Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogyan kell alkalmazni a Teafaolajat hüvelygombára? fórum

Hogyan kell alkalmazni a Teafaolajat hüvelygombára? (tudásbázis kérdés)


2013. jún. 24. 12:29

Sziasztok!

Én natúr Activia-t szoktam venni, ami élőflórás.

Egy teáskanál joghurtot összekeverek kb, 5-6 csepp teafaolajjal ( én illóolajat szoktam venni a bioboltban). Mini tampont jól beletunkolod, úgy leülsz mint ahogy a nőgyógyásznál szoktál és beteszed. a maradékot, meg ami útközben kívül felhalmozódott azzal kívül szoktam bekenni. A teafa fertőtlenít, a joghurt pedig a normális kerékvágásba segíti vissza a szervezetet. Én már 3 éve ezt alkalmazom, és jóval kevesebbszer is jön vissza, plusz hamar elmúlik.

2013. febr. 26. 22:32

Hüvelygomba kezelésére: 100%-os tisztaságú teafaolaj és finomítatlan, natúr shea vaj. A vajból egy keveset kiveszel (én pl. a tégely kupakjába szoktam tenni), tezsel hozzá 2-3 csepp olajat, elkeveredés kis időre hideg helre teszed (hűtő), egy kúpot lehet belőle formálni, azt felhelyezed éjszakára.

Másik megoldás: előflórás jó minőségű joghurtba pár csepp teafaolaj, ebbe belemártani a tampont és azt felhelyezni éjszakára (nekem ezzel annyi bajom van, h. nem bírom elviselni a tampont...)!


Shea vajat és teafaolajat tudsz venni pl. neten, de egy megbízható forrást is tudok ajánlani, ott megtalálod ezeket külön külön is, de van olyan, h. intim csomag, a két összetevő nagyon kedvező áron. Keresőbe írd be: andió

2013. febr. 26. 22:00

Akárhogy is használod, csakis teljesen, 100%-ig tiszta olajat alkalmazz. Mindenfele lehet kapni már ilyen-olyan teafaolajat, de nem mind tiszta annyira, hogy az intim nyálkahártyával érintkezzen. Erre érdemes odafigyelni.

És érdemes utána is nézni, mert pár száz forintért hiába van ráírva bármi bio vagy 100%, az tuti nem olyan.


Amúgy nekem nagyon erős az illata, 2x kellett kimosnom a fehérneműt és a nadrágot, mire kijött az illata, pedig csak a fehérneműre csepegtettem 3 cseppet. :S


Én úgy tudom, hogy gombánál élőflórás joghurtba csepegtetett teafaolajba mártott tampont kell felhelyezni éjszakára. Itt is fontos a joghurt és teafaolaj minősége, és az is, hogy gombánál ajánlják.

2013. febr. 26. 21:47
Hogyan hígitsam?Sima vizzel?Napi egyszer?Vagy ülőfürdőbe mennyit tegyek?Tegyem vattára és kenjem át vele?Valahol olvastam hogy erősebb gyulladásnál hígitatlanul is be lehet kenni vele kivül belül.Mi az igazság?Köszi!!!
2013. febr. 26. 20:31
Nyugodtam be lehet kenni kivül is belül is.
2013. febr. 26. 20:15

Számtalanszor voltam már dokinál...Felírtak rengeteg féle kúpot,szájön át bevehető tablettát,krémeket,és nem segített.Ezért szeretnén most ezt kipróbálni.

Sok helyen olvastam pedig az ülőfürdőt(tehát higítva sok vízzel),akkor ez nem jó?

2013. febr. 26. 19:52
Én úgy hallottam, hogy bugyira kell cseppenteni pár cseppet (3-4) és az van akinek jó. De ha panaszod van inkább menj dokihoz, mert ezek hosszú távon talán jók, de meg nem szüntetnek tüneteket. Inkább írjanak fel kúpot, krémet stb. Egy biztos akárki mondja, hogy belülre vagy szeméremajkadra ne tegyél, mert nagyon csíp nem szabad! Hüvelygombát nem szünteti meg. Recept nélkül kapható kúpot vegyél rá vagy amit a doki felír. Nem jók ezek a félmegoldások, az egészség mindennél fontosabb!!!
2013. febr. 26. 19:48
Hogyan kell alkalmazni?Jó lenne ha itt leírnánk,leírnátok ezzel kapcsolatban a tapasztalaitokat.Hallottam már tamponra cseppentve,ülőfürdőnek,de nem tudom hogyal használjam?Évek óta állandó hüvelygyulladásom van.Semmiféle orvosi szer nem használt még,ezért szeretném kipróbálni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook