon a feliratot, " hüvelygomba elleni kúp" a víz vert ki, mert közösen használjuk a wc-t, és a fürdőt. Nekem és a páromnak semmilyen fertőzésünk nincs, és nem is szeretnénk, viszont valószínűleg a nőci és a párja is már gombás lehet, mert férfiaknál nem jelentkezik feltűnőbben a fertőzés jelei. Megértem, hogy az ismerős nem szól nekünk, hogy van egy kis fertőzése, mert én sem dicsekednék vele lehet, de ez nekünk kellemetlen, mert nem szeretnénk problémát magunknak, és rohangálni a nőgyógyászhoz állandóan. Szerintetek mit tegyek, lehet valamivel védekezni? törlőkendő vagy mit csináljak, Nem foghatom meg a kilincset nyúgodtan mert attól is rettegnem kell, hogy onnan is elkaphatom. A saját wcémre se ülhetek rá, mert akkor is elkaphatom. Állandóan törölgessek le mindent? Ez nem megoldás. Én tudom és megértem, hogy erről ő nem tehet, de én sem szeretnék hüvelygombás lenni. Szóval mit csináljak? :(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook